Modele Kari

Czyli modele wykonane własnoręcznie od podstaw.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Gość » 12 gru 2014, o 16:21

Peszek, pokazany :P

Ten mi się podoba. Fajną pozę mu wybrałaś. A ja lubię takie pozy 8-) No to czekam na następne postępy z prac :) A natchnęłaś mnie na ziemniaka. Idę mu zaś pogrzebać przy zadku :>
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Ana » 12 gru 2014, o 17:27

Zapowiada się bardzo fajnie! Dobra poza! :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Eowima » 14 gru 2014, o 11:55

Kari, to będzie arab? :)
Myślę, że mimo wszystko powinnaś mu trochę skrócić przednią zgiętą nogę. Mam wrażenie, że gdyby ją rozprostować była by dłuższa niż pozostałe.
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez Kari » 17 lut 2015, o 17:01

O, mój temat ma już 10 stron. To jakaś rocznica jest xD

Ana, dzięki, dzięki. :D
Metalfish, no właśnie jakoś mi tak lepiej się lepi, gdy model jest w ruchu. Stojące trudne są. D:
Eowima, tym razem będzie to jakaś miniaturka lub hackney. Przynajmniej chcę zrobić coś podobnego. ;-)

Stworzyłam potwora. Przy niej wymysł Frankensteina może się schować. Patrze na nią i moje serce krwawi. Mam ochotę wsadzić w oczy włączony mikser, bo boli mnie, gdy na nią spoglądam.
Natura obdarzyła ją jakimś wodogłowiem, koślawymi kolanami, spłaszczoną czaszką...
Z drugiej strony wzbudza we mnie ogromne rozbawienie.
Poznajcie Fridę:
Obrazek
Ona ma wieczną radochę. Widzicie ten jej uśmieszek? Skubana jedna. A ten wzrok? Wypatruje bombowców niemieckich lub deszczu.
Obrazek
Znowu ten wzrok. Czegóż biedne dziewcze wypatrujesz z rozmarzeniem na twarzy?
Obrazek
Ja jeszcze dopracuję trochę tych ludzi. ;---; Stworzę kilka innych potworów i będzie cacy. :D
heheh
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Patrycja » 18 lut 2015, o 20:03

Hahahaha :shock: nie no przepraszam, ale serio po przeczytaniu sikałam ze śmiechu!
Wiesz co? Serio jest straszna, ale bawi do łez ;)
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Kari » 23 lut 2015, o 12:34

Patrycja, śmiej się z biednej, niedorozwiniętej kobiety-potwora xD Dobrze, że nie jestem Bogiem, bo gdyby tacy ludzie po świecie chodzili.... xDDD

Teraz szybka zmiana tematu i kilka zdjęciu rzeźby, którą aktualnie robię.

Obrazek
Obrazek
Dorobiłam mu ostatnio nogę i wsadziłam w zad druta. Ogon będzie robił za podporę. Nie chciałam kolejnego konia z podstawką, bo to dosyć kłopotliwe. Oby stał. ; - ; Oby stał... ; - ;

Obrazek
Napracowałam się przy kształcie mięśni na przodzie. ; - ; Cały dzień na nie poszedł i wlepianie oczu w ekran, by wypatrywać ich ułożenia.
Obrazek
Jeszcze krzywo stoi, ale drut jest ruchomy, jedno kopyto, reszta same druty... Jak bidulek ma stać, no jak. :D Wszystko przed nami. :D
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Patrycja » 23 lut 2015, o 19:40

Kari, to ja pójde w drugą stronę... Gdyby ludzie byli ukształtowani na "boskie" podobieństwo to przestałabym wierzyć w "niebo" lub jakieś lepsze miejsce ;)

Co do rzeźby to podziwiam, że się za nią wzięłaś i na jakim jesteś etapie. Sporo detali do zrobienia jeszcze ale ogól jest fajny moim zdaniem. I świetny pomysł z podpierającym ogonem. Nie znoszę podstawek. Trzymam kciuki i czekam na więcej ;)
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Gość » 23 lut 2015, o 21:02

O kurcze, ale fajnie wygląda :mrgreen: będzie jakaś rasa docelowa dla tego konika?
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Capricorn » 24 lut 2015, o 17:47

Bardzo ładny, czy to jakiś saddlebred będzie?
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Kari » 28 lut 2015, o 13:57

Patrycja, dzięki dzięki. :D Z podstawkami jest ten problem, że nie mam materiału, który mógłby imitować jakieś podłoże. O, albo kawałka plastiku. :-/ Właśnie dlatego też staram sie, by coś innego było podstawą. Mam tylko nadzieję, że jak kiedyś zabiorę model na sesje na dwór, to nie będzie sie przewracał. ; --- ;

Capricorn, najpierw miał być to konik miniaturowy o taki o:
Obrazek
http://www.bearbranchranch.com/Text/ShowRing.html

Teraz już sama nwm. Aktualnie trochę wzoruję się na zdjeciach hackneyów (tych małych - kucach), ale chyba wrócę do miniatur. To sie jeszcze zobaczy.
;)


Dobra, zrobiłam mu podpore z ogona. Od dzisiaj już stoi samodzielnie. Nawet się nie kiwa. :D

Obrazek
Przepraszam za jakość. Robiłam w głupim świetle i na szybko. :>
Obrazek
Miejsca też nie miałam. xD Pstrokate tło. huh xD
Obrazek
Utknełam na oczach i nie potrafię ruszyć z jego pyskiem. Wzoruję sie na tutorialu, który jest na forum, ale... To tak łatwo wygląda na tych zdjęciach. Nic prostszego xD ..A potem przenoszę się do reala i wszystko idzie w złą stronę. xD
Ostatnio edytowano 11 mar 2015, o 15:56 przez Kari, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Kari » 11 mar 2015, o 16:31

Zrobiłam nowy projekt. Oto on, nosi tytuł:

"Projekt jednorożec w 3 dni/etapy"
Skąd ten pomysł? Otóż bardzo podobały mi się wyroby pewnej dziewczyny z deviantarta i również zechciałam mieć podobne modele. Ona robiła customy, ja zrobiłam model od podstaw.
Niestety, jestem z natury niezwykle leniwą osobą i nie chciałam męczyć sie z modelem przez najbliższe długie miesiące. Wymyśliłam projekt w 3 dni lub 3 etapy.
Oto one:

1 dzień:
Dzisiaj projektujemy i rzeźbimy. Najpierw powstał straszny, brzydki szkic ,na którym się wzorowałam. Znowu nie umiałam przenieść obrazu z głowy na kartkę. No cóż, bywa.
Użyłam gliny zamoutwardzalnej z marketu (zabijcie mnie za to), bo szybko schnie, nie musiałam wypiekać jej i jest szybka w użyciu. Chciałam uporać sie z modelem w krótkim czasie.
Rzeźba wyszła beznadziejnie. ; - ; Może nie jest aż tak tragiczna, ale piękna też nie, a nawet wcale. Jednorożce to istoty magiczne, mogę jeog błędy anatomiczne zwalić na niespotykaność tych stworów. xD
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2 dzień:
Tego dnia malowałam. Wbrew pozorom, dnia nie nastepowały po sobie, ale dzieliły je różne odstępy czasu. Malowałam w poniedziałek, a lepiłam w sobotę.
Koń jest maści izabelowatej z białymi (nie, różowymi =.=) odmianami na pysku i nogach. Straszna maść. Gdyby nie słowna pomoc DP chyba by mi sie nie udało xD Dziękuję.
Obrazek
http://1.bp.blogspot.com/-YXy75cYoMZw/V ... 0_4605.JPG

http://1.bp.blogspot.com/-hNTMUKPok-o/V ... 0_4608.JPG
Obrazek
Demoniczne oko ; - ;
Efekt końcowy:
Obrazek
Obrazek
Było mi niedobrze od nadmiaru werniksu w powietrzu ; - ; ueeee....
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://3.bp.blogspot.com/-lMqoz08quZw/V ... 0_4616.JPG
http://4.bp.blogspot.com/-2nvPOeVvoDc/V ... 0_4617.JPG

3 dzień
Wczoraj (tak, wczoraj) zrobiłam grzywę i ogon.
Wiele nie będę się o niej rozpisywała. Włosy są białe, długie i zwiewne.
Obrazek
*suszymy, suszymy*
Obrazek
http://4.bp.blogspot.com/-xpBJknZ6skU/V ... 0_4628.JPG
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tak...
Aktualnie czekam na słońce, bo chcę zrobić zdjęcie jednorożcowi w naturanym otoczeniu.
Co o nim sądzicie? Na jednym z ostatnich zdjęć na jego boku widnieje taka ciemniejsza plama, ale jest to wina "czegoś". W realu jej tam nie ma ; ----- ; co sie dzieje

Ogółem jestem prawie zadowolona z tego projektu. Mógł wyjść lepiej, wiadomo. Mogłam bardziej się postarać. No, ale jak na warunki, które sobie postawiłam, chyba nie jest tak źle. Spodobało mi się robienie jendorożców i chyba zagłębię się w te tematy i udoskonalę mój warsztat. :D
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Gość » 11 mar 2015, o 16:49

Ale fajny ten twój model :D super go wyrzeźbiłaś jak na 1 dzień. No i ogromny plus za ogon i grzywę :D
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Clevelka » 12 mar 2015, o 17:55

Paczając na te twoje rzeźby sama chcę polepić. Chyba zaraz pójdę po glinę...
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Kari » 15 mar 2015, o 12:06

Metalfish, dzięki. W sumie grzywa i ogon wielkiego problemu nie sprawiły. Najwięcej namęczyłam się z malowaniem. ;----;
Clevelka, taka inspiracja. :D

Wybiegłam na sesję z pierwszymi promieniami słońca, które zagościły wreszcie na niebie. Bałam się, że nigdy nie będzie dnia słonecznego. ; - ;

Oto wyniki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba nie tego się spodziewałam. W mojej głowie oczywiście był inny pomysł, ale nie miałam otoczenia, które byłoby odpowiednie. I tak dobrze, że choć troche przypomina to, co chciałam uzyskać. ;)
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Clevelka » 15 mar 2015, o 14:34

Któraś z tych fotek będzie fotką miesiąca. Tyle powiem :P
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rzeźbienie i lepienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron