Rząd jeździecki Apache.

Siodła, ogłowia, ochraniacze, uprzęże, kantary, derki, tradycyjne kostiumy, itp.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Rząd jeździecki Apache.

Postprzez Apache. » 21 wrz 2013, o 16:51

... W zasadzie to kantary, ale trzymam się schematu, niech tam już będzie. xD Choć możliwe, że w przyszłości zrobię też coś innego niż kantar i w razie czego nikt mnie wtedy nie oskarży o offtopic, nie to co w przypadku nazwy "Kantary Apache.". :lol:

Kantarów jak na razie zrobiłam niewiele, bodajże 6. W tym 3 pierwsze - jeden dla Schleich'ów, o którym wcale zapomniałam, bo był naprawdę totalną prowizorką (zbudowany podobnie co oryginały Schleich'a) i dwa kantary dla Magnum'a - zostały później rozebrane na części, bo prezentowały się raczej żałośnie. Wiedziałam jednak, że na nich nie poprzestanę, nawet jeśli nie wyszły mi zbyt dobrze. Ale nie chciałam znów tworzyć ze wstążek, bo najzwyczajniej w świecie ten materiał nie przypadł mi do gustu.

Zaczęłam więc szukać w internecie czegoś innego i w końcu natrafiłam na zamszowe rzemyki, które wydawały mi się w sam raz pod względem grubości, jak i miękkości. Chyba jedyną ich wadą jest ta lekka "włochatość" (nie wiem czemu, ale szczególnie czarny rzemyk jest wyraźnie włochaty, więc na razie go sobie odpuszczam). Zakupiłam prawie 20 kolorów. Czaiłam się również na pasujące do skali Traditional 3-slotted halter rings i sprzączki i tak oto niedawno jedne i drugie pojawiły się u mnie za sprawą wspólnego zamówienia z MPV.

Teraz, kiedy mam już większość potrzebnych materiałów (mam jeszcze zamiar kupić kilka kolorów filcu na podszycia i trochę karabińczyków), mam nadzieję znaleźć raz na jakiś czas chwilę, by usiąść i trochę podłubać przy tej męczącej, ale jednocześnie jakże satysfakcjonującej robocie. :P

Jak na razie pokazuję 3 swoje "dzieła":

Kantar dla Heartbreaker'a/Pepe
Obrazek
Obrazek
Zdjęcia Heartbreaker'a w kantarze:
http://img18.imageshack.us/img18/8170/n6a7.jpg
http://img189.imageshack.us/img189/1803/for7.jpg
http://img837.imageshack.us/img837/2918/j3do.jpg

Przy nim jeszcze nie za bardzo ogarniałam długość "zakładek", co zresztą gdzieniegdzie widać.

Kantar dla Konga
Obrazek
Pierwszy zrobiony przy użyciu gotowych sprzączek i 3-slotted halter rings. ¦wietna sprawa, choć sprzączki są aż "za bardzo w sam raz". Jakby były choćby o pół milimetra szersze, to o wiele lepiej wyglądałaby sprawa regulacji, a tak trzeba się z tym trochę pomęczyć, nieraz przy użyciu pensety.
A skąd te wzorki? Aż głupio mi się przyznawać, że wpadłam na taki banalny pomysł zdobienia. Po prostu je... rysuję. :lol: Konkretniej cienkopisem. Ja - mistrz prowizorki. xD

Kantar dla Strapless
Obrazek
Obrazek
Dziś skończony. Na razie wylądował na Walentynie, bo lepiej się układa na jej głowie, szczególnie pod względem długości nachrapnika (na Strapless jest trochę przykrótki) i ułożenia podszycia na pasku potylicznym (u Strapless krzywo się układa - z jednej strony wystaje bardziej, z drugiej mniej). Może któregoś razu jeszcze sfotografuję w nim Walentynę.

Kantary dla Konga i dla Strapless mają sprzączki do regulacji nie tylko na pasku potylicznym, ale i na dolnej części nachrapnika (o ile tak to można nazwać :P), nie za bardzo widać to na zdjęciach.
_________________________________

Wiem, że może nie jest to jakaś misterna robota, ale przyznam, że i tak jestem zadowolona. Mam nadzieję, że z czasem nabiorę trochę wprawy i uda mi się wyeliminować większość niedoskonałości moich wyrobów.

I jak się podoba? :-D Możecie mi wierzyć lub nie, ale na żywo kantary prezentują się o wiele lepiej. I mówię to jako osoba raczej skromna. ;)
Ostatnio edytowano 17 gru 2013, o 13:50 przez Apache., łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Ardnas » 21 wrz 2013, o 17:58

Kantarki naprawdę świetnie ci wyszły! Kantar konga najbardziej przypadł mi do gustu :> . Z tymi cienkopisami to niezły bajer, też muszę spróbować :yay:.
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez Apache. » 21 wrz 2013, o 18:18

Ardnas, dziękuję. :) Mi chyba też nadal najbardziej podoba się ten Kong'a, nawet jeśli kantar dla Strapless jest bardziej wypasiony. :P
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Maja » 21 wrz 2013, o 18:57

Kantarek Konga świetny! W życiu bym nie wpadła na rysowanie wzorków, tym bardziej podziwiam za kreatywność :) Trzeba przyznać, że dwa ostatnie wyglądają bardzo profesjonalnie, jak prawdziwe. Z niecierpliwością czekam na następne wyroby :)
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez kaskagren » 21 wrz 2013, o 18:58

Jak to jest, że ja przy zrobieniu np. siodła napiszę o nim 2 zadnia i nie mam pomysłu na więcej, a wy nawet kantar umiecie tak wyczerpująco opisać? Zazdroszczę umiejętności pisania, ja w tym temacie jestem do niczego >.<
A co do kantarków, to są naprawdę piękne, mi najbardziej podoba się ten na Starpless. Wydaje mi się, że kantarek z Pepe już gdzieś widziałam... ten Konga też piękny :)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Apache. » 21 wrz 2013, o 19:20

Maja, dzięki. :) Za ten pomysł z rysowanymi wzorkami myślałam, że mnie zlinczują. :lol: Ale jak się nie da czegoś wyszyć czy odpowiednio nakleić, to trzeba szukać alternatywy. ;) Jak to się mówi, na wszystko jest metoda.
Teraz będę się starała robić coś nowego we w miarę regularnych i przy okazji, mam nadzieję, stosunkowo niedługich odstępach, żeby nie wypaść z wprawy. Jak się już wpadnie w rytm, to szybko i przyjemnie idzie taka robótka, a tak każde posiedzenie przy robieniu kantara byłoby mordęgą. Tak więc i ja mam nadzieję, że niedługo powstanie coś nowego.

kaskagren, dzięki. Cieszę się, że ktoś te moje wypociny docenia, bo mam tylko zawsze wyrzuty sumienia, że tyle piszę, a potem inni muszą się męczyć, próbując przez to wszystko przebrnąć. :lol:
Zapewne kantar Pepe widziałaś w moim temacie z kolekcją, tyle że tam pokazywałam go na Heartbreakerze ;) (tu też są te zdjęcia, to te z małych linków pod fotką Pepe). Zapomniałam się wtedy, że nie mogę przecież pisać o akcesoriach w temacie o kolekcji. :lol: Dlatego jak tylko powstało coś nowego, czym mogłabym się pochwalić, założyłam ten temat. Może będzie to dla mnie motywacja, by nie zaniedbać kwestii robienia akcesoriów.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez we-runcia » 21 wrz 2013, o 19:54

Kantarki wszystkie super , a wzorki to genialny pomysł !
Mam nadzieję że się nie obrazisz jeśli tez tak popróbuję .
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Apache. » 21 wrz 2013, o 20:14

we-runcia, dziękuję. Absolutnie się nie obrażę. Powinnam się cieszyć, że lansuję nowe trendy. :D :lol:
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Maja » 21 wrz 2013, o 20:27

Apache. napisał(a):Teraz będę się starała robić coś nowego we w miarę regularnych i przy okazji, mam nadzieję, stosunkowo niedługich odstępach, żeby nie wypaść z wprawy. Jak się już wpadnie w rytm, to szybko i przyjemnie idzie taka robótka, a tak każde posiedzenie przy robieniu kantara byłoby mordęgą. Tak więc i ja mam nadzieję, że niedługo powstanie coś nowego.


Dobrze to ujęłaś. Właśnie mam taki dylemat - robić by popsuć, bo na początku będzie źle, czy nie robić i mieć wyrzuty, że się nic nie zrobiło? :P Początek to jak napisałaś - mordęga, ale za to potem z każdym następnym paskiem jest lepiej i lepiej. Eh :-x
Mam nadzieję, że nie poprzestaniesz na kantarach, bo skoro one Ci dobrze idą, to i z innymi rzeczami na podobnym poziomie świetnie dasz sobie radę :)
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez Apache. » 22 wrz 2013, o 10:47

Maja, mam nadzieję, że w przyszłości będzie okazja, by zrobić też jakieś ogłowie czy siodło. Sęk w tym, że trzeba mieć dobre materiały. To już jak dla mnie połowa sukcesu. Jak wpadnę na jakiś sensowny kawałek skóry, to zapewne od razu zapali mi się lampeczka w głowie. ;)

Widzę, że dużo osób jak ja chciałoby trochę poeksperymentować z rysowanymi wzorkami, więc od razu powiem, że jeśli chcecie je robić cienkopisem lub mazakiem, bo chyba tylko one dadzą radę (przy czym mazak mógłby być za mało precyzyjny), to trzeba uważać, by nie rozmazać rysunku. Przed dalszą pracą należy poczekać, aż cienkopis czy mazak wyschnie i/lub odcisnąć jego nadmiar, przyciskając kilka razy do świeżo ozdobionego paska kawałek papieru czy chusteczkę. Inaczej będziecie mieć umazane całe biurko, palce i wszystko inne wokoło. :lol:
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez we-runcia » 22 wrz 2013, o 10:56

Apache., zaraz lecę eksperymentować ! Dzięki za rady :D
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Apache. » 22 wrz 2013, o 11:57

Zaznaczam jeszcze, że ja robię to wszystko na zamszowych rzemykach. Nie wiem, jak będzie się zachowywać np. wstążka. Możliwe, że na niej cienkopis będzie się zbytnio rozlewał, ale to trzeba sprawdzić.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Ardnas » 22 wrz 2013, o 12:35

Sprawdzałam. Na wstążkach raczej nie działa, ale na mojej materiałowej derce już zadziałało :yay: .
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez keniurka » 3 paź 2013, o 17:26

Jakie piękne kantary! Normalnie się zakochałam :) ¦wietna robota, gratuluję .
RANDOM_AVATAR
keniurka
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 15:32
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Apache. » 3 paź 2013, o 18:56

Ardnas, no właśnie, o derkach nie pomyślałam! Fajnie, że znalazłaś jeszcze jedno zastosowanie. :)
keniurka, dziękuję bardzo. :-D Cieszę się, że się podobają.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Następna strona

Powrót do Rząd jeździecki, itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości