Modele specjalne

Niemiecka firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez kolekcjonerka » 22 wrz 2012, o 19:15

Andaluz podoba mi się bardziej w tym malowaniu, ale cała reszta rzeczywiście jest dużo gorsza. Lipicanka jest sama w sobie brzydkim modelem, pinko wygląda śmiesznie z tą pręgą na brzuchu. Luzytan może być w zwykłym malowaniu, ale w takim już się do niczego nie nadaje.
W pełni popieram: PORAŻKA.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Titwen » 25 wrz 2012, o 20:53

Ledwo wyszła edycja Mullera, już pojawiła się następna.
Tym razem jest to kolejna edycja dla stadniny w Marbach: klacz i źrebak zrobione na bazie moldów knabstruppki i źrebaka hanowerskiego.
Info o nich znajdziecie tu:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 1055_n.jpg
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez Aon-Adharcach » 25 wrz 2012, o 21:15

Jeśli dobrze zrozumiałam (z moim kulawym niemieckim) to jest to portret wirtemberskiego ogiera Gardez (jako źrebięcia, teraz ma 22 lata) i jego matki, Herzblatt.
Gardez obecnie wygląda tak:
Obrazek
źródło: [url=http://www.osthessen-pferd.com/2012/03/22/hengste-warmblut-haupt-und-landgestüt-marbach/]*klik*[/url]
Zdjęć prawdziwej Herzblatt nie znalazłam.

W każdym razie, będzie 5000 kompletów figurek (sprzedawane parami) w cenie 18 euro. Będą w sprzedaży w Marbach, 26 września.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 25 wrz 2012, o 22:55

Figurki fajne wybrali do pomalowania. Szczególnie knabkę fajnie potraktowano."Piętna" za wielkie, troszkę psują obraz.

Ale ten Gardez....co oni dają mu żryć, że aż tak się błyszczy!
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez kolekcjonerka » 26 wrz 2012, o 08:52

No, tym razem ma to ręce i nogi! Klacz jest ślicznie pomalowana i, szczerze mówiąc, o wiele bardziej jej to malowanie pasuje. A źrebak strasznie mi przypomina źrebaka lipicana... ale t tak mi się bardziej podoba niż jego "zwykłe malowanie".
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez krysiek1108 » 26 wrz 2012, o 09:18

- Faktycznie klacz w tym malowaniu wygląda świetnie ( jest to jakiś pomysł , bo seryjne malowanie tak ogiera jak i klaczy knabstrupper wyjątkowo mi nie pasuje ) , co do źrebola się nie wypowiadam bo nie zbieram i nawet na oglądanie poświęcam minimalną ilość czasu . Co do błyszczącej sierści na " orginale " to jak jeszcze miałem owczarka to do karmy dosypywałem siemię lniane - błyszczał jak lusterko , nie wiem tylko czy na konie też to działa . ;)
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 26 wrz 2012, o 11:38

Siemię lniane działa na różne zwierzęta, moim szczurom też czasem dodawałam do karmy, również miały bardzo ładną, błyszczącą sierść ;)
Podejrzewam, że dodatkowo koń jest mocno wypucowany i pewne jakoś dodatkowo oświetlony do zdjęcia, stąd taki mocny połysk.
[/offtop]

A co do samych figurek - choć nie interesują mnie już konie Schleich, to te dwa modele to chyba najbardziej udane z tegorocznych modeli specjalnych. I jedne z najlepszych w ogóle.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 26 wrz 2012, o 22:51

A ja tam bardzo lubię malowanie mojego egzemplarza klaczy knabstrupp (z malowaniem ogra już gorzej, ale i tak go lubię). Drażnią mnie tylko nie ładnie zrobione ciemne końcówki nóg i kopyta. Natomiast inne egzemplarze klaczy mi nie pasowały. Zawsze tylko źałowałam, że przez tarantowatą maść nie widać dobrze samego, przyzwoitego moldu klaczy.
¬ebol bardziej mi odpowiada w tradycyjnym malowaniu, ale i kary jest fajny.
Plus za malowane pędzlem odmiany (nie aerografem).

OT
Siemię się podaje koniom w ciepłym meszu z otrębami. Wspaniałe na żołądek i dobre na sierść. A na błyszczenie mojej klaczy najlepsze są witaminy z biotyną i solidna pielęgnacja (kąpiel w szamponie Stubbena, a do tego koniecznie Sheen Veredusa, czasem oliwka). Zawsze słyszałam, że bardzo ładnie się błyszczy, 'kara metalik" .
...ale blask Gardeza.-mniam. Może faktycznie go doświetlono, bo aż mało naturalnie fota wygląda.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez krysiek1108 » 5 paź 2012, o 17:08

- Na allegro pojawiły się wszystkie cztery modele " stworzone " dla sieci Muller :shock: - wygląda na to że ktoś bardzo szybko nacieszył się tym specjałem . :P
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dorotheah » 5 paź 2012, o 22:26

Ależ pinciak jest obrzydliwy !
Na real fotach jedynie lipicanka bardziej mi się podoba.

Jak znajdę czas to może przemaluję moją (oczywiście po wcześniejszym liftingu).
(obecnie właśnie lifting przechodzą dwa modele Schleich :))
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Titwen » 11 paź 2012, o 18:49

Jeśli macie ochotę to zapraszam do siebie, wstawiłam zdjęcia wszystkich mullerowych koni. Możecie je sobie obejrzeć dokładnie ;)
Linka macie w podpisie.
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez krysiek1108 » 13 lis 2012, o 07:56

- Jak ktoś byłby zainteresowany to wczoraj namierzyłem na allegro klacz nr 82143 ze źrebolem nr 82144 z limitowanej do 5000 szt.serii dla stadniny MARBACH sprzedawanej na pikniku 26.09.2012 r. Cena wywoławcza to 89.99 zł.- dla mnie za drogo . :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Titwen » 17 paź 2013, o 17:56

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiły się następujące figurki limitowane:
Seria "komiksowa" Bayala
- klacz falabella Lavendel 82865,
- źrebak Rosalina 82869 (na bazie źrebaka andaluzyjskiego),
- źrebak Tippi 82870 (na bazie źrebaka arabskiego),
- falabella Lindo 82871,
- źrebak Sunna 82872 (na bazie źrebaka islandzkiego),
- źrebak jednorożca Akio 82873 (na bazie źrebaka jednorożca 82875),
- źrebak lodowy Xalimbo - nowy wzór figurki, zapowiedź na październik 2013,

W październiku pojawiły się również dwa zestawy scenery pack:
- kuce islandzkie 41351 - ogier i klacz w zmienionym malowaniu, dostępne w amerykańskim ToysRus,
- kuce szetlandzkie 41352 - ogier i źrebak w zmienionym malowaniu, dostępne w duńskiej sieci sklepów BR,

Zapowiadane jest pojawienie się kolejnej limitowanej serii dla drogerii Muller, wykorzystane mają być wzory: klaczy andaluzyjskiej, ogiera tinker, klaczy camargue i klaczy twh.

W przyszłym roku ma pojawić się również specjalna edycja dla stadniny w Marbach, więcej informacji znajdziecie tutaj:
http://www.hul-bw.de/pb/site/lel/get/do ... tionen.pdf
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Postprzez Aon-Adharcach » 17 paź 2013, o 18:08

Z tego co zrozumiałam, to przyszłorocznym modelem dla Marbach będzie stajenny w tradycyjnym stroju :?:

EDIT: Mam! Będzie "podwójny" model, Gestüter mit Landbeschäler, czyli stajenny (czy jakkolwiek nazywa się osoba prowadzająca konia np. na pokazach) z ogierem rozpłodowym - chyba znów będzie szwarcwald - w końcu stadnina w Marbach słynie m.in. z tej rasy.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Titwen » 17 paź 2013, o 18:16

Może prezenter? ;)
Tak właśnie myślałam, że chodzi o człowieka i konia. Tylko szkoda, że to kolejny szwarcwald, żeby chociaż wysilili się i pomalowali go inaczej niż seryjnego.
http://kolfiti.prv.pl - ostatnia aktualizacja 22.12.2013 - zapraszam
Avatar użytkownika
Titwen
Hobbysta
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Schleich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron