Rząd jeździecki Apache.

Siodła, ogłowia, ochraniacze, uprzęże, kantary, derki, tradycyjne kostiumy, itp.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Lila2006 » 3 paź 2013, o 19:04

Kantary są profesjonalne. Przede wszystkim świetnie pasują skalą do końskich głów. Mnie podobają się wszystkie, ale rzeczywiście ten dla Konga wymiata.
Pomysł namalowania wzorów genialny, ale wykonanie również. Gdybyś nie napisała, to bym nie zauważyła. Wielkie gratki.
Jak zaczniesz produkować na większą skalę, to nie będę musiała kupować za oceanem. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Apache. » 5 paź 2013, o 19:52

Lila2006, dziękuję ślicznie. :)
Uśmiałam się z tą produkcją na większą skalę. :lol: Moja mama, zawsze kiedy pokażę jej nowy kantar, powtarza, że powinnam je sprzedawać. Ale ja, w przeciwieństwie do niej czy do Was, znam wszystkie ich etapy produkcji od podszewki i zdaję sobie sprawę, że nie dopracowałam tego czy tamtego, np. że nitki pod spodem brzydko wystają. :lol: I sumie aż bym się wstydziła je sprzedawać. xD Pod ich spód to i ja sama się boję zaglądać. :lol: To niby nie jest istotne, bo liczy się to, jak prezentują się z wierzchu, ale jakoś i tak nie mogę sobie tego wybaczyć. :P Nawet jeśli wiem, że czegoś, co mnie drażni w ich wykonaniu (jak wspomniane nitki, z których po 3 zawiązaniach robią się odstające od materiału kulki), i tak nie dałoby się zrobić wiele lepiej...
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez kaskagren » 5 paź 2013, o 20:21

Apache., mam dokładnie takie same uczucia! Tylko ty to kurcze umiesz w słowa ubrać, a ja nie...
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Carmen » 19 paź 2013, o 11:23

Apache., kantary naprawde mi się podbają, ale o co chodzi z tymi zawiązaniami? Ja tam nic nie wiążę.
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Apache. » 19 paź 2013, o 14:00

Carmen, chodzi o "szew". Kiedy przekładam rzemyk przez kółko/halter ring, to muszę zszyć jego końcówkę z fragmentem rzemyka tuż przed kółkiem... mam nadzieję, że jasno się wyraziłam, inaczej nie potrafię tego ująć. :lol: W każdym razie te dwa fragmenty rzemyka należy ze sobą zszyć, a później zrobić coś z resztą nitki, bo zaraz wszystko i tak by się rozluzowało i puściło. No i z dwóch pozostałych końców nitki trzeba zrobić supełki, ja osobiście wiążę każdy koniec zwykle po 3 razy dla pewności, że nic się po czasie nie rozwiąże. No i z tych 3 splotów potrafi już zrobić się taka kulka z nitki, która może być widoczna, np. kiedy patrzymy na końską głowę w kantarze od przodu (zresztą od tej perspektywy widać też odłożone "zakładki" na przyszycie kółek :-?).

W związku z tym ostatnio myślę o alternatywie dla nitki, czyli kleju, tylko nie wiem, jaki mógłby się nadawać do sklejania zamszowych rzemyków... ale to już do innego tematu. ;)
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Carmen » 19 paź 2013, o 19:41

Apache., tak myślałam, że chodziło ci o ten dziwny sposób zakańczania, który widziałam pierwszy raz na blogu Bazik. Ja robię sposobem mojej mamy, bardziej ''krawieckim'', że tak to ujmę.
Pokazałam go tu: http://gazetka-kolekcjoner.bloog.pl/id, ... komentarze
Mam nadzieję, że coś z tego zrozumiesz :D Tutaj nie zrobia ci się kulki.
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Apache. » 19 paź 2013, o 20:21

Carmen, ze zrozumieniem raczej nie ma problemu... ale gorzej u mnie z widzeniem. xD Patrzę na te zdjęcia i patrzę, nawet trochę je powiększyłam, ale nadal nie wiem, co tam się dzieje. :lol:
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Carmen » 22 paź 2013, o 14:14

Tu zdjęcia:
Obrazek
Tu chodzi o to, że musisz przedziać igłę po przeciwnej stronie wystającej części nitki (musi być jakby zamknięta przestrzeń, okrąg no nie wiem jak to nazwać :D).
Obrazek
Potem musisz jakby okrążyć tą igłę nitką.
Obrazek
I na koniec predziewasz pozostałą część igły na drugą stronę i musi ci się taka pętelka z nitki zrobić. Potem przedziewasz igłę jeszcze raz tak już normalnie i obcinasz.

Mam nadzieję, że zrozumiesz :D
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Apache. » 22 paź 2013, o 17:52

Dzięki, Carmen. :D Chwilowo nie mam czasu, żeby to dokładnie rozkminić, ale później postaram się zrobić z tego pożytek. :P Patrzę tylko, że Ty wcale używasz podwójnej nitki? :o Tak to przynajmniej wygląda. Ja zawiązuję supełek na igle, odcinam drugi kawałek nitki, jeśli po zawiązaniu wyszedł za długi i pracuję na pojedynczej... I może w tym właśnie tkwi problem dotyczący metody zawiązywania. Możliwe, że nie będę w stanie zastosować Twojej metody właśnie z tego względu.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Carmen » 22 paź 2013, o 18:06

Apache., ja pracuję na podwójnej zawsze. Z dwóch końcówek nitki robię supełek i to jedyny supełek jaki robię :D Wtedy jest to trwalsze i się nie spruje tak łatwo.
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Apache. » 31 paź 2013, o 21:11

Carmen, wybacz, umknęła mi Twoja odpowiedź. :oops: Skoro tak mówisz, to może i ja spróbuję pracować na podwójnej nici, może akurat mi taka metoda przypadnie do gustu. Pożyjemy, zobaczymy... ;) W każdym bądź razie dzięki za mały tutorial. :P
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Apache. » 18 gru 2013, o 14:25

Oczywiście za robienie kantarów miałam brać się regularnie i o, co wyszło z tego "regularnie". :lol: Niestety, szkoła robi swoje, czasem i sobotę trzeba przeznaczyć na odrabianie lekcji i tym podobne, a jeśli nie, to na odpoczynek po całym tygodniu zapierdzielania i wtedy ani mi się śni robić kantary. Obecnie siedzę jednak w domu (lubię być chora :D :lol:), dlatego znalazłam sobie trochę czasu na zajęcie się hobby.
Oto co wyszło wczoraj spod mojej ręki:

Kantar dla Akhal Teke
Obrazek
Obrazek
Niestety, mój aparat w komórce w takich warunkach (zachmurzenie) nie chciał ze mną współpracować i ciągle automatycznie włączała się lampa błyskowa, która wszystko psuła. Musiałam kombinować z jasnością, wszelkimi trybami światła... cuda na kiju. :roll: Dlatego też efekt jest niezbyt zadowalający, a kolory słabo oddane.
Tutaj lepiej widać prawdziwe kolory (kantaru, ale i modelu).

Wizję tego kantara miałam w głowie już od dawna, ale nie za bardzo miałam czas na realizację. Miał być przeznaczony właśnie dla mojego achał-tekińca, ale myślę, że inne modele też mogą się w nim fajnie prezentować. Później zrobię odpowiednie przymiarki. :P Celowo zostawiłam nieco dłuższe paski do regulacji.

Mam też już pomysł na kilka kolejnych kantarów, w tym jeden szczególnie nie daje mi spokoju, więc może jeszcze w tym tygodniu się za niego wezmę.

Mam nadzieję, że się podoba. :)
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Koniara262 » 18 gru 2013, o 15:45

¦wietny jest :D
Bardzo podoba mi się jego zdobienie, czy dobrze myślę, że najpierw mazakiem narysowałaś te kropeczki a później "połączyłaś" je nićmi ? Bardzo interesujący wzór :)
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez kaskagren » 18 gru 2013, o 15:52

Piękny :)
Zacne te Twoje kantarki, ja chyba za mało dopracowuję szczegóły, bo żaden z którychkolwiek wykonanych prze ze mnie (w skali trad. mam dopiero jeden) nie jest taki szczegółowy i ogólnie piękny.
Super pomysł i wykonanie :)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Apache. » 18 gru 2013, o 17:53

Dziękuję, dziewczyny. Cieszę się, że się podoba. Zawsze to jakaś dodatkowa motywacja. :)

Koniara262 napisał(a):¦wietny jest :D
Bardzo podoba mi się jego zdobienie, czy dobrze myślę, że najpierw mazakiem narysowałaś te kropeczki a później "połączyłaś" je nićmi ? Bardzo interesujący wzór :)

Wszystko się zgadza, tyle że kropeczki robiłam cienkopisem. ;) :D

kaskagren napisał(a):Piękny :)
Zacne te Twoje kantarki, ja chyba za mało dopracowuję szczegóły, bo żaden z którychkolwiek wykonanych prze ze mnie (w skali trad. mam dopiero jeden) nie jest taki szczegółowy i ogólnie piękny.
Super pomysł i wykonanie :)

Mi niestety, albo i "stety" takie jedno posiedzenie nad kantarem zajmuje sporo czasu. Potrafię przy nim dłubać i pół dnia i kończyć po nocy. :lol: Więc trudno zaprzeczyć, rzeczywiście zazwyczaj staram się jak najlepiej dopracować szczegóły, oczywiście w miarę swoich możliwości. ;)
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rząd jeździecki, itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości