Sklepy internetowe i sprzedawcy - polecane

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Sklepy internetowe i sprzedawcy - polecane

Postprzez we-runcia » 16 wrz 2013, o 18:37

Ponieważ w wątku " sprowadzanie modeli z za granicy "zrobił się mały bałagan postanowiłam założyć osobny temat o sklepach internetowych , stronach na których można zamawiać modele, sprzedawcach ( np z eBaya , Allegro ) i zwykłych sklepach do których idziemy , wybieramy i kupujemy ( nie mam pojęcia jak taki sklep można nazwać , bo słowo "stacjonarny" chyba nie jest tu odpowiednie , ale chodzi mi tu o taki np smyk )

Więc w tu piszemy gdzie i od kogo warto kupować modele .

Mangalarga coś takiego może być ?
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Carmen » 22 wrz 2013, o 19:06

Przede wszystkim polecam Krainę zabawy, w której zrobiłam moje pierwsze w życiu zamówienie - były to jak się można domyślać figurki schleich. Od nich później zamawiałam zawsze, czy to figurki czy zabawki dla kuzyna. Nigdy się nie zawiodłam.

Trzeba też polecić zabawki.pl, z których ja zamówiłam w sumie tylko dwie figurki, ale na pewno zamówię ponownie.
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Aon-Adharcach » 22 wrz 2013, o 19:32

zabawki.pl / figurkiswiata.pl - zamawiałam tam wielokrotnie. Korzystne ceny, świetna obsługa i kontakt.

Modellpferdeversand - zamawiałam tam dopiero dwukrotnie, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne. Ogromny wybór modeli, dobry kontakt, przesyłka bardzo szybka. Ze względu na niemałe koszty przesyłki zza granicy, lepiej robić tam jednorazowo większe zakupy.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Gość » 25 wrz 2013, o 08:57

Bardzo Polecam sklep zabawki.pl Naprawde niskie ceny oraz szybka wysyłka, polecam też Breyer.com.pl szybka przesyłka zamawiałam tam mojego pierwszego breyer i się nie zawiodłam ;)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez krysiek1108 » 18 lut 2014, o 15:02

- Wbrew powszechnej opinii chciałbym polecić FLTE, osobiście bardzo sobie chwalę współpracę z tą firmą- wystarczy pamiętać i przyjąć do wiadomości kilka zasad - firma pracuje od poniedziałku do piątku w godz, od 15:00 do 23:00 czasu polskiego, zlecenia przyjmuje do realizacji kiedy środki finansowe znajdą się na ich koncie (niestety przelew przez ich bank w Polsce potrafi trwać do trzech dni), osobiście mam utworzone u nich konto na którym staram się mieć stale sumę pozwalającą w każdej chwili (niestety za wyjątkiem sobót i niedziel)złożyć zlecenie na interesującą mnie aukcję. Koszty przesyłki lotniczej i kuriera to przeciętnie od 1 szt. 39 zł. jednak staram się łączyć kilka zakupów w jedną przesyłkę co te koszta znacznie obniża, no i trzeba się uzbroić w "odrobinę" cierpliwości, zamówienie(a) muszą dotrzeć do siedziby FLTE, gdzie zostaje zrobiona paczka i wykonane czynności związane z cłem (które nas nie interesuje), paczka drogą lotniczą trafia do Polski, a tu kurier, w przypadku Gdyni rozwozi od czwartku do soboty- najszybciej otrzymałem przesyłkę po 2-ch tygodniach, jednak w wypadku zbierania kilku różnych zleceń okres ten się wydłuża. Natomiast zakup modeli będących w danej chwili na stanie magazynowym firmy jest wyjątkowo przyjemny i bezproblemowym, kupujemy za sumę jaka widnieje w danym momencie przy interesującym nas modelu, doliczamy jakieś dwa tygodnie, w międzyczasie dokonujemy przelewu i z wielką niecierpliwością oczekujemy na kuriera. Firma jest bardzo sympatyczna tylko trzeba się nauczyć z nimi współpracować, no i cierpliwość której nam wszystkim brakuje, tutaj jest niezbędna. ;)
- Należy dodać że każdorazowo po przyjęciu zlecenia przesyłają na pocztę powiadomienie z wysokością sumy do przelewu, nr konta i nr zlecenia( klikając w ten numer mamy wgląd w aktualny status zlecenia), dodatkowo jest ramka do korespondencji, gdzie można zapytać o wszelkie szczegóły interesującej nas aukcji i z satysfakcją muszę przyznać że przedstawiciele a zwłaszcza przedstawicielki firmy chętnie i bardzo uprzejmie udzielają wyczerpujących informacji. :-D
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 18 lut 2014, o 16:56

Ja tylko zaznaczę, ze FLTE jest tak naprawdę pośrednikiem z Amazon.com (który nie wysyła do Polski). Dlatego zawsze można sprawdzić ilość danego produktu na tej stronie :)

Zamawiałam tam kilkukrotnie, za każdym razem było w porządku, czekałam maks. 3 tygodnie od zaksięgowania wpłaty (najpierw zakup musi dojść do siedziby firmy w Stanach, dopiero potem jest wysyłany do Polski). Tylko nie korzystałam z ich pośrednictwa z eBay'a, zawsze robię zakupy z ich strony "od ręki".
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Apache. » 3 mar 2014, o 11:27

Mangalarga napisał(a):Ja tylko zaznaczę, ze FLTE jest tak naprawdę pośrednikiem z Amazon.com (który nie wysyła do Polski). Dlatego zawsze można sprawdzić ilość danego produktu na tej stronie :)

Aaa, a ja się zastanawiałam, co na moich paczkach robi taśma z napisem "amazon.com". :lol: Że też się nie domyśliłam...

krysiek1108 napisał(a):zamówienie(a) muszą dotrzeć do siedziby FLTE, gdzie zostaje zrobiona paczka i wykonane czynności związane z cłem (które nas nie interesuje)

Chciałabym się czegoś upewnić. Czy w takim razie nie ma takiej możliwości, by naliczono nam cło lub VAT za przesyłki wysyłane przez FLTE? Ostatnimi czasy ostrzę sobie ząbki na serię pewnych, nie-końskich figurek, przy czym potrafią mieć one bardzo różne ceny: najtańsza - ok. 150 zł, a najdroższa - prawie że 1000 zł. Nawet miałam zamiar zabrać się porządnie za naukę, żeby dostać stypendium i za nie sobie te figurki sprezentować, bo nie chcę, żeby końska część mojej kolekcji ucierpiała (z samych kieszonkowych byłoby ciężko...). No i właśnie obawiałam się, że jak zaraz zechcę dokonać zakupu za załóżmy 500 zł, to FLTE może mnie wtedy niemiło zaskoczyć...

Także chciałabym wiedzieć, czy kupując z ich strony lub za ich pośrednictwem mamy gwarancję, że nie zostaną naliczone cło i VAT. Bo jeśli może się tak zdarzyć, to ja już wolę kupić te figurki bezpośrednio z Japonii, za to taniej, a z takim samym ryzykiem naliczenia opłat celnych (albo i mniejszym, bo Japońce jacyś tacy życzliwi są, zawsze zaznaczają mi "gift" na paczkach i w ogóle XD).
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez krysiek1108 » 3 mar 2014, o 16:56

- Kiedy złożysz zamówienie (FLTE - zamówienia z eBay) otrzymasz na pocztę powiadomienie o przyjęciu zamówienia, kwocie do wpłaty i nr konta- suma ta jest ostateczna.
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Apache. » 3 mar 2014, o 22:51

krysiek1108, a więc jednak. :) Wielkie dzięki za informację, teraz już będę spokojna o swoje zamówienia.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez krysiek1108 » 4 mar 2014, o 11:17

- Mogę tylko dodać że w wypadku licytacji Ty decydujesz o maxymalnej kwocie za którą gotowa jesteś coś zakupić, i taką sumę musisz do nich wpłacić, jednak jeżeli licytacja zakończy się niższą kwotą, różnicę otrzymujesz jako zwrot, lub pozostaje na Twoim koncie do dalszego wykorzystania.
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Apache. » 4 mar 2014, o 17:17

krysiek1108, to akurat wiem, już nieraz kupowałam bezpośrednio z ich strony, jak i przez panel eBay. ;) Po prostu chyba jeszcze nigdy kwota mojego zamówienia nie była na tyle wysoka, bym miała obawiać się naliczenia opłat celnych. A że teraz mam chrapkę na troszkę kosztowniejsze "zabaweczki", to spytałam dla pewności, jak to wygląda. :)
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Aon-Adharcach » 4 mar 2014, o 17:19

Apache., oni sami rozliczają się z cła - do Polski zamówienia przychodzą zbiorowo, dopiero na terenie kraju są rozsyłane do poszczególnych osób.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Julia » 16 paź 2014, o 18:44

Polecam na allegro sprzedającego kamyczki-pl - dużo rzeczy przydatnych do robienia akcesoriów, wczoraj złożyłam kolejne zamówienie ;) szybko i bezproblemowo :)

oraz sklep pinkorblue.pl - szybko i bezproblemowo, na dodatek mają praktycznie zawsze jakieś promocje na schleich :)

no i schleich.com.pl też warte polecenia
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez wabankowa » 1 gru 2014, o 20:47

A jak z zamówieniami z breyerhorse.com ? Ktoś zamawiał i może coś powiedzieć ? Zastanawiam się nad takowym zamówieniem po nowym roku i nie wiem co i jak :(
Avatar użytkownika
wabankowa
Moderator
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 00:50
Lokalizacja: Kłodzko
Posiada modeli: 90

Postprzez Nieleka » 1 gru 2014, o 22:22

wabankowa, ale co konkretnie chcesz wiedzieć? Do tej pory nie kupowałam od nich modeli, jedynie przedłużałam członkostwo w klubie, ale mam u nich konto i w razie czego mogę pomóc.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Następna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości