Rząd jeździecki NAFcia

Siodła, ogłowia, ochraniacze, uprzęże, kantary, derki, tradycyjne kostiumy, itp.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Rząd jeździecki NAFcia

Postprzez NAF » 16 wrz 2012, o 20:37

Na urlop zabrałam parę projektów modelarskich, tak żeby się nie nudzić. Spakowałam między innymi znaleziony w necie tutorial (blog Dreamflite Design) o tym, jak zbudować siodło w skali Stablemate. Głównym problemem była skóra, ale w końcu opracowałam metodę (skóra 2 mm grubości + papier ścierny 60 + ok dwie godziny = skóra nadająca się na siodło, grubości kartki papieru). Siodło wymaga jeszcze wykończenia, popręgu i pasującego ogłowia, ale jestem zadowolona. Muszę też do następnych siodeł poprawić wykroje, bo niektóre części nie wyglądają tak jak trzeba.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Nieleka » 16 wrz 2012, o 21:23

NAF, ja Cię po prostu podziwiam za to, że Ty jesteś w stanie tak po prostu usiąść i zrobić siodło... Mi by to przecież zajęło lata.
I jak na pierwszy raz, to wyszło Ci naprawdę świetnie. I tak z ciekawości - to siodło ma terlicę? Jak tak, to z czego robiłaś?
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez krysiek1108 » 17 wrz 2012, o 10:19

- Sam mam ochotę popróbować " zabawy " z wykonaniem jakiegoś siodła czy ogłowia a jeszcze bardziej kompletnej uprzęży np. z homontem lub bez ale nie dysponuję materiałami poglądowymi na tyle szczegółowymi żeby przystąpić do pracy- może ktoś wrzuci jakieś szczegółowe rysunki pomocne przy takim projekcie.
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Aon-Adharcach » 17 wrz 2012, o 12:03

NAF napisał(a):(skóra 2 mm grubości + papier ścierny 60 + ok dwie godziny = skóra nadająca się na siodło, grubości kartki papieru)

Niezły patent, muszę zapamiętać ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Haniusia » 17 wrz 2012, o 13:11

NAF, a możesz dać linka do tego toutorialu ? Ja też o nim słyszałam, ale podobno jest płatny... masz go ? o.O

Siodło jest po prostu piękne, szacun *.*
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Kari » 17 wrz 2012, o 15:25

Też bym prosiła o link. *.*

To siodło jest świetne! Każdy szczegół jest dobracowany. Brak mi słów.
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez krysiek1108 » 17 wrz 2012, o 15:40

-Ciekawi mnie z czego Zrobiłaś strzemiona oraz czy zamiast szycia Zastosowałaś klej :?: - detale wyszły bardzo dobrze :worship: , ciekawi mnie efekt końcowy , spodziewam się oszałamiającego widoku . :mrgreen:
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez NAF » 17 wrz 2012, o 21:20

Nieleka po pierwsze DZIęKUJę :) , po drugie nie robiłam wszystkiego od podstaw, tylko z bardzo szczegółowej instrukcji. W oryginalnym tutorialu nie było terlicy, tylko taka skórzana konstrukcja, ale ja poszłam na łatwiznę i zrobiłam terlicę z puszki.

Obrazek

Haniu dziękuję, link do tutoriala to
http://dreamflitedesign.blogspot.com/p/ ... guide.html
Jest przesyłany przez autorkę po uiszczeniu 10$.

Kari mam już parę pomysłów jak poprawić szczegóły, bo teraz jest ok, ale mogło by być lepiej.

krysiek siodło jest klejone Pattexa klejem do butów, w takiej skali nie wiem, czy dało by się szyć. Strzemiona to 4 mm odcinki wycięte ze zszywacza do papieru i kawałek blaszki z foto trawionych elementów. Całość sklejona i pomalowana.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 18 wrz 2012, o 10:44

Gratki - pięknie wyszło! Szczególnie podoba mi się poducha kolanowa i "ścięty" tylni łęk.
Czadowe strzemiona i terlica :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Nieleka » 18 wrz 2012, o 11:29

Oj tam, z instrukcji, czy bez - napracować się musiałaś, prawda? Szczególnie, że to jest w skali Stablemates, a takie małe pierdółki robi się o wiele trudniej niż na skalę traditional, na przykład. ;)

I dobry patent z tą terlicą z puszki. Muszę zapamiętać. :D
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez NAF » 18 wrz 2012, o 21:06

dorotheah dzięki, w końcu i końskim modelom należą się modne siodła.

Nieleka ja jestem krótkowidzem i wolę takie małe projekty.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 19 wrz 2012, o 10:36

Mi własnie tego w modelarstwie końskim brakuje najbardziej- podążania za modą jeździecką, dotyczącą sprzętu. I oczywiście poczucia, że autor wie z czym ma do czynienia (np. siodełka i ogłowia, derki nieprawidłowo zakładane, dopasowane, wyglądające nieprofesjonalnie lub nierealnie itp. -takie błędy rozumiem tylko u dzieciaków, bo ważne , że cokolwiek robią).

To siodło troszkę duże się wydaje względem konia. Pewnie i wzór z tutorialu był taki. Może czaprak nieco zmieni optycznie to poczucie.
Tak czy inaczej siodełko miodzio. Czekam na ciąg dalszy.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Rose » 21 wrz 2012, o 19:19

NAF napisał(a):Nieleka po pierwsze DZIęKUJę :) , po drugie nie robiłam wszystkiego od podstaw, tylko z bardzo szczegółowej instrukcji. W oryginalnym tutorialu nie było terlicy, tylko taka skórzana konstrukcja, ale ja poszłam na łatwiznę i zrobiłam terlicę z puszki.

Obrazek

Haniu dziękuję, link do tutoriala to
http://dreamflitedesign.blogspot.com/p/ ... guide.html
Jest przesyłany przez autorkę po uiszczeniu 10$.


Gdyby nie ta opłata to z chęcią bym popróbowała zrobić a tak to trzeba obejść się smakiem :-?
Avatar użytkownika
Rose
Pasjonata
 
Posty: 118
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 15:48
Posiada modeli: 2

Postprzez NAF » 3 sty 2013, o 20:56

Flash dostał kantar. Po zrobieniu zdjęć wysmarowałam go balsamem do skór, bo rzemyk był bardzo stary i suchy, ostateczny kolor będzie ciemniejszy.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 4 sty 2013, o 00:16

Oj super Ci wyszedł :) Podobają mi się m.in. kółeczka o fajnej grubości drucika i realna grubość" rzemienia.

Kurcze, co te modele w sobie mają, że robimy im dodatki zaraz gdy się u nas pojawią?
(u mnie np Ideal dostał kantarek zaraz po przyjexdzie)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Następna strona

Powrót do Rząd jeździecki, itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron