Nowości 2013

Niemiecka firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Koniara262 » 12 lut 2013, o 20:46

Nie oglądałam zdjęć z bliska (mój "wspaniały i szybki" Internet...), ale hanowerka coraz bardziej mi się podoba, jej nogi nie są takie grube, jak wyglądały na oficjalnych.
Haflingerka niezła, ale tych "kokardeczek" wszelakich nie strawię.
Titwen dziękuję, że dodałaś te zdjęcia, są bardzo szczegółowe, takich właśnie potrzebowałam, gdy znajdę trochę czasu dokładnie je poprzeglądam :)
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez dorotheah » 13 lut 2013, o 02:36

Ja tam nadal jestem na nie do większości koni.
Ino klacz fell mi się podoba i czekam na nią, choć też jest przesłodzona, ma naciągane proporcje względem rasy, ale i sporo uroku.;

Po tych fotach zastanowię się jeszcze nad haflingerką. Gdyby nie ta noga byłaby jedną z najlepszych, a może nawet najlepszą figurką konia Schleich 2013 (bo lepiej przypomina rasę niż felka).

Hanowerka nie przemawia do mnie. Zdecydownie wolę całkiem znośną poprzedniczkę. Ta bardzo słabo się rusza, ma skopany zad ( sztywny jakby miała jakiś paraliż ). Jest cała mułowata i nie mogę na nią patrzeć, niezależnie od ustawienia. Raczej jej nie kupię- chyba, że mi odwali. Przy przerabianiu trzenbaby było poprawiać całą bryłę zadu (aby wyszła lepsza mechanika ruchu) i masę innych rzeczy.

Nad ogrem appaloosa się zastanawiałam. Ale patrząc na real foty nie mogę znieść jego zbyt ociężałego zadu. Kiepska dynamikę Ale ma też sporo uroku i w gęstym stadku (zasłaniającym zad), może by wyglądał znośnie? Ale znośnie- to trochę mało. Bo widzę wiele ciekawszych modeli na rynku, które są pierwsze do nabycia.
Kobył appaloosa podoba mi się bardziej niż na katalogowym. Ale i tak pewnie nie kupię.

Lipicanca cała jakaś taka dziwna jest, jedynie grzywa mi się podoba.

Kobył Shire- ufo atakuje!! Wielkie łby nadchodzą aaaa :lol: Nie dość, że głowa wielka, wąska na górze, szeroka na dole (od przodu), to jeszcze ma skopane proporcje. A spójrzcie jak ma maleńką klatkę piersiową. Za to maść ma cudną.
Ogier Shire -w obecnej formie mi się nie podoba, ale wydaje mi się, że ma potencjał przeróbkowy. Gdyby mu trochę przyciąć łeb, zmienić długi włos i parę rzeczy, dodać detale- mógłby być całkiem fajny.

Oj pewnie się narażam wielu osobom. Niektórzy teraz prawdopodobnie mnie znielubią za tak krytyczne słowa. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam. Wierzę, że można bardzo polubić każdą z tych figurek. Sama czuję się niewolnikiem uroku koni Schleich, wciąż je kupuję, choć widzę ich niedoskonałości. A nie będę udawać, że nie widzę, tego co się stało z poziomem koni Schleich :evil:

Właśnie dzięki Titwen , że wstawiłaś nam foty.
Pewnie juz bardzo polubiłaś nwe stadko. :)
Kurka i dręzy mnie myśl o źrebolu Shire, choć też ideałem nie jest. Jak go oceniasz na żywo?

Jestem ciekawa źrebola hanowerskiego. Nie jest wybitny, ale taki ot sympatyczny okasię wydaje.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Watazka » 13 lut 2013, o 13:57

dorotheah napisał(a):Oj pewnie się narażam wielu osobom. Niektórzy teraz prawdopodobnie mnie znielubią za tak krytyczne słowa. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam. Wierzę, że można bardzo polubić każdą z tych figurek.


Dorotheah, nic podobnego. Uważam, że dzięki Tobie i Twojej znajomości koni i ich anatomii że Twoje recenzje są bardzo pomocne i wielu osobom jest łatwiej rozstrzygnąć, który model wybrać i czy w ogóle warto jest go kupować. Ja po przeczytaniu Twojej recenzji zwróciłam uwagę na to i owo, i rzeczywiście masz rację, chociaż klacz Shire pewnie i tak kupię, niepotrafię sobie jej odmówić. :> Także ja osobiście bardzo lubię Twoje recenzje, są mi pomocne i szczerze za nie dziękuję. Ty to dopiero znasz się na koniach. :worship:

W każdym razie jeżeli Shire do mnie dotrze, to może zdobędę się na jakieś customowanie? Na pewno różowe wstążki muszą zniknąć, zastąpione chociaż innym kolorem. Planuję też zakup nowej (2012) klaczy camargue, myślę że warto. Schleich naprawdę obniżyło loty, ciężko jest coś dobrego wypatrzeć.
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez dorotheah » 13 lut 2013, o 14:53

Dzięki śliczne za te słowa (miód na me uszka). Piszę ciągle do Was to co sama chciałabym wyczytać, przed zakupem modelu. Sama większość modeli kupowałam w ciemno -bez przeczytania jakiejkolwiek recenzji, jedynie oglądając foty. Prawdopodobnie gdybym przeczytała tego typu opinie o modelah- niektóre z nich nie znalazły by się w mojej kolekcji, a na ich miejsce kupiłabym coś innego. Im dłużej zbieram modele, tym staję się co raz bardziej wymagająca i bardziej doceniam porządnie wyrzeźbione koniska. Pewnie spotka to wiele następnych kolekcjonerów, więc warto by już dziś wybierały te lepsze okazy (o ile im się podobają !)- aby po kilku latach nie musiały sprzedawać modeli dlatego, że są kiepskie. Wielu młodych kolekcjonerów kupujac dzisiaj np. taką haflingerkę, za parę lat spojrzy na nią i pewnie ponownie oniemieje z wrażenia.
Salinero cieszyl mnie kiedyś i dziś, bo jest dobry. Ale np. na wiele koni Schleich, które kiedyś mi się podobały, dziś nie mogę patzrzeć, a żal jest mi je sprzedać. Gdybym się ich pozbyła- była by kasa i miejsce na inny model z mojej chciejlisty. Ale nie mam serca do tego. I tak stoją sobie , a niektóre mieszkają w kartonie bo może kiedyś je przerobię. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji byłoby w ogóle ich nie kupować- a od razu nabyć coś lepszego.

Oczywiście jak komuś wyjątkowo się podoba jakiś model, to warto, najlepiej świadomie (znając jego wady) go zdobyć. Bo frajda jest najważniejsza. Tak kupiłam percheronkę Papo i wciąż mnie cieszy. A kiedyś pewnie ją ztuninguję :) Marzy mi się koń na moldzie Esprita- choć mold ten ma wiele wad, ale wiem, że zwyvczajnie mnie bardzo będzie cieszyć.

Kobyle Shire zmniejszyłabym łeb (poprawiła jego wygląd od przodu) powiększyła klatę i dodałabym masy na całej kłodzie i nogach - aby przypominała rasę, albo założyłabym, że to inna rasa i zmieniła ją w tym kierunku. Dużo roboty. Niestety przy przeróbce klacz straciła by orginalną maść- która mnie najbardziej urzeka. Od zadku kobył wyglada lepiej.
Im więcej się czyta o anatomii, błędach budowy- tym więcej się widzi. Na pewno może się to przełożyć na lepsze przerabianie modeli, czy malowanie koni, a nawet być może na wybór żywego konia (swoją kupiłam na oko, a parę innych na oko wytypowałam jako zwycięzców czempionatów- co się potwierdziło. Często po anatomii konia da się założyc, że będzie się fajnie ruszał).

Edycja :)
Fell Pony klacz
Obrazek
Opis i foty
http://dorotheahhh.blogspot.com/2013/02 ... .html#more
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Oliwia » 10 mar 2013, o 20:28

Mam już dwie figurki z nowości 2013. Klacz lipicańska i ogiera shire. Pod spodem są zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
RANDOM_AVATAR
Oliwia
Świeża krew
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 20:18
Lokalizacja: Wałcz

Postprzez Gość » 21 mar 2013, o 09:12

Ja dostałam ostatnio 8 schleich 2013!
A w tym:
Klacz i żrebię lipizen
Klacz,ogiera i żrebię appaloosa
Klacz i żrebię hanowerskie oraz
Małą klaczke fell ( Jest strasznie słodka !)

Zachęcam do ich kupna szczególnie klaczki fell! :mrgreen:
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Watazka » 21 mar 2013, o 15:15

"ź" w wyrazie "źrebię"(a nie "żrebię") robi się przez wciśnięcie Alt+X. Może dodasz jakieś zdjęcia, własne zdanie, cokolwiek? Samo napisanie nazw nie wnosi nic nowego do tematu, wiemy jak się nazywają figurki koni Schleich 2013.
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Gość » 16 lip 2013, o 20:29

No więc tak.. Dostałam 2 schleich Klacz i Ogiera Shire. Obydwa są pięknie zrobione... Klacz mnie uwiodła.. Pięknie pomalowana starannie i przybyła aż z Tunezji! Na brzuchu pisze : Made In Tunisie. Co do ogiera to jest kolor, poza itp Ładne ale te nogi.. Wyginają się jak u niektórych collect'y. Niewiem czy tylko ja tak mam czy inni też tak mają.. Nom ale cóż trzeba jakoś żyć. :P
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Poprzednia strona

Powrót do Schleich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron