Julipowy Live Show - dużo zdjęć!

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Julipowy Live Show - dużo zdjęć!

Postprzez Aon-Adharcach » 6 lut 2019, o 17:22

W Wielkiej Brytanii regularnie odbywają się 3 LS wyłącznie dla Julipów: na wiosnę w Derbyshire (Hulland Julip Live Show), w lipcu w Kumbrii (Lake District Live) i "główny" wczesną jesienią pod Oksfordem (Julip Live Show).
Od dwóch lat jeżdżę na Lake District Live, głównie dlatego, że jest najbliżej. Aczkolwiek w tym roku nie dam rady, bo moja siostra zdecydowała, że lipiec to idealna pora na jej wesele... No nic, spróbuję wybrać się do Oksfordu, żeby sobie odbić ;)

Większość fot (te podlinkowane do Flickra) pożyczam od Christine, moje są kiepskie i w połowie bardziej zajęłam się gadaniem niż dokumentacją :P

Ale do rzeczy, tak to wyglądało ostatnio:
Show odbywa się w tym oto budyneczku, w uroczej wiosce Storth.
Żeby nikt nie miał wątpliwości co w danym dniu odbywa się w hali:
Obrazek

(Tu uprzedzam, że jeśli na jakimś zdjęciu widać jakąś zmarnowaną twarz lub kilka, to dlatego, że było bardzo gorąco tego dnia i w hali było trochę jak w wolnowarze...)

Show zazwyczaj zaczyna się o 9 rano, ale wszyscy starają się przyjechać wcześniej, żeby na spokojnie rozpakować modele i ewentualnie rozstawić scenki. I, co najważniejsze, być przed Laurą, która przywozi modele na sprzedaż :D Tzw. "gorączkę Spares" (Spares to nazwa modeli robionych nie na zamówienie) trzeba najlepiej przeżyć - wyobraźcie sobie grupę ok 10 dorosłych bab, które na hasło "Spares" rzucają wszystko i idą do jednego stolika, gdzie wykładane są modele jeszcze zapakowane folię na czas transportu (żaden nie zostaje rozpakowany dopóki nie ureguluje się kwestii płatności w Laurą). Modele przechodzą z rak do rąk aż trafią na kogoś, komu się spodobają - zazwyczaj trzeba być szybkim, bo najładniejsze od razu znikają ze stołu (ja tak capnęłam mojego muła, jak tylko go zobaczyłam ;D ). Wszystko to odbywa się w być może zaskakującym spokoju, bez krzyków, przepychanek czy szarpania, i trwa dość krótko ;)

Na tym show zwycięzcy są wybierani w głosowaniu - każdy bierze w łapę komplet 6ciu kolorowych buziek (każdy kolor odpowiada innej wartości punktowej) i wybiera modele na podstawie tylko sobie znanych kryteriów :D System oceny wygląda następująco:
Obrazek

Oraz drugi w kolejności (po nowych modelach ;) ) obiekt pożądania na show, piękne rozety dla czempionów! Te z łapkami są dla zwycięzców dywizji Pets ;)
Obrazek

Show zaczyna się od dywizji moldów (można rzec, że to odpowiednik dywizji breeds/halter, bo w przypadku nie aż tak realistycznych modeli ciężko oceniać dopasowanie do wzorca rasy). Na pierwszy rzut klasy "New Horse" i "New Pony", czyli moldy wciąż w produkcji:
Obrazek

"Old Horses" i "Old Ponies" - moldy obecnie już nieprodukowane bądź starsze wersje obecnych:
Obrazek
Obrazek

Następne były "Youngstock" i długouchy (foty zbiorczej tych drugich brak)
Obrazek

Czempionat dywizji:
Obrazek

Pod jeźdźcem:
Obrazek

Najlepiej ubrany koń - dominują komplety stajenne (derka + dopasowany kantar), ale może to być dowolny rząd czy kostium. Jeźdźcy są opcjonalni.
Obrazek

Pary - zasada jest jedna, trzeba znaleźć podobny model należący do innego kolekcjonera, może mieć podobną maść lub być na tym samym moldzie, albo jedno i drugie! :D (brak foty zbiorczej)
Obrazek
Obrazek

Rodzinki - maluch z dorosłym, lub dwoma. Zazwyczaj mały jest kopią rodzica (lub obu), na genetykę nikt nie patrzy ;)
Obrazek

Best Conga - temat przewodni Conga dowolny (znów brak foty zbiorczej), kilka przykładow:
warianty umaszczenia u lisów rudych Heather:
Obrazek
wszystkie możliwe maści (także teoretycznie) fjordów, także Heather:
Obrazek
stadko Family Horse Christine:
Obrazek
i słynna w julipowych kręgach "armia Dartmoor Pony" Stacey - co roku jest coraz większa ;)
Obrazek

Tu podaję tylko listę następnych klas, żeby nie przeginać z fotami w tym wątku ;)

Most Unusual Marking, jak sama nazwa wskazuje jest dla modelów z nietypowymi odmianami, choć przyciąga też wiele srokaczy.

W tym momencie nastąpiła przerwa na posilek i handlowanie ;)

Po przerwie dywizja "kolorowa" z następującymi klasami:
- gniadosze
- kasztany
- siwki
- izabelki
- srokacze
- "kropki i paski" - czyli taranty i zebrowate ;)
- pozostałe kolory
- customy

Czempionat dywizji kolorowej ;)
Obrazek

Dywizja scenek została podzielona na 4 klasy-tematy (co roku są nieco inne), z dość luźną interpretacją dająca pole do popisu.
- Letnia zabawa
- Bohaterowie i złoczyńcy
- Eventing - do przedstawienia jedna z 3 dyscyplin wchodząca w skład WKKW
- Koniom wstęp wzbroniony - scenki bez udziału koni

Obrazek
Obrazek

Na koniec były klasy dla zwierzaków:
- psy
- koty
- gołębie
- bażanty
- kury
- lisy
- króliki
- świnki morskie
Czempionat zwierzaków:
Obrazek

Jeśli ktoś chce więcej zdjęć, odsyłam do bloga Christine ;)
https://lastalliancestudios.blogspot.co ... -2018.html
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Julipowy Live Show - dużo zdjęć!

Postprzez Ana » 6 lut 2019, o 21:33

Łał, ale to świetne! Widać że mnóstwo kreatywnosći to angażuje i poczucia humoru! :D
Uwielbiam te liski, co za słodziaki :) I armia kucyków, imponująca. Ale najgenialniejsze są chyba te scenki performance, a jaka musi być zabawa z robieniem ich! Z takimi luźniejszymi tematami można naprawdę zaszaleć i nie skupiać się aż tak mocno na technicznym i "poprawnym" aspekcie jak to jest przy scenkach na normalnych LSach. :D
No i rozetki są prze-śliczne!
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Julipowy Live Show - dużo zdjęć!

Postprzez Aon-Adharcach » 7 lut 2019, o 02:48

Za to właśnie tak lubię tę społeczność i Julipy - nic nie musi być perfekcyjne i potencjalnie każdy ma szansę na wygraną. Liczy się przede wszystkim „urok osobisty” modeli i mile spędzony czas :) Zapomniałam wspomnieć, że po show większość uczestników udaje się na obiad do knajpki, gdzie ostatnio siedzieliśmy prawie do zachodu słońca (a w lipcu to dość późno ;) ). Bardzo żałuję, że w tym roku nie mogę jechać do Storth... No, ale popracuję nad urlopem jesienią, przy okazji będzie możliwość zwiedzenia Oksfordu (bo taka wyprawa to na co najmniej 2 noclegi). No i tam pojawiają się kolekcjonerzy, kórym do Kumbrii daleko - wiem, że ostatnio przyjechała kokekcjonerka z Holandii bodajże :D
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Julipowy Live Show - dużo zdjęć!

Postprzez Koszat » 7 lut 2019, o 12:04

O rany, chętnie bym się na taką imprezę wybrała, bo atmosfera musi być świetna :mrgreen: Nie mogę się napatrzyć na te wszystkie derki, są fantastyczne.
Jak to robicie, że Wam się te julipy nie rozpuszczają w upale? :oops:
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Julipowy Live Show - dużo zdjęć!

Postprzez Aon-Adharcach » 7 lut 2019, o 13:14

Koszat napisał(a):Jak to robicie, że Wam się te julipy nie rozpuszczają w upale? :oops:

AŻ TAK delikatny to lateks nie jest ;) Ale na pewno nie powinno się ich zostawiać w taką pogodę w samochodzie, na przykład. Gorsze są długotrwałe skrajne temperatury (upał i mróz) i bezpośrednie światło słoneczne - od słońca lateks żółknie. Dlatego mam w planach zamykaną szafkę na Julipy, a póki co trzymam je ustawione w zamkniętym pudełku ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja


Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron