Wada modelu?

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Wada modelu?

Postprzez Valhalla » 12 maja 2013, o 11:19

Nie wiem, czy dobrze, że robię nowy temat, więc w razie czego można mnie gdzieś przenieść ;).

28 Marca bawiłam się w robienie zdjęć Sapphire, by "złapać" jakieś dobre perspektywy (z myślą o przyszłych photo show). Po zrobieniu tony zdjęć dostrzegłam niepokojącą rzecz.

Obrazek
Obrazek

Jakiś osad, otarcie... Sama nie wiem, co to jest. Myśląc, że prawdopodobnie mam do czynienia z jakimś zabrudzeniem lekko ją obmyłam w tym miejscu. Niestety- "osad" dalej się trzymał. Postanowiłam się temu bliżej przyjrzeć. Oprócz miejsca, gdzie jest to najbardziej widoczne (widać na zdjęciach) "osad" znajduje się na rzeźbionych wgłębieniach na prawej łopatce, również minimalnie z lewej strony. To raczej wyklucza zwykłe "obtarcie".
Wiedziałam już wtedy o syndromie octowym, jednak jestem pewna, że to nie to- "to miejsce" nie poci się, nie jest nawet wilgotne.

Dziś znów zamarło mi serce. Czyżby "to coś" się rozprzestrzeniło o kilka milimetrów? Albo przesadzam, i mam zwidy?

Obrazek

Kolejny raz zaczęłam przeglądać zdjęcia innych Sapphire w internecie. U ŻADNEJ nie zauważyłam podobnego defektu. Każda na prawej łopatce ma ładną, brązową farbę.

Obrazek
źródło

Obrazek
źródło
Z tej perspektywy na mojej Sapphire również widać "to coś".

Obrazek
Dzisiejsze zdjęcie.

Obrazek
źródło

Obrazek
Porównanie.

Ktoś wie, z czym mam do czynienia? Sapphire mam od stycznia. Czy to możliwe, bym dopiero po około trzech miesiącach odkryła taki defekt? No dobra- mogłam być przejęta, bo to mój pierwszy trad, ale żeby aż tak?
Dziś również próbowałam to zmyć- oczywiście wszystko na nic.

Obrazek
Obrazek
Styczniowa paczka w całej okazałości. Nie wiem jak wy, ale ja nie widzę u niej ŻADNYCH defektów.
Avatar użytkownika
Valhalla
Hobbysta
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 16:29

Postprzez Capricorn » 27 cze 2013, o 11:49

I jak tam z Twoją Sapphire? Choruje nadal? Nie wiem co to jest niestety, chciałam się dowiedzieć, czy coś się zmieniło.
Ma ktoś jeszcze z Forumowiczów ten model?
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Maliaorca » 27 cze 2013, o 13:40

Ja obejrzałam przed chwilą moja Saphirkę, ale nic podejrzanego nie widzę.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Kari » 27 cze 2013, o 17:46

A może to farba? Pod wpływem czasu i temperatuty się pomarszczyła lub rozwarstwiła. W końcu od stycznia do teraz temp. wzrosła, a ostatnio mamy upały. Mogło odbić się to na jakości farby. Chyba, że to wina lakieru lub werniksu (nie wiem, czy Breyery są takim czymś pryskane). Mógł, tak jak wcześniej pisałam o farbie, zmienić się pod wpływem atmosfery. ;-)
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Valhalla » 20 lip 2013, o 21:04

Capricorn, wydaje mi się, że nic się nie zmieniło. Cóż, widocznie nie dla Safiry wystawianie...
Avatar użytkownika
Valhalla
Hobbysta
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 16:29

Postprzez haflinger2012 » 21 lip 2013, o 08:29

Wedłóg mnie to jest tylko częściowe rozwarstwienie farby modelu , jak mi wiadomo , to jest u nasady łopatki , tak ? To nie jest nic poważnego ;) Ale może się powiększać . To wszystko mi wiadomo
8-)
RANDOM_AVATAR
haflinger2012
Hobbysta
 
Posty: 58
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 18:41
Lokalizacja: Kaszuby


Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron