Model specjalny MPV 2012 - Don Johnson

Niemiecka firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Model specjalny MPV 2012 - Don Johnson

Postprzez Aon-Adharcach » 15 maja 2012, o 00:58

W tym roku MPV wypuszcza kolejny model specjalny - Don Johnson

Obrazek
Obrazek
zdjęcia stąd: *klik*
(na zdjęciu najprawdopodobniej faktyczny model, nie prototyp)

Wzorowany jest na jednym z najmłodszych koni Isabell Werth, Don Johnsonie. Podobnie jak w zeszłym roku w przypadku El Santo NRW, prototyp został wykonany przez Brigitte Eberl, a produkcją zajmie się Bullyland. Jednak ten model ma być wykonany z innej masy niż regularne produkty tej firmy, przypuszczalnie będzie sztywniejsza.
Będzie w sprzedaży na Pferd International w Monachium w dniach 17-20 maja br. Modele, które się nie sprzedadzą na imprezie będą najpewniej dostępne potem w sklepie MPV.
Liczba wyprodukowanych modeli na razie jest nieznana.

Moja opinia - prezentuje się o wiele lepiej niż El Santo, może to przez zmianę materiału, bo prototyp El Santo był zdecydowanie lepszy od modeli. Don Johnson wydaje się dość szczegółowy i proporcjonalny. No i ma ciekawą, rzadko spotykaną w tej skali i kategorii modeli pozę, wydaje mi się, że robi piruet. Malowanie nie powala (aerograf...), ale to dla mnie nie problem. Chętnie nabyłabym go, jeśli miałabym taką okazję :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 15 maja 2012, o 19:34

No jest dużo bardziej proporcjonalny niż El Santo. Lepsze sa szczególnie nogi. Malowanie słabiutkie, ale rzeźba na tyle fajna, że też nabyłabym go gdyby się udało.
Fajny zwłaszcza , że jest o ile rozumiem w skali tej co konie Schleich?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 20 maja 2012, o 14:00

Zdjęcie modelu wykonane przez osobę z forum MPV:

Obrazek
źródło: *klik*

W poście są też zdjęcia figurek Collecty, Safari i Schleich przy tej samej figurce schleichowego instruktora - wygląda na to, że Don Johnson jest najbliższy skalą Safari, ew. Schleichowi - wydaje mi się, że jest podobnej wielkości co haflinger Schleicha, wiec przy koniach Schleich może wydawać się dość niski jak na hanowera.
W porównaniu z Collectą jest malutki, ale i tak go chcę :D
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Titwen » 20 maja 2012, o 14:14

Jest lepiej pomalowany niż model z poprzednich zdjęć. Oj już się nie mogę doczekać kiedy będzie dostępny na MPV :mrgreen:
Cieszę się, że to Bullyland wyprodukował tą figurkę. Zdecydowanie są bardziej elastyczni niż Schleich. Tylko trochę szkoda, jeśli nie utrzymali Dona Johnsona w tej samej skali co Ernie'go.
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez Aon-Adharcach » 21 maja 2012, o 12:22

Don Johnson jest limitowany do 2500 sztuk, tak jak Ernie - widziałam gdzieś zdjęcie certyfikatu autentyczności dołączanego do figurki, na którym była ta informacja.

[ Dodano: 2012-05-21, 15:37 ]
I kolejne zdjęcia modeli, razem z kilkoma fotkami stoiska MPV na Pferde International: *klik*

[ Dodano: 2012-05-21, 18:58 ]
Ponieważ zdjęcia z linku są widoczne tylko dla zalogowanych na STS, wklejam je tutaj:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli wciąż ich nie widać, napiszcie.

[ Dodano: 2012-05-21, 20:19 ]
Model jest już dostępny na stronie sklepu, ale radze się spieszyć - dostępnych jest tylko niecałe 90 sztuk. Nie wiadomo, czy tak się na nie rzucili na targach, czy może wrzucą ich więcej na dniach, ale ja nie chcę ryzykować, już zamówiłam.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 23 lip 2012, o 23:10

Temat nam się tu urwał jakoś, a warto, tu uzupełnić, że nasze zachwyty zakończyły się tym, że trzy egzemplarze Don Johnson trafiły w ręce polskich kolekcjonerów z naszego forum- do Mangalargi, Titwen (jest dużo fot na jej stronie internetowej) i do mnie. Mój dumnie stoi obok Salinero :) Bardzo udany model, szczególnie jak na tę skalę. Perełeczka w kolekcji
Moje fotki Don Johnsona
Obrazek
Obrazek
(Don Johnson, El Santo, Zestaw uj. Schleich, Traken Bully, hanowerka Schleich)
http://re-volta.pl/galeria/g/9460/i/70610.jpg
I jeszcze jedna fota tutaj:
http://dorotheahhh.blogspot.com/2012/07 ... d-don.html
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 24 lip 2012, o 22:05

- Te modele są fantastyczne , wydawało mi się że są znacznie większe od zchleich a z tych fotek wnioskuję że mają skalę zbliżoną do kolecty ( wygląda więc że i one będą w kręgu moich zainteresowań ) jedyny szkopuł to ten że w 3mieście nie spotkałem tej firmy w żadnym sklepie i będę musiał zacząć poszukiwania w necie.
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 24 lip 2012, o 22:22

krysiek1108, ten model był dostępny tylko w niemieckim sklepie internetowym ModellPferdeVersand (został wykonany na ich zamówienie). Teraz jest już wykupiony, może znajdziesz na eBay'u z drugiej ręki.
El Santo NRW jest wciąż dostępny (nie miał takiego brania), również tylko na MPV.

Potwierdzam to, co pisze dorotheah, modele są świetne, nawet Ernie, pomimo niedopracowanych detali. Nie żałuję, że wyszarpnęłam się na nie tak spontanicznie, choć terz mój budżet musi to odchorować (następne modele kupie dopiero w sierpniu :P).
Jonny aż się prosi, żeby kupić mu dresażystkę Schleicha, powinna pasować do niego wielkością.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 24 lip 2012, o 23:05

Dresażystka Schleich pasuje, choć widać, że jest ociupinkę przy duża. Ogłowie nieco odstaje (ale możliwe, że moje jest minimalnie rozciągnięte od głowy trakena Bullylandu). Na El Santo lepiej ten zestaw pasuje.

El Santo jest nieco większy od hanowerki Schleich, Don Johnson jest od niej mniejszy (na fotce z poprzedniego mojego postu może się wydawać nieco większy, ale to kwestia perspektywy), mniejszy jest też od koni Collecta.

Don Johnson oprócz fajnej budowy, ma przede wszystkim plusa za pozę piruet w galopie.
El Santo trochę mnie drażni niedociagnięciami, nie pasującymi do prac Brigitte Eberl. Ale przygarnełam to to i sobie stoi :) W sumie mógłby być fajny do przeróbek - bo ogólnie poza, harmonia sylwetki jest fajna. Głównie trzeba by było powalczyć z detalami. Tyle, że z drugiej strony szkoda poświęcić taki egzemplarz.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 25 lip 2012, o 10:05

- Wszedłem na stronę zabawki .pl i przyjrzałem się bliżej oferowanym modelom , większość oczywiście bardzo mi się podoba ale z opisów wynika ( może ktoś popełnił błąd ) że praktycznie każdy ma zdecydowanie różne wymiary ( np.szajr - kobyła znacznie mniejsza od ogiera )- trochę to miesza w mojej koncepcji kolekcjonerskiej .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Model specjalny MPV 2012 - Don Johnson

Postprzez Capricorn » 23 lis 2018, o 17:44

Jaki ten wątek jest stary :O

U mnie niedawno zagościły dwa modele specjalne Bully:

Don Johnson
Obrazek

El Santo
Obrazek

Don jest bardziej szczegółowy i mniej gumowy od El Santo. Za to El Santo ma na udzie palenie rasowe, co jest fajnym szczegółem.
Sprzedawane są razem z certyfikatami. Jakby ktoś chciał poczytać, to ich opisy (oraz klaczy Bella Rosa, również model specjalny mpv ale produkcja WIA) są na moim blogu :)
http://capricornmeadow.blogspot.com/2018/11/bella-rose-don-johnson-el-santo-modele.html
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300


Powrót do Bullyland

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron