Przeróbki Eowimy

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Gość » 30 gru 2014, o 23:57

Fajny ten Twój konik. Nie widzę żadnych błędów. Biały spoko, cieniowanie spoko. Kopyta spoko. Detale to pewno będziesz robić na jakimś lepszym modelu, nie? No jedyne co to oczy, no ale to swoją drogą. Ale tak to zdecydowanie mi się podoba.

Borze szumiący, jakie ja mam już zboczenie, że na to patrzę od strony technicznej :oops:
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Patrycja » 31 gru 2014, o 18:47

Super łaty! Bardzo lubię srokacze we wszystkich wariantach ;)
efekt tych białych łat jest świetny. Ja tylko wolę matowe wykończenie, ale to już typowo kwestia własnych upodobań.
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Maliaorca » 31 gru 2014, o 19:35

Bardzo sympatyczna i udana :)
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Eowima » 31 gru 2014, o 21:04

Bardzo Wam dziękuję za komentarze :)

Metalfish, technicznych porad nigdy dosyć. Co do oczu, wybrałam ten wariant z ciemną tęczówką i widocznym białkiem:
Obrazek
Lubię takie oczy u koni, baardzo lubię.

Ehh tych werniksów mam w tej chwili trzy i żaden po wyschnięciu nie wygląda tak jak powinien, czyli całkowicie matowo.
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez Gość » 31 gru 2014, o 21:38

Takie oczka to rozumiem. Tylko do bliku w o oku użyłabym werniksu błyszczącego w płynie. I jeszcze żeby te białko nie wyjeżdżało za bardzo z kącików. Jak werniks "nie działa" to dałabym go więcej po prostu. Tylko bez przesady bo potem już tracą się kolory.
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Patrycja » 1 sty 2015, o 00:37

Nie wiem jakiego werniksu używasz ale ja kupiłam damarowy w płynie i jest matowy. Tzn werniks nigdy nie będzie totalnie matowił powierzchni która taką nie jest. Właśnie jestem po malowaniu i efekt jest w porządku. I muszę przyznać że chociaż kupiłam werniks błyszczący i dawałam go sporo to gałka oczna nie była super błyszcząca i gładka. Pomalowałam mojemu oczyska utwardzaczem i nabłyszczaczem do paznokci :P efekt jest taki jak chciałam. Coś mi się wydaje że nieraz trzeba pokombinować ;)

Edit
Też strasznie lubię jak widać białka! :D Wtedy oczyska mają to coś!
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Eowima » 2 sty 2015, o 12:55

Jeden który dostałam, nie pamiętam już co to było dokładnie, leży gdzieś w jakimś pudle pewnie. A dwa pozostałe których używałam są Kohinora i Winsor'a&Newtona'a (do tej pory tylko do zabezpieczania prac płaskich). Myślę, że figurka się bardziej błyszczy też przez fiksatywę do pasteli.
Kurczę, nie wiedziałam nawet że jest taki werniks w płynie. Na pewno czegoś podobnego używa się przy decoupageowaniu, ale mam tylko matowy. Też kombinowałam z błyszczącym lakierem do paznokci, ale jak cały model jest połyskujący to oko za bardzo się nie wyróżnia.

Na razie mam na biurku rozłożonych kilkanaście numerów czasopisma hodowlanego sprzed 20 lat i pomału przygotowuję się do robienia szkieletu. :mrgreen:
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez Nieleka » 2 sty 2015, o 15:33

Eowima napisał(a):Jeden który dostałam, nie pamiętam już co to było dokładnie, leży gdzieś w jakimś pudle pewnie. A dwa pozostałe których używałam są Kohinora i Winsor'a&Newtona'a (do tej pory tylko do zabezpieczania prac płaskich).


Spróbuj typowo modelarskich, Army Painter albo Vallejo.
Ewentualnie Mr Super Clear ("flat", chociaż chyba ostatnio zmienili nazwę na "matte"), ale ostrzegam, że drań nie lubi wilgoci. I nie bierz tych UV cut, bo żółkną.

Jeżeli błyszczy Ci przez fiksatywę to jej nie używaj - każdą warstwę zabezpieczaj werniksem matującym.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Clevelka » 4 sty 2015, o 21:15

Podniosłaś ją na wyższy poziom przez to malowanie
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Poprzednia strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości