Kolekcja Zafiry

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez Zafira » 29 sie 2016, o 10:34

Rarity póki co tak jak pisałam, zastanawiam się nad nowym domkiem dla corgi, jako, że z breyerów to raczej tylko do koni bym się chciała ograniczyć, choć zobaczę jak to wyjdzie. Jak będę przekonana na 100 % to dam ogłoszenie :).
Fotki nowości będą niestety dopiero, jak blogspot postanowi działać, śmiem wątpić czy to będzie przed dojściem Ballou do mnie.

Jeśli dobrze piszę, apropo kolekcji, ostatnio (właściwie w dniu wyjazdu, czyli ponad tydzień temu) przyszła paczuszka z trzema modelami firmy breyer. Są to konie teoretycznie off, aczkolwiek mają lekko przemalowane oczy dzięki Amaltei. Możecie się spodziewać lub nie, ale tak mówię tu o Picasso i Flexible plus w ostatniej chwili wziętego maluszka stablemates breyer w całkowitej wersji off, ogólnie dość dużo konisk (tsak, również tradków) jak na mnie przybyło. I jeśli dobrze mówię, nie są to kolejne, bo naprawdę nie mogę doczekać się Ballou, bo na pewno będzie nieziemski :D
Instagram :wink:
@zafira.kp
@kajography
Blog
http://modelekoni.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zafira
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 379
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 17:11
Lokalizacja: Kraków
Posiada modeli: 0

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez Zafira » 15 wrz 2016, o 11:23

(przepraszam za post pod postem, co ostatnio zdarza mi sie już ZA CZĘSTO, postaram się to poprawić, heh)


Wiekszość już wie, że profil stadka został mocno ograniczony, jak tylko się ogarnę i sprzedam wszystkie modele któe chcę sprzedać to popracuję od nowa nad listą moich modeli, teraz będzie ich dużo mniej więc powinno być trochę prościej. To samo robię teraz z blogiem, uzupełniam wszystkie zakładki, bo dość się kolekszyn zmienił, hehe. Jak dla mnie na lepsze oczywiście, no nic, warto też napisać jakie modele mnie odwiedziły po Flexible i Picasso, no i SMku, który jest nadal bezimiennym ;).
Doszły mi jakiś czas temu modele od Patrycji (szczerze dziękuję!), czyli breyer traditional Ravel, custom w skali classics na Hessowym arabku, klacz shire collecta (jak to określić? nieudany custom? gdyby nie klejacy się werniks to model byłby piękny) oraz w ramach gratisu za ciut późniejszą wysyłkę również SMek z breyera :).
W drodze natomiast już niedługo będzie Valegro oraz Ballou od Eskadali (podobno ma być do końca września, więc nie jestem pewna czy mogę określić "w drodze", ale tak czy siak bliżej niż dalej końca nad jego robotą) i cztery customy autorstwa Wabankowej, myślę, że wszystkie modele powinny być albo do końca września, albo przynajmniej pierwszej połowy października. Ogólnie cieszę się, bo przybyło do mnie dość sporo modeli, które mi się podobały, oby dalej w tym kierunku :P
Instagram :wink:
@zafira.kp
@kajography
Blog
http://modelekoni.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zafira
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 379
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 17:11
Lokalizacja: Kraków
Posiada modeli: 0

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez Patrycja » 15 wrz 2016, o 17:24

Cieszę się, że jesteś zadowolona ze stadka. Ale muszę przyznać, że szalejesz i idziesz jak burza :P Wielkie gratulacje wszystkich nowości. Ja tylko jak Ci się uda poproszę o zdjęcia tych wszystkich piękności bo w ogóle wydaje mi się, że masz w tej chwili na prawde pokaźną kolekcje! :mrgreen:
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez Zafira » 27 wrz 2016, o 08:02

Patrycja, dziękuję :D.
Sama jestem sobą zadziwiona... Ale wątpię by się to na dłużej utrzymało, po prostu korzystam póki mogę, a potem muszę wrócić do miarę jako-takiej normalności, choć wiecznie mam jakieś plany na modele (a w obecnej sytuacji i tak realizuję większość z nich). Zdjęcie całego stadka postaram się dać jak dojdą te modele które powinny, a będą najprawdopodobniej w tym tygodniu, lub następnym (bo Ballou nie liczę). No i jeszcze muszę jako tako ogarnąć półki, bo totalnie nie mam pomysłu na ich ustawienie. Jedyna półka, która mi się obecnie podoba to ta, gdzie trzymam ujeżdżeniowce skarogdniade, kare oraz dwa (wyjatki!) gdniadosze, hehe :P.

EDIT: R-o-z-p-i-s-k-a M-o-d-e-l-i N-a D-z-i-e-ń 27.09.2016r.
Breyer traditional:
* Babyflo
* Kripton Seni II
* Marwari
* Picasso
* Ravel
* Flexible
* Ballou (na robocie)
* Valegro (w drodze)
Breyer classics:
* Arabek (custom Patrycji)
* Shire (jedzie na robotę)
* Comanche (jedzie na robotę)
* Dartmoorka ze źrebakiem (w drodze)
* Harper (w drodze)
* Liam (w drodze)
Breyer stablemates:
* ok. 19 modeli (jak kiedyś mi się będzie chciało to dam rozpiskę, ale to jest błądzenie w ciemnościach, na które średnio mam czas i chęci)

Collecta:
* Ogier quater horse (custom Eskadalii)
* Źrebię quater horse (custom Eskadalii)
* British Spotted Pony (na robocie)
* Ogier clydesdale (na robocie)
* Ogier fiordinga (na robocie)
* Klacz Perszeron (w stadium roboty, ale nikt nad nią nie pracuje xd)
* Ogier luzytański (jedzie na robotę)
* Klacz arabska (koń podpisowy)
* Ogier lipican (koń podpisowy)
* Ogier traken (jedzie na robotę)
* Klacz knab (jedzie na robotę)
* Ogier hanower (jedzie na robotę)
* Klacz hanower (jedzie na robotę)
* Źrebię hanower (jedzie na robotę)
* Ogier dartmoor (jedzie na robotę)
* Klacz dartmoor
* Źrebię dartmoor
* Ogier morgan
* Wałach appaloosa (kara wersja)
* Wałach appaloosa (kasztanowata wersja)
* Klacz pinto (jedzie na robotę)
* Źrebię pinto (jedzie na robotę)
* Źrebię pinto (jedzie na robotę)
* Źrebię folbluta (jedzie na robotę)
* Źrebię folbluta (jedzie na robotę)
* Ogier TWH (custom Metalfish)
* Źrebię TWH (jedzie na robotę)

Schleich:
* Wałach haflinger (custom Lain16)
* Źrebię fryzyjskie (custom Dark Pegasusa)
* Ogier mini shetty (custom Dark Pegasusa)
* Klacz mini shetty (custom Dark Pegasusa)
* Klacz fryzyjska
* Ogier fryzyjski
* Ogier palomino
* Kuc treningowy (kiedyś pojedzie na robotę)
* Ogier perszeron (jedzie na robotę)
* Klacz falabella
* Źrebię falabella
* Wałach falabella
* Andaluzka z kalendarza (tymczasowo zostaje, potem zobaczymy jak będzie)

Inne:
* Don Jonson (jedzie na robotę) (special bullyland)


Jeśli chodzi o schleich'y, jak widać na falabelle daję sobie wolną rękę, nie zajmują dużo miejsca, jak się dobrze trafi kosztują tyle co SM breyera, a trza przyznać, że bardzo je lubię. Dotyczy to również congi na tych modelach (póki co tylko starsza wersja wałącha&Lindo). Mam również inne modele, bayala, ludzi czy po prostu dzikie zwierzęta. Ale je wypiszę w innym czasie (pierwszy raz chyba w odpowiedniej zakładce- "Pozostałe kolekcje" :P ).
Instagram :wink:
@zafira.kp
@kajography
Blog
http://modelekoni.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zafira
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 379
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 17:11
Lokalizacja: Kraków
Posiada modeli: 0

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez wabankowa » 27 wrz 2016, o 10:11

No, no trochę tego masz ;)
Gratuluję kolekcji i koniecznie czekam na zdjecia :D
Avatar użytkownika
wabankowa
Moderator
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 00:50
Lokalizacja: Kłodzko
Posiada modeli: 90

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez Patrycja » 2 paź 2016, o 09:27

Nooo kolekcja bardzo obszerna, ale gdzie foty? :P Serio masz tyle fajnych konisk. Szkoda, że nie można pooglądać ;)
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez Lila2006 » 8 paź 2016, o 18:21

Footy! Footy! Footy! :D

Przyłączam się do prośby Patrycji. Mieć taką bogatą kolekcję i nie pochwalić się zdjęciami? To grzech. ;)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez Zafira » 11 paź 2016, o 10:33

Dzięuję wszystkim za miłę słowa :).
Obecnie tak to wygląda:
https://naforum.zapodaj.net/81133cc39ec8.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/b85341baa066.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/20af8d10e111.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/03c64bb100b0.jpg.html

Bardzo przepraszam, że zdjęcia pokazuję w takiej, a nie innej formie. Dla mnie pewne rzeczy na forum to nadal czarna magia, wbrew temu, że teoretycznie to rozumiem. Dodatkowo bardzo przepraszam za jakość jak i ogólny stan zdjęć. Robione w miarę na szybko telefonem, ale obiecuję, że jak w wolnym czasie ogarnę w pokoju to dam lepszą fotę (choc wolałabym by to było już po sprzedaży modeli).

Główna "przegroda" to ta narożna, w niej są modele traditional (obecnie trzy- Babyflo, Ravel i Kripton) oraz kilka modeli LB, z samego tyłu na skrzyneczce robionej przez moją koleżankę "prezentowane" są akcesoria, których się na konie nie zakłada ;).
Na prawo od narożnika jest półka z classicsami i smykami, większość modeli of (Harper, Arabek od Patrycji-custom jedyny na tej półce, Liam oraz Dartmoorka ze źrebakiem). A na przodzie całe moje stadko smyków.
[Jeszcze jakby nie to, że widać na zdjęciu- dzięki mojej stadkowej eliminacji kolejne dwie póki są wolne od modeli- zamieszkują je książki jak i podręczniki, ćwiczenia, zeszyty szkolne].
Na lewo od rożnika jest dość wolna półka- breyer traditional marwari, dębujące- pegaz i jednorożec, leżący źrebak jednorożca z zestawu z Linarielem- z serii Bayala Schleich.
Kolejna przegroda zamieszkana przez konie, które już niedługo opuszczą moje progi- jadą na wakacje w SPA, więc nie będę pisać co to za modele.

Ogólnie- Valegro doszedł, ale jedzie do innego domu, mnie jednak pysk przeraził, fakt faktem mogłabym go wysłać na przeróbkę, ale obecnie sobie tego oszczędze, już i tak dużo modeli jedzie na robotę. Drogą eliminacji Picasso również szuka nowego domu, podobnie jak to, że do stadka LB i CL dodałam kilka modeli, które miały, ale jednak ze mną nie zostają.



I jeszcze taka nowinka, na naszym spotkaniu w Ojcowskim Parku Narodowym mówiłam o pewnym planie na kasztanowatą brzudulę- Bella Rosie. Jak wszystko dobrze pójdzie to do końca roku będzie ze mną w takiej postaci o jakiej myślałam, choc raczej bez dioramy i jeźdźca, ale na to jeszcze mam czas :D.
Instagram :wink:
@zafira.kp
@kajography
Blog
http://modelekoni.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zafira
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 379
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 17:11
Lokalizacja: Kraków
Posiada modeli: 0

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez EFYM » 11 paź 2016, o 11:15

O Boże, o Boże, o Boże, o Boże! ♥ Jakie cudeńka! Toć to siok!! ☺ Ja też chcę tyle! Oddawaj :P :twisted:
Avatar użytkownika
EFYM
Pasjonata
 
Posty: 130
Dołączył(a): 10 paź 2016, o 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Posiada modeli: 40

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez Patrycja » 12 paź 2016, o 07:28

Forma jest jaka jest ale najważniejsze że są fooooty! Świetne półki. I jaka kolekcja! Super. Twoje trady mają kantary i dereczka na Ravelu. Jak to ładnie wygląda. Muszę chyba pomyśleć o czymś na moje koniska. Graty takiej kolekcji. Widzę że nie tylko do mnie Valegro nie "trafia" :)
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez Zafira » 12 paź 2016, o 09:02

EFYM napisał(a):O Boże, o Boże, o Boże, o Boże! ♥ Jakie cudeńka! Toć to siok!! ☺ Ja też chcę tyle! Oddawaj :P :twisted:


Oddawać, nie oddaję. Ale fakt, faktem, jest w tych zbierach kilka modeli, które do teraz bardzo mi się podobają (ta, gdyby mi sie nie podobały to raczej by ich tu nie było :roll: ) :).


Patrycja napisał(a):Forma jest jaka jest ale najważniejsze że są fooooty! Świetne półki. I jaka kolekcja! Super. Twoje trady mają kantary i dereczka na Ravelu. Jak to ładnie wygląda. Muszę chyba pomyśleć o czymś na moje koniska. Graty takiej kolekcji. Widzę że nie tylko do mnie Valegro nie "trafia" :)


Hehe, czyli jednak komuś się te półki podobają. Do mnie jak ponad rok temu przywędrowały to średnio do mnie przemawiały, obecnie mają nawet kilka plusów, choć biorąc pod uwagę to i owo, no, są po prostu za duże xD Na półkach tylko część kantarów, ogólnie od przeróżnych autorów są, a cały zestaw na Ravelu od niezawodnej Silver Stallion Saddlery, którą jeszcze raz mogę polecić :D Ja w Valegro do teraz widzę swego rodzaju potencjał, jedyne co...No, ten łeb, nawet pisać nie będę xd. Jakby coś z nim porobić, to to mógłby być naprawdę idealny model, tego pewna to ja jestem (właściwie każdy model, który będzie dobrze przerobiony może być "tym" modelem :lol: ). Dziękuję :).
Instagram :wink:
@zafira.kp
@kajography
Blog
http://modelekoni.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zafira
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 379
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 17:11
Lokalizacja: Kraków
Posiada modeli: 0

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez EFYM » 12 paź 2016, o 10:02

To teraz tylko założyć nowy temat o Valegro XD
Ojj, byłoby omawiania co niemiara :D Mi osobiście się bardzo podoba. W te święta powitam Hickstead'a i jak patrzę na łeb tego pana...Oczy można byłoby zmienić. Za wysoko osadzone. To mają do siebie niektóre modele :/ Ale prawda - jakby zmienić coś w wybranym modelu, byłby idealny :D
Avatar użytkownika
EFYM
Pasjonata
 
Posty: 130
Dołączył(a): 10 paź 2016, o 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Posiada modeli: 40

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez Koszat » 13 paź 2016, o 16:06

Balsam dla oczu! Gratuluję tak pokaźniej kolekcji, piękności :mrgreen:
A fotami możesz nas zasypywać, zawsze :wink:
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez Lila2006 » 15 paź 2016, o 16:38

WOW! Piękna kolekcja i super półki. Bardzo pomysłowe i lepsze niż np. regał. Ja również chętnie dam się zasypać fotkami. ;)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Kolekcja Zafiry

Postprzez ikulina » 16 paź 2016, o 13:35

Pokaźna kolekcja, półki cudowne, sama chciałabym sobie takie sprawić :) Modele świetnie się na niej prezentują, tak oryginalnie :)
http://modele-koni-ikuliny.blogspot.com/ - modele koni z mojej perspektywy :)
Avatar użytkownika
ikulina
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 309
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 10:50
Lokalizacja: Pomorskie
Posiada modeli: 95

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron