Akcesoria i rzędy Zuzu

Siodła, ogłowia, ochraniacze, uprzęże, kantary, derki, tradycyjne kostiumy, itp.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Zuzu0006 » 21 paź 2017, o 11:00

Hej! Jako iż jakiś czas temu zaczęłam tworzyć akcesoria dla modeli, chciałabym wam je pokazać :) Jeszcze na początku pokażę wam stronę, którą prowadzę z koleżanką https://www.facebook.com/Customy-figure ... 381259012/. Byłoby mi miło gdybyście na nią zajrzeli :P Od razu mówię, że nie wszystkie zdjęcia mają dobrą jakość :/

A teraz do rzeczy. Oto mój pierwszy rząd dla koni :) W jego skład wchodzi: siodło ujeżdżeniowe, ogłowie oraz czaprak. Jak na pierwsze rząd myślę, że wyszło całkiem ok!
Obrazek

Ok, teraz drugie siodło, tym razem skokowe! Nowy czaprak (pasek na popręg, pasek do przystuł) oraz owijki. Ogłowie jest od poprzedniego siodła :D
Obrazek
Myślę, że tutaj lepsze są poduszki podbicia

3, ostatnie siodło (ogólnie próba 5)! Ma dosyć nietypowy kolor, ale bardzo mi się podoba :D W tym dorobiłam również poduszki kolanowe oraz 3 przystuły. Siodło nie jest jeszcze skończone, nie ma strzemion, tych takich łezek i jednej poduszki pobicia oraz będzie wyczyszczone z tego kleju. Na pewno dam zdjęcie jak skończę! Jak coś to te ogłowie jest zrobione na szybko z jakiś bransoletek :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oraz na koniec halter z poradnika TMR oraz uwiąz. Nie są idealne, ale to były moje pierwsze, pierwsze akcesoria :P
Obrazek

A teraz pytanie do was: Co myślicie o tych akcesoriach? Co poprawić? Co zmienić?
Wie ktoś może ilu milimetrowa wstążka nada się na kantarki dla koni w skali LB? Kupiłam 6mm, ale jest o wiele za gruba :?
Avatar użytkownika
Zuzu0006
Początkujący zbieracz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 20:49
Posiada modeli: 25

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez CzekoladaRx » 31 paź 2017, o 16:13

Dla LB wstążka 2 mm maksimum. Co do akcesoriów to wydaje mi się, że idziesz w dobrym kierunku, ale sporo musisz poprawić i bardziej się przyłożyć. Klej, równość, materiały itp.
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez BSL Stable » 1 lis 2017, o 17:00

Spokojnie się nada też 3 mm wstążka, ale nie grubsza bo będzie za gruba. Jak wyżej musisz bardziej przyłożyć i mam pytanie: czy czarna skóra jest zamszowa? Bo lepsza byłaby zwykła, bez zamszu, ewentualnie połączenie zwykłej (na przystułach, poduszkach itp.) z zamszową (na częściach siodła przylegających do konia). Reszta ok, jak na pierwszy raz to naprawdę dobrze Ci wyszło :)
BSL Stable - Black Shadow Lusitiano Stable
No co, lubię mroczne nazwy xD
Avatar użytkownika
BSL Stable
Początkujący zbieracz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 18 kwi 2017, o 08:59
Lokalizacja: Katowice :)
Posiada modeli: 69

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Zuzu0006 » 11 lis 2017, o 11:06

Tak więc siodło skończone. Efekt końcowy nie podoba mi się już tak bardzo jak wcześniej. Chyba muszę jeszcze poćwiczyć nad tymi łezkami do strzemion, jakoś nie umiem ich ładnie wyciąć, by wyglądały tak jak chcę. W następnym siodle zastosuję nową metodę poduszek podbicia oraz puślisk. Mimo wszystko kolejne siodło jest już w robocie, na tym samym etapie co w pierwszym poście

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

CzekoladaRx klej sprawia mi trochę problemów, ale z wszystkich co miałam klei najlepiej. Kwestia tego, że po skończeniu takie siodło należy wyczyścić. Nad równością pracuje, teraz mam już równo wycięte paski, jeszcze trzeba większe elementy ogarnąć i myślę, że będzie ok. Dzięki za opinie

BSL Stable Skóra jest zamszowa, w tym beżowym siodle akurat ten zamsz był chudy i zbity, ale np. w pierwszym był już gruby i kruchy. Nie mam jednak możliwości zakupu skór bez zamszowych, te doskonale się nadają, jednak trzeba je wcześniej obrobić. Dzięki za opinię
Avatar użytkownika
Zuzu0006
Początkujący zbieracz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 20:49
Posiada modeli: 25

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Zuzu0006 » 23 lis 2017, o 20:01

Hej! Kolejne siodełko skończone :D Brązowa skokówka która (jeśli ktoś by chciał) jest na sprzedaż :) Byłabym wdzięczna za wycenę go. Również proszę o rady oraz opinię. Dzisiaj nie mam niestety nic więcej do napisania, ale odsyła was do zdjątek :) Jak coś to siodło było na innego konia dlatego może się wydawać dla perszeronki za małe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Zuzu0006
Początkujący zbieracz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 20:49
Posiada modeli: 25

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez krysiek1108 » 26 lis 2017, o 17:27

- Coraz fajniej Ci te prace wychodzą, a na tym modelu rzeczywiście siodło wygląda nieproporcjonalnie /nie dziwi mnie że tak eksponujesz ten model, ja go też bardzo lubię/- mogę zaproponować wersję "produkcji" strzemion, ja jako dolny element stosuję cieniutką rurkę np. puste metalowe wkłady od długopisów.
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Zuzu0006 » 24 gru 2017, o 20:21

Hej, hej, hej! Wesołych Świąt wszystkim! Dzisiaj pokażę wam moje czarne siodełko, nad którym obecnie pracuje :D Bardzo mi się podoba, chętnie przyjmę rady odnośnie co poprawić. Jest ono na skale LB, niedługo może zrobię jakiś rzędzik na Frankela (Traditional) Mam pewne pytanie odnoście dziurkowania skóry do regulacji poprzez sprzączki z bolcem. Czym wy robicie dziurki? Mam jeszcze pytanie dotytczące drucika. Obecnie robię sprzączki i inne metalowe części ze spinacza, ale wydaje mi się on lekko za gruby. Jaką średnicę drutu polecanie na tradki i little bits? :P

Obrazek

Jeszcze przed siodłem zabrałam się za ochraniacze trad. Nie są one jeszcze skończone. Nawet mi się podobają, aczkolwiek wyszły nierówno, co jest ich dużym minusem :? Wybaczcie za syf na biurku :|

Obrazek
Avatar użytkownika
Zuzu0006
Początkujący zbieracz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 20:49
Posiada modeli: 25

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Zuzu0006 » 9 sty 2018, o 19:57

Cześć wszystkim! Oto pierwsze, jeszcze nie skończone siodło na skale traditional :D Jak na razie bardzo mi się podoba. Ogólnie można powiedzieć, ze jest to większa kopia poprzedniego siodła. Zamontowałam już w nim jedne puślisko wraz ze strzemieniem, to jednak wciąż czeka na wolny dzień :| Jak skończę, dam więcej zdjęć :P

Obrazek
Avatar użytkownika
Zuzu0006
Początkujący zbieracz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 20:49
Posiada modeli: 25

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Zuzu0006 » 20 sty 2018, o 09:49

Czarne siodełko na LB już prawie skończone... prawie, bo zostały mi jeszcze do zrobienie przystuły, przystulica, poduszki podbicia oraz popręg. Obecny stan wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Zuzu0006
Początkujący zbieracz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 20:49
Posiada modeli: 25

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Koszat » 24 sty 2018, o 18:38

No no :D Siodło na LB prezentuje się naprawdę nieźle, ładny czaprak, tak przy okazji. Dobrze też wygląda siodło na trady, takie kształtne, no i poduszki kolanowe - podziwiam, dla mnie to nadal czarna magia 8)
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Zuzu0006 » 27 sty 2018, o 21:52

Hej! Dzisiaj zabrałam się za kolejny etap siodła. Popręg ujeżdżeniowe zapinany na sprzączki z bolcem. Siodło pierwotnie miało być ujeżdżeniowe, ale coś poszło nie tak i wyszło skokowe/wszechstronne :| Zostały mi tylko do zrobienia poduszki podbicia. Dzisiaj już próbowałam je zrobić, ale wyszły brzydko, więc musiałam je odklejać. Może ma ktoś jakiś poradnik na nie? :D Wiem, że dziurki nie są równe, ale tak jakoś wyszło :|
Wybaczcie za brzydkie zdjęcia :(

Obrazek
Obrazek

Koszat dzięki! Poduszki podbicia są o wieeeele gorsze :P
Avatar użytkownika
Zuzu0006
Początkujący zbieracz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 20:49
Posiada modeli: 25

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Zuzu0006 » 24 lut 2018, o 13:26

2 haltery zrobione już jakiś czas temu :D Obecnie trwa próba ich sprzedaży, niestety nieskutecznie :( Fajnie mi się je robiło, jeszcze chcę zrobić niebieski. Nie wiem co pisać więc zostawiam wam zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Zuzu0006
Początkujący zbieracz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 20:49
Posiada modeli: 25

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Bergula » 24 lut 2018, o 21:33

Ale fajne kolorki tych halterków,bardzo pasują gniadoszowi :D
Avatar użytkownika
Bergula
Hobbysta
 
Posty: 94
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 20:30
Lokalizacja: Opolskie

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Koszat » 25 lut 2018, o 11:33

Mi też podobają się kolorki, no i wykonanie oczywiście :mrgreen:
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Akcesoria i rzędy Zuzu

Postprzez Zuzu0006 » 26 lut 2018, o 12:59

Siodło już skończone! Tyle się męczyłam nad tymi poduszkami podbicia, aż w końcu wyszły jak powinny! :D Chciałam zrobić do zestawu zwykłe głowie, ale że nie miałam jak pociąć skóry na paski to wpadłam na pomysł zrobienia ogłowia sznurkowego! Efekt końcowy bardzo mi się podoba. Wędzidło wygląda fajnie i te ozdobne koraliki (stopery). Ogłowie ma regulacje na podgardlu, wystarczy przesunąć stoper. Do tego zestawu marzy mi się futerkowa podkładka pod siodło i ładnie zrobiony czaprak <3

Bergula dzięki, dla niego specjalnie wybrałam żółty kolor :D

Koszat dzięki! Wystarczy zmiana sznureczka a od razu lepiej się je robi :)

Obrazek
Obrazek

Trochę strzemię się źle ułożyło, ale zobaczyłam to dopiero po zrobieniu zdjęć.
Zdjęcia nie miały być piękne, po prostu żeby były w naturalnym świetle.
Avatar użytkownika
Zuzu0006
Początkujący zbieracz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 20:49
Posiada modeli: 25

Następna strona

Powrót do Rząd jeździecki, itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości