Customy Patrycji

Czyli modele przemalowane lub przemodelowane przez nas.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Customy Patrycji

Postprzez Patrycja » 26 gru 2014, o 13:40

Customy to zapewne dużo powiedziane, ale póki co myślę, że "podrasowane" brzmi lepiej ;)
To mój pierwszy podmalowany model więc z góry proszę o wyrozumniałość ;)
Szczere opinie mile widziane ;) nie mam profesjonalnego aparatu więc jakość zdjęć nie powala :P

Edit
Sorry zanim przypomniałam sobie jak wrzucić zdjęcia musiało chwilę minąć :P



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Julia » 26 gru 2014, o 14:04

Ładne wykończenie łat :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Patrycja » 26 gru 2014, o 14:05

Zapomniałam dodać, że jeszcze czeka go werniks ;) ale nie dostałam matowego więc szukam dalej...

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Lila2006 » 26 gru 2014, o 14:07

Patrycja, jedną fankę już masz. Jak to jest pierwszy Twój przemalowany model to juz sobie wyobrażam te następne. Chylę czoło i biję pokłony. :worship: Koń jest pomalowany rewelacyjnie. Bardzo podoba mi się cieniowanie. Gratuluję talentu. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Zeta » 26 gru 2014, o 15:12

Jeden z moich ulubionych modeli i do tego w takiej pięknej maści :D Super wyszło! Używałaś aeografu czy wszystko robiłaś pędzlem?
Ostatnio edytowano 26 gru 2014, o 17:15 przez Zeta, łącznie edytowano 1 raz
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Ana » 26 gru 2014, o 16:10

Jest super! Przepiękna przemalówka!!! Wielkie brawa, gratulacje i nie mogę się doczekać aż pokarzesz następne! :-D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez AgnieszkaOL » 26 gru 2014, o 16:19

Używasz aerografu? Jeśli nie to...Jeszcze większy szacun! Chciałabym tak ;)
Avatar użytkownika
AgnieszkaOL
Początkujący zbieracz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 20:13
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez Kari » 26 gru 2014, o 17:44

To jest twój pierwszy? x''D O mamuniu... Zakochałam się w tym customie....
Wspaniałe łatki ma. A w oczach można się utopić. :D
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Patrycja » 26 gru 2014, o 19:35

Bardzo, ale to bardzo mi miło, że Wam się spodobało moje przemalowane konisko :mrgreen:
Lila2006, Kari, tak to mój pierwszy przemalowany koń.
Mam zaledwie 5 modeli, a ten poszedł na pierwszy ogień ;)
Ana, Julia, dzięki serdeczne :)
AgnieszkaOL, Zeta, nie, nie używam aerografu bo niestety nie posiadam. Z resztą chyba nie umiałabym się nim posłużyć :P z tego co wiem to wyższa szkoła jazdy także wszystko pędzelkami.
Zeta mi też strasznie się ten barock podobał i nawet chwili się nie zastanawiałam nad kupnem.
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Nieleka » 26 gru 2014, o 19:56

Przepiękne konisko! Koniecznie pokaż nam następne modele. ;)
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez wabankowa » 26 gru 2014, o 20:50

Łał ! Efekt naprawdę mega.
Podziwiam, że to pierwszy przemalowaniec i czekam na więcej ! :D
Avatar użytkownika
wabankowa
Moderator
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 00:50
Lokalizacja: Kłodzko
Posiada modeli: 90

Postprzez Maja » 26 gru 2014, o 21:50

Będziesz przyjmowała zamówienia kiedyś? :P Poza wymienionymi już elementami, bardzo podoba mi się ogon, szczególnie z lewej strony wygląda świetnie. Super "podrasowaniec" :)
Avatar użytkownika
Maja
Pasjonata
 
Posty: 184
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 13:36
Posiada modeli: 108

Postprzez Gość » 26 gru 2014, o 22:01

Nie dość że takie fajne rzeczy się dzieją jak mnie nie ma to jeszcze wcięło mi mojego posta którego pisałam pół godziny. Ehh, no jeszcze raz, ale krócej :P Także tego... Koń serio pierwsze wrażenie to jest wow, ale od razu parę małych detali do poprawki zobaczyłam, chociaż najlepiej go nie poprawiaj (chyba że chcesz) tylko zastosuj to w następnych koniach. Po pierwsze nadlewki na grzywie na głowie, fajnie jest jak ich nie ma, napisów na brzuchu też nie powinno być, chociaż jak kto woli :) Dalej - kopyta - malowałaś je też od spodu? O kolor i kształty się nie czepiam, bo każdy powinien mieć własny indywidualny styl jak wiadomo :P Następnie biała farba, ogólnie to z nią są największe problemy, ale widzę Tobie poza lewą przednią nogą, gdzie widać smugi to nie zaszkodziła :) Ano i jeszcze nie wiem czy kasztany są białe czy tylko tak wyglądają. Ale ogólnie koń jest super i naprawdę mi się podoba, cieniowanie pyska bardzo. Mam słabość do srokaczy na skarogniadym heheh. Czekam na następne modele :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Patrycja » 27 gru 2014, o 18:17

Nieleka, wabankowa, bardzo dziękuję :)
Maja, eeee do zamówień to na pewno jeszcze daleka droga :P jeszcze długo pewnie nie będę czuła się "na siłach" ;) muszę przyznać że ogon sprawił mi najwięcej kłopotu żeby wyglądał jako tako ;)

Metalfish, dzięki za rady! bardzo się przydadzą. Po kolei. Nadlewki i napisy. Ja chyba nawet nie mam nadzędzi żeby coś z tym zrobić. Napisy mi nie przeszkadzają, ale co do nadlewek to racja. Nie myślałam o tym jak malowałam ;) ale faktycznie dopiero przy następnych malowaniach postaram się coś z tym zrobić.
Kopyta jeszcze od spodu nie ruszone ;) ale na brzegach naturalnie się wycierają więc pewnie i tak mniej więcej tak je zrobię żeby wyglądały autentycznie.
Faktycznie biała farba zostawia smugi, ale nakładając drugą warstwę ładnie kryje. Z resztą "smugi", które zostawia za sobą pędzel można fajnie wykorzystać nadając fakturę przypominającą sierść pod warunkiem że kładzie się farbę zgodnie z kierunkiem rosnącego włosa. I na koniec dzięki serdeczne za słowa uznania :) ja też mam niesamowitą słabość do skarogniadych srokaczy i w ogóle koni skarogniadych.

Przy okazji porwałam się pewnie z motyką na słońce bo maluję pierwszy model od zera. Koń będzie skarogniady. Także trzymajcie kciuki. Efekty niebawem ;)
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Nieleka » 27 gru 2014, o 18:30

Patrycja napisał(a):Po kolei. Nadlewki i napisy. Ja chyba nawet nie mam nadzędzi żeby coś z tym zrobić.

Najprostsze (ale też najbardziej pracochłonne) rozwiązanie to kilka gradacji papieru ściernego i ostrożne szlifowanie - możesz nawinąć go na patyczek do szaszłyków, jeśli musisz wyszlifować coś w trudno dostępnym miejscu.

Patrycja napisał(a):Z resztą "smugi", które zostawia za sobą pędzel można fajnie wykorzystać nadając fakturę przypominającą sierść pod warunkiem że kładzie się farbę zgodnie z kierunkiem rosnącego włosa.

Z tym bym jednak uważała, zwłaszcza na małych figurkach, bo bardzo łatwo o konia z zespołem Cushinga.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Następna strona

Powrót do Customy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron