NAFciowe przeróbki

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez NAF » 9 kwi 2014, o 06:47

Apache., dziekuję bardzo, praca nad Księciuniem bardzo mnie cieszy, choć najtrudniejsze etapy dopiero przede mną.

Będzie andaluzyjski profil i wygoony ogonek.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aon-Adharcach » 9 kwi 2014, o 08:57

Apache. napisał(a):Też będzie miał taki uroczy, łysy(?) ogonek? :mrgreen: Ostatnio, kiedy natknęłam się na zdjęcia źrebaków andaluzyjskich z takimi ogonami, zastanawiało mnie właśnie, o co w tym chodzi...? :lol: Goli się je czy co? Wybacz ignorancję, ale po prostu nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim. :)

Taka jest tradycja :) Ogony i grzywy źrebiąt są golone "na zero" (czasem zostawia się "pędzelek" na końcu ogona). Grzywy klaczy są strzyżone na bardzo krótko, czasem zostawia się tylko długą grzywkę. Często również ogony klaczy są ostrzyżone na prawie całej długości, długie włosie zostawia się tylko blisko końca. Włosie dojrzałego ogiera zostawia się nietknięte :) U luzytanów chyba też tak się robi.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Eowima » 9 kwi 2014, o 17:11

Mangalarga, tak, ale robi się to po to by później wyrósł gęstszy włos. U źrebaków do roku jest tak na pewno, nie wiem czy z tego samego powodu robi się tak u dojrzałych klaczy. Przypuszczam że tak, chociaż mogą być też inne powody, choćby z samej wygody (o długą, bujną grzywę trzeba dbać, przeszkadza przy pracy itd.).
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez Joanne » 1 lip 2014, o 16:04

Dawno nie zaglądałam na forum i wreszcie się doczekałam! Arawali... jest taaki piękny! Nie wiem na czym polega różnica w pastelowych i malowanych modelach.. ale to się czuje i pastel to jest coś co kocham. To niesamowite, że każda jedna warstwa licząc od tej żółtej ma znaczenie, prawda? zrobiłaś z tego konia cudo, wygląda tak majestatycznie, znacznie lepiej niż czysty mold marwari, i ta świetnie dobrana maść. uwielbiam jednym słowem :)
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NAF » 1 lip 2014, o 16:21

Joanne, dziękuję bardzo :) Jeszcze się czaję na małe przeróbki/poprawki, ale nie wiem, kiedy będę się mogła za nie wziąć.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Nieleka » 4 lip 2014, o 12:22

Wygląda przerażająco.
Ja bym chyba spanikowała już na etapie pocięcia modelu - nie mam nerwów na takie maltretowanie plastiku. :D

Przypuszczam że tak, chociaż mogą być też inne powody, choćby z samej wygody


Konie PRE strzyże się do pokazów i zawodów (głównie doma vaquera), i ma to więcej wspólnego ze starymi tradycjami jeździeckimi (w przypadku klaczy - z tradycyjnymi pracami polowymi), niż ze względami praktycznymi. ;)
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Maliaorca » 4 lip 2014, o 20:27

No, no jestem ciekawa co z tego wyniknie! Z pewnością coś pięknego :-D
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Clevelka » 28 lip 2014, o 11:51

¬rebię bardzo ładne, jednak wydaje mi się że zad jest w pewnej części za nisko. Czy to z powodu perspektywy zdjęcia?
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Kasia Koniara » 16 lis 2014, o 20:02

Nowy Marwari jest bardzo udany!Czekam na KOńcowy efekt źrebola :P
Avatar użytkownika
Kasia Koniara
Świeża krew
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 lis 2014, o 17:19
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Patrycja » 16 sty 2015, o 21:04

Jak to się stało, że ja tu jeszcze nie zajrzałam. Przepiękny przerobiony marwari! Jestem w szoku że pastelami można tak konia zrobić. Podziwiam za cierpliwość w wykonywaniu warstw. Figurki z jeźdźcami fantastyczne! A mogłabym spytać gdzie takie można kupić? Interesowałby mnie husarz... I ciekawa jestem czy można takiego gdzieś dostać.
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Postprzez NAF » 17 sty 2015, o 09:59

Patrycja, dziękuję bardzo, cieszę się, że się podoba. Pastele to bardzo czasochłonna metoda, ale lubię obserwować, jak po każdej warstwie zmienia się ogólny kolor.

Figurki z jeźdźcami to osobna gałąź modelarstwa i jest sporo firm i sporo skal. Trzeba szukać w sklepach modelarskich i na allegro (Allegro-Kolekcje i sztuka-Kolekcje-Modelarstwo-Figurki), poniżej kilka przykładowych linków. Trzeba się tylko mieć na baczności i rozróżnić figurki-modele od figurek np DeaGostini, które są kiepskiej jakości. Z husarzami jest problem, bo to mało poplularny temat. Zapytam jeszcze Tatę, on jest na bieżąco z figurkami.

http://www.jadarhobby.pl/model-90003-hu ... -4734.html
http://exito.sklep.pl/pl/p/MASTER-BOX-3 ... ries/21740
http://allegro.pl/54mm-polski-rotmistrz ... 83107.html
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=13665348
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Re: NAFciowe przeróbki

Postprzez CzekoladaRx » 17 lis 2015, o 17:55

Jak teraz ma się Heartbreaker wersja Przeróbka? Trochę sporo czasu minęło...
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Re: NAFciowe przeróbki

Postprzez NAF » 18 lis 2015, o 18:34

Ekhem ... jak na mnie, to ledwie chwilka. Grzecznie czeka na swoją kolej.
#teamdwulicowamafia
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Re: NAFciowe przeróbki

Postprzez CzekoladaRx » 18 lis 2015, o 18:45

W takim razie my czekamy razem z nim :lol: :wink:
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Poprzednia strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron