Breyer w Polsce!

Amerykańska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Capricorn » 5 maja 2014, o 18:56

Cedric? Mąż mnie z domu wyrzuci...
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Gość » 6 maja 2014, o 17:12

Capricorn, A mnie mama z domu ;D Ale mam też dobre wiadomości, dla fanów nowych modeli ;) Ale mam już model, przykładowe , które mają się pojawić od 4-5 tygodni ;) A sa nimi :
Frankel - 1712
Indian Pony - 1706
Sam - 1707
Brabant - 430013
Trooper - 1701
SBH Phoenix - 1716.

Proszę ! Ja tu narzekałam , że nic nie kupię, a tu coś takiego ! Cedric oraz SBH Phoenix mają być moi, więc błagam, zsotawcie też te 2 pyśki dla mnie , nie wykupcie wszystkiego :) PS. Mają być też nowe akcesoria.. No zobaczymy ;) PS. Jeśli BreyerPolska nie będzie dawał informacji o moich modelach, ja chętnie będe się tym zajmować ;)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Eowima » 6 maja 2014, o 17:51

A Weather Girl jak nie było, tak nie ma...
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez Apache. » 6 maja 2014, o 21:20

Eowima napisał(a):A Weather Girl jak nie było, tak nie ma...

Wybacz, ale nie wiem, jak można wierzyć w takie cuda, jak sprowadzenie Weather Girls do Polski w takim czasie, tzn. kilka lat po zakończeniu tej serii Treasure Hunt (tym bardziej, że kupowanie tych modeli teraz już "jest bez sensu", skoro nawet gdy zbierzesz wszystkie, nie dostaniesz nagrody ;)). Nawet gdyby w tym roku jakaś seria TH wyszła, to i tak nie jestem pewna, czy mogłaby pojawić się również w Polsce...

Ale mówiąc już konkretnie o Weather Girls, rzadko kiedy można jeszcze dorwać egzemplarze NIB w sklepach, a na takim Ebay'u sprzedawcy sporo sobie za takie liczą, szczególnie za Thunderstorm. Tych modeli już dawno nie można kupić na oficjalnej stronie Breyer'a. Więc tym bardziej nie wyobrażam ich sobie u polskiego dystrybutora, to po prostu wydaje się fizycznie niemożliwe, chyba że byłyby to jakieś pozostałości z magazynu czy cuś.
Dlatego zresztą muszę przyznać, że jestem nieco zszokowana informacją o sprowadzeniu Cedric'a, w końcu on też jest już chwilę wycofany i na stronie Breyer'a niedostępny. Ale jak widać, trochę się zachowało egzemplarzy i dla nas. ;) Choć może to nie jest takie znowu dziwne, z Cedriciem to inna sytuacja. To w końcu zwykły, regularny model, do tego wycofany ledwie od początku tego roku.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Eowima » 6 maja 2014, o 23:19

Apache., mój komentarz miał charakter żartobliwy, bo:

a)informacja o dostawie nie jest oficjalnie potwierdzona przez BreyerPolska.

b)
Sporo osób zawsze było chętnych na pogodynkę. Kiedy układaliśmy chciejlistę (ankieta została dodana przez Mangalargę 5 STYCZNIA 2013) uwzględniając w niej klacz, która ostatecznie dostała 11 głosów (żaden model nie uzyskał więcej, WG miała równy wynik Z Totilasem, Marwari, Diamondem, etc.)
chciejlista TU.

I chyba jakaś koncepcja ze strony Breyer Polska też była.
Capricorn napisał(a):Breyer Polska wrzucił taką fotę na swój profil:
Obrazek
ale ten koń chyba nie będzie w sprzedaży... żadnego opisu nie dali... teraz żyj człowieku w niepewności do poniedziałku :/ ;)


Ale żeśmy się jej nigdy nie doczekali.

Na MPV można obecnie nabyć dwie najpopularniejsze Pogodynki - Sunny i Cloudy. S¡ dostępne, Sunny nawet w średniej cenie Breyerów Trad. (jak na MPV).
http://shop.modellpferdeversand.de/Brey ... :6914.html
http://shop.modellpferdeversand.de/Brey ... :1067.html

A co z przytoczonym przez Ciebie niedawno przypadkiem Susecion i Le Fire? :)

Cuda się zdarzają (ale nie warto na nie liczyć).
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez Gość » 7 maja 2014, o 06:54

Eowima,

Pisałam z dystrybutorem BreyerPolska i napisali mi jakie modele będą dotępne pod koniec czerwca ;) ;)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Apache. » 7 maja 2014, o 10:16

Eowima napisał(a):Sporo osób zawsze było chętnych na pogodynkę. Kiedy układaliśmy chciejlistę (ankieta została dodana przez Mangalargę 5 STYCZNIA 2013) uwzględniając w niej klacz, która ostatecznie dostała 11 głosów (żaden model nie uzyskał więcej, WG miała równy wynik Z Totilasem, Marwari, Diamondem, etc.)
chciejlista TU.

Ankieta jeszcze nic nie znaczy. Przykładowo, co z tego, gdyby najwięcej głosów zdobyła taka JustADream, skoro sprowadzenie jej i tak byłoby fizycznie niemożliwe? Choćby polski dystrybutor uważnie czytał nasze prośby i próbował się do nich ustosunkować, to nawet gdyby stanął na głowie, nie wszystko jest w stanie zrobić. W takiej sytuacji nie wystarczy chcieć, trzeba się liczyć z realiami. I z tego co widzę, Mangalarga podobnie podeszła do sprawy, usuwając z ankiety takie pozycje jak modele limitowane, ze specjalnych edycji czy od jakiegoś czasu wycofane.


Eowima napisał(a):I chyba jakaś koncepcja ze strony Breyer Polska też była.
Capricorn napisał(a):Breyer Polska wrzucił taką fotę na swój profil:
Obrazek
ale ten koń chyba nie będzie w sprzedaży... żadnego opisu nie dali... teraz żyj człowieku w niepewności do poniedziałku :/ ;)


Ale żeśmy się jej nigdy nie doczekali.

Znam sytuację ze zdjęciem. Podejrzewam, że zostało dodane jako reprezentujące po prostu "fajny" model Breyer'a (tym bardziej, że to zdjęcie dość wyszukanej Rainbow, a nie jakiejś Sunny czy Partly Cloudy), żeby przyciągnąć uwagę i może pokazać też osobom, które nie orientują się w starszych edycjach, tylko żyją erą "GG Valentine i Heartbreaker'a", że Breyer ma jeszcze kilka asów w rękawie. Do takich podejrzanych spraw trzeba podchodzić z dystansem, żeby się nie zawieść. Lepiej pomyśleć racjonalnie i nie dowierzać (tak, racjonalnie, nie sceptycznie, nie pomyliłam się), a później w razie czego być pozytywnie zaskoczonym, niż mieć nadzieję i najzwyczajniej w świecie się rozczarować. I takie właśnie miałam i nadal mam podejście do tego zdjęcia.


Eowima napisał(a):Na MPV można obecnie nabyć dwie najpopularniejsze Pogodynki - Sunny i Cloudy. S¡ dostępne, Sunny nawet w średniej cenie Breyerów Trad. (jak na MPV).

Jestem świadoma, że można jeszcze kupić Sunny i Partly Cloudy na MPV, ale MPV to MPV, nie ma co się porównywać. :lol: Oni w ogóle mają u siebie kilka takich "perełek", czasem w czeluściach strony można znaleźć nawet takie modele jak siwy Newsworthy czy DZ Weedo... takie, których "nie powinno" już tam być, a jednak. Może po prostu sprowadzili je za czasów, gdy były powszechnie dostępne, w na tyle pokaźnej liczbie, że ostały się w sklepie jakieś resztki. To samo podejrzewam jest z Weather Girls i tyle co zdążyli sprowadzić, tyle sprzedają, ale nie mają już szans na sprowadzenie ich więcej. W Ameryce pewnie jest jeszcze więcej takich sytuacji i tak jak wspomniałam, dotyczy to głównie sklepów stacjonarnych (wnioskuję to chociażby na podstawie zdjęć sklepowych stoisk Breyer'a znalezionych w internecie, przy uwzględnieniu czasu, w jakim zostały zrobione), bo takie oferty w internecie zwykle ktoś szybko wyczaja (zdarzają się i takie, nie zaprzeczam, ale nie są czymś typowym). U nas nieraz ma to miejsce ze Schleich'ami, a tam w sumie to Breyer'y są bardziej na porządku dziennym.


Eowima napisał(a):A co z przytoczonym przez Ciebie niedawno przypadkiem Susecion i Le Fire? :)

Cuda się zdarzają (ale nie warto na nie liczyć).

Dlatego zaznaczyłam, że co najwyżej mogłyby to być jakieś pozostałości z magazynu, nawiązując właśnie do ostatnich modeli zatytułowanych jako znaleziska magazynowe, w tym właśnie parki Susecion & Le Fire. ;)


Jeśli Twój komentarz miał charakter żartobliwy, to przepraszam, może wciąż zbyt poważnie do tego podchodzę. :lol:
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Eowima » 7 maja 2014, o 10:57

Apache., spokojnie, nie ma co robić z igły widły.
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Postprzez Apache. » 7 maja 2014, o 13:53

Eowima, okej, wybacz. :mrgreen: Swoje napisałam, mogę usunąć się w cieeeń. :lol:

Dodam tylko, że to oczywiście nie był jakiś osobisty przytyk do Ciebie, po prostu bywają osoby, które stawiają polskiemu dystrybutorowi żądania nie do spełnienia, a potem wielkie rozczarowanie. Nieraz widywałam już na wishlistach modele, których najzwyczajniej w świecie nie można już dostać ot tak w sklepach, bo są wycofane od wielu lat (choćby JustADream, o którą się tłuką na Ebay'u, Ruffian, Isadora Cruce itd., nie mówiąc o modelach limitowanych/specjalnych). Także swoją wypowiedzią starałam się takim osobom coś uświadomić. To tyle.
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez krysiek1108 » 7 maja 2014, o 14:37

-No i w związku z taką sytuacją, takie modele, niedostępne w sklepach (np. internetowych) trzeba poszukiwać w innych miejscach (np. licytacje), trzeba się więcej natrudzić, podenerwować, wypróbować własną cierpliwość, ale satysfakcja z tak zdobytych modeli jest zdecydowanie większa jak zwykły zakup w sklepie. :P ;)
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Eowima » 7 maja 2014, o 14:54

Apache, ja się nie gniewam. ;) A WG naprawdę wiele osób chciało, nie tylko ja.

Tak czy tak, jakiejś dostawy powinniśmy się spodziewać na breyer.com.pl. Pustki w sklepie ogromne, nie ma co drugiego traditionala i Stablematesów też brakuje.
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Poprzednia strona

Powrót do Breyer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron