Modele Mangalargi

Czyli modele wykonane własnoręcznie od podstaw.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Modele Mangalargi

Postprzez Aon-Adharcach » 27 cze 2013, o 16:09

Przeglądałam ostatnio swoją galerię na deviantarcie i stwierdziłam, że wrzucę tu zdjęcia kilku prób wykonania figurki konia.

Obrazek
Wykonany w 2008 roku z samoschnącej glinki Eberhard Faber Efaplast Classic (obecnie nazywa się chyba Fimo Air Natural), na szkielecie z ugniecionej folii aluminiowej. Z założenia miał to być zimnuch z obfitymi szczotkami. Nieskończony i taki pozostanie - odpadły mu uszy i ma pęknięcia wokół nóg, poza tym teraz widzę w nim masę błędów.

Obrazek
Wykonany w 2009 roku z resztek modeliny, pomalowany farbami akrylowymi. Ma niewiele ponad 2,5 cm wysokości (licząc do czubka głowy). totalny spontan, chciałam jakoś wykorzystać resztki, które zostały mi po innej figurce. Dlatego jest taki "grubo ciosany", na dodatek ma trochę nierówne nogi. Obecnie jest pokryty różowym pyłkiem z kadzidełka (stał obok) - nie był zabezpieczony, więc chyba będę musiała go przemalować :/

Nie wiem, czy podejmę jeszcze kiedyś próbę wykonania modelu o podstaw.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 28 cze 2013, o 14:13

gratulacje obu koników. Drugi konik jest bardzo uroczy i sympatyczny.
Za to pierwszy może nie dokończony ale widać, że ma bardzo fajne propocje- za co mega graty i brawa! - Percheronek, bulonek???
:-D Pozostaje nam czekać na kolejne konisko
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Capricorn » 30 cze 2013, o 21:05

Sympatyczne koniska, ten drugi podoba mi się bardzo :D
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez kolekcjonerka » 30 cze 2013, o 21:40

W pierwszym tkwi duży potencjał. Jakby mu spiłować trochę starej masy i zacząć od nowa lepić, to może wyjść na całkiem dobrego konika. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jak się już ma właściwe proporcje, to połowa roboty z głowy.

A drugi jest urzekający - jago wygląd po prostu krzyczy: "jestem puchaty".
Wielkie graty za obydwa.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Joanne » 3 lip 2013, o 10:54

Pierwszy ma swój urok. Podoba mi się jego szyja i ogonek! Drugi jest cudowny, szczególnie w tej maści. Z pyszczka, oczu i grzywy wygląda mi trochę na walijczyka, szczególnie na pierwszym zdjęciu. Gdybyś się jeszcze kiedyś podjęła lepienia pochwal się koniecznie!
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Rzeźbienie i lepienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości