Nowości 2015

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Nieleka » 14 gru 2014, o 09:48

Yay, jeźdźcy dla SMek! Muszę jednak pomyśleć o powiększeniu kolekcji w tej skali.

Z innych nowości podoba mi się Picasso i muł. Nigdy nie myślałam o dołączeniu do kolekcji innych koniowatych, ale powoli zaczynam zmieniać zdanie.

Oprócz tego bardzo podoba mi się Liam, szkoda że to skala classic. Na kuca mi nie wygląda, a szkoda, bo potraktowałabym go po prostu jako kuca w skali traditional - classic jednak mi nie odpowiada.

Jeżeli chodzi o lalki, to mam szczerze mówiąc mieszane uczucia. Nie przeszkadzają mi ich nowe głowy, ale ich malowanie już tak (męska lalka byłaby ok, gdyby nie te gigantyczne oczy). Żeńska lalka jest fajna, w końcu jakaś ciemnoskóra postać, poza tym jest świetnie ubrana.

No i ciekawostka: http://braymere.blogspot.com/2014/12/br ... reyer.html
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez AgnieszkaOL » 14 gru 2014, o 12:55

Muszę zacząć oszczędzać...
Avatar użytkownika
AgnieszkaOL
Początkujący zbieracz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 20:13
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez Lila2006 » 14 gru 2014, o 17:46

SM-ki fajne. Czy mi się wydaje, czy widzę 3 nowe moldy? Na pewno kilka trafi na moje półki. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Zeta » 14 gru 2014, o 18:57

Stablematesy podobają mi się bardzo, niemal wszystkie. Oj, trzeba miejsce szykować.
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Aon-Adharcach » 14 gru 2014, o 19:14

Zeta napisał(a):Stablematesy podobają mi się bardzo, niemal wszystkie. Oj, trzeba miejsce szykować.

Co nie? :D
I jeszcze jak będą tak ładnie pomalowane jak na zdjęciach, to poważnie rozważę zatrzymanie kilku w stanie OF. Ba, już rozważam z niektórymi obecnymi :P

Duże jakoś mnie niezbyt ruszyły w tym oku, ale maluchy nadrobiły to z nawiązką :D

EDIT: MPV ma lepsze zdjęcia, zaraz podmienię.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Lila2006 » 14 gru 2014, o 21:30

Islander z tego zestawu ze źrebakiem niespodzianką to chyba najlepszy przedstawiciel tej rasy jakiego w ogóle widziałam. Oczywiście moim skromnym zdaniem. Musi być mój. I andaluz i mustang (w SM-kach na amerykańskie rasy przymykam oko ;) ).
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Zeta » 15 gru 2014, o 00:29

Btw, nie wiem, czy zauważyliście, ale ten drugi pojedynczy stablematesik (kary andaluz) wygląda niemal identycznie, jak andaluz z serii Breeds Of The World. To chyba nie jest zbieg okoliczności Ouo.
Jestem ciekawa, jak będzie się prezentował na żywo :) W sumie mogliby i inne ciekawe modele tak pomniejszyć ;).
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Aon-Adharcach » 20 gru 2014, o 20:08

Zeta, ten mold pojawił się już w zeszłym roku, jako limitowany dołączany do biletu na BreyerFest :) Zowie się Chrome.

Obrazek
http://identifyyourbreyer.com/identify/ ... Chrome.htm


Na MPV ktoś wrzuciła zdjęcie Peppermint Kiss - modeli świątecznego 2015:

Obrazek

EDIT:
Zdjęcia niepromocyjne z eBay'a:
Smokin Double Dutch: http://www.ebay.com/itm/Breyer-Smokin-D ... 3f435d89c7
Jubilation: http://www.ebay.com/itm/Breyer-Jubilati ... 3f436ced76
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Apache. » 20 gru 2014, o 23:50

Łaaaał, nie byłam do końca przekonana do modelu Smokin Doublebutch, ale po zobaczeniu jego real fotek oniemiałam. Bardzo mi się podoba w tej wersji kolorystycznej, jednak bardziej niż wszystkie poprzednie. To chyba jednak był świetny pomysł, by zrobić z niego takiego srokacza, podejrzewam, że to przysporzy temu nieco zapomnianemu już moldowi trochę sławy. :) No i warto zauważyć, że niebieskie oko (czy oczy) modelu ma odpowiedni odcień, nie to co na przykład rybie oko Cześka.
A Jubilation, no cóż, wygląda... przyzwoicie. ;) Bez zaskoczenia.

Pepperment Kiss też fajny. Ciekawa jestem, jak wygląda dokładnie malowanie modelu, jak na razie wydaje się, że to jakiś ciemniejszy wariant maści siwej. Ale bardziej niż maść sama w sobie martwi mnie jakość malowania. Ostatni model świąteczny Bayberry And Roses nie zachwyca pod tym względem. Nawet wywiązała się na ten temat mała dyskusja na forum Fallen Leaves i ktoś wstawił zdjęcie tego modelu również bez stroika, ale utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu, że malowanie jest naprawdę kiepskie (wystarczy porównać je sobie do pierwszego malowania na tym moldzie - Esprita). A wielka szkoda, bo przy malowaniu dobrej jakości maść prezentowałaby się super, sama w sobie jest bardzo ciekawa.
Ale tak ogólnie to podobają mi się te stroiki na modelach świątecznych z ostatnich kilku lat. Każdy jest inny, mimo że wydawałoby się, że zakres kształtów i kolorów, jakie można im nadać, jest raczej ograniczony.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Maliaorca » 22 gru 2014, o 20:09

Pepperment Kiss ma w sumie całkiem fajny ten "rynsztunek". Brałabym...
SM w tym roku są boskie, muszę wreszcie porządnie zająć się tą skalą.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Eowima » 2 sty 2015, o 13:42

Tegoroczne nowości wyjątkowo udane. Liam super, pozostałe classiki w nowych bardzo przyjemnych maściach, Don't Look Twice też wygląda miło, rząd do polo i juczny super, no i wrócili do muła i dali w końcu Desatado jako regularny model. A stablematesy - SUPER.

Trochę real fotek z Ebay:

Obrazek
Obrazek
Ech, te [s]gwiazdki[/s] jabłka...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez Clevelka » 11 sty 2015, o 11:53

Picasso, on jest regularny! On MUSI trafić do polskiego sklepu. Przynajmniej ja go bardzo kcem :) Byłby koleszka dla Esprita, bo podobni.
Avatar użytkownika
Clevelka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 264
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Aon-Adharcach » 11 sty 2015, o 11:58

Na oficjalnej stronie Breyera napisali, że muł jest limitowany tylko do 2015 roku - czyli na pewno za rok go wycofają. Podejrzewam, że kuc polo jest limitowany na tej samej zasadzie, ale nie mam pewności.

Liam jest fajny, ale na QH nie bardzo mi pasuje - łepek ma zbyt kucowaty. Do QH pasuje mi tu jedynie duży zadek i maść :lol:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Capricorn » 11 sty 2015, o 12:40

Z Tradów to chciałabym bardzo Don't Look Twice, bo ten mold jest na mojej chciejliście od dawna.
Picasso? Hmmm... w tej maści niezbyt mi się podoba. Zobaczymy jak na żywo.
Jeszcze wyścigowiec mi się spodobał, ale niekoniecznie go muszę kupować ;)
Z Classiców to chciałabym tylko tego konia do wyścigu z beczkami, ale też niekoniecznie w tej maści.
Natomiast SM, to tak połowę bym przygarnęła z wielką chęcią :)
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Capricorn » 16 sty 2015, o 00:29

Ja chcę!!!!!!! :wow: :oops:
Obrazek

Obrazek

Co prawda cała seria jest strasznie kolorowa, ale z chęcią przygarnę wszystkie!
Obrazek

Tylko podobno dostępne są tylko online na breyerhorses.com (zdjęcie z official breyer)
:(
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości