Figurki Lili2006

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Koszat » 17 lis 2018, o 16:39

Zachwycę się i tutaj - bardzo ładne modele i medaliony, gratuluję powiększenia kolekcji :D
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Lila2006 » 21 lis 2018, o 20:08

Aniu, dziękuję za podpowiedzi, będę się musiała rozejrzeć. Z ramkami to jest jeszcze i tak problem jak te medaliony w nich ustawić. Mimo wszystko znów potrzebna jest jakaś podstawka. Ale mini sztalugi mogły by wyglądać bardzo ciekawie. ;)
Koszat, dziękuję bardzo za miły komentarz.

Jako ciekawostkę chciałąbym Wam jeszcze pokazać upolowanego już dość dawno ale nieco przerobionego wałaszka fryzyjskiego. Ciekawy jest materiał, z którego został ulepiony. Rosjanie nazywają go aksamitnym plastikiem lub aksamitną gliną. Podobno w pracy przypomina plastelinę, utwardza się na powietrzu a w dotyku rzeczywiście jest aksamitny.
Sama figurka nie jest idealna, ma sporo wad budowy ale po przeróbkach nawet zaczęła mi się podobać. Jeszcze jedną ciekawostką, która jednak mi nie wyszłą na dobre jest to, że każda figurka jest robiona na zamówienie. Nie jest to odlew tylko oryginalna rzeźba. Mój egzemplarz niestety jest gorszy od tego, widniejącego na promocyjnym zdjęciu ale mówi się trudno i żyje dalej.
Obrazek
Tak wyglądał jak do mnie przyjechał. Moim zdaniem wiskozowe, nadmierne owłosienie bardzo go przytłaczało. Bardziej przypominał mi niedźwiedzia niż konia. ;)
Teraz wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

I choć do ideału mu daleko to jednak myślę, że skorzystał na zmianie włosa.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Figurki Lili2006

Postprzez krysiek1108 » 22 lis 2018, o 09:06

-obydwie wersje fajne (zależnie od kolekcjonera), twoje fryzjerskie zabiegi zeczywiscie go urealnily.Ciekawi mnie jaka to skala - gratuluję kolejnego ciekawego i oryginalnego nabytku, masz dar wyszukiwania takich perełek. :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Lila2006 » 22 lis 2018, o 09:45

Ups. byłam pewna, że napisałam. Skalą niestety nie pasuje do moich pozostałych figurek. Jest tak mniej więcej pomiędzy LB i Classic.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Ana » 22 lis 2018, o 11:05

Podoba mi się ten słodziak i z nową grzywą wygląda lepiej. Też te rzemyczki dobrze że mu ściągnęłaś, jakoś tak średnio pasowały. :)
Szkoda że takiej glinki nie ma dostępnej gdzieś (poza Rosją?) fajnie można by było niektóre elementy z czegoś takiego zrobić. Nie wiem, na przykład toczek z tego zrobić?
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Lila2006 » 22 lis 2018, o 14:00

Aniu, może można tylko by trzeba inną nazwę ustalić. Nie wierzę, że to tylko w Rosji jest dostępne. Tam można ten materiał w sklepach sieciowych kupić, tylko nie pamiętam jakich.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Lila2006 » 6 sty 2019, o 17:20

W kolekcji pojawiły się dwa nowe konisie więc spieszę je przedstawić.
Pierwszy to ogier achałtekiński na moldzie Lonesome Glory, seria limitowana z 2007 roku.
Obrazek
Fajny model, chociaż ja nie mogę w nim dojrzeć achałka. Może gdyby pozbawić go grzywy i ubrać w tradycyjny turkmeński rząd?
Za to sam mold bardzo mi się podoba i nie wiem czy nie skuszę się jeszcze na przykłd na Zennyatę lub właśnie Lonesome Glory.

Drugi to portret wybitnego konia wyścigowego Brass Hat'a na moldzie Carrick- Celebration Model na Breyerfest 2018 r.
Ten model bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Początkowo nie podobało mi się, że na zdjęciach wyglądało jakby miał krótszą prawą przednią nogę i to mi przeszkadzało, dlatego nie brałam pod uwagę zakupu tego modelu. Okazało się, że na żywo nogi są OK (zmierzyłam, są równe) a koń prezentuje się naprawdę fajnie. Jedyny minusik jest taki, że moim zdaniem nie wygląda na konia wyścigowego. Crossowy folblut jak najbardziej, wyścigowy nie.
Obrazek

Brass Hat ma też bardzo ładną głowę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Ana » 6 sty 2019, o 18:27

Świetne modele Lidia! Jeśli chodzi o Ahała, to sama wiesz, one występują w paru różnych typów budowy, nie wszystkie są ahałowate na pierwszy rzut oka :) Odcień maści w każdym razie kojarzy się z rasą na pewno!
Brass Hat też ładny, podoba mi się to malowanie na nim tym moldzie :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez krysiek1108 » 7 sty 2019, o 12:54

- gratuluję, ciekawe modele, mam na tych moldach dwie kare wersje, cieszą oko, ale kolejnych wersji nie planuję.Widzę że "stadnina" rozrasta Ci się do solidnych rozmiarów. :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Koszat » 12 sty 2019, o 14:16

Gratuluję nowych modeli :) oba wyglądają fajnie w swoich malowaniach, ja nawet nie zdawałam sobie sprawy, że w takich istnieją (no, ale powoli wypadam z obiegu, więc nic dziwnego).
Jeszcze raz gratki :mrgreen:
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Lila2006 » 20 sty 2019, o 14:25

Dziękuję. Fajnie, że modele się Wam podobają. Ja ostatnio dla poprawienia nie najlepszego nastroju, wpadłam w zakupowy szał. W związku z tym właśnie przyjechał nowy model a kolejny jest już w drodze. Wrócił też z malowania piękny mały Fryz czyli Gabriel.
Nowy model to custom Palouse Petera Stone'a. Długo polowałam na te mold bo moim zdaniem jest jednym z najładniejszych "kamyków", ale zawsze był bardzo drogi i większość maści zupełnie mi nie odpowiadała. Ten też nie ma mojej ulubionej ale prawie i to mi wystarczy. Po za tym za tę cenę nie kupiłabym nawet OF-a a moja Palouska bardzo mi się podoba.
Obrazek
Ma bardzo przyjemną główkę chociaż oczyska są trochę za wielkie. ;)
Obrazek

Drugi model czyli Gabriel to AR w skali 1:27 (czyli ciut większy niż SM) wyrzeźbiony przez Josine Vingerling a mojego pomalowała Aleksandra Noga. Co ja będę dużo pisać. Dla mnie to 100% Fryza w Fryzie i marzę o takim modelu w skali trad.
Obrazek
Obrazek

I porównanie z Andaluzem SM.
Obrazek

Czekam jeszcze na bardzo kolekcjonerski model Copperfoxa. Jak przyjedzie to go również tu przedstawię.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Figurki Lili2006

Postprzez krysiek1108 » 20 sty 2019, o 15:04

No , no - faktycznie poszalalas ,oba modele są prześliczne, ciekawi mnie ten lisek. :?: :D
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Lila2006 » 24 sty 2019, o 17:37

Przyjechał Lisek. Zrobił mi wielką niespodziankę bo miał być dopiero w lutym.
Obrazek
Oto on. Jest to kuc Exmoor, model testowy, OOAK o wdzięcznym imieniu Delilah. Dlatego pisałam, że jest bardzo kolekcjonerski bo to kawałeczek historii nie istniejącej już firmy Copperfox.
Do modelu dołączono ręcznie pisany certyfikat z opisem.
Obrazek

Te kuce nie są zbyt ładne ale w swej brzydocie bardzo słodkie. Cieszę się, że taki model mam od dziś w kolekcji.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Figurki Lili2006

Postprzez krysiek1108 » 25 sty 2019, o 10:29

- Piszesz że jest niezbyt ładny, a mnie się bardzo podoba, chyba że zrobisz więcej fotek ukazujących tą "brzydotę" - mam wrażenie że się dosyć mocno "świeci", czy to wersja gloss, czy "lisy" tak mają /nie posiadam żadnego/ :?: Gratuluję :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Ana » 25 sty 2019, o 10:39

oh, jest cudowna, gratuluję!! Mi się bardzo ten mold podoba bo to taki typowy kuco, niekoniecznie wystawowa piękność ale na pewno twarda zawodniczka :) GDYBYŚ myślała o sprzedarzy ze względy na "brzydotę" to proszę wspomnij, że bardzo chętnie ten model odkupię. ;)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron