Figurki Lili2006

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Figurki Lili2006

Postprzez krysiek1108 » 21 sty 2018, o 18:12

- Bardzo "sympatyczny" model, przypomina mi troszeczkę gazelę.Znowu Wyszukałaś perełkę- gratuluję. :D
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Lila2006 » 4 mar 2018, o 14:36

Oj dawno mnie tu nie było. Bardzo przepraszam, że nie zaglądam już tak często na forum ale po prostu brakuje mi trochę czasu. Mam nadzieję, że znajdę go trochę więcej bo i na hobby na razie nie starcza.
Nie mniej jednak coś tam się ostatnio pojawiło. Na przykład ten oto koń w skali 1/6.
To wersja OF bez rzędu.
Obrazek
A tu z nową grzywą, która jednak idzie do poprawki jak tylko zamówię moher.
Obrazek

Więcej zdjęć i obszerny opis jest na blogu więc tu nie będę tego powielać. Napiszę tylko, że jest to Hanower firmy MR.Z z Chin. Chociaż hanowera moim zdaniem w ogóle nie przypomina to jednak jest to fajny konik, bardzo realistyczny, z cudownie wyrzeźbioną sierścią, dość szczegółowy i mimo, że nie jest pięknym rumakiem to takich koni bardzo dużo można spotkać w szkółkach jeździeckich.
I jeszcze dodam porównanie wielkości 1/6 i 1/9.
Obrazek
Oraz zdjęcie z lalką i psem w tej samej skali.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Figurki Lili2006

Postprzez BSL Stable » 4 mar 2018, o 14:59

Piękny :) Gdyby nie to, że nie kolekcjonuje koni większych niż 1:9, to bym kupiła :D
BSL Stable - Black Shadow Lusitiano Stable
No co, lubię mroczne nazwy xD
Avatar użytkownika
BSL Stable
Początkujący zbieracz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 18 kwi 2017, o 08:59
Lokalizacja: Katowice :)
Posiada modeli: 69

Re: Figurki Lili2006

Postprzez bryza » 14 mar 2018, o 22:39

O kurczaczki (malutkie i żółciutkie)! Gdyby takie koniki były u nas dostępne to brałabym z ogromną chęcią. Tym bardziej, że przydałby się jakiś towarzysz dla Camili :P
,,Czas to waluta, której Ty sam nadajesz wartość."
RANDOM_AVATAR
bryza
Amator
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 lip 2017, o 13:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Figurki Lili2006

Postprzez krysiek1108 » 15 mar 2018, o 14:29

- fajny ten "wielkolud", a amazonka będzie miała odpowiedniego konia do jazdy. :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Ana » 16 mar 2018, o 10:55

Bardzo fajny jest! I to jego futro jest niezwykłe :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Koszat » 17 mar 2018, o 18:11

Świetny jest! Chyba najlepiej mu w karej maści :)
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Lila2006 » 26 maja 2018, o 18:20

Dziękuję za wszystkie komentarze. Karusek zmieniał się już wiele razy bo nie mogłam jakoś zrobić mu zadowalającego mnie włosa. A to był za miękki, a to za sztywny... No nie dogodzisz. ;) Teraz jestem w miarę zadowolona ale nie mam aktualnych zdjęć. A zmieniał się tak:
Obrazek
Obrazek
Teraz ma lekko przystrzyżoną grzywę i trochę "uporządkowany" ogon. Wygląda całkiem nieźle. Jak skoszę trawę to zrobię fotki.
Po za tym kolekcja powiększyła się o kilka koni.

Bardzo sympatyczny "lisek" przyjechał od Marty (Capricorn) i choć jest to ten trochę "gorszy sort" to naprawdę zupełnie mi nie przeszkadza. trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby zauważyć błędy i niedoróbki a że ja mam słaby wzrok więc jest ok. Model jest bardzo fajny, charakterny, taki typowy kuc a dynamiczna poza, piękna maść i ten jego błysk w oku, sprawiają, że przyciąga wzrok.
Obrazek
Obrazek

Kolejnym nowym modelem jest andaluzyjska klacz Fantazja czyli mamusia Gozosy, źrebaczka, którego zdobyłam już wcześniej. Szczerze mówiąc miałam mieszane uczucia wobec tej klaczy i długo wahałam się czy ją kupić. Na szczęście nadarzyła się okazja i dzięki Patrycji zawitała ona do mojego stada. Muszę powiedzieć, że nie żałuję bo na żywo jest dużo lepsza niż na zdjęciach, które widziałam. Ma bardzo ładną, "eberlowską" głowę i taki matczyny spokój w wyrazie. No i najważniejsze, Gozosa ma nareszcie mamę, nie musi uganiać się za Valentyną. ;)
Obrazek
Obrazek

I następna nowość, czyli nowy ogier arabski - Empres. On również nie od razu podbił moje serce. Chociaż tu może niezbyt precyzyjnie się wyraziłam. Poprzednie modele na tym moldzie nie przypadły mi do gustu a ten spodobał mi się ze względu na przepiękną maść. Moje zastrzeżenia budziła zwłaszcza głowa ogiera, przypominająca mi bardziej konika morskiego niż prawdziwego konia. I tu również spotkała mnie miła niespodzianka, bo na żywo główka jest całkiem zgrabna.
Obrazek
Obrazek

Ostatni nabytek to koń fryzyjski w skali mniej więcej LB. Koń jest zrobiony z dziwnego materiału, którego nie potrafię nazwać.Jest miękki i aksamitny w dotyku. On był przez autorkę lepiony, nie odlewany, dlatego każdy egzemplarz trochę jest inny. Mój niestety wyszedł troszkę gorzej niż ten przykładowy. W sumie tragedii nie ma ale szału też nie. Jest trochę trudny do sfotografowania bo wychodzi jakby nieproporcjonalny. Na żywo wygląda lepiej i na półce jest taką figurkową ciekawostką.
Tak wyglądał jak do mnie przyjechał.
Obrazek
A tak wygląda teraz.
Obrazek
Obrazek
Ciężko mu uporządkować mu tę grzywę bo włos jest taki wiskozowy, nie układa się.

Na koniec chciałabym się jeszcze pochwalić, tym bardziej, że do tej pory jestem w szoku. W maju dwa moje konie zdobyły w IMEHA championat i reserve championat w najtrudniejszej moim zdaniem dywizji czyli AR w skali trad.
Obrazek
W tej samej dywizj w ziemniaczkach, mój Misha zdobył rezerwowy champinat. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Ana » 26 maja 2018, o 21:11

Wielkie gratulacje takich wyników na IMEHA, Lidia! Super! I oba zdjęcia i modele piękne :)

Ten Fryzek to faktycznie taki słodziak, może nie perfekcyjny, ale bardzo uroczy! Ciekawe co to za materiał, wygląda jak flokowany?
Empress i Gozosa śliczne, gratulacje! No, i Welshyk, bardzo ładnie mu w tej maści, świetny kuco.

Gratulacje nowości! Bardzo miło zobaczyć że u Ciebie tyle fajnych nowych modeli i super zdjęcia.
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Lila2006 » 27 maja 2018, o 07:36

Dziękuję Ana. Ten fryz rzeczywiście wygląda jak flokowany ale on jest miękki. Wprawdzie nie można mu zmieniać ustawienia ale np nogi można lekko rozchylić i jest bardzo lekki. Po za tym on był lepiony z tego materiału, który autorka określiła jako aksamitny plastik. Nie mam pojęcia co to?
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Ana » 27 maja 2018, o 13:22

Ciekawostka z tym materiałem. Może to jakiś specjalny rodzaj modeliny która tak wygląda po wypieczeniu? :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez krysiek1108 » 27 maja 2018, o 21:32

- Wielkie gratulacje, wszystkie nowości świetne, a sukcesy konkursowe bardzo budujące- tylko zazdrościć :oops: :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Koszat » 30 maja 2018, o 19:35

Gratuluję nowych koniowatych w kolekcji :) dzięki Twoim pięknym zdjęciom spojrzałam łaskawszym okiem na Fantazję i Empresa. Ten kary gigant, powiem jeszcze raz, jest fenomenalny, musisz mieć radochę z układania grzywy i ogona, co? :lol:
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Figurki Lili2006

Postprzez Lila2006 » 31 maja 2018, o 16:31

Taaa, radochę... Trzy razy go moherowałam. Teraz jestem w miarę zadowolona.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ciężko mu zrobić dobre fotki. Za dużo czarnego. ;)
Zapomniałam jeszcze dodać jedną nowość. Tym razem jest to medalion przedstawiający konia zimnokrwistego, wykonany przez naszą koleżankę Jaśminę Raczkiewicz.
Obrazek
Jest cudny. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Figurki Lili2006

Postprzez zkg » 1 cze 2018, o 21:43

Gratuluje wszystkich modeli!
Karus wygląda teraz na prawdę fajnie, chociaż podobał mi się też z długą grzywą. Fryzyjczyk jest na prawdę ciekawy ( gdzie ty wyszukujesz takie modele?).
Jaką maść planujesz dla medalionu?
Gratulacje wygranych w IMEHA!
(wyszło mega chaotycznie, ale mam nadzieję że da się to przeczytać)
Avatar użytkownika
zkg
Pasjonata
 
Posty: 102
Dołączył(a): 23 sty 2017, o 15:30
Lokalizacja: Lębork
Posiada modeli: 40

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron