Customy Ann

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Customy Ann

Postprzez Annn » 27 gru 2015, o 14:43

Ostatnio zabawiłam się w customowanie. Kupiłam potrzebne materiały, koniki Made in China na naukę i zaczęłam tworzyć... Może kiedyś coś z tego wyjdzie.
A więc oto mój pierwszy custom, mały chiński konik przerobiony na skarogniadego. Ma on o dziwo bardzo dużo szczegółów, mięśnie, ładną grzywę i głowę - tylko ona mogłaby być trochę mniejsza. Dodatkowo, konik jest pełnoprawnym ogierem. Myślę, że wielkość około SM. Wcześniej wyglądał tak (mam 2 takie same figurki):
Obrazek
Z góry przepraszam za słabą jakość. W rzeczywistości koń był jeszcze bardziej czerwony.
Podczas procesu malowania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety, ale przy werniksowaniu tworzyły się (szczególnie na nogach) takie bąble, kuleczki... To chyba rozpylony werniks, nie wiem dlaczego zachodziła taka reakcja chemiczna. Na grzbiecie też, jakby został mu wyschnięty nadmiar, próbowałam go usunąć paznokciem i pilnikiem, ale wyszło jeszcze gorzej :cry: Używałam werniksu matowego W&N. Teraz kupiłam już nowy. Te bąble wyglądają tak (większość jest trochę potraktowana moimi paznokciami):
Obrazek
Obrazek

Teraz obecnie koń wygląda tak:
Obrazek
W rzeczywistości jest trochę jaśniejszy, niestety ale moja komórka nie łapie ostrości i realnego światła :/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ma przyciemniany grzbiet.
Obrazek
Nie za bardzo widać oczy, ale moim zdaniem są ok. I tak są bardzo małe, a ja nie miałam odpowiednio cienkich pędzli, by je pomalować. Zresztą, malowanie jednym włoskiem pędzla też odpada. Macie jakieś sposoby na malowanie malutkich oczu?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Najgorzej według mnie wyszły kopyta. Robiłam je zgodnie z pewnym poradnikiem, najpierw na bazowy kolor nakładałam pastele, potem rozcierałam za pomocą wilgotnego pędzla. Niestety, efekt nie wyszedł taki, jaki bym chciała... Nie dość, że nie są realistyczne, to te jasne wygląda, jakby było brudne :/ :( Już nie wiem jak robić te kopyta, wiem, że każdy robi je inaczej, no ale... pomóżcie! Macie jakieś porady/sposoby? Niedługo chyba zakupię kredki ołówkowe, zobaczę, jak mi wyjdzie z nimi.

Obrazek

Trzeba tylko wymyślić imię i rasę. Do jakiego konia pasuje? Ja myślałam nad koniem pełnej krwi angielskiej.
Chociaż i tak to nie jest ważne, bo konik powędruje jako prezent dla babci ^-^

Patrzcie na maść, nie na te wszystkie skazy i bąble przez werniks... Mówcie jak mi poszło, to był mój pierwszy custom. Jestem otwarta na krytykę i proszę o rady. Na razie i tak robię sobie przerwę w malowaniu, teraz popróbuję rzeźbienia. Tak w ogóle - kupiłam werniks matowy w sprayu Maimeri, w takiej czerwonej butelce, ale była też czarna. Czy one się w czymś różnią, któraś jest lepsza?
Ostatnio edytowano 27 gru 2015, o 20:36 przez Annn, łącznie edytowano 1 raz
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Customy Ann

Postprzez Koszat » 27 gru 2015, o 19:56

Jak dla mnie, pierwszy custom całkiem spoko :P Faktycznie zdjęcia maciupkie, ale mogę dopatrzyc się cieniowania, za co już masz plus. Nie widzę, czy chrapka jest zaróżowiona; oczy także trudno dostrzec (a propos pytania, ja maluję szpilką). Kopyta nie wyszły tak tragicznie ;) Ja przygotowuję sobie białą farbę, dodaje trochę jasnożółtych pasteli, a potem porcjami - ciemnożółte. Wygląda jak wygląda, ale wygląda xd. Powodzenia w następnych próbach!
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Customy Ann

Postprzez Aon-Adharcach » 27 gru 2015, o 19:58

Poprawiłam linki, teraz zdjęcia są lepiej widoczne :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Customy Ann

Postprzez Annn » 27 gru 2015, o 20:26

Dziękuję za miłe słowa Koszat :D Oczka lepiej widać na ostatnim zdjęciu, są to po prostu czarne poziome źrenice na brązowym tle, nic więcej. Ja próbowałam malować i wykałaczką, i igłą, ale mi jakoś nie pasi... Lepsze oczy mają chyba trady xD
I dziękuję bardzo Mangalarga, teraz o wiele lepiej to wygląda!
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Customy Ann

Postprzez Ana » 8 sty 2016, o 20:34

Myślę że kolor wygląda o niebo lepiej niż oryginał więc uratowałaś figurkę i ładnie to zrobiłaś! I wyszedł Ci bardzo sympatyczny pierwszy custom, gratulacje :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Customy Ann

Postprzez Annn » 9 sty 2016, o 10:36

Dziękuję bardzo Ana :D Takie słowa dają mi dużego kopa do dalszego ćwiczenia ^^
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Customy Ann

Postprzez Patrycja » 11 sty 2016, o 20:44

Jak na pierwszy raz to spoko ;) w Twoim malowaniu na pewno mu lepiej niż w fabrycznym. warto robić cieńsze warstwy i uważać jak farba zaczyna zasychać. Bo wtedy się rozmazuje i ciągnie za pędzlem. Co do kopyt faktycznie każdy robi po swojemu i tak na prawdę trzeba ćwiczyć. W ogóle żeby customy były coraz fajniejsze trzeba po prostu praktyki. Jeśli malutkie oczy to tylko mega cienkie pędzelki ;) nie da się inaczej. Oczywiście nie ma się co oszukiwać że zrobisz oczy jak u trada ale jednak zaznaczyć białko czy źrenicę to nawet u SMka się uda.
Próbuj dalej! Trzyma kciuki za następne.
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Customy Ann

Postprzez Annn » 20 lip 2016, o 08:14

Oto mój kolejny przemalowaniec :D
Z obozu konnego dostałam małego konika z gipsu. Był biały, więc oczywiście postanowiłam go pomalować ^^ Gniady bez odmian z niebieskim tłem.
Nie za bardzo wyszły mi jedynie kopyta i oczy. Oczy były małe, więc trudno się malowało, a kopyt dalej nie umiem :P Więc po prostu zrobiłam na nich kreski kredką akwarelową... Efekt jakiś super nie jest. Ale ogólnie to konik mi się podoba :) Jedynie problem jest z postawieniem go w jakimś dobrym miejscu, bo zawieszki nie ma, a kruchy jest...

Obrazek

Obrazek

Na wakacje będę robiła dużo customów, więc czekajcie na więcej :)
Ostatnio edytowano 20 lip 2016, o 08:30 przez Annn, łącznie edytowano 1 raz
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Customy Ann

Postprzez jestemnikko » 20 lip 2016, o 08:21

Ten konik ogólnie ma oko umieszczone w złym miejscu, więc to nie wina malowania. :mrgreen: Ale bardzo sympatyczny. :)
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Customy Ann

Postprzez Annn » 27 lip 2016, o 15:44

Dzięki jestemnikko :mrgreen:

Pamiętacie mojego pierwszego customa? Był nim fajny zabawkowy konik. Miałam dwa takie, więc pomalowałam też drugiego :) Nie ma jeszcze końcowego werniksu, ale już chciałabym go tutaj pokazać. Oto siwy w hreczce ogier, który bardzo mi się podoba :)

Obrazek

Obrazek

Przepraszam za jakość zdjęć, jak chcecie, to mogę zrobić lepsze w lepszym świetle. Co o nim myślicie?
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Customy Ann

Postprzez Shandy » 27 lip 2016, o 21:11

Piękny! Ta maść bardzo do niego pasuje :3
Avatar użytkownika
Shandy
Świeża krew
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 lip 2016, o 21:16
Posiada modeli: 40

Re: Customy Ann

Postprzez Annn » 28 lip 2016, o 10:50

Dziękuję Shandy! W tej maści bardzo mu do pyska :)

Mam lepsze zdjęcia w lepszym świetle. Jest także nieco detali.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Customy Ann

Postprzez Winged Panther » 28 lip 2016, o 11:53

Widzę sporo cieniowania, super :D Ogólnie bardzo udany custom, jedynie mogą się przyczepić do dziwnej plamy na lewej tylnej nodze. A tak jest naprawdę świetnie, chiński konik zyskał zupełnie nowe życie :)
Dochodząc do swoich granic wytrzymałości, chciałabym znaleźć punkt, w którym się przełamię.

Mój blog o tematyce figurkowej, a także z moją własną twórczością i przemyśleniami:
theblackhorseandwingedpanther.blogspot.com
Deviantart - PANTHER586
Avatar użytkownika
Winged Panther
Pasjonata
 
Posty: 222
Dołączył(a): 14 lis 2015, o 18:41
Lokalizacja: Otwock
Posiada modeli: 120

Re: Customy Ann

Postprzez jestemnikko » 28 lip 2016, o 12:04

Śliczny! Niesamowite, jak wiele takie koniki tracą przez paskudne malowanie OF, przecież on ma takie ładne detale!
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Customy Ann

Postprzez Annn » 28 lip 2016, o 13:33

Dziękuję bardzo, już mówię o historii brązowej plamy :)
Ma ona imitować brud, ponieważ niestety często konik tracił farbę - np. przyklejał się po werniksowaniu do gazety, bo jest niestabilny. Na szczęście teraz już nic mu się nie stanie, ale kiedy zdarła mu się farba na nodze, nie chciałam jej znowu pastelować, więc pomalowałam ją na brązowo. Siwki mają często to do siebie, że są brudne, więc mój przemalowaniec to taki mały brudasek, który lubi się tarzać w błocie... Mam nadzieję, że błotna plama wyszła mi całkiem realistycznie xD
Małych koników Made In China mam jeszcze 6, więc szykuję się na malowanie kolejnego - spróbuję je jakoś uratować :D
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Następna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron