I Photo Show forum Model Horse

Moderatorzy: Capricorn, Fafii, Lila2006

Postprzez Aon-Adharcach » 11 lut 2013, o 22:23

Tak, tylko trzeba pilnować, żeby wybrana rasa występowała w umaszczeniu, które ma model - na to też zwraca się uwagę.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Watazka » 12 lut 2013, o 13:49

Mangalarga, przygotowałam swój zestaw pytań ;) ;
1. Jednego konia pod dwoma rzędami nie można pokazać. A jeden rząd sfotografowany na dwóch koniach, w różnych klasach Performace (np.to samo ogłowie)?
2. Czy mogę wysłać dwa zdjęcia w tej samej kategori (np.western riding) ale w różnych skalach? Przykładowo jedna fota konia SM a druga koń w skali Schleich.
3. Customy są oceniane osobno, czyli będzie champion i vice np.klasy Performace - skoki i będzie to OF, oraz champion i vice champion CM?
4.Rzędy historyczne i tradycyjne w dużej mierze zasłaniają konia (np. zbroja), jak będziesz wybierać zwycięzców tej klasy?
5. Zwierzęta towarzyszące umieszczone wraz z modelem konia na dioramie, muszą być "firmówkami" czy mogą być np. Ceramiczne/porcelanowe?
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 12 lut 2013, o 13:57

1. i 2. Można.
3. Customy będą oceniane osobno pod warunkiem, że będzie ich wystarczająco dużo.
4. W klasach Performance budowa konia schodzi na dalszy plan, w klasie "Rzędy historyczne i tradycyjne" ocenia się przed wszystkim realizm rzędu.
5. Mogą być, najważniejsze, żeby pasowały skalą ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Watazka » 13 lut 2013, o 14:09

OK, dzięki. ;) Jeszcze zapytam, jeżeli w kategorii Breeds do tej samej klasy zostaną zgłoszone dwa takie same modele (od różnych osób oczywiście), to co decyduje o tym, który model zajmie wyższe miejsce?
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 13 lut 2013, o 14:17

Łapówka :lol: A tak na serio, wyjdzie "w praniu", nie wykluczam możliwości przyznania miejsc ex aequo.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 13 lut 2013, o 15:10

Albo może wtedy powinien wygrać model, który lepiej wygląda na fotce (czyli lepsza fota , zakładając, że oba modele są w identycznym stanie itp.)?

Modele bez firmowo nadanej rasy -sami przyporzadkowujemy rasę ?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 13 lut 2013, o 15:15

dorotheah napisał(a):Modele bez firmowo nadanej rasy -sami przyporzadkowujemy rasę ?

Dokładnie :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Aon-Adharcach » 14 lut 2013, o 21:29

Macie jeszcze dodatkowy weekend na przysyłanie zdjęć, do północy z 3 na 4 marca - to jest ostateczny termin.
Proszę przysyłać i nie zostawiać na ostatnią chwilę ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Aon-Adharcach » 3 mar 2013, o 23:22

Zgłoszenia przyjmuję do północy, czyli jeszcze niecałą godzinę.
Później dam sobie kilka dni na ew. wyjaśnienie wątpliwości czy niedociągnięć przy poszczególnych zgłoszeniach (bo sporo osób wysłało "na ostatnią chwilę ;) ), a dopiero potem wstawię zgłoszenia. Dopiero od momentu ujawnienia zdjęć będę oceniać :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Valhalla » 5 mar 2013, o 09:50

Kuuurcze, ale mam zapłon. Dopiero teraz chciałam się zgłosić -.-' (brawo ja).
Mam nadzieję, że Photo Show będzie udanym przedsięwzięciem, bo liczę na drugą edycję, do której zdążę się zgłosić ;d
Avatar użytkownika
Valhalla
Hobbysta
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 16:29

Postprzez Aon-Adharcach » 5 mar 2013, o 13:25

Valhalla, spokojnie, będzie następna edycja.

Dwie sprawy:

1. Rozważam podział klas Breeds na dwie główne kategorie - jedna dla modeli z twardego plastiku (Breyer, Stone), druga dla tych miększych (Schleich, Collecta, itd.). W ten sposób unikniemy nieuczciwej konkurencji, bo wiadomo, że koń półkrwi Schleicha ma niewielkie szanse z jego wersją Breyera pod względem pokroju.
Choć mam wątpliwości gdzie przydzielić Collectę, jakością rzeźby modelom McDermott bliżej Breyerowi.

2. Myślę nad dodaniem jeszcze jednej klasy Performance - scenki. Przyszło parę zgłoszeń, które nadawałyby się bardziej do takiej klasy niż do "pozostałych", wyślę do autorów zapytanie, czy przenieść konkretne zgłoszenia do tej klasy.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 5 mar 2013, o 15:07

jestem za wszystkim czterema odnużami i czterema kopytami Poświatuchny :)
Tym bardziej, że kiedyś sama pisałam, aby coś zrobić z tymi wszystkimi gummipferde- bardzo popularnymi w naszej części Europy, a nie mającymi szans z Breyeremi. :)

Tylko z tą Collectą to faktycznie kłopot, bo inne gumiaki nie mają z nią najmniejszych szans. Więc może faktycznie niech będzie wyjątkowo z Breyerami i twardymi modelami.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez kaskagren » 5 mar 2013, o 15:58

Również jestem za, jednak mi się wydaję, że Collecty nie powinny konkurować z breyer'ami. Po prostu mi się wydaje, że to kompletnie inna bajka.
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Valhalla » 5 mar 2013, o 16:30

Mimo, że nie biorę udziału, postanowię się wtrącić.
Uważam, że Collecta powinna brać udział z breyerami. Na pewno rzeźbą i dynamiką nie zasługuje na wrzucenie do jednego worka z papo, schleich i bullylandem.
Avatar użytkownika
Valhalla
Hobbysta
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 16:29

Postprzez dorotheah » 5 mar 2013, o 17:32

Schleichy, Safarzaki, Papiaki, Bullylandy , czy Mojo nie maja szans z końmi Collecta Deborah McDermott. Jedynie starsze modele tej firmy, mające często jeszcze wybitą nazwę PROCON można wrzucić do worka z wymienionymi firmami.

Koniom Deborah dla Collecty bliżej pod kątem poziomu rzeźby do Breyerów. Niektóre są nawet lepsze, od większości. Przykładowo nowy fiord (chyba lepszy od Henryego Breyera), dartmoor (anatomią bije na łeb większość kucy Breyera), ale i TWH jest równie ciekawy jak Bear TWH Breyera (można się spierać co jest lepsze, każdy ma troszkę inne atuty), czy nawet świetny appaloosa.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Photo Show forum Model Horse

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron