Rząd jeździecki Dorotheah

Siodła, ogłowia, ochraniacze, uprzęże, kantary, derki, tradycyjne kostiumy, itp.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez we-runcia » 15 lis 2012, o 19:52

dorotheah, yhym wiem coś o tym , chodziło że wizualnie efekt końcowy przypomina mi owijki .
A co do ochraniaczy , które polecasz , bo zastanawiam się nad tradycyjnymi skorupami nie kupowałam ochraniaczy wcześniej i cały czas dręczy mnie pytanie czy skorupy bd dobre. Doradzisz mi ?
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez krysiek1108 » 16 lis 2012, o 13:25

- Praca z siwym analuzem świetna , oczy Czesia to też jakiś pomysł ( jednak z gruntowną oceną poczekam jak już będę miał własnego i w realu popatrzę mu w ślepia ) kantarki bardzo fajne i tak starannie wykonane ( co praktyka to praktyka - swoje robi ) jakoś bardziej przemawiają do mnie te ze skóry , są bardziej realistyczne . :)
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Nieleka » 30 lis 2012, o 10:01

Ja jestem pod wrażeniem. :)
Szczególnie podobają mi się zestawy arabskie - ładne, zgrabne, nie przesadzone.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez dorotheah » 17 gru 2012, o 01:41

we-runcia
Ja to w ogóle owijkowa jestem. Kocham zawijać. :)
Polecić mogę veredusy, albo tańsze aero (z siateczką nie polecam na błoto). Dobrze mi się trzymają ładne, ale twarde Lamicelle College Collection, bardzo lubiłam polskie , mięciutkie skorupy Eskapade, za to w także miękkich Mustangach rzepy były słabe. Mam tez kontaktowe Hi Tech Tattini, oraz Horze z jednym rzepem (co dobrze wygląda na bardzo suchych nogach mojej baby -na przodzie lepiej one układają się niż Hi Tech ).
Może warto zrobić osobny temat o sprzęcie ?

krysiek1108
Dzięki za miłe słowa. Do mnie, jeśli chodzi o kantary w miniaturze (inaczej niż w realnej skali), też bardziej przemawiają te skórzane. Satynowe mini kantarki najczęściej zbyt mocno się świecą- czego nie ma w kantarach parcianych.

Nieleka
Dzięki śliczne :) Bardzo cieszą mnie Twoje słowa.
Co do prezenterek- poruszyłaś ważną kwestię. Pełno w modelarstwie jest prześlicznych, ozdobnych prezenterek, które nijak nie mają się do rzeczywistości- bo są przesadzone (nawet jak na orientalną, bogatą w ozdoby, stylistykę). Tworząc moje pierdołki zawsze mam w głowi myśl- "czy ta rzecz nie wkurzałaby mojego konia?". Jakiś poziom wkurzania dopuszczam ;) - wszak ma charakterna baba potrafi się boczyć na super miękkie, świetnie dopasowane elementy rzeędu. Ale i bez przesady w drugą stronę. Jak czasem patrze na wisiorek na opadającym łańcuszku na czole modelu qnia- od razu czuję ból i słyszę stukanie o kości czaszki :shock:

---
Kolejna Dorcio pierdółka ;)
Dzięki ostatnim zakupom w niemieckim MPV Ravel dostał nowe ogłowie munsztukowe

Obrazek
Prawie dwa metry rzemyka plus miniaturowy "munsztuk". Sprzaczki gięte.Wszystkie paski, poza tymi przy samym munsztuku, rozpinają się, przesuwają jak w prawdziwym ogłowiu, a szlufki i "sprzączki" działają. Nitka z pyszczka oczywiście zniknie jak znajdę alternatywę dla bezpiecznego dla modeli "kleju" do podklejania kiełzn do pyszczków.
Więcej fot tutaj:
http://dorotheahhh.blogspot.com/2012/12 ... ukowe.html
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Aon-Adharcach » 17 gru 2012, o 13:50

¦wietne ogłowie! Które elementy kupiłaś na MPV?
Co do "kleju" do kiełzn - wśród hobbystów z zachodu popularne jest to cudo, Tacky Wax: http://www.amazon.com/Yaley-Multi-Purpo ... B000YQK4DI (mieli to kiedyś na MPV, ale ostatnio zniknęło z asortymentu, a szkoda). Nakłada się odrobinkę w kąciki pyska i "przykleja się" kiełzno. Ponoć bez problemu można to potem usunąć i nie zostawia żadnych śladów na modelu.

Jeśli chcecie, nie ma przeszkód, żeby założyć temat o prawdziwym sprzęcie jeździeckim :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Koniara262 » 17 gru 2012, o 15:13

Mangalarga domyślam się, że munsztuk został zakupiony ma MPV.

Piękne ! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Wszystko jest takie, równe, idelne, dokładne... Precyzja taka, że hej ! Jedynie naczółek wolałabym prosty, bez tych cyrkonii :) Nie mówię, że brzydko to wygląda, po prostu mi się jakoś takie ozdoby nie podobają, i na figurkach, i realnych koniach.
Mam jedynie pytanie: to białe podszycie pod nachrapnik z czego zrobiłaś ?
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Lila2006 » 17 gru 2012, o 18:48

Dorotheah, podziwiam jakniewiemco, zwłaszcza że sama jestem kompletnym antytalenciem manualnym. Precyzja z jaką zrobione jest to ogłowie zwala mnie z nóg. :worship:
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez kolekcjonerka » 17 gru 2012, o 19:38

Po raz kolejny mnie... zadziwiłaś. Całość wyszła bardzo, bardzo udana. Jedynie bym się przyczepiła do tego naczółka, bo mi trochę nie leży przez te diamenciki, ale to już jest kwestia mojego gustu.

I znowu napisałaś taki długi wpis, że nawet nie mam kiedy się za niego zabrać. :evil:
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Maja » 17 gru 2012, o 19:58

O matko :O Nigdy nie przestanę się zachwycać Twoimi dodatkami... i cierpliwością, którą masz przy ich robieniu *.* Piękne!
Czyżby Ravel był jednym z Twoich ulubionych modeli...? Sporo dodatków dla niego robisz ;)
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez olcioxd » 17 gru 2012, o 20:22

:-D wow Doro no to mnie zaskoczyłaś a ta uzda to naprawde twoja ? Bo jak kupna wyzdrzy ,a za ten munsztuk to ile dałaś ? No to szacun dla cb .
RANDOM_AVATAR
olcioxd
 

Postprzez dorotheah » 18 gru 2012, o 00:53

Mangalarga
Cieszę się , że się podoba. Kupiłam dwa metry rzemyka ( całe szczęscie dokupiłam metr na wszelki wypadek) i mini munsztuk. Na miejscu kupiłam drucik dobrej grubości. Biala skórka pod nachrapnikiem, oraz diamenciki na naczółek są z odzysku :) D

O "kleju" do kiełzn pamiętam- ale nie uśmiecha mi się go kupować. Mam pewien alternatywny pomysł- ale puki sama go nie sprawdzę, to nie zdradzę jaki. :)

Koniara262
Dzięki za mile słowa. Wszystko obecnie lepiej leży. Wtedy chwilę przed robieniem fot złapałam za pysk i poprzesuwały mi się paski :lol: .
Pierwotnie naczółek miał być z miniaturowym, srebrnym łańcuszkiem, który prawdopodobnie dorobię jako drugi do wymiany ( paski ogłowia da się całkiem rozpinać ). Ale musiałam jednak wstawic te diamenciki- uwielbiam diamenciki na ogłowiach koni w typie sportowym (także u żywych =naczółek Poswiaty http://re-volta.pl/galeria/g/9460/i/83532.jpg ), a i piękno Ravela chciałam bardziej wyeksponować.
Podszycie to kremowa skóra z odzysku :)

Lila2006 Dzięki :)

kolekcjonerka
Diamenciki powinny być mniejsze- niestety nigdzie takich nie widziałam - poza kosztownymi kamieniami jubilerskimi ;) A mimo wszystko podobają mi się o niebo bardziej od wspomnianego, proporcjonalnego łańcuszka. :)

Nad skróceniem wypowiedzi muszę chyba popracować. Sama lubię czytać podobne wypociny na temat, ale jestem chyba w mniejszości pod tym względem :lol: ;)

Maja Grazie :) Cierpliwość ciągle wyrabiam :)
Ravel należy do ściłej dyszki ulubieńców -jest cudny , elegancki i aż się prosi o dodatki. Uwielbiam jego typ urody, eksterier i cudny łepek z żywym i przyjaznym okiem - pod tym względem wygrywa np z Salinero.

olcioxd
Tak moje :) Wierzę, że z Twoim zapałem za jakiś czas będziesz Tworzyć podobne :)
Materiały niestety kosztowały mnie łącznie 9,90 euro -około cztery dyszki ( plus przesyłka ) :-? Przez to długo sobie ich odmawiałam i szukałam alternatywy. Zastanawiałam się jak zrobić munsztuk, Niestety na etapie pomysłów estetyka samoróbek mnie odpychała. Wiec w końcu postanowiłam kupić półprodukty i zrobić to ogłowie.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 18 gru 2012, o 11:12

- Jak zawsze w Twoim wykonaniu ze wszech miar wspaniałe detale :worship: - zawsze podobały mi się tego typu ogłowia tylko te drobiazgi typu ładna sprzączka czy właśnie munsztuk oraz ładnie przycięty o odpowiedniej grubości i szerokości rzemyk stanowią o tym na ile efektownie będzie się prezentować :mrgreen: . Próbowałem wyginać z drutu ale to nie to , chcę jeszcze spróbować z cienkiej blaszki z zastosowaniem wiertarki modelarskiej ( zwłaszcza munsztuk - wzorując się na Twoim ) może się uda :-/ , ale to dopiero po świętach . Zastanawiałem się nad mocowaniem kiełzna i doszedłem do wniosku że skoro istnieje jeden otwór odpowietrzający i nikomu on nie przeszkadza , to co szkodzi wykonać podobny po drugiej stronie pychola i zastosować gustowny drucik . ;p
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez NAF » 22 gru 2012, o 14:44

Oooo Mistrzu :worship:

Ogłowie piękne, jak prawdziwe. Sama muszę się w końcu wziąć do roboty, czuję sie teraz bardzo zainspirowana.

Ja mam ten Tacky Wax, kupiłam razem ze strzemionami, ale jeszcze nie miałam okazji go wypróbować.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez we-runcia » 27 gru 2012, o 09:53

Może warto zrobić osobny temat o sprzęcie ?

Oj chyba by się przydał :>
¦liczne ogłowie !!
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dorotheah » 21 sty 2013, o 23:51

Łoł nie odpisałam Wam jeszcze :oops:
Lepiej późno niż wcale

Krzysiek1108 Bardzo mocno dziękuję za tak miłe słowa. Aż się chce dłubać kolejne rzeczy. Ja się zastanawiałam nad kilkoma alternatywnymi sposobami wykonania munsztuku- ale uznałam, że nie uzyskam takiej jakości wykonania detali. W końcu cała blaszka ma ok 1-1,5 cm. A po wykonaniu ogłowia, leży tak, że widać ją doskonale, więc detale są mega ważne. Wiertarki modelarskiej nie mam więc z nią nie eksperymentowałam. Jak masz możliwość to pokombinuj.
Nad przyczepieniem munsztuku do modelu sprawdzam już kilka sposobów. Do liczby prób Edisona jeszcze mi daleko. Do mojej żarówki chyba też. :mrgreen:
Może pomysł z drucikiem ma sens. Kiedyś miałam zabawkowe koniki z drucikiem w pysku jako wędzidlem. Na razie bez wiertarki czegoś takiego nie zrobię.

Naf Mistrzu? I kto to pisze? Naf , która wykonała cudne siodełko dla SM :-D Dzięki za miłe słowa.
Nadal nie sprawdzałaś już Taxy Wax? Ciekawa jestem czy est wart kupowania.

we-runcia Dzięki.
---
A to moja wczorajsza pierdółka. Minikantarek z uwiązem dla Breyer SM

Obrazek
Obrazek
Kantarek był robiony na inny, minimalnie większy łepek , ale kolorystycznie bardziej mi pasuje do tego półkrewka (Breyer SM G3 Cantering Waramblood (5906) Fleabitten Grey -perłowy ). Kantarek o wiele lepiej wyglada na żywo; wydaje się delikatniejszy, bardziej proporcjonalny -niestety foty z lampą zaciemnieją detale i brzegi taśmy, jakby optycznie ją poszerzając względem główki.

Więcej o kantarku :
http://dorotheahhh.blogspot.com/2013/01 ... misku.html
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rząd jeździecki, itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron