Kolekcja Apache.

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Kolekcja Apache.

Postprzez Apache. » 28 lut 2013, o 17:05

Zbieram figurki Schleich od 2008 roku i swego czasu nie interesowały mnie inne firmy (pomimo że Breyer'a znałam, odkąd miałam jakieś 7 lat). Obecnie zupełnie się to zmieniło - znacznej części schleichowych koni się pozbywam, głównie po to, żeby zwolnić miejsce dla Breyer'ów Traditional. Kiedyś po prostu nie dostrzegałam błędów anatomicznych, które powtarzają się u wielu modeli Schleich'a. Wydawało mi się, że te figurki wyglądają niczym żywe konie. Teraz jednak nie mogę patrzeć na niektóre egzemplarze, ich grubaśne nogi i wielkie oczy. Więc przerzucam się na coś większego. ;)

Jeśli chodzi o Schleich, to posiadam:
1. Klacz arabska 13630
2. Ogier arabski 13629
3. ¬rebię arabskie 13276
4. Klacz Clydesdale 13291
5. Ogier TWH 13631
6. Klacz Knabstupper 13617
7. ¬rebię Knabstrupper 13619
8. Klacz fryzyjska 13604
9. Ogier fryzyjski 13667
10. Klacz hanowerska 13296
11. Ogier hanowerski 13649
12. Ogier achał-tekiński 13690
13. Ogier lipicański 13293
14. Klacz lipicańska 13603
15. Klacz Camargue 13609
16. Ogier Pinto 13616
17. Ogier Perszeron 13623
18. Klacz Perszeron 13626

Do tego...
- zestaw jeździecki rekreacyjny 42021
- zestaw jeździecki dresażowy 40187
- elf na koniu - Sera 70402
- elf na koniu Surah 70406 (stare malowanie)

Te, które miałam, ale oddałam/sprzedałam z wyżej wymienionych powodów:
- stajnia 40164
- wałach Shire 13247
- ogier lipicański 13220
- ogier Mustang 13621
- elf na koniu - Nuray 70404



Safari Ltd.:
1. Klacz morgan #158605
2. ¬rebię morgan #158705

Breyer:
1. Priefert Hitch's Kong #1477 (Traditional)
2. Cob #5908 (SM)
3. Brookside Pink Magnum #1482 (Traditional)
4. Pepe #252 (Classic)
5. Templado #1244 (Traditional)
6. Rachel Alexandra #1429 (Traditional)
7 i 8. GG Valentine & Heartbreaker #1474 (Traditional)
9. Ravel #1475 (Traditional)
10. Klacz z zestawu Side Saddle Horse and Rider Gift Set #1264 (Traditional)
11. Akhal-Teke 2007 Limited Edition #1282 (Traditional)
12. Big Chex To Cash #1357 (Traditional)
13. Heartland High Tech #1484 (Traditional)
14. Elvis Presley's Bear #10320 (Traditional)
15. Ethereal Earth #582 (Traditional)
16. Windtalker 2007 Spring Collector's Choice Limited Edition (Traditional)
17. Cheveyo 2008 Spring Collector's Choice Limited Edition (Traditional)

Peter Stone:
1. 2000 West Coast Jamboree Peter Stone Arabian SR Tu Fire (Traditional)

Artist Resins:
1. Valko - ogier fryzyjski dłuta Sommer Prosser, 2002 (Traditional)
2. Smiley - wałach gorącokrwisty dłuta Brigitte Eberl, 2012 (Traditional)
Ostatnio edytowano 5 lut 2015, o 14:03 przez Apache., łącznie edytowano 11 razy
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Lila2006 » 28 lut 2013, o 18:16

Masz takie perełki Breyera traditional i nie pokażesz?????
Ja "kcem" zdjęcia!!! Zwłaszcza Rachel jak dojedzie.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Apache. » 28 lut 2013, o 18:27

Lila2006, postaram się. Może uda mi się wreszcie wycyganić aparat od brata (o ile w ogóle uda mu się go znaleźć ._.).
A Rachel już nie mogę się doczekać, chyba jeszcze bardziej jej wyczekuję niż Templado. :yay: Coś w sobie ma, skoro urzekła mnie nawet mimo tej podstawki (bo zazwyczaj wszelkie podstawki, szczególnie te przymocowane na stałe, mnie odstręczają). Najwcześniej będzie u mnie jutro, tak przynajmniej szacuję, sugerując się moim poprzednim zamówieniem z Włoch. W każdym razie, jeśli nie jutro, to w następnym tygodniu będzie u mnie na pewno. :D
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez dorotheah » 3 mar 2013, o 18:08

Pogratuluję Ci i tutaj obu modeli.
Templado jest booooskiii , a moldu Rachel pozytywnie zazdroszczę :)
Czekam na wrażenia i mam nadzieję na fotosy.
Bardzo fajna kolekcja :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Apache. » 3 mar 2013, o 20:05

Dzięki, dorotheah. :)
Rachel mogła być już w piątek, ale jednak nie dotarła. No nic, czekam dalej... Stawiam na to, że będzie we wtorek/środę, w sumie nie wiem czemu. :P Tak jakoś czuję.
O zdjęcia, tak jak mówiłam, postaram się, bo sama chętnie bym obfotografowała oba nowe modele, jak i całą swoją półkę.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Apache. » 8 mar 2013, o 16:15

Dziś dotarła do mnie dziwna paczka. Byłam wręcz pewna, że to Rachel, póki nie zobaczyłam na pakunku polskich danych nadawcy... I już zaczęłam podejrzewać, że to paczka zmajstrowana przez FLTE, mimo że na ich stronie ma nadal status "Tranzyt USA (Chicago, IL)"...
... I nie myliłam się! I oto jest u mnie Templado!

ObrazekObrazek

Powiem tyle - chłopak jest po prostu BOSKI! Od kiedy wyjęłam go z pudełka mam chyba problem z nawiasami w szczęce, bo nie mogę jej zamknąć. :lol: Do tego uśmiech nie chce zleźć mi z twarzy. Chyba żaden z moich Breyer'ów nie wywołał u mnie takich emocji. Templado jest po prostu cudowny, naprawdę trudno to opisać słowami. Ja tu się zawsze śmieje z dziewczyn z YT i z ich słynnych filmików typu "Breyer package", a sama tak samo zareagowałam i piszczałam jak one. :lol:

Obrazek [Jak ja go uwielbiam od tej perspektywy!!!]

Wydawało mi się tylko, że Templado będzie bardziej śnieżnobiały, podczas gdy jego maść wpada jakby w lekko kremowożółty odcień, co nie znaczy, że model prezentuje się gorzej. Wręcz przeciwnie, nawet mi się to podoba. :) W ogóle to przeglądając różne aukcje na eBay'u z Templado, zauważyłam po real fotach, że między poszczególnymi modelami występuje nieraz bardzo duża różnica, jeśli chodzi właśnie o odcień maści (tu taki mały przykład, gdzie model wydaje się po prostu kremowy, co nawet jest podkreślone w opisie aukcji, wręcz trudno dostrzec tam biel: LINK).

ObrazekObrazek

Obawiałam się też, że perłowy połysk będzie zbyt wyrazisty, ale co do tego również się myliłam. Może i na zdjęciach wygląda na nieco przesadzony, ale w rzeczywistości tak nie jest. Na moldzie Andalusian Stallion taka maść prezentuje się naprawdę dobrze, tak samo zresztą jak delikatnie zaznaczone, piękne jabłuszka. Z uwagi na to, że nie znam się dobrze na końskiej anatomii, nie mam do niego większych zastrzeżeń. Może najwyżej zbyt delikatnie zbudowane nogi w dolnych partiach. Do tego mold troszkę dziwnie wygląda, kiedy patrzymy na niego od przodu. A jeśli już mam mieć jakieś zastrzeżenia co do malowania, to najwyżej zbyt ciemne kasztany, które z daleka sprawiają wrażenie wręcz czarnych. Ale to wszystko to już takie tam wydziwianie. :P
Za to do grzywy i ogona absolutnie nie mam zastrzeżeń, bo są po prostu cudowne. Inna rzecz, jaka mnie zdziwiła - wielkość moldu. Wiedziałam, że Andalusian Stallion jest dość mały, ale że aż tak? Ma ponad 3 cm mniej w kłębie niż Kong. Sama liczba może nie robi wrażenia, ale różnica jest znaczna, gdy postawimy modele obok siebie.

Obrazek

No i na koniec dodam tylko, że jestem bardzo, ale to baardzo zadowolona i nie żałuję, że wybrałam Templado, a nie Kriptona Seni, od którego strasznie odpychało mnie malowanie tylnych kopyt. Wydaje mi się, że dorotheah miała rację, mówiąc, że to jakby schematyczne zaznaczenie mięśni nie rzuca się w oczy tak bardzo u Templado jak w przypadku tego moldu w ciemniejszych malowaniach. Już nie mogę się doczekać, kiedy postawię go na półce, obok reszty moich Breyer'ów (jak na razie nie ma tam dla niego miejsca, muszę coś wykombinować :lol:).


Przepraszam za megaposta. Pododawałam trochę zdjęć, żeby lepiej się przeglądało i żeby porozdzielać tekst na mniejsze fragmenty, bo tak powstałby tylko potok słów. :lol: Jakość jaka jest, taka jest, ale na lepszą mnie nie stać. Musiałam też zrobić małą korektę w Photoshopie, bo zdjęcia wyszły zbyt żółte. Wydaje mi się, że teraz mniej więcej oddają prawdziwy odcień maści Templado (choć to jeszcze nie to, przede wszystkim są nieco za ciemne).
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez kaskagren » 8 mar 2013, o 16:46

Maga gratki! Model faktycznie przecudny ;)
A mogę prosić o zdjęcie porównywawcze z Kong'iem?
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Apache. » 8 mar 2013, o 17:05

kaskagren, proszę. ;)

Obrazek
Przepraszam za jakość, musiałam już użyć lampy błyskowej, eh... Kong przy takim świetle w ogóle nie chce współpracować.

Teraz, kiedy postawiłam je obok siebie, zauważam jeszcze większą różnicę... Templado wygląda jak kucyk! Tak to jest, jak się zestawi zbyt małego względem skali andaluza i dużego, zimnokrwistego perszerona. :lol:

A tu jeszcze porównanie z Magnumem:
Obrazek
Ostatnio edytowano 20 lip 2013, o 12:58 przez Apache., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Carmen » 8 mar 2013, o 17:27

Apache., on ma granatowy pyszczek i kopyta, czy totylko tak na zdjęciu?
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez kaskagren » 8 mar 2013, o 17:29

Dzięki, za to zdjęcie z Magnum'em też. Kondziu jest naprawdę duży :-D
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Apache. » 8 mar 2013, o 17:36

Carmen napisał(a):Apache., on ma granatowy pyszczek i kopyta, czy totylko tak na zdjęciu?

Niee, to wina zdjęć. Musiałam je trochę podrasować w Photoshopie i najwyraźniej nie zauważyłam, że użyte przeze mnie filtry uczyniły pysk i kopyta granatowymi (pewnie też wina tego, że mam dziwnie zmienione kolory w laptopie i niestety nie da się tego przestawić). W rzeczywistości są one ciemnoszare (choć z bliska rzeczywiście mają jakby lekko niebieskawy odcień, przy czym kolor nadal nie traci na naturalności). Popatrz sobie na zdjęcia porównawcze z Kongiem i Magnumem, tam mniej więcej widać ten odcień.

kaskagren napisał(a):Dzięki, za to zdjęcie z Magnum'em też. Kondziu jest naprawdę duży :-D

Nie ma sprawy. ;)
Haha, Kondziu, dobre. :lol: Tak, to prawda, kawał z niego chłopa. Jakoś miałam mu to za złe, bo dawał mi do tej pory błędne wyobrażenie o Breyer'ach. Wydawało mi się, że są większe, przez co się do nich na jakiś czas zraziłam. A tu proszę jaka miła niespodzianka. :-D
Ostatnio edytowano 9 mar 2013, o 10:41 przez Apache., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez NAF » 8 mar 2013, o 18:07

Gratulacje, jest piękny.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Apache. » 8 mar 2013, o 18:32

Dzięki, NAF. Trudno zaprzeczyć. :D
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Watazka » 9 mar 2013, o 09:18

Gratulacje nowego Breyera. Chociaż nie lubię moldów K. Moody, to na Templado nie sposób nie zwrócić uwagi. ;)
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Apache. » 9 mar 2013, o 10:33

Watazka, dzięki. W sumie to ja też już nie zachwycam się moldami K. Moody tak jak kiedyś, bo zaczęło przeszkadzać mi to "bułkowate" zaznaczanie mięśni. U mojego Magnuma to się dość mocno odznacza, choć i tak trudno mu odmówić uroku osobistego. Ale mold Andalusian Stallion na szczęście wygląda w porządku pod tym względem i wcale mnie nie razi, a poza tym po prostu nie da się go nie nabyć, jeśli chce się zbierać Breyer'y. On jest wręcz symbolem tej firmy. :D

Wczoraj, jak pokazałam Templado moim rodzicom, usłyszałam, że kupiłam "perłowego konika w sam raz dla księżniczki". Dobijają mnie... :lol:
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Następna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron