Dioramy - pytania i porady

Czyli stajnie, boksy, wybiegi, ujeżdżalnie, parkury i pozostałe większe elementy otoczenia.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Carmen » 3 lut 2013, o 22:01

O dziękuję za podanie linków! Właśnie potrzebowałam tła do dioramek :)
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Lila2006 » 23 lut 2013, o 14:26

Spróbowałam i zamówiłam sobie plakat w Rossmanie. Zdjęcie było z http://www.sxc.hu/ . Terzeba się zarejestrować, ale jest to darmowe i zdjęcia również.
Następnie przez internet zamówiłam sobie odpowiedniej wielkości plakat (mój jest 40x60cm) i po okresie oczekiwania, który w moim przypadku niespodziewanie przedłużył się o tydzień, odebrałam gotowe tło.
Muszę powiedzieć, ze jestem zadowolona. Pewnie gorzej by było z lampą, ale w świetle naturalnym wygląda nieźle. Sami oceńcie.
Obrazek

Zapomniałam dodać. Całkowity koszt 20,98 zł. (przy odbiorze osobistym w Rossmanie)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Aon-Adharcach » 23 lut 2013, o 14:40

Bardzo ładnie wyszło :)
Dzięki za link, właśnie przeglądam zdjęcia łąk, może coś wpadnie mi w oko.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez olcioxd » 23 lut 2013, o 14:41

No i efekt superancki, ale mnie by troche wkurzało że to tło jest troche za małe dla trada ale może pod classicem byłoby lepsze !
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez Lila2006 » 23 lut 2013, o 14:47

Absolutnie nie jest za małe dla traditionali. Ja miałam raczej za małą matę trawiastą niż tło.
Trzeba tylko pamiętać żeby zaznaczyć matowe zdjęcie bo jak się nie zaznaczy zrobią błyszczące.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez krysiek1108 » 23 lut 2013, o 22:31

- Bardzo fajno wyszło , wielkie gratki za pomysł i realizację. :lol:
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 27 lut 2013, o 03:36

Fota fantastyczna. Choć też zauważyłam, że tło jest troszkę za małe . Nie wymiarami foty, a wielkością drzew i ogrodzenia . Choć wiadomo, że dochodzi tu motyw głębi i perspektywy. Może troszkę lepiej by to wyglądało, gdyby ogrodzenie było na wysokości kłody klaczy.
Ale cała fota i tak jest świetna, szczególnie podoba mi się mało widoczna granica tła i maty trawiastej, zgrane barwy- graty ! Całość wygląda niemal jak fota żywych koni. Gdzieś Ty kobieto upolowała takie dobre światło dzienne??? :-D Poza budynkiem?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Lila2006 » 27 lut 2013, o 06:18

dorotheah napisał(a): Gdzieś Ty kobieto upolowała takie dobre światło dzienne??? :-D Poza budynkiem?

W łazience. :mrgreen: Są tam dwa okna wychodzące na pd.zachód. Myślę, że jasne kafelki dodatkowo odbijają światło dając taki efekt.

Bardzo długo szukałam zdjęcia, które mogłabym wykorzystać na to tło. Musiałam właśnie dobrać je do posiadanej maty, a po za tym przy tej wielkości plakatu zalecają bardzo duże rozdzielczości 2000/3000 pikseli.
To był pierwszy plakat, który zamówiłam tak na próbę i wg mnie wyszło nieźle. Hicksted to dopiero wyszedł jak żywy. Naprawdę trudno rozpoznać w nim plastikową figurkę. ;)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Carmen » 28 lut 2013, o 21:05

Lila2006, mam pytanko na co naklejałaś matę i plakat, żeby się trzymały razem? Bo mam matę i wkrótce może będzie tło, ale nie wiem co dalej... plakat przecież sam nie ustanie w pionie...
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Lila2006 » 28 lut 2013, o 21:09

Robiłam zdjęcia w łazience. Tło przykleiłam taśmą do kafelków, a mata po prostu leżała na podstawie.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Carmen » 2 mar 2013, o 20:03

Lila2006, Aaaa... to będę musiała się pomęczyć i sama ''do czegoś'' przykleić, bo chce mieć tą dioramkę na komodzie, a do ściany to bym miała monolog taty, że mam zdartą farbę... :-D
Też chyba zamówię sobie taki plakat, ale mi wystarczy ok. 45x20...
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Apache. » 19 sie 2013, o 13:26

Szukałam materiałów na jakieś sensowne podłoże do dioramy i wygrzebałam z szafki wiaderko całkiem fajnego, jakby "gruboziarnistego" piasku. Nie jest on na tyle sypki, by na przykład można nim było pobrudzić sobie ręce. To szybciej taki drobniutki żwirek.
Pomyślałam, że nadawałby się, tyle że nie mam ochoty się ciągać z piachem i nawet nie miałabym za bardzo na co go wysypać, żeby móc spokojnie robić zdjęcia modelom z każdej perspektywy i jednocześnie piasek nie wysypywałby się na wszystkie strony.

W związku z tym chcę zrobić taką piaskową matę. Wzięłabym odpowiedniej wielkości teksturę, posmarowałabym ją jakimś klejem i pokryłabym to piaskiem. Spróbowałam już na małym kawałku i wygląda to całkiem nieźle.

Mam tylko problem, bo nie wiem, czym mogę ten piasek przykleić. Na tej próbce kleiłam taśmą dwustronną i o dziwo trzyma się nadspodziewanie dobrze, ale jak to z taśmą bywa, możliwe, że do czasu... Jakieś sugestie? :>
Pytanie może trochę banalne, ale potrzebuję czegoś w miarę wydajnego, bo mata ma mieć jakieś 45x20 cm, jak nie więcej, więc klej typu kropelka raczej odpada. :P
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Ardnas » 19 sie 2013, o 13:33

Może klej typu Vicol się nada ?
RANDOM_AVATAR
Ardnas
Pasjonata
 
Posty: 181
Dołączył(a): 4 sie 2013, o 14:39

Postprzez krysiek1108 » 19 sie 2013, o 13:35

- Nie wiem czy będzie to w jakiś sposób pomocne ale słyszałem że rzeźbiarze tworzący piękne rzeźby z piachu na plażach stosują lakier do włosów do ich umacniania. :-/
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Apache. » 19 sie 2013, o 14:16

Ardnas, możliwe. :) Nie pomyślałam o tym. Właśnie szukam w internecie informacji o tym kleju, bo przyznam, że znam go tylko z nazwy. Dzięki za pomoc.
krysiek1108, taka informacja zawsze się przyda. ;) Jak nie w tej, to innej sytuacji. Dzięki. :)
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dioramy i tła

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron