NAFciowe akcesoria

Wszystkie pozostałe przedmioty związane ze środowiskiem jeździeckim, w tym pojedyncze elementy dioram oraz figurki jeźdźców.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

NAFciowe akcesoria

Postprzez NAF » 6 sty 2013, o 23:36

Ostatnia godzina ostatniego dnia mojego świątecznego urlopu i udało mi się skończyć kolejny mały projekcik - przeszkodę w skali Stablemates. Do kompletu planuję jeszcze krzaki do postawienia koło stojaków i chyba przyda się coś do wstawienia pod drągi, lub też dorobię trzecią parę kłódek.
W robocie od września jest to samo, ale w skali Traditional, na razie mam pomalowane stojaki, przygotowane listwy i kupione okrągłe listewki na drągi.

Przepraszam za bałagan na blacie, u mnie każda sesja modelarska to mały kataklizm.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 7 sty 2013, o 00:10

No gratulacje ! Wyszlo superancko i bardzo realistycznie. Najbardziej mi się podoba "metalowa" cześć przeszkody i kłódki. Jestem ciekawa z czego je zrobiłaś. Napiszesz nam coś więcej o całym projekcie?

Kłódki bym dorobiła, bo obecnie bardziej mi się przeszkoda kojarzy z treningową. A jak mają być krzaczki to podejrzewam, że dążysz do zrobienia scenki z zawodów ?

Super wyszły proporcje. Aż cały konik ożywa przy przeszkodzie. :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Koniara262 » 7 sty 2013, o 01:36

Piękna przeszkoda !
O, też jestem ciekawa z czego jest ta metaliczna listwa na słupku ? Domyślam się, że słupki wykonałaś z drewna - jaką farbą malowałaś ? I jeszcze jedno pytanko - z czego zrobiłaś drągi ? Jeżeli oczywiście masz ochotę to zdradzić :)
Super ! Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Ostatnio edytowano 7 sty 2013, o 18:22 przez Koniara262, łącznie edytowano 1 raz
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez olcioxd » 7 sty 2013, o 16:37

wow takie coś to jest coś ( jak mówi moja katechetka ) mam taki cichy pomysł zrób posta instruktażowego ( skorzysta na tym więcej osób ) chyba że ten stojak to twoja słodka tajemnica ?
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez krysiek1108 » 7 sty 2013, o 16:49

- Bardzo fajny zestawik do tego ładnie dobrana kolorystyka no i konik w tym umaszczeniu"mniamuśny". :lol:
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Maja » 7 sty 2013, o 20:57

dorotheah napisał(a):Aż cały konik ożywa przy przeszkodzie.


Idealnie powiedziane :)
Dla mnie mistrzostwo, również ciekawi mnie jak zrobiłaś te metalowe elementy.
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez Lila2006 » 7 sty 2013, o 21:11

NAF, chylę czoło przed Twoim talentem. :worship: Wszystko co robisz jest wg mnie na najwyższym poziomie.
Breyerowskie akcesoria nie umywają się do Twoich.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Gość » 7 sty 2013, o 22:02

Cudeńko! Bardzo mi się podoba. A że niebieskie to już w ogóle. No to czekam na końcowy efekt :mrgreen:
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez NAF » 7 sty 2013, o 23:06

dorotheah, dziękuję, części metalowe są wycięte ze srebrnej tekturki, z której była zrobiona jedna z tegorocznych kartek świątecznych. Dorobiłam trzecią parę kłódek, w tej chwili schną. Na nagraniu z Eurosportu wypatrzyłam fajne donice, więc całość będzie scenką z zawodów.

Koniara262, :) Słupki są drewniane, malowane akrylami i pociągnięte lakierem. Drągi to patyczki od szaszłyków, tylko one spełniały wymogi skali.

olcioxd, postaram się całość opisać, mam nadzieję, że się przyda.

krysiek1108 gniady w indygo - działa zawsze :)

Maja, Lila2006, Metalfish, bardzo dziękuję. Tutorial to za dużo powiedziane ( i za dużo odpowiedzialności), ale stojaki z trzecią parą kłódek właśnie schną, więc mogę opisać, co i jak robiłam. Ekhm, to do dzieła:


Potrzebna narzędzia - kalkulator do przeliczania wymiarów na odpowiednią skalę, srebrna tekturka, linijka (polecam aluminiową, plastikowe się niszczą i ciężko jest po jakimś czasie uzyskać prostą linię), zszywki, nożyczki, klej, rylec (coś ostrego), podkładka do cięcia i klejenia, nożyce tnące i wykałaczka (do usuwania nadmiaru kleju).
Obrazek

Zaplanowane wymiary odcisnęłam na tekturce rylcem (unikam śladów ołówka), wycięłam
Obrazek

zagięłam część do wieszania wzdłuż zaznaczonej wcześniej linii, a część nośną wygięłam na patyczku, żeby była okrągła.
Obrazek

Dla usztywnienia konstrukcji od tyłu przykleiłam kątownik (przycięta zszywka). Klejem przejechałam też spód i krawędzie kłódki, dla usztywnienia tekturki.
Obrazek

Gotową kłódkę przykleiłam do stojaka (do precyzyjnego klejenia, gdzie może być potrzebne trochę czasu przed związaniem kleju do poprawienie miejsca sklejenia, polecam kleje w żelu).
Obrazek

Sam stojak to listewka modelarska, jeden długi kawałek i cztery krótkie, sklejone i pomalowane. Ze względu na skalę i kruchość całości od spodu przykleiłam podkładkę z tekturki w kształcie krzyża, bo małe kawałki podstawy łatwo się odłamywały.

Mam nadzieję, że mój opis się Wam przyda.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Koniara262 » 8 sty 2013, o 00:00

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) I instrukcję.
Gdy nabędę drewienka, to spróbuję wykonać taką przeszkodę.
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez dorotheah » 8 sty 2013, o 05:25

Oj dzięki za tak dokładny fotoinstruktaż :) Choć nie planuję na razie robić przeszkód, to ciekawość została zaspokojona.
Jeszcze raz graty za wykonanie- na tych fotach widać jak świetne i estetyczne wyszły Ci detale. No i proszę jak się może przydać zwykła kartka świąteczna. :)

Rylca zazdroszczę 8-)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 8 sty 2013, o 14:29

NAF, mogę zasugerować zamieszczenie tego instruktarzu w dziale "Tutoriale"? :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 9 sty 2013, o 00:04

dorotheah, rylec jest super, bardzo się przydaje. Pochodzi z zestawu nożyków modelarskich, który jakiś czas temu dostałam od Taty, w pudełku jest kilka uchwytów i mnóstwo wymiennych ostrzy, marzenie modelarza.

Mangalarga, O rany, będzie mi bardzo miło.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Capricorn » 9 sty 2013, o 21:36

NAF, dzięki za instrukcję! Zabierałam się za robienie przeszkód kilka razy, ale zawsze utykałam przy próbie montowania drągów - nie miałam pomysłu, jak je przymocować, a nie chciałam ich przyklejać na stałe. Twoje kłódki mnie zainspirowały - wiem, jak zrobić, żeby były ruchome (Twoje są przyklejone na stałe jak rozumiem). Coś czuję, że weekend mam zaplanowany ;) Jak uda mi się zrobić to, co planuję, to pokażę wszystkim :mrgreen:
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez NAF » 9 sty 2013, o 21:41

Super, czekam niecierpliwie, ja jeszcze nie wymyśliłam, jak zrobić ruchome kłódki w tej skali.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Pozostałe akcesoria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron