Collecta - nowości 2013

Firma z Hong Kongu.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Lila2006 » 19 lut 2013, o 20:36

¦wietnie wygląda cała rodzinka. Najbardziej podoba mi się źrebol i klacz. U ogiera nie przypadła mi do gustu głowa. Coś mi w niej nie pasuje, ale wierzę że w realu wygląda OK.
Gratuluję nowych nabytków i już jestem ciekawa pozostałych dwóch. Mam cichutką nadzieję, że będzie jakaś achałka. ;)

A ta folblutka nie jest zła, Malowanie jest bardzo fajne, tylko rzeczywiście ta szyja...
No cóż takie konie też bywają. Widziałam wiele koni z taką krótką, brzydką szyją. Nawet na takim jeździłam. ;)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Capricorn » 19 lut 2013, o 20:44

dorotheah, gratulacje wszystkich fjordów! Na pewno trafi do mnie ogier, tylko jeszcze nie wiem, jakiej maści. Kupię też dartmoora, ale ten kary jest taki... czarny, więc chyba wybiorę gniadosza. Możliwe, że Clyde też u mnie zamieszka. Chciałam bardzo perlinkę, ale jeśli się tak świeci na żywo to chyba podziękuję.
Natomiast mam wielką ochotę przygarnąć Przewałka i sprawdzić organoleptycznie czy faktycznie jest taki koślawy. Przytulę biedaka, a potem - rozkroję go na pół buahahahaha! I dorobię mu trochę kręgosłupa! A potem się będę martwić, jak go pomalować ;)
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Aon-Adharcach » 19 lut 2013, o 21:12

Capricorn napisał(a):Przytulę biedaka, a potem - rozkroję go na pół buahahahaha! I dorobię mu trochę kręgosłupa! A potem się będę martwić, jak go pomalować

Mam podobne plany :mrgreen: Zarzekałam się, że nie tknę tego modelu, ale jak popatrzyłam na jego mordkę na niekatalogowych fotkach, to wymiękłam. Kupię jednego i naprawię biedaka.

dorotheah, fiordy na Twoich fotach wyglądają świetnie! Ogier wydaje się lepszy, niż myślałam, zmieniłam też zdanie co do klaczki - była mi obojętna, ale chyba ją kupię :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Carmen » 19 lut 2013, o 21:17

dorotheah, one są przepiękne! Muszę je mieć. Maluch ma taki słodki pyszczuś, ale jak to tak mieć w stajni źrebaczka bez mamy... musi poczekać na mamusię. Może ją dorobią w przyszyłym roku... . Zastanawiam sie jednak w jakim malowaniu kupić ogierka...
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez ZABAWKI.PL » 20 lut 2013, o 09:02

Watazka napisał(a):Zastanawiam się właśnie czy Clydesdale wziąć siwego, czy gniadego. Nowości Collecty 2013 na zabawki.pl powinny już być... :-?

Witam
Asortyment uzupełniony, ale bez nowości. W tej dostawie kontenerowej jeszcze ich nie było. Trzeba będzie jeszcze poczekać. Mam nadzieję że przed Wielkanocą się pojawią.
RANDOM_AVATAR
ZABAWKI.PL
Reprezentant handlowy
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 11:42

Postprzez ZABAWKI.PL » 20 lut 2013, o 09:11

Mam pytanie do wszystkich, nie bardzo wiem gdzie je umieścić, więc będzie w kilku miejscach. Mam nadzieję, że to nikogo nie obrazi.
Planujemy poszerzyć naszą ofertę na stronie figurkiświata.pl, na razie wprowadzić figurki firmy SAFARI na zamówienie.
Co Wy na to? Wasze opinie są dla nas bardzo cenne.
RANDOM_AVATAR
ZABAWKI.PL
Reprezentant handlowy
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 11:42

Postprzez dorotheah » 20 lut 2013, o 14:02

Kaskagren
Ano. Wyjątkowo mocno podobały mi się cztery tegoroczne nowości. A nie chciałam mieć efektu opatrzenia się modelu na podstawie oglądania fot jak z wspominanym QH. Poza tym dlaczego mamy widzieć nowości później od niemców itp.? Niech oni też patrzą na nasze foty ;P
Watazka
Dzięki za info, że foty nie sa najgorsze. Wciąż mam do nich potężne zastrzeżenia. Doświetlałam dodatkowo modele na tych fotach- ale światło jest i tak za miękkie i nie widać wszystkich detali rzeźby. Foty z lampą, świetnie pokazują detale, ale prześwietlają, fałszują barwy, dodają połysk na matowych powierzchniach itp. Pocieszam się, że jeszcze troszkę i będę mieć nadmiar słońca. Może wtedy popstrykam dodatkowe foty.
No do malowania , szczególnie ogra ,mam najwięcej zastrzeźeń. Ale rzeźba jest miodzio. Grzywa duzo lepiej by wyglądała przy mocniejszym rozjaśnieniu wierzchniej warstwy.
Hurtowe zamawianie odpada- bo aktualnie nadal siedzę we Wloszech.
Nielka
Ceszę się, że się podoba. Choć kobył Mojo jest za duży, inaczej wykończony- to bardzo fajnie wygląda z resztą (szczególnie gdy jest w tle)

Lila 2006
Dziękuję. Dla mnie ten ogier przede wszystkim mógłby mieć troszkę szerszy łepek (czoło i powyyżej) gdy patrzymy z przodu . Ale nie przeszkadza mi to za mocno.
Tak to jest w tym hobby, że nie wszystkim podoba się to samo. Mi konisko przypomina pewnego wałaszka fiorda na którym kiedyś śmigałam i jeszcze bardziej ogierka konika polskiego (charakternego, ale cudnego w samotne tereny). Na przeróbkę na tego konika planowałam nabyć myszatą wersję fiorda. Ale teraz w katalogu , który doszedł mi z końmi, patrzę, że ma on za bardzo "trupi" odcień. I na razie pozostanę na jednym egzemplarzu.
Będzie achałka :)

Capricorn
Dziękować :) Nad Clyde gniadym się zastanawiałam- ale na razie odpuściłam go sobie, bo jest w nim parę zgrzytów.

Mangalarga
Cieszę się, że się podobają. Klaczka fiorda wydaje mi się lepsza niż np. źrebol QH , czy Shire i jak pisałam, sądzę, że jest jednym z moich najlepszych źreboli.

Carmen
Też myślę, że są przepiękne.

ZABAWKI.PL
Jak będzie taka możliwość, w korzystnej cenie, z możliwością wysłania za granicę- być może skusze się na zamówienie u Was kilku egzemplarzy.
Wolałabym dać zarobić rodakom niż zagranicznym sklepom.

--
Folblutka z linku mniej mi się podoba niż na promo fotach. Krótka szyja, dość duży łeb, lekki zad, ciężki chód. Myślałam o wykorzystywaniu jej pod siodłem- ale zaczynam w to wątpić. Chyba wykasuję ją z mojej chciejlisty. :/
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 23 lut 2013, o 15:25

Dotarłam do kolejnych zdjęć nowości, tym razem z forum MPV:
http://www.modellpferdeforum.de/index.p ... 7&pageNo=1

Wklejam tylko zdjęcia dużych koni, bo o ich fotki na razie ciężko:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Koniara262 » 24 lut 2013, o 00:33

Podobają mi się :)
Piękne łebki mają, jedynie andaluzek (chyba nie lusitano, bo już nie pamiętam) ma trochę nogi długie.
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez dorotheah » 26 lut 2013, o 01:43

Łepek folblutki sympatyczny. Andaluz ma fatalne proporcje, do tego brzydko, nisko osadzone oczy. Aż dziwi mnie, że ten mold wyrzeźbiła to sama ręka co nowe fiordy i dartmoora

Obrazek
Obrazek
Chłopak jest genialny :)
Post z fotami dartmoora
http://dorotheahhh.blogspot.com/2013/02 ... .html#more
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 26 lut 2013, o 20:33

Dartmoorek jest genialny! Chyba najlepszy model Collecty w tym roku :)

Im dłużej patrzę na zdjęcia dużych modeli, tym bardziej jestem na nie. Tym bardziej dziwi ich niedopracowanie - przecież to duże modele. Na razie nie jestem skłonna ich kupić, nie za tą cenę. Może kiedyś, jak nabiorę wprawy w przeróbkach, kupię wszystkie trzy duże Collecty "pod nóż".
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 27 lut 2013, o 03:15

Choć wolę fiorda, to jednak dartmoor wydaje mi się troszkę lepszy. Niesamowity mold , do tego tak naprawdę za grosze (ma mniejszą cenę niż duże konie) .
A co do wzrostu, to wiem , że dartmoory są malutkie, mniejsze od fiordów. Ale ten jest na oko jednak aż za mały względem innych koni Collecty i fiorda. Fiordzik też jest bardzo mały (ale jeszcze w dolnych granicach normy). Jak porównuję dartmoora z arabką, TWH, andaluzem, luzytanem, czy appaloosa wypada mi na oko wzrost w granicach 105-110 cm. Postaram się kiedyś to przeliczyć dla pewności.

Edycja :)
Achałtekinka jelenia
Obrazek

Opis i foty
http://dorotheahhh.blogspot.com/2013/02 ... .html#more
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Watazka » 28 lut 2013, o 13:58

dorotheah, lecę czytać nowe wpisy i oglądać foty. Szybko dotarły do Ciebie tegoroczne nowości.
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Valhalla » 28 lut 2013, o 15:25

Tekinka ma ładną rzeźbę, jednak odstrasza mnie jej malowanie. Jak widać- skutecznie. Może gdybym mogła ją zobaczyć w innym wydaniu niż oryginały, pewnie model byłby mój ^^.
Avatar użytkownika
Valhalla
Hobbysta
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 16:29

Postprzez krysiek1108 » 28 lut 2013, o 16:33

- dorotheah gratki z nowego nabytku i dzięki za tak szczegółowy i fachowy opis , osobiście bardzo polubiłem modele Collecty i nie mam ochoty doszukiwać się w nich wad , jak któryś będzie mi się tak zwyczajnie podobać to po prostu będzie mój - cierpliwie czekam aż trafią do Polski. :) :-/
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Collecta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron