Nowa seria - Spirit Riding Free

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez Capricorn » 29 wrz 2016, o 10:37

W 2017 ma się pojawić na Netflixie (oczywiście nie w Polsce) nowa bajka animowana na podstawie Spirit Stallion of the Cimarron.
Opowiada przygody dziewczynki Lucky oraz Spirita. No i jej koleżanek pewnie też, jak widać na załączonych obrazkach.
(Jeśli animacje tak wyglądają, jak na artach na pudełkach, to smuteczek :( no ale wszystko idzie z duchem czasu, więc pomińmy milczeniem ten zabieg i cieszmy się, że jakaś końska bajka w ogóle jest ;) )

Zdjęcia z FB Animal Art of Kristina Lucas Francis, bo ona projektowała te średnie konie.
https://www.facebook.com/Animal-Art-of-Kristina-Lucas-Francis-487995765121/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pewnie kolekcjonerów to niezbyt zainteresuje. Ja jestem ciekawa, jakie duże są te konie. Jeśli te największe to TR, to te mniejsze to LB? I czy lalki z tych zestawów większych będą ruchome i czy będą pasowały na trady ;)
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez Zafira » 29 wrz 2016, o 10:41

Właśnie przejżałam to na fejsie :lol: .

Ogólnie mnie to tam faktycznie średnio interesuje, ale pomysł z tymi lalkami mógłby być ciekawy, choć przez "realistyczność wykonania" i zapewne cenę sprowadzania z tego i owego mniejsca większość by to zniechęciło :wink: .
Instagram :wink:
@zafira.kp
@kajography
Blog
http://modelekoni.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zafira
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 379
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 17:11
Lokalizacja: Kraków
Posiada modeli: 0

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez jestemnikko » 29 wrz 2016, o 11:10

Fakt, że uczynili z jednej z moich ukochanych animacji wizualnie przesłodzony serialik dla dziewczynek, a tytułowego Mustanga udomowili (mimo, że walka o wolność była głównym tematem filmu) jest głównym powodem, dla którego nigdy nie obejrzę 'Riding Free'. Bo z tego co widzę, nie będzie w tym zbyt wiele 'free'.
Za to większość modeli naprawdę mi się podoba! Szczególnie ten duży Spirit - tradek (trzeci zestaw od lewej) i koń widoczny na ostatnim zdjęciu, z zestawu 'Chica Linda and Prudence". Nie są one za grosz realistyczne, ale o to właśnie chodzi. Od daaawna marzy mi się stadko nieprzesłodzonych wierzchowców o typowo komiksowej kresce. Duuży plus, że w końcu są jakieś LB, a lalki są dopasowane wielkościowo do koni. Podobają mi się te 'bezwłose' dziewuszki, a szczególnie to, że są dopasowane do LB i w pełni artykułowane! Szkoda, że pod względem stylu będą gryźć się z 'poważnymi' modelami w tej skali, ale przy odrobinie talentu zawsze można je fajnie poprzerabiać. No i jest (niewielka wprawdzie) szansa, że gdyby serial za jakiś czas zdobył uznanie w Polsce, większe sklepy z zabawkami zdecydowałyby się sprowadzić kilka zestawów. :D
Razi mnie za to wykończenie jeźdźców i koni - takie jakby chropowate (?), rumaki w dodatku (szczególnie Boomerang) mają widoczną grubą warstwę farby, trochę jak Julipy, oraz rzędy - typowe 'chińskie' siodełka west (których swoją drogą mam pokaźną kolekcję, bo co roku przywlekam mięciuchne no-name'y z odpustów), brak czapraka/koca (!) i klasyczne ogłowie, ale to zabawki, więc jestem w stanie wybaczyć.
Podsumowując - ja jestem na tak. Baardzo cieszy mnie fakt, że Breyer wprowadził LB, a Mustanga - tradka będę w utęsknieniem wyczekiwać w Polsce. :mrgreen:
Ostatnio edytowano 29 wrz 2016, o 14:12 przez jestemnikko, łącznie edytowano 1 raz
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez CzekoladaRx » 29 wrz 2016, o 14:05

Spirit, co oni ci zrobili? Boże, aż mi się płakać chce. Dla mnie Mustang z Dzikiej Doliny zawsze był czymś ważnym, motywował mnie a cudne piosenki dodawały mi siły. A teraz to... Ale czy tylko ja widzę tą latarnię na łebku Spirita? Przynajmniej tyle, mogę sobie tłumaczyć, że to inny koń. A co do samych figurek to lalki wydają mi się naprawdę słabe, a konie jak konie - ot takie coś a' la Barbie tylko bez różu.
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez jestemnikko » 29 wrz 2016, o 14:14

CzekoladaRx napisał(a):Spirit, co oni ci zrobili? Boże, aż mi się płakać chce.

Echh... Mustang podzielił losy Króla Lwa...
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez Aon-Adharcach » 29 wrz 2016, o 23:26

Najpierw Króla Lwa zepsuli, teraz Spirita nie zostawią w spokoju... :P

Na zdjęciu "całości" po lewej widać SMki do malowania - pewnie te mniejsze z jeźdźcami będą w okolicach LB.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez NAF » 30 wrz 2016, o 10:40

Powaliły mnie brwi Spirita :)

Ogólnie dobrze, że jest coś nowego i dzieciarnia będzie miała się czym bawić. Lalki też mogą być fajne, trzeba poczekać na więcej zdjęć.

I muszę się do czegoś przyznać ... nigdy nie oglądałam Mustanga z Dzikiej Doliny ... uff, przyznałam się ...
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez Ana » 30 wrz 2016, o 11:01

Serial zapowiada się gorzej niż film, ale tak bywa. To nie znaczy  że film jest zmarnowany, po prostu nie trzeba oglądać serialu. Też nie ogarniam po co udomawiać w serialu konia, który w filmie walczył o swoją wolność :roll:
Figurki natomiast nawet przyjemne :) Fakt, brwi to tak nie bardzo, ale to animacja więc różne chwyty dozwolone.
Kurcze, a ja się muszę przyznać że te konie w skali trad mnie ciekawią. Wyglądaja o wiele bardziej końsko niż koniki dla Barbie a mają te fajne grzywy do czesania, które, jak dla mnie, podnoszą grywalność modelu o 200% :D Chętnie zobaczę więcej zdjęć tych dużych modeli, zwłaszcza srokatej klaczy. :) Może będzie to pierwszy model do czesania w mojej kolekcji :lol:
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez Aon-Adharcach » 30 wrz 2016, o 11:47

Zmienili wygląd konia i czasy, w jakich toczy się akcja. Film toczył się w czasach podboju Dzikiego Zachodu, serial będzie raczej współcześnie.
No i sam Spirit się zmienił - dodali mu odmianę na łbie i zabrali pręgę - może jakiś daleki potomek? XD

Tak czy siak, modele jednak są poza moim zainteresowaniem.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez jestemnikko » 30 wrz 2016, o 13:41

NAF napisał(a):Nigdy nie oglądałam Mustanga z Dzikiej Doliny ... uff, przyznałam się ...
Obejrzyj kiedyś koniecznie, cudowna animacja, jedno z najlepszych dzieł DW.

Silver Unicornis napisał(a):No i sam Spirit się zmienił - dodali mu odmianę na łbie i zabrali pręgę - może jakiś daleki potomek?

Oby!!
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez Patrycja » 2 paź 2016, o 09:48

No cóż ja tych "odnowionych" starych bajek nigdy nie lubię... Albo przerobionych na seriale, bo to zawsze wiąże się z jakością a raczej jej brakiem. Mimo wszystko te nowe koniki są ciekawe. Po przemalowaniu byłyby na prawdę fajne. I mnie również zaciekawiły koniki do czesania :P zdecydowanie inne i chyba też lepsze od tych barbiowych. Mają całkiem ładne proporcje. Ciekawe jak będą wyglądały na innych fotkach.
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez dorotheah » 2 paź 2016, o 13:32

Jestem i na tak bajce i na tak konikom.

Na bajkę tak, ponieważ pierwszy Mustang, trafił tak na prawdę już do innego pokolenia. A co z młodszymi, kto im zaszczepi konie w krew??? MLP to trochę mało, bajek o koniach jest (znam) niewiele, a nawet jak są to fajnie, że ktoś chce zrobić coś nowego, co może konkurować z oglądalnością współczesnych bajek. Cieszyłabym się gdybym maluchowi mogła pościć fajną baje o koniach w TV ( o ile do tego czasu nie wyrośnie) o koniach.

Czemu wolności nie może być we współczesnej bajce o udomowionym koniu? Owszem może nie wprost., choć chyba miedzy wierszami sedno wolności może być. Gdyby w bajce zahaczano o ideę ujeżdżenia konia mniej lub bardziej naturalnego- to właśnie tu się kryje współczesna wolność koni! Wolność -> partnerstwo+ opieka+ przyjaciel/lider + ewentualny weterynarz, kowal + odpowiednie warunki , itp. Wiecie,że np. ludzie podążający za naturalem robią np. padoki na kształt korytarza z naturalnymi atrakcjami- co by konie się nachodziły za jedzeniem, wodą jak w naturze?

A umówmy się, że wolność polegająca na puszczeniu luzem koni na hektary pastwisk nie zawsze jest takie dobre dla nich ( gdy nikt się nie przejmuje ich zdrowiem, podkarmianiem, ochrona przed drapieżnikami, czy ludźmi idiotami itp - wcale nie jest taką piękną wolnością).

Nawet jeśli bajka nie będzie do nas trafiała- to super,że powstaje dla kolejnych pokoleń. Może jeśli sie spodoba, to i kiedyś jeszcze jakaś fajna kinowa wersja powstanie?
Czasy się zmieniają, bajki i ich stylistyka się zmienia. Mój maluch nie chce patrzeć ani na krecika, ani na misia uszatka, ani nawet na smerfy czy inne bajki z czasów gdy byłam mała. Mam do nich sentyment, ale nie męczę tym dziecka. Mały woli nowsze bajki, szczególnie te jakby interaktywnie wciągające jego umysł (np. poprzez zadawanie pytań i po chwili odpowiedz)- a ja widzę różnice.


Dla koników jestem na tak szczególnie dla tych większych mustanga i dla izabelka. Piękne się wydają tutaj, na pograniczu kreskówki i modela ale z czasanymi włosami. Jak będą w realu tak ładne kupię któregoś ( albo dwa :) ).
Mi te większe konie wyglądają na bardzo małe tradki jak Flash, /przerośnięte konie Classic. W skali seri dużych Pony Gals, lub nieco od nich większe. Tak mi to wygląda porównując ich wielkość z tymi SM. A i znając realia, przypuszczam,że amazonki moga być na moldach ciałek amazonek Classic. jeśli tak to znowu oscyluje to na wielkość Flasha.

Niecierpliwie czekam na fotę tego dużego mustanga i izabelka. Aż mnie pali z ciekawości. Nawet ten izabelek bardziej mnie kręci ciałkiem, pozą, barwami amazonki.

Maluchy zapewne w skali little Bits nie podobają mi sie tutaj zbytnio. Rażą rzędami. Ale za odnowione, artykułowane ciałka amazonek w tej skali w nowoczesnych barwach plus dla firmy.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez Zuzka » 2 paź 2016, o 15:28

Konie w skali Little Bits mnie zainteresowały :D Nigdy się nie interesowałam Breyer'em ale jeśli trafią do Polski to na pewno bym chciała przygarnąć Spirita :D Może srokatą również?

Ja obejrzałam Mustanga jakiś rok temu i tak szczerze dla mnie wydał się zbyt patetyczny xd Mój chłopak co nie jeździ konno podziwia tą bajkę, ja na przykład nie przepadam za nią. Wszyscy się dziwią jak to tak w ogóle można nie podziwiać Mustanga i piosenek z tej bajki :D Co do serialu mam to samo zdanie co Dorotheah, trzeba próbować ewoluować stare idee, żeby całkowicie nie zanikły we współczesnym świecie :P
Zapraszam do Stajni Tatersal!
Avatar użytkownika
Zuzka
Hobbysta
 
Posty: 72
Dołączył(a): 27 paź 2014, o 17:37
Posiada modeli: 42

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez CzekoladaRx » 2 paź 2016, o 15:51

Chciałabym zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz - pozostałe konie mają rzędy, a "Spirit" nie, mam więc nadzieję, że jest tak specjalnie. @Dorotheah nie chcę się kłócić, ale dla mnie niektóre nowe bajki są po prostu głupie (chociaż w sumie to nie znam się, więc może teraz jest lepiej) a Mustang to po prostu klasyka, mądra i jednocześnie bardzo fajna graficznie bajka. No a poza tym zrobili mu face lifting, więc ja się nie mam czego czepiać. Dla mnie to po prostu zupełnie inny koń i zupełnie inny świat.
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Re: Nowa seria - Spirit Riding Free

Postprzez dorotheah » 2 paź 2016, o 18:13

Ale tu nie ma się o co kłócić przecięż , każdy ogląda co chce. :) I każdy ma prawo mieć własne zdanie.
Pokazałam tylko odmienne spojrzenie, plus perspektywę mamy obserwatorki bajkowych wyborów malca.

Z naszej perspektywy nowsze bajki mogą być głupsze, płytsze niż stary krecik, gumisie, miś uszatek itp.

Ale obserwuje mego synka i z jego perspektywy obecne bajki są fajniejsze, niż te starsze jakie widział i bardzo dużo go uczą o otaczającym Świecie.
Taka bajka Blaze Megamaszyny np. każe dziecku oceniać w trakcie oglądania z jaką siłą w podanej skali trzeba coś tam zrobić, aby efekt był odpowiedni. Zabawy zahaczają o matematykę, fizykę i inne tematy. W "Dora poznaje świat" dzieci mają pytania od Dory, którą opcję, drogę itp. wybrać. Dziecko niby nie mówi tego na głos, ale widzę jak główkuje, ogląda zapalczywie. A na krecika nie chce patrzeć.

Mustanga widział chyba tylko raz czy dwa, bo ja nie naciskam na powtórki ( a film mamy i po polsku i po włosku).

Sam mustang jest fantastyczny - ale to film pełnometrażowy, a nie odcinkowa bajka, trochę inny cel jednak. Jakby ktoś dobrze historyjkę mustanga użył, odświeżył ( ale umówmy się, że nie kierując się gustem naszym, ale tym co spodoba się dzieciom, które obecnie mają 3-10 lat i żyją głównie w USA i Kanadzie, głownie dziewczynki) i dodał kilka interakcyjnych trików ( choć i bez tego mogłoby się obyć), to w końcu może byłby i hit telewizyjny dla dzieci o koniach. Bo MLP to za mało.

Co do wolności mustanga- oglądałam coś po angielsku na temat nowego mustanga i zakumałam tyle ( o ile dobrze zakumałam, a może i sobie dopowiedziałam), że to o wolność chodzi taką naturalową freestyle. Taką jaką pokazują dziś na youtube osoby ze swoimi końmi, skacząc i śmigając w tereny bez rzędów, bawiąc się wspólnie, robiąc sztuczki, pokazy ! Taka, IHMO, powinna być w dużej mierze przyszłość jeździectwa. :D A jeśli ktoś zrobi cokolwiek w ten deseń, rozpalającego umysły młodych dziewczynek - będzie pożytek dla wszystkich koni na świecie.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Następna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron