Mojo Fun 2015

Firma z Hong Kongu. W Polsce dostępna pod nazwą "Animal Planet".

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Mojo Fun 2015

Postprzez Aon-Adharcach » 17 lis 2014, o 18:10

Firma właśnie wrzuciła na FB zdjęcie pierwszego modelu konia na następny rok - kłusaka orłowskiego autorstwa naszej Any ;)

Obrazek

Mam jedno zastrzeżenie - czemu nie kłusujący? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Shadow » 17 lis 2014, o 19:13

Wygląda całkiem, całkiem. Na tym zdjęciu przypomina mi trochę ogiera achał-tekińskiego Schleich.
RANDOM_AVATAR
Shadow
Hobbysta
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 18:22
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Postprzez AgnieszkaOL » 17 lis 2014, o 19:54

Bardzo podoba mi się ta rasa. Od początku czekałam na taki model :D
Avatar użytkownika
AgnieszkaOL
Początkujący zbieracz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 20:13
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez Ana » 17 lis 2014, o 20:50

:) Cieszy mnie wasze raczej pozytywne przyjecie tej figurki. :D :yay:
Oczywiście krytykę też przyjmę, nie martwcie się. Uważam że konstruktywna krytyka jest bardzo cenna :) ;)

Mangalarga, fakt, nie jest w kłusie. :x Już wyjaśniam ;) Przy tej rasie musiałabym godzić się na kilka kompromisów przy pozie kłusującej. Jak widzisz nogi, zwłaszcza nadpęcia muszą być w miarę grube, to już jeden kompromis, który utrudnia pokazanie charakterystyki rasy. Przy rasach chudonogich kłus jest pozą trochę ryzykowną. Zabawka musi być przecież stabilna. Więc minimum 3 nogi muszą dotykać ziemi, a najlepiej jeśli dotykają jakąś nieco większą powierzchnią niż samym czubkiem kopyta (przynajmniej wg mojego szefa, patrz na negatywny przykład konia Mojo w kłusie, ich konia holsztyńskiego zdaje się). Czyli w kłusującym kłusaku nogi musiały by nie tylko być trochę pogrubione, ale jeszcze momentami w przekłamanej pozie lub nierównej długości. Wolałam ocalić jego kończyny wybierając statyczną pozę. Natomiast nie wszystkie rasy są tak problematyczne więc nie myślcie, że wszystkie konie Mojo będą już tylko w pozie stojącej ;)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Aon-Adharcach » 17 lis 2014, o 21:19

Ana, nie martw się, rozumiem. To był bardziej taki żart ;)

Niestety, to jest minus zbierania figurek, które są de facto zabawkami...
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Ana » 17 lis 2014, o 21:42

Mangalarga, OK tak myślałam że to nie jest w sumie jedyna możliwa poza dla kłusaka :lol: Po prostu pomyślałam że wyjaśnienie może być ciekawe, gdyby kogoś interesowało troszeczkę zaplecze projektowania takich zabawek. :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Julia » 17 lis 2014, o 22:08

Mnie wyjaśnienie zainteresowało ^^
Ładny, ładny od jakiegoś czasu zamierzam kupić kilka modeli z tej firmy i ten do nich dołącza. I wszystkie autorstwa Any xD taki piękniś... :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Capricorn » 18 lis 2014, o 21:52

Podoba mi się, a jakby go jeszcze Metalfish na jabłkowitego strzeliła to mmmmmmmm XD
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez rzekotka » 19 lis 2014, o 16:41

Piękny, a jak jeszcze pomyślę, że jest autorstwa jednej z nas to jestem pewna zakupu :mrgreen:
Ostatnio edytowano 23 lis 2014, o 18:08 przez rzekotka, łącznie edytowano 1 raz
"Koniu mój, chrapy odymałeś z głowy,
Język twój giętki - czy może być słodszy?
A kto, mój koniu, pieszcząc twoje oczy,
Zgubiłby krój ich: złotomigdałowy?(...)"
Avatar użytkownika
rzekotka
Hobbysta
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 14:31
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Ana » 20 lis 2014, o 17:31

Cieszę się z tak pozytywnego przyjęcia tego modelu, naprawdę!! :-D Dziękuę za Wasze miłe słowa Rzekotka, Julia i Capircorn!!! :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Carmen » 20 lis 2014, o 18:55

Cudo *.* Podoba mi się. Muszę się trochę obkupić w mojo.

Wiadomo, że zabawki mimo wszystko muszą być stabilne i ty musisz się podpasować pod wymagania szefa. Jak najbardziej jest to zrozumiałe. Ale jak na takie wymagania to sobie świetnie z tym radzisz.
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez dorotheah » 20 lis 2014, o 20:10

Ana Ja to Ci przede wszystkim gratuluje tego, ze kolejna z Twoich figurek wyszła z współpracy z Mojo :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Ana » 21 lis 2014, o 09:15

Dziękuję serdecznie Carmen i Doroteah :) :-D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez dorotheah » 21 lis 2014, o 10:58

No i dobrze, że idziesz z mniej popularnymi rasami- w tej skali jest to świetna sprawa :)
Ja niestety, z braku miejsca, i przerośniecia mej kolekcji, postanowiłam maksymalnie wstrzymywać się z zakupami modeli w tej skali (poza kilkoma must have), a część pójdzie na sprzedaż. Gdyby nie to pewnie bym się skusiła, bo konik ma swój urok , tak trzymaj :D
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Ana » 21 lis 2014, o 17:36

No, na wybór rasy mam zazwyczaj niewielki wpływ, inaczej Mojo miało by już ładną kolekcję nie często robionych ras, haha :D Ale staram się tam sugerować różne opcje. Niestety pozostałe konie na przyszły rok reprezentują raczej standardowe i często przedstawiane rasy. No ale ten kłusak, czytam komentarze na forum międzynarowdowym figurkarskim STS i widzę że o ile w Polsce chyba każdy słyszał o tej rasie to jednak "na zachodzie" nie jest to bardzo znana rasa. Więc jakieś walory edukacyjne dostrzegam w takim wyborze ze strony Mojo :)

A co do Twojej decyzji Doroteah, mogę to łatwo zrozumieć! Obecnie jest ogromny wybór modeli a finanse i ilość przestrzeni na kolekcje ograniczone. Więc trzeba wybrać to co się najbardziej lubi. Ja też myślę że łatwiej znaleźć realistyczne konie w raczej w większych skalach. A jeśli jeszcze chodzi o robienie akcesorii i rzędów dla modeli to już w ogóle najlepsze są skale Traditional ewentualnie Classic. :)
Sama też mam trochę przerośniętą kolekcję (zwłaszcza dzikich zwierząt) więc staram się też ograniczać, a nawet rozsyłać, sprzedawać te figurki które nieco mniej lubię.
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Następna strona

Powrót do Mojo Fun / Animal Planet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron