Apache. rzeźb-... próbuje rzeźbić :D

Czyli modele wykonane własnoręcznie od podstaw.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Askada » 17 wrz 2014, o 15:46

Piękna rzeźba, a z każdym dniem coraz piękniejsza! :mrgreen: Może faktycznie głowa jest ciut za szeroka, ale mnie zastanawia coś innego... Czy nie przesadziłaś w drugą stronę z tymi wszystkimi mocno widocznymi mięśniami itp.? Bo jednak koniki polskie są dość grubiutkie i kucykowate, a Twoja klaczka bardziej przywodzi mi na myśl jakiegoś cięższego, potężniejszego konia. Bo chyba docelowo miał to być konik polski, może coś się zmieniło, nie wiem :>
Koń-piękno doskonałe
Avatar użytkownika
Askada
Pasjonata
 
Posty: 142
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 21:34
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Apache. » 17 wrz 2014, o 20:50

Metalfish, Askada, wielkie dzięki. :-D
Hmm, mówicie, że głowa za szeroka... Szczerze mówiąc, to bardziej wina mojego aparatu w komórce, gubi proporcje. :-? Ja ten łeb na żywo widzę inaczej i tu akurat nie dlatego, że się za dużo tej rzeźby naoglądałam, po prostu widzę, że w rzeczywistości jest węższy niż na zdjęciu i tyle. Do tego stopnia chyba nie zgłupiałam. :lol: Powiem tak - kiedy przykładam linijkę, wychodzi na to, że rozstaw oczu czy szerokość nozdrzy ma mniej więcej jak np. Elvis Presley's Bear, choć i mi samej wydaje się to podejrzane. :lol: Chyba po prostu ta cała "obudowa" głowy sprawia, że zdaje mi się inaczej, bo Misiek jednak ma tego bardzo mało, ogólnie drobny ma ten łebek.

Kiedy porównuje sobie ten łeb z łbami koników polskich, też wygląda to w porządku. Zauważyłam tylko, że przydałoby się zaokrąglić niektóre kształty, tak jakby "opleść" nimi lepiej głowę od przodu i chyba tego spróbuję.

Askada, ale zaznaczanie i szukanie tych wszystkich mięśni jest takie wciągające! :D A tak serio to trochę przegięłam. :P Z głową raczej nie, co najwyżej delikatnie załagodzę jej kształty, bo jednak nawet konik polski może mieć mocno zaznaczone kształty głowy, szczególnie przy letniej sierści. Ale z resztą - przede wszystkim z szyją, łopatkami, górnymi partiami nóg - nie mogę już sobie pozwolić na coś takiego. Postaram się znaleźć jakiś zdrowy kompromis, bo też nie chcę, żeby wcale tam nic nie zostało.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Koniara262 » 18 wrz 2014, o 14:57

Na moje oko z łebkiem jest wszystko OK, jedynie te mięśnie w okolicach szyi są zbyt wyraźne, ale sama przyznałaś, że zamierzasz je złagodzić.
Prezentuje się coraz lepiej, aż moja cierpliwość się kończy by zobaczyć efekt finalny (oczywiście nie bierz tego do siebie, jak ja to mówię - lepiej robić rok i wyczarować dzieło sztuki niż 5 minut i milion razy poprawiać ;) )
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Kari » 18 wrz 2014, o 17:42

:o
No jest coraz lepieej!!!
Z pyskiem wszystko gra. Chociaż wszystkie te fałdki i wałki i inne kojarzą mi się ze skórą buldoga. xD hehehe
Tak tak, nogi mają ułożenie obiecujące. ;D hehe
Przednia lewa potrzebowałaby w górnej części albo więcej masy (najpierw masa, potem rzeźba - nabiera innego znaczenia) albo przeeesunięcia lekko do przodu (jeśli wiesz, o co mi chodzi). ;)
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Apache. » 20 wrz 2014, o 11:43

Stworzyłam potwora... :lol:
Obrazek

Spójrzcie na toto swoimi obiektywnymi oczyma, bo moje już powoli wychodzą z orbit. xD Jak dla mnie to wygląda jak na razie jak jakaś beczułka :lol: (no niby to miała być taka trochę podpasiona klacz, ale czy aby nie przesadziłam?). Co prawda nadałam do tej pory tylko ogólnych kształtów, wiele się tam jeszcze zmieni, ale muszę wiedzieć, jak to wygląda według Was na obecnym etapie, żeby wiedzieć, w jakim kierunku mam iść.
Myślę, że kłodę będę wykańczać jako ostatnią, bo i tak ciągle obejmuję rzeźbę w tym miejscu i wgniatam tam paluchy (ile ja bym dała za jakąś fajną, solidną podstawkę... ;-;).
Swoją drogą, tak wyglądała, kiedy jej jeszcze nie roztyłam :lol: (nie patrzcie na to prowizoryczne, grzywopodobne coś, było doczepione tylko na próbę :P).
Obrazek


Drugiej strony jeszcze nie pokazywałam? Co prawda nie ma tam dużo do oglądania, ale chociaż można obczaić ogólną sylwetkę i proporcje, może akurat zobaczycie, że coś tam nie gra.
Obrazek

Jeszcze wracając do tej głowy, tutaj zdjęcie, które jako tako odzwierciedla jej prawdziwą szerokość. Co prawda chamsko prześwietlone, widoczne są ledwo jakieś ogólne zarysy itp. itd., ale mniej więcej widać, o co biega. :P Sam pysk w rzeczywistości jest trochę drobniejszy.
Obrazek
A tak ogólnie to już niby miałam ją z jednej strony skończoną, a teraz znów przemodelowuję, bo coś mi tam nie pasowało. Ale póki nie wiedziałam, co to dokładnie było i jaki efekt chciałabym teraz osiągnąć, wzięłam się za pogrubianie ciała, tylne nogi, zad itd. Do głowy później na spokojnie wrócę.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Kari » 20 wrz 2014, o 16:14

"Utalentowany Mistrz Painta" xD

Jakoś nie chce mi się pisać wiele, więc pozaznaczałam.

Obrazek

Obrazek

NIe jestem w tej dziedzinie specjalistą, więc to jest tylko tak ogólnikowo i nie tak profesjonalnie i wgl. ;-)
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Apache. » 20 wrz 2014, o 23:55

Dzięki za poprawki, Kari, Miszczu Painta. :mrgreen: Niektórych z tych błędów byłam świadoma, ale kilku nie zauważyłam (na przykład tego, jak prawa przednia noga wygląda od lewej strony konia. Nie wiedziałam, że od tej strony jest nadal tak mocno wklęsła).

Alee...

Szczerze mówiąc, to już nieważne. :lol: Bo nie będzie konika polskiego. Dłuugo z nim walczyłam, ale w pewnym momencie stwierdziłam, że nic z tego. To nie na moje nerwy.


... Nie nie nieee, to nie koniec, tak szybko się nie poddałam. :mrgreen: Ale i nie mogę powiedzieć, że był to żart, bo rzeczywiście odpuściłam sobie konika polskiego, w sensie rasę. ;) Na razie powiem tyle, że moja rzeźba przeszła drastyczną przeróbkę, na tyle, że odrywałam spod spodu kawałki wcześniej wypieczonej masy, a nawet rozbierałam niektóre elementy do gołego drutu (nogi i szyję). Poza została zupełnie zmieniona, to samo proporcje. Nie będzie to już koń prymitywnego typu, bo jak na razie najwyraźniej jakoś sobie z nimi nie radzę. :P

Wybaczcie, że nie wrzucę żadnego zdjęcia, ale jestem na etapie przerabiania sylwetki, więc ciągle się coś na tej rzeźbie dzieje. A poza tym zauważyłam, że naprawdę mój aparat w komórce okropnie radzi sobie z łapaniem proporcji. Porównałam sobie obraz, który widzę przez obiektyw i ten, który widzę gołym okiem i muszę powiedzieć, że różnica jest kolosalna, wcale nie przesadzam.

Ale powiem tak - wreszcie jestem zadowolona z tej rzeźby, bo przechodziłam z nią ostatnio mały kryzys i zrozumiałam, że już nie uda mi się uzyskać efektu, na jakim mi zależało. Tak więc postanowiłam zaryzykować i zrobiłam, co zrobiłam. Myślę, że Wam również bardziej spodoba się w obecnej postaci. :) Postaram się dorwać jakiś aparat i cyknąć parę zdjęć, kiedy będzie tam już coś sensownego do pokazania. A myślę, że to nadejdzie niedługo, gdyż dzięki zmianie pozy pracuje mi się o wiele szybciej. :D
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Gość » 21 wrz 2014, o 00:00

Apache., teraz to mnie zaciekawiłaś. Czekam na fotki :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Koniara262 » 21 wrz 2014, o 00:25

Apache zaczynam się bać, ale skoro jesteś zadowolona z nowego koniska to na pewno będzie świetny :)
Pozostaje tylko czekać na zdjęcia.
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Maliaorca » 21 wrz 2014, o 15:17

No, no, czekam zdjęcia koniska po transformacji :)
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Apache. » 25 wrz 2014, o 17:01

No dobra, zdjęcia w sumie takie byle jakie, ale nie mogłam już dłużej czekać.
Od razu zaznaczam - to wszystko to są tylko ogólne zarysy, teraz zacznie się skrobanie, piłowanie, dokładanie i inne cuda. :P Proporcje nadal nie są ostateczne (głównie muszę pokombinować z nogami i szyją).

A oto Helisa!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiem, ta poza... :lol: Już wyjaśniam. Sama nie interpretuję jej jednoznacznie, ale na pewno nie miała to być pozycja typowo leżąca, bo taka wygląda inaczej - czy koń leży na boku, czy na brzuchu, zwykle podwijając nogi. Miało to wyglądać mniej więcej jakby klacz wcześniej leżała i podnosiła się z ziemi - może po prostu tarzała się wesoło w piachu i nagle coś przykuło jej uwagę? ;)

Nie wiem, na ile to widać na zdjęciach, ale wydaje mi się, że właściwy efekt osiągnęłam, bo i moim bliskim, których pytałam o zdanie, ta poza od razu się w taki sposób skojarzyła - że klacz wygląda, jakby wstawała. A taki efekt miały wywołać: "nieuporządkowane" ułożenie nóg, zadarta głowa, wygięta i wyciągnięta szyja (jakby podnoszona z ziemi albo wyciągana do przodu, kiedy klacz wybija się do pozycji stojącej), nie przylegający mocno do ziemi i lekko przekręcony tułów (zad leży bardziej na boku, a przód ciała jest już nieco uniesiony), czy nawet dynamicznie ułożony ogon (albo raczej jego zaczątek jak na razie :P, ale tak czy siak, na pierwszym zdjęciu widać jego ułożenie najlepiej). Nawet uszy odskoczyły trochę na boki, co też miało dodać dynamizmu.


A skąd w ogóle ten pomysł? Raz, że nogi rzeźby okazały się za słabe, by mogła stać stabilnie o własnych siłach. Musiałam je całkiem rozebrać i mimo że je usztywniłam, owijając główny drut kolejnym drutem, to i tak nie miałam serca stawiać konia z powrotem do pionu. :P Bo - dwa - przypomniało mi się, że zawsze sama chciałam mieć model przedstawiający konia w leżącej czy podobnej pozycji, także dodatkowo nakręca mnie to, że tak jakby lepię ARkę sama dla siebie. :lol: Fajnie by tak było wyczarować sobie wymarzone konisko. :) Mam nadzieję, że jakoś to wyjdzie.


Wcześniej wspomniałam, że muszę pokombinować najwięcej z nogami, bo coś tam mi się nie podoba. Wiem, co się zmieni jeszcze w tylnych, dlatego o nie się nie martwię, a bardziej chodzi mi o przednie. Może to dlatego, że nie są jeszcze równej grubości, a stawy będą jeszcze przesuwane, ale prawa noga wydaje mi się nieco przydługa względem lewej. Nie wiem tylko, czy to lewą powinnam wydłużyć, czy prawą skrócić. :P Muszę zrobić trochę pomiarów i się przekonać.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Gość » 25 wrz 2014, o 17:18

CZAD! Mega mi się podoba. Zdecydowanie lepsza niż ta pierwsza :o w ogóle nie wpadłabym na to, że zrobisz z tego koniska stojącego leżące. Na razie jestem zachwycona. Może potem uda mi się wykrztusić sensowny komentarz :p
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Ana » 26 wrz 2014, o 09:38

Łał. No fajnie wygląda, podoba mi się!!! :!: ¦wietnie wyszła zwłaszcza głowa! A poza bardzo interesująca, rzeczywiście wygląda jak w połowie jakiegoś ruchu. :-D Super!
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Askada » 26 wrz 2014, o 12:19

Cudny model, świetnie złapany moment ruchu i wspaniały łeb :) Osobiście zdecydowanie jestem za tą wersją, choć poprzednik też był niczego sobie :mrgreen:
Koń-piękno doskonałe
Avatar użytkownika
Askada
Pasjonata
 
Posty: 142
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 21:34
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Carmen » 26 wrz 2014, o 19:00

Jeju! Podoba mi się! O wiele lepsza poza!

Łeb wyszedł ci świetnie.

Ludzie, ludzie sprzedajcie mi talent :/
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rzeźbienie i lepienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron