TissoToys

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez krysiek1108 » 27 mar 2013, o 11:34

- Doczytałem się że wykonane są z PVC a skala to 1:20 ( do żadnego z breyerów nie będzie husarz pasował ) a i pozostałe figurki ( Zagłoba , Wołodyjowski czy Bohun ) wyglądają rewelacyjnie ale trzeba będzie znaleźć dla nich oddzielną półkę - bo seria zapowiada się rozwojowo i na dodatek rewelacyjnie , mogli by tylko postarać się o solidnego rzeźbiarza do koni , bo mogła by to być znakomita okazja do zaprezentowania polskich ras ( morze by tak im delikatnie zasugerować temat na facebooku ). :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Gość » 27 mar 2013, o 14:45

Co do husarza, Zagłoby, Wołodyjowskiego i Bohuna jestem na tak. Mam nadzieję, że malowanie będzie równie dobre jakościowo jak na zdjęciach. Co do konia... no cóż... Rząd moim zdaniem jest nieco za skromny (edit: i siodło mi nie pasuje). No ale wiadomo, że na masową produkcję za dużo roboty z malowaniem wzorów by było, więc niczego nie oczekuje, nawet aż tak mi to nie przeszkadza. Swego czasu OiM był moim ulubionym filmem (książka też), więc może kiedyś tam się zaopatrzę w któregoś z gierojów :P Wracając do husarza, o ile miałabym go kupić, dostałby nowego konia z nową uprzężą.
Ostatnio edytowano 27 mar 2013, o 15:06 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Aon-Adharcach » 27 mar 2013, o 14:48

Metalfish napisał(a):Wracając do husarza, o ile miałabym go kupić, dostałby nowego konia z nową uprzężą.

Pomyślałam dokładnie to samo jak zobaczyłam te fotki :) Husarz niemal na pewno trafi kiedyś do mnie, pozostaje śledzić stronę i profil FB firmy aż pojawi się informacja kiedy trafi do sprzedaży.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Joanne » 27 mar 2013, o 16:53

Husarz jest cudny. Konia można chyba tylko na straty spisać. Ale dla husarza kupiłabym <3 Jedynie malowanie bym poprawiła, ale co to za problem ^^ Myślę, że zasugerowanie polskich ras to niezły pomysł. (zresztą upodobnić konia trochę bardziej do konia niż te to chyba żadna sztuka, są tak obłędnie nieanatomiczne, wystarczyłoby poobserwować zdjęcia i trochę w naturze.)
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NAF » 27 mar 2013, o 22:02

Korciło mnie, żeby napisać do producenta prośbę o bardziej anatomiczne konie, ale to w końcu zabawki, więc nie wiem, czy jest sens. Prototyp krzyżaka boski, uwielbiam konie w kropierzach.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 30 mar 2013, o 00:40

Nic tylko należą się wielkie gratulacje firmie Tisso Toys za figurki (ludzi) husarza i krzyżaka !
Pięknie pomalowano metalowe cześci husarza. Zastanawiam się tylko, czy czerwień i żółty w ubiorzze nie są zbyt intensywne jak na tamte czasy?


Z końmi tak jak przypuszczałam jest dużo słabiej. Niestety ten gatunek zwierzaka nie jest najłatwiejszy do rzeźbienia - dlatego tak Nas zachwycją nieliczne udane modele koni.
Koń Krzyżka pod ubrankiem całkiem fajnie się kamufluje.

Ciekawa jestem ceny figurek i ich wielkości. Gdyby husarzowi dać lepszego konia, mogło by to fjnie wyglądać.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 30 mar 2013, o 10:14

-dorotheah wcześniej pisałem że po przejrzeniu kolejnych stron firmy trafiłem na skalę i rodzaj masy - skala to 1:20 , dlatego jedynym co można będzie jakoś dopasować to chyba Collecta . ;p
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Valhalla » 30 mar 2013, o 11:33

Może przesiadłby się na ogiera andaluzyjskiego? Po lekkim podrasowaniu będzie jak znalazł ^^.
Avatar użytkownika
Valhalla
Hobbysta
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 16:29

Poprzednia strona

Powrót do Pozostałe firmy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron