Wyżyjmy się :)

Porównania modeli różnych firm, dyskusje na różne tematy powiązane z hobby.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Riada » 5 gru 2015, o 22:22

Mnie w modelarstwie najbardziej wkurza to, że w naszym kraju brak materiałów. :evil:
-Pole, co zrobimy jak umrzemy?
-Z pewnością będziemy martwi.
C.S. Lewis ,,Opowieści z Narnii- Ostatnia Bitwa''
RANDOM_AVATAR
Riada
Początkujący zbieracz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 1 paź 2015, o 04:56
Posiada modeli: 40

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Patrycja » 6 sty 2016, o 16:43

Właściwie nie wiedziałam gdzie i czy w ogóle napisać... Ale to tak przykre i tak mną jakoś wstrząsnęło, że się po prostu wyżalę ;) w sumie nasze (moje od bardzo niedawna, ale od dłuższego czasu ważne) "środowisko" to jednak nieduża grupa miłośników figurek koni. Wszyscy mamy w tym pasję i każdy kolekcjonuje na swój sposób zmagając się nie raz z niezrozumieniem rodziny itd. Wiele osób ma bloga (z podkreśleniem na WIELE) i co z tego, że są podobne???? Że opisują w kółko te same figurki??? No przecież to logiczne, że każdy będzie opisywał coś co jest dostępne. Bywa nieraz tak, że po jakimś wpisie na blogu zakochałam się w danej figurce. I co? Teraz się tym nie pochwale, że właśnie ją mam?? Przecież to nie polega na tym żeby trzymać figurki w ukryciu i broń boże pokazać albo napisać co o niej myślę. A jak bardzo może się różnić wpis tego samego konia. No może jakieś detale będą inne bo każdy jednak ma własne spojrzenie na wszystko i gust, ale nie ma co przesadzać przecież opisane będą ciągle te same końskie zadki.

Wiecie jak w szkole naśladowały mnie koleżanki to na początku byłam zła bo każdy chce być jakimś tam indywidualistą. Ale potem pomyślałam: "Kurcze ona mnie naśladuje bo podoba jej się coś co zrobiłam, założyłam itd. Dla kogoś jestem wzorem! Super!" Prawa autorskie... No ok, ale nie można popadać w jakiś absurd.
Wytykanie komuś tego PUBLICZNIE jest dla mnie na poziomie przedszkola... Wstyd i żenada. Dodatkowo próba podziału innych na tych po jednej albo po drugiej stronie to jeszcze większa głupota.

Mimo tego, że przecież wiele blogów jest prowadzonych w podobnej stylistyce, pomyśle, układzie zakładek i innych szczegółów KAŻDY podkreślam KAŻDY czytałam z takim samym zainteresowaniem jeśli ktoś na prawdę fajnie pisze. I nie ważne jest dla mnie, że ktoś opisuje po raz setny tego samego konia, że zdjęcia są podobne (i tak u każdego wyglądają jakoś inaczej!) to przecież ja uwielbiam to hobby i im więcej takich opisów tym lepiej. Dla mnie każdy jest cenny zwłaszcza gdy jest problem z wyborem. A wtedy ogląda się dziesiątki a nawet setki takich samych zdjęć :P

Coś takiego prowadzi do dziwnych sytuacji. A może nie ma co zbierać figurek bo przecież inni to robią? A może nie będę ich przemalowywać bo też jest ktoś kto się tym zajmuje, opisuje itd. Przykre po prostu przykre. Mam jednak nadzieje, że każdy dorosły człowiek potrafi się opamiętać i wyjść z sytuacji z twarzą... A naśladownictwo, wszystko jedno w jakiej formie wcale nie jest niczym złym. Kwestia dojrzałości i podejścia do życia ;)
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez NAF » 6 sty 2016, o 16:47

Patrycja - nie znam szczegółów, ale w takiej sytuacji to niech "oni" się wstydzą, a Ty rób swoje.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Lila2006 » 6 sty 2016, o 16:49

Patrycja, dobrze napisane. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Aon-Adharcach » 6 sty 2016, o 17:28

A ja mam ochotę rzucić to wszystko, w tym forum, w pieruny odciąć się od polskiej części hobby na długie miesiące przynajmniej - bo jakoś w innych częściach tej społeczności nie widziałam takich fermentów :/

I wstępnie pytam - ktoś jest chętny przejąć administrowanie forum i strony FB? Pytam serio.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Capricorn » 6 sty 2016, o 17:59

Ja! xD

A tak na poważnie, to jak ktoś się zgłosi, to nie będę robić problemów. To Twoje forum i masz prawo z nim zrobić, co zechcesz. Ja tylko pomagam.
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Aon-Adharcach » 6 sty 2016, o 18:03

A właśnie - słowo wyjaśnienia - tak, Capricorn tylko pomaga, szczerze mówiąc sama "odwalam" większość roboty na forum (nie żalę się, stwierdzam fakt). Prywatnie nie utrzymuję kontaktu z nikim poza forum (mam kilku z Was w znajomych, ale niech zgłosi się ten, z kim regularnie pisuję). Z Capricorn najwięcej pisałam na tematy techniczne, w sumie na wiosnę przy przenosinach i tyle. Z same przenosiny to też wyłącznie MOJA decyzja.

Więc jakiekolwiek zarzuty o układy i intrygi są z palca wyssane! Proszę nie wciągać forum w żadne personalne fermenty!
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Amalltea » 6 sty 2016, o 18:26

Patrycja rozumiem cię, ale.jak pisała Lila2006 niech inni się wstydzą zwłaszcza tego, że sami swoich zainteresowań nie maja :wink:

Mangalarga szkoda, ale rozumiem że masz swoje powody, mam nadzieję że jeszcze do nas zawitasz a na razie życzę szczęścia w nowym środowisku :D
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Capricorn » 6 sty 2016, o 18:47

Tak, jak pisałam już wcześniej, nie mam ostatnio czasu. Może teraz trochę się uspokoi w moim życiu i tu będę zaglądać częściej. Dziękuję Ci Manga, że jesteś i trzymasz rękę na pulsie.
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Aon-Adharcach » 6 sty 2016, o 18:51

Ale ja Ci nic nie zarzucam! Wiadomo, że sprawy osobiste są ważniejsze :)

EDIT: Chwilowo nie szukam zastępstwa, ale daję sobie czas na zastanowienie.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Maja » 10 sty 2016, o 01:01

Jestem bardzo zdziwiona tym, co się wydarzyło (dopiero dziś nadrobiłam zaległości). Przeczytałam [url]wszystko[/url] co dotyczy tego konfliktu, lubię i nadal czytam oba blogi, ale uważam, że postawione zarzuty są bezpodstawne... Natomiast zaciekawiła mnie konwersacja na FB. Bawi mnie trochę nazywanie jej "sektą" ( :lol: ), ale wyjaśniłby ktoś o co w niej chodziło, skoro podobno zamieszane w nią było forum i jego społeczność? :)
Ostatnio edytowano 10 sty 2016, o 01:30 przez Maja, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Aon-Adharcach » 10 sty 2016, o 01:17

Była kiedyś konwersacja na FB w sprawie Zety, po tym jak bardzo nie miło (żeby nie użyć mocniejszych słów) skomentowała czyjś pierwszy custom - ogólnie wielka zbiorowa skarga na jej zachowanie ogólnie, nie tylko tą sytuację. Co się potem tam działo, nie wiem, nie brałam pitem udziału (chyba wyszłam z konwersacji, nie pamiętam dokładnie).

Ode mnie krótki komentarz - co użytkownicy robią i piszą poza forum to ich własna odpowiedzialność, administracji nic do tego.

Dlatego też mam malutką prośbę - nie roztrząsajmy za bardzo tej sytuacji tutaj - piszę to jako użytkownik, nie admin.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Maja » 10 sty 2016, o 01:33

Masz rację. Zmieniłam odrobinkę treść, żeby nie było tak bezpośrednio.
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Rey3625 » 10 sty 2016, o 19:07

U mnie największy problem jest z kupowaniem figurek. Zawsze słyszę : "masz juz tych koni 937394759774957595867. Po co ci następne?". Albo mama się czepia, ze co sobie uzbieram to juz wydaję na konie. Ze mi się za rok znudzi, a argumenty : "mamo ale Dorotheah albo Capricorn są już dorosłe i nadal zbierają" nie działają :') a jak juz sobie tego konia kupię i chcę pokazać mamie albo tacie to się popatrzą 0,0001 sekundy i powiedzą co najwyżej 'no ładny. Masz juz takiego prawda?". Ludzie w szkole patrzą się na mnie jak na kosmitkę a znajomi umijają temat hobby :') według mnie to każda pasja jest dobra, o ile nikogo nie krzywdzi i sprawia nam przyjemność
Pozdr
i killed my old self but new me isn't much better
Avatar użytkownika
Rey3625
Pasjonata
 
Posty: 212
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Posiada modeli: 0

Re: Wyżyjmy się :)

Postprzez Amalltea » 10 sty 2016, o 23:16

Sorry jeśli kogoś przypadkiem urażę , nie jest to moim celem, jednak jeśli tak się stanie to z góry przepraszam.

Mnie zaczęło irytować, ba wpienia nawet jak ktoś uważa się za kolekcjonera lepszego od drugiego tylko dla tego że ma w swoich zbiorach modele AR.
Nie tyczy się to to was dziewczyny, pewna osoba uznaje się za lepszą i na wyższym poziomie kolekcjonerstwo bo posiada je u siebie. Ale ho la ho la, od kiedy nasza pasja dzieli się na "lepsze" i "gorsze" oraz na "nizszego" lub "wyzszego" poziomu? ?? Albo jestem za głupią albo nie wiem bo nie potrafię tego ogarnąć!
Zawsze myślałam, że każda kolekcja jest warta uwagi czy to ma się trzy Schleich czy dziesięć Breyerow czy osiem ARek , że każda jest piękna czy to zbieramy konie, ptaki czy kapsle.
Wiem że są nie dla każdego, tak jak.nie każdego stać na żywego konia, ale czy to daje im prawo uwazania się za lepszych?!? Sama odkładam na to cudo ale nie czuję się przez to lepsza czy wyjątkowa ani tym bardziej nie poczuwam się do patrzenia na innych z góry.
Strasznie mnie to ostatnio dotknęło, bo jestem skromnym kolekcjonerem ale dumnym z tego co posiada i będę nadal jednak to trochę irytujące a zarazem smutne że jeden model może zmienić nie których sposób patrzenia na innych...

Wybaczcie jeśli kogoś dotknęło ...
Staram się tylko zrozumieć...
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O kolekcjonowaniu i modelach ogólnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron