Modele Any

Czyli modele wykonane własnoręcznie od podstaw.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Modele Any

Postprzez CzekoladaRx » 26 lis 2015, o 16:48

Ana, tak chodziło mi o tego, dzięki :wink:
A Brabant wygląda super! Nie rzeźb ich tyle błagam! Najpierw muszę na Perkoza uzbierać! :lol:
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Re: Modele Any

Postprzez Ana » 26 lis 2015, o 20:09

Dziękuję ogromnie za miłe komentarze Amaltea, Lila i Czekolada :D :D
Lila, tak masz rację, Haflinger jest w takim trochę cięższym typie, współczesne Haflingery są często lżejsze. Ale akurat w tej rzeźbie chodziło mi o stary typ tej rasy :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Modele Any

Postprzez Aon-Adharcach » 26 lis 2015, o 20:22

Brabant jest świetny!

A tak przy okazji, wiesz już jak cenowo będą się prezentować Twoje SMki?
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Modele Any

Postprzez wabankowa » 26 lis 2015, o 20:23

Ana po raz kolejny Ci to powiem: jesteś genialna w tym co robisz !
Wiesz, że właśnie na takiego zimnioka polowałam ?
I jego i haflingera kupiłabym w ciemno !
Jestem naprawdę pod ogromnym podziwem. Nie wiem jak Ty to robisz, ale Twoje prace z doskonałych stają się jeszcze lepsze.
Od Perkoza poziom mistrzowski !

Teraz tylko czekam na skończone modele i ich żywiczne kopie, bo tych koni nie mieć w kolekcji to byłby grzech :D



A się rozpisałam xD
Avatar użytkownika
wabankowa
Moderator
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 00:50
Lokalizacja: Kłodzko
Posiada modeli: 90

Re: Modele Any

Postprzez Ana » 27 lis 2015, o 10:37

Magda, dziękuję. A ceny, dość podobne będą do skali little bits, może ciut tańsze, ale generalnie pracy przy modelach SM jest prawie tyle samo co przy trochę większych LB. Więc około 50Euro za odlew, zobacze jeszcze jak to dokładnie poustawiać te ceny. :)

Wabankowa, bardzo ale to bardzo dziękuję za Twoje słowa! Dodają mi energii do dalszej pracy i dalszej nauki rzeźby, a na jesień właśnie nieraz tej energii mi brakuje. Dziękuję!! :D :D <3
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Modele Any

Postprzez Aon-Adharcach » 27 lis 2015, o 13:08

Tak przypuszczałam ;) I tak pewnie się na nie skuszę prędzej czy później - SMki to "moja" skala, a Twoje rzeźby zapowiadają się fantastycznie, szczególnie brabant! :D
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Modele Any

Postprzez Winged Panther » 4 gru 2015, o 20:40

Jeszcze nic nie napisałam o Twoich rzeźbach w tym wątku, Ana, więc może tak króciutko coś skrobnę.

Muszę przyznać, że jeszcze chyba żaden rzeźbiarz ani rzeźbiarka nie wyrzeźbił, modeli, które wywarły na mnie takie wrażenie, jak Twoje. Zwykle jest tak, że większość artystów ma modele zarówno bardzo dobre, średnie, jak i te słabsze. Natomiast wszystkie konie, które wyszły spod Twojego dłuta są realistyczne i wykonane na najwyższym poziomie. Jedne się mogą podobać bardziej (w moim przypadku oczywiście Snegir i haflinger - CUDO NAD CUDAMI :shock:), inne mniej (brabant, ale tylko dlatego, że nie zbieram za bardzo zimnokrwistych). Lecz wszystkie Twoje żywiczki są tak oryginalne i mają w sobie coś magicznego, co sprawia, że zawsze odróżnię je od dzieł innych rzeźbiarzy.

Co do najnowszych modeli :

- Haflinger jest Fenomenalny przez wielkie F. Najpiękniejsza miniatura rasy, jaką widziałam. I jeszcze skala SM! Tyle detali, wspaniałe proporcje i to spojrzenie... Nie wspominając o grzywie, na którą ciągle nie mogę się napatrzeć. Gdyby nie moje postanowienie co do żywego kopyciaka, bez dwóch zdań leciałby do DP na malowanie ;)
- Brabant to niewątpliwie piękny zimniok, ze wspaniałym ruchem. Jak już pisałam, nie jestem wielką fanką modeli koni zimnokrwistych (choć żywe miśki uwielbiam :3), ale figurka bez dwóch zdań prezentuje się nieziemsko i gdybym dostała ją w prezencie, byłabym przeszczęśliwa.

Podsumowując. Twoja praca, którą wkładasz w rzeźbienie, przynosi takie efekty, że można zbaranieć patrząc na Twoje dzieła. Naprawdę, jeszcze żadne modele nie podobały mi się tak bardzo, jak Twoje. Dlatego trzeba Ci tylko życzyć powodzenia i brać z Ciebie przykład, nic innego nie pozostaje :)

I jeszcze taka mała prośba ode mnie. Wiem, że rzeźbiłaś już konia wielkopolskiego, ale gdybyś kiedyś jeszcze myślała o polskiej rasie, błagam, weź pod uwagę małopolaki. Wtedy będę musiała złamać swoje postanowienie i zamówić od Ciebie przynajmniej jedną sztukę (a jak to będzie klacz, to już na jednej się raczej nie skończy). A z takich bardziej znanych ras, cudowny będzie folblut w Twoim wykonaniu :D

Jeszcze raz życzę powodzenia w dalszej pracy. Skoro tak wyglądają Twoje SM i LB, boję się myśleć o skali TR :shock:
Dochodząc do swoich granic wytrzymałości, chciałabym znaleźć punkt, w którym się przełamię.

Mój blog o tematyce figurkowej, a także z moją własną twórczością i przemyśleniami:
theblackhorseandwingedpanther.blogspot.com
Deviantart - PANTHER586
Avatar użytkownika
Winged Panther
Pasjonata
 
Posty: 222
Dołączył(a): 14 lis 2015, o 18:41
Lokalizacja: Otwock
Posiada modeli: 120

Re: Modele Any

Postprzez Amalltea » 4 gru 2015, o 21:50

Ja czekam kiedy nasza A na zdecyduje się na skalę Trad :D :mrgreen:
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Modele Any

Postprzez CzekoladaRx » 4 gru 2015, o 23:48

Chyba wszyscy czekamy ;) A przynajmniej większość :D
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Re: Modele Any

Postprzez Ana » 7 gru 2015, o 17:22

Łał, Winged Panther, bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję za Twoje słowa. Thank you, dankjewel, merci!!! Taka ilość komplementów mnie onieśmiela :oops: Bardzo dziękuję. Myślę że nie jestem na aż takim cudno magicznym poziomie jaki opisałaś ;) . Mogę wymienić całą plejadę rzeźbiarzy którzy wyznaczają poprzeczkę która jest dla mnie wciąż o wiele za wysoko, ale to z pewnością moje marzenie żeby tych moich idoli kiedyś dogonić. Bardzo Ci dziękuję za te słowa które ogromnie dodają motywacji, dla takich słów chce się rzeźbić!!! :!: :mrgreen:

Amaltea, Czekolada, dziękuję dziewczyny! Duża skala wydaje mi sie ogromnym wyzwaniem, ale w nadchodzącym - 2016 roku chcę go podjąć :) Więc mam nadzieję że sie wszyscy doczekamy hihi :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Modele Any

Postprzez CzekoladaRx » 7 gru 2015, o 17:28

Ale super! Nie mogę się doczekać :wink:
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Re: Modele Any

Postprzez wabankowa » 7 gru 2015, o 18:07

Ana napisał(a):Duża skala wydaje mi sie ogromnym wyzwaniem, ale w nadchodzącym - 2016 roku chcę go podjąć :) Więc mam nadzieję że sie wszyscy doczekamy hihi :)



Oj będę z niecierpliwością czekać ;)
Jak tak dalej pójdzie to mój portfel Cię znienawidzi :lol:
Avatar użytkownika
wabankowa
Moderator
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 00:50
Lokalizacja: Kłodzko
Posiada modeli: 90

Re: Modele Any

Postprzez Annn » 7 gru 2015, o 18:15

ale w nadchodzącym - 2016 roku chcę go podjąć :)

Oj, już zaczynam zbierać na urodziny xD Biedny portfel... Ale czego się nie zrobi dla pięknych konisiów :mrgreen:
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Modele Any

Postprzez Amalltea » 7 gru 2015, o 19:29

o a jednak :D Jee to będę wyczekiwać :D
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Modele Any

Postprzez Lila2006 » 7 gru 2015, o 19:32

Ana, to świetna wiadomość. Ciekawa jestem jaka rasa będzie tą pierwszą? ;)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rzeźbienie i lepienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości