UWAGA NA OSZUSTKĘ

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: UWAGA NA OSZUSTKĘ

Postprzez Annn » 17 cze 2016, o 18:44

Dzięki za ostrzeżenie!
To ewidentnie dzieciak, więc myślę, że trochę się przestraszyła. Najlepiej pisać do niej, jakie mogą być konsekwencje takich oszustw, bo może i ma jakiś model, ale może go nie wysłać. Trzeba zgłaszać i nawiązywać z nią kontakt, może w porę się opamięta i wszystko cofnie, zanim ktoś się jeszcze nabierze.
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: UWAGA NA OSZUSTKĘ

Postprzez Aon-Adharcach » 17 cze 2016, o 21:12

Można jej napisać, że zna się autora oryginalnych zdjęć, że wykorzystywanie ich bez zgody to łamanie praw autorskich i autor(ki) mogą nawet pójść z tym do sądu - bo w większości to chyba Amerykanki, a u nich się nie cackają ;)

A najlepsza rada - nie wysyłać kasy w ciemno i do niesprawdzonych sprzedawców. Najlepiej używać eBay'a albo ew. szukać opinii na forach w przypadku np. transakcji na MH$P. A w przypadku zapłaty, polecam PayPala na zagramaniczne transakcje, łatwiej odzyskać kasę w razie czego.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: UWAGA NA OSZUSTKĘ

Postprzez jestemnikko » 17 cze 2016, o 22:17

Silver Unicornis napisał(a):Można jej napisać, że zna się autora oryginalnych zdjęć, że wykorzystywanie ich bez zgody to łamanie praw autorskich i autor(ki) mogą nawet pójść z tym do sądu - bo w większości to chyba Amerykanki, a u nich się nie cackają ;)

Dokładnie to samo jej napisałam, powołałam się na kilka paragrafów dotyczących łamania praw autorskich i oszustw w sprzedażach internetowych, ale nadal upierała się, że to są jej konie, oprócz AR, bo 'koleżanka ma'.
Jest świadoma konsekwencji, myślę, że nie ma sensu dalej do niej pisać. Wystarczy starać się ostrzec jak najwięcej osób zainteresowanych kupnem od niej czegokolwiek.
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: UWAGA NA OSZUSTKĘ

Postprzez bobcio2004 » 27 cze 2016, o 12:50

Super, że napisałaś. Ostatnio miałam od niej zamawiać breyera, spirita, classics :shock:
Avatar użytkownika
bobcio2004
Początkujący zbieracz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 27 cze 2016, o 12:30
Lokalizacja: Zachodnio - Pomorskie
Posiada modeli: 451

Poprzednia strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron