Kolekcja 1:9 Promm

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Kolekcja 1:9 Promm

Postprzez Rarity » 9 mar 2017, o 17:44

Też się dołączam do oczekiwania na przemianę Perszeronka :)
Obrazek
Zapraszam :)
Avatar użytkownika
Rarity
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 429
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 00:58
Lokalizacja: Leszno
Posiada modeli: 123

Re: Kolekcja 1:9 Promm

Postprzez Promm » 9 mar 2017, o 19:54

Perszeron się przemienia. W coś na kształt Fryza.

Ale to bolesna przemiana. Efekt średnio mnie zadowala. Tworzywo ciężko się obrabia, zwłaszcza z wyginaniem na gorąco jest problem bo grube i twarde. A nie chcę ciąć wszystkiego i robić od podstaw bo już teraz zbankrutowałem na masie do niego i do bizona ;)

Nie lubię koni stojących na baczność. Tzn. kiedy koń ma postawę jak Snowman albo Cherry to ok, ale jak stoi na nogach jak na kołkach - prostych drągach, to trochę mnie irytuje. No ale potrzebowałem dużego, ciężkiego konia bojowego...

BTW
nie wiem jak inne odlewy tego Perszerona, ale ten konkretny to straszna porażka. Pełno linii podziału, cieńszych i grubszych; nadlewki, niektóre ostre. W dwóch miejscach - na szyi za uszami i pomiędzy przednimi nogami po jednej stronie linii podziału - zapaść. Tworzywo milimetr do 1,5 mm niżej w formie trójkątnego wgłębienia.
A "podpis" Snowa prawie tak duży jak sam Perszeron :P
Jak już przebrnąłem przez przygotowanie, szlifowanie, ścieranie i inne (...) przed lepieniem - to byłem zmęczony :D
Avatar użytkownika
Promm
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 291
Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 22:43
Lokalizacja: Gdańsk / Sopot

Re: Kolekcja 1:9 Promm

Postprzez Promm » 6 kwi 2017, o 20:46

Nowe nabytki z Breyer Traditional: Hwin i Pepto.
Swoją drogą umieszczanie podpisu na szyi to przegięcie. Na szczęście i tak pójdą do przemalowania.

Obrazek Obrazek


:)
Avatar użytkownika
Promm
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 291
Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 22:43
Lokalizacja: Gdańsk / Sopot

Re: Kolekcja 1:9 Promm

Postprzez Patrycja » 7 kwi 2017, o 07:49

Gratuluję dwóch pięknych koni:) srokacz zwłaszcza mi się podoba bo mustang ma trochę za długą szyję. Obydwa na pewno mogą pochwalić się fajnymi detalami. To na szyi to wymrożone znakowanie. Chociaż miejsce faktycznie niezbyt to chyba gdzie indziej ciężko by było tak długie oznaczenie konia umieścić...
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Kolekcja 1:9 Promm

Postprzez Promm » 7 kwi 2017, o 15:57

Jakoś nie wpadłem że to znakowanie, za długie mi się wydało. Ale i tak mi się to nie podoba ;)
Avatar użytkownika
Promm
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 291
Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 22:43
Lokalizacja: Gdańsk / Sopot

Re: Kolekcja 1:9 Promm

Postprzez zkg » 8 kwi 2017, o 09:22

Gratuluję kolejnych koni! Do mnie również trafiła Pepto. Hwin w sumie też fajna, ale wydaje mi się że ma trochę za długą szyję. Je znaki na szyji mogły by być trochę mniejsze. Jestem bardzo Ciekawa co stworzysz z tych koni.
Avatar użytkownika
zkg
Pasjonata
 
Posty: 102
Dołączył(a): 23 sty 2017, o 15:30
Lokalizacja: Lębork
Posiada modeli: 40

Re: Kolekcja 1:9 Promm

Postprzez Ana » 8 kwi 2017, o 10:28

Fajne nowe modele, gratulacje! :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Kolekcja 1:9 Promm

Postprzez krysiek1108 » 10 kwi 2017, o 11:54

- Gratuluję, też zakupiłem obydwa, mnie osobiście bardzo się podobają, ale ja zbieram modele OF i te w porównaniu do wielu starszych są wprost doskonałe, a o znakowaniu mustangów pisała kiedyś na forum dorothea, określenie poszczególnych oznaczeń jest dosyć zawiłe. :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolekcja 1:9 Promm

Postprzez Annn » 10 kwi 2017, o 18:09

Gratulacje, jestem ciekawa co tam z nimi zmajstrujesz :mrgreen:
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Kolekcja 1:9 Promm

Postprzez Promm » 10 kwi 2017, o 20:45

Akurat Hwin bardzo mi pasuje swoją budową do opisu:

"Klacz, o której rozmawiali, znana była w miasteczku i okolicy jako Piekielnica. Call kupił ją w Meksyku od jakichś
caballeros, którzy twierdzili, że po to, by ją zdobyć, zabili Indianina — podobno Komancza.
W co jak w co, ale w to Augustus nie bardzo wierzył: trudno było sobie wyobrazić, że jakiś Komancz przejeżdżał w pojedynkę
przez tę akurat okolicę, a gdyby to byli dwaj Komancze, caballeros nie pożyliby dość długo, żeby jeszcze potem handlować
końmi.
Klacz miała maść dereszowatą, biały pysk i białą strzałkę na czole; była za wysoka jak na prawdziwego indiańskiego kuca,
lecz z drugiej strony jak na konia pełnej krwi miała za krótki tułów.
Usposobienie jej rzeczywiście wskazywało na to, że mogła spędzić nieco czasu wśród Indian, pozostawało jednak zagadką,
którzy to byli Indianie i jak długo klacz znajdowała się w ich rękach. Taka była zgrabna, że każdy, kto ją zobaczył,
natychmiast pragnął ją kupić, ale Call nawet słyszeć o tym nie chciał, choć PE i Newt marzyli, żeby kobyłę sprzedano.
Codziennie musieli ją oporządzać, cierpiąc katusze. Kiedyś kopniakami zapędziła Newta do kuźni i o mało nie wepchnęła go
do paleniska. PE bał się jej co najmniej tak samo jak Komanczów, a to już wiele mówi."

Będzie na dioramie "Lonesome Dove". Póki co jeszcze dużo czasu zanim to powstanie, ale jest już początek.


Pepto weźmie udział w polowaniu na bizona, ale raczej zmieni płeć, a na pewno maść.

:)
Avatar użytkownika
Promm
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 291
Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 22:43
Lokalizacja: Gdańsk / Sopot

Poprzednia strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron