Wyżyjmy się :)

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Aon-Adharcach » 10 sty 2016, o 23:30

Takie kolekcjonerskie snoby (bo ja tak nazywam takie osobniki) znajdą się w chyba każdym rodzaju kolekcjonerstwa. Choćby w przypadku lalek, zdarza się, ze osoby mające drogie, żywiczne limitowane BJD z pogardą odnoszą się do osób zbierających np. playline'owe Barbie, które można dostać w każdym zabawkowym sklepie.

Nie musi mi się podobać to, co zbierają inni, mam prawo wyrazić swoje zdanie na temat takich modeli (oczywiście w granicach kultury), ale przecież nie każdemu spodobają się moje Julipy na ten przykład. ARki owszem, do tanich ani łatwo dostępnych nie należą, często wymagają wyrzeczeń żeby je zdobyć. A podejście do innych świadczy tylko o nas samych :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez ikulina » 30 kwi 2016, o 14:49

U mnie najgorzej jest z babcią, która z nami mieszka. Gdy przyjdzie jakaś paczka za chociażby 50 zł i są w niej modele, od razu się zaczyna... ,,Jesteś prawie dorosła, dość masz tych koni, po co ci to, tyle pieniędzy wydawać na jakieś plastiki"... Szkoda gadać, co jest gdy zamówię jakiegoś Trada, które - nie ukrywajmy - nie są tanie. Moja mama z kolei ledwo zgadza się na zamówienia, mogę zamawiać tylko z Polski, ebay czy amazon nie wchodzą w grę. Nie narzekam na to, gorzej jest z tym, że ona wogóle nie rozumie, że to moja pasja. Twierdzi, że i tak mi się znudzi, że będę żałowała, że kupowałam modele. To fakt, miałam dwa przestoje z modelami, myślałam, że to już koniec, ale po tym mam jeszcze większy zapał do kolekcjonerstwa i wiem, że nawet jeśli będę czuła, że to już nie ,,to" w końcu ,,to coś" i tak wróci. Najbardziej chciałabym, żeby mama zainteresowała się modelami, doceniła je w jakiś sposób, albo chociażby zaakceptowała, że to kocham.
A ze znajomymi jest Ok. Oczywiście nie mówię całej klasie, że zbieram modele, ale kilka przyjaciółek o tym wie i przyjmuje to normalnie. Nie interesują się moją pasją, nie widzą nic w koniuchach, ale akceptują mnie taką, jaką jestem :)
http://modele-koni-ikuliny.blogspot.com/ - modele koni z mojej perspektywy :)
Avatar użytkownika
ikulina
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 309
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 10:50
Lokalizacja: Pomorskie
Posiada modeli: 95

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Amalltea » 18 maja 2016, o 21:52

Nie no to już szczyt! Wiem , ze daleko mi do wielu innych customerow, ale nazywanie mnie" tanią i nieudolną podróbką światowej sławy artysty " to juz chyba przechodzi ludzkie pojęcie. Wiem co robię źle i staram się to poprawiać, zresztą nikt od początku niczego idealnie nie robi! Nigdy nikogo nie kopiowalam, zawsze staram sie robic cos innego, zwlaszca w srokaczach troche mbie ponosi z latami, ale to tylko dlatego by chocby przez przypadek nie zrobic takiego samego jak inny artysta. Wiem, ze jest duzo lepszych ode mnie artystow i nie przecze, ze jestem na szarym koncu, ale nigdy czegos takiego nie uslyszalam az do dzis.Zabolało mnie to strasznie :(
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez ikulina » 19 maja 2016, o 07:31

Amalltea nie przejmuj się! Uwierz, gdy wstawiałaś na forum swoje customy z początków, gdy byłaś jeszcze całkowicie zielona nigdy nie pomyślałabym, że w tak krótkim czasie zrobisz tak OGROMNY postęp. Może faktycznie nie jesteś jeszcze najlepsza, ale kto wie, może kiedyś? ;) Skoro robisz tak duże postępy za jakiś czas na pewno nikt nie będzie się Ciebie czepiał, a wręcz przeciwnie - będzie Ci zazdrościł, że masz tyle talentu :D
http://modele-koni-ikuliny.blogspot.com/ - modele koni z mojej perspektywy :)
Avatar użytkownika
ikulina
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 309
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 10:50
Lokalizacja: Pomorskie
Posiada modeli: 95

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Koszat » 20 maja 2016, o 14:10

Ależ jak tak można?! :evil: Czyżby hejterzy nie wiedzieli, że robisz postępy, a Twoje prace stają się coraz piękniejsze? Ciekawe, czy umieliby powiedzieć Ci to prosto w twarz? Ludzie są niemożliwi...
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Aon-Adharcach » 20 maja 2016, o 17:02

Hejterzy to taki ignorancki gatunek, co nie widzi nic poza czubkiem własnego nosa i wykorzystują internet jako zasłonę. 99,99% jak nie więcej nie odważyłoby się na takie wypowiedzi twarzą w twarz ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Raven » 21 maja 2016, o 14:36

Też zdarzało mi się słyszeć różnie obraźliwe rzeczy na mój temat w internecie. Ale tacy hejterzy to tchórze. Jest takie powiedzenie "Dobry w necie, słaby w świecie", więc takimi "osobnikami" nie warto się przejmować, szkoda się marnować na takie idiotyzmy wypowiadane przez takich ludzi :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Raven
Hobbysta
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12 cze 2015, o 08:20
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez krysiek1108 » 23 maja 2016, o 08:32

- " Denerwować się" to znaczy, znęcać się nad własnym organizmem za głupotę innych. :wink:
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Rarity » 23 maja 2016, o 11:55

Ja ciągle trafiam na dzieciaki które próbują sprzedać lub wymienić na modele "akcesoria" własnej roboty, czyli kawałek filcu, brzydko wycięty, krzywy, z guzikiem jako zapięcie "derki", jak piszę że to nic nie warte bo lepiej kupić arkusz filcu za 3zł niż to coś, to wielka obraza że sama nie umiem lepiej a się wymądrzam, daję foto mojej, może nie idealnej, ale obszytej, z paskami pod brzuchem, na sprzączki, to dostaję odpowiedź, "moje są lepsze, bo się łatwiej zakłada i ładniejsze" no i ręce opadają...
Obrazek
Zapraszam :)
Avatar użytkownika
Rarity
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 429
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 00:58
Lokalizacja: Leszno
Posiada modeli: 123

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez ikulina » 23 maja 2016, o 13:44

Też mnie to wkurza. Raz dostałam propozycję pięciu niechlujnie zrobionych kantarków w skali Little Bits w zamian za.... Zenyattę! Nie twierdzę, że umiem robić akcesoria, bo nie umiem. Ale jestem tego świadoma i nigdy nie proponowałabym zamiany, czy sprzedaży moich akcesoriów, bo nie chcę sprzedawać czegoś, za co mi wstyd. Co prawda prawie wcale ich nie robię, no ale jakby... Zdaje mi się, że te dzieci doskonale wiedzą, że Twoja derka jest lepsza, ale przecież w sieci nie można sie przyznać do błędu... :lol: A tak na serio naprawdę chce mi się śmiać, gdy ktoś żąda 20 zł za coś, z czego prują się nitki, nie ma żadnych zapięć i jest na dodatek krzywe. Nie każdy musi mieć talent, ale no bez przesady.
http://modele-koni-ikuliny.blogspot.com/ - modele koni z mojej perspektywy :)
Avatar użytkownika
ikulina
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 309
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 10:50
Lokalizacja: Pomorskie
Posiada modeli: 95

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Annn » 23 maja 2016, o 14:28

Nie wiedziałam, że są takie dzieci o.O Ale cóż, oczywiście one wiedzą lepiej, mają fajniejsze rzeczy i jeśli coś skrytykujesz, powiesz prawdę to nie masz racji. Dla mnie to jest po prostu śmieszne.
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez ikulina » 23 maja 2016, o 15:05

Dla mnie też, ale najśmieszniejsze jest to wspomniane przeze mnie powyżej, że za pięć krzywych kantarków chciały Trada :lol:
A, teraz mi się przypomniało, jeszcze miałam oferty siodła (płaskie, bez popręgu, strzemion), za które miałam dać mojego poczciwego Anglika...
http://modele-koni-ikuliny.blogspot.com/ - modele koni z mojej perspektywy :)
Avatar użytkownika
ikulina
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 309
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 10:50
Lokalizacja: Pomorskie
Posiada modeli: 95

Poprzednia strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron