Modele Any

Czyli modele wykonane własnoręcznie od podstaw.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Modele Any

Postprzez Ana » 14 lut 2014, o 11:29

W tym temacie mam zamiar posyłać zdjęcia figurek i modeli koni nad którymi pracuję oraz gotowych rezultatów.
Niektórzy z Was wiedzą że od pewnego czasu pracuję nad rzeźbą Hucuła. Obecnie praca jest na ukończeniu, niedługo zaczną się prace na formą (być może będzie ją w stanie wykonać mój mąż, tak jak działo się to z moimi pozostałymi pracami, ale ta figurka jest dużo większa więc będzie to wyzwanie, być może spróbujemy innej techniki, lub będę musiała znaleźć firmę która wykonuje formy na zamówienie)
Model jest w skali 1:12, czyli jak Breyer Classic. Myślę nad daniem mu imienia Halny lub Piastun, jeszcze nie jestem 100% pewna :)
Na tym etapie, przed oddaniem do formy, jestem jeszcze w stanie wykonać poprawki więc chętnie wsłucham się w Wasze korekty :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez krysiek1108 » 14 lut 2014, o 11:54

- Osobiście z Hucułami nie miałem do czynienia, jednak model bardzo mi się podoba, szkoda tylko że nie jest w skali traditional ale classics też zbieram, mam nadzieję że formę wykonujecie w celu szerszego udostępnienia tego fajnego modelu - czekam na jakieś konkrety. :worship:
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Gość » 14 lut 2014, o 13:56

Ahhh, świetny, już go podpatrzyłam na fejsie :D Imiona obydwa mi się mega podobają. Ja się na pewno po jedną sztukę zgłoszę jak będzie można :mrgreen:
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez we-runcia » 14 lut 2014, o 14:59

Cudowny ! Osobiście wybrała bym imię Halny :3
Jeżeli będzie taka możliwość to też chętnie przygarnę jednego !
Avatar użytkownika
we-runcia
Pasjonata
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Aon-Adharcach » 14 lut 2014, o 15:03

Ja już wcześniej pisałam Ci co bym poprawiła na STS, więcej do poprawy nie widzę :)
Możesz pokazać go także na forum Fallen Leaves (link na stronie głównej forum, nad Shout Boxem) - jest tam dużo osób zajmujących się tworzeniem modeli koni "zawodowo", potrafią naprawdę porządnie doradzić co poprawić w rzeźbie czy customie :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Maliaorca » 14 lut 2014, o 15:48

¦wietny! Mi również bardziej podoba się imię Halny. Będziesz go sprzedawać? Jestem chętna, choć to też zależy od ceny.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez kaskagren » 14 lut 2014, o 18:28

Piękny! Och, uwielbiam hucuły, naprawdę bardzo mi się podoba :)
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Ana » 14 lut 2014, o 19:14

Dziękuję wszystkim za miłe komentarze! :D Cieszą się że się Wam podoba :D

Maliaorca napisał(a):¦wietny! Mi również bardziej podoba się imię Halny. Będziesz go sprzedawać? Jestem chętna, choć to też zależy od ceny.


Tak, będę go sprzedawać, jeszcze nie ustaliłam ceny ale myślę że jakąś zniżkę dla osób z tego forum bym chciała zrobić :)

@Magda, tak tamte korekty wprowadziłam, które mi powiedziałaś w zeszłym roku. Co do większej ilości uwag, dzisiaj jeszcze dostałam dwie wskazówki na stronie FB "Equine Sculpture Artists" , będę korygować jeszcze okolicę lędźwi w tej figurce i może jeszcze odrobinę ścieniać szyję.
Dzięki za info o "Fallen Leaves"!!!
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Lila2006 » 14 lut 2014, o 19:59

Mnie również bardzo się podoba. Nie jestem znawcą anatomii więc nie wiem czy trzeba coś poprawiać, dla mnie nie. Wydaje mi się, że jest bardzo typowym przedstawicielem rasy, którą reprezentuje. Gratuluję i zazdroszczę talentu. :D
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Ana » 14 lut 2014, o 20:53

Dziękuję Lidka!! :D Cieszę się, że przypomina ta figurka typowego Hucuła w Twojej opinii :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Carmen » 14 lut 2014, o 21:41

Naprawdę świetny hucułek. Tylko niestety nie moja skala, a bym z chęcią przygarnęła :(
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Gość » 14 lut 2014, o 22:21

Ana, Naprawdę super Ci wyszedł ! Jest ogólnie w BDB. pozie więc ma swoje plusy . Z tymi zniżkami to dobra oferta , dla osób których jest to coś co lubię.Czyli malowanie,lepienie itp, ja niestety nie należę do tych osób, ale chętnie zobaczę sobie twoje dzieła tu na MH ;)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Ana » 15 lut 2014, o 13:45

Dziękuję Wam za miłe słowa Carmen, Julia i Dark Pegasus!! ;) :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Apache. » 15 lut 2014, o 16:51

Jak dla mnie to chyba najpiękniejsza końska rzeźba, jaką do tej pory stworzyłaś. :) Bardzo mi się podoba. Ta szyjka - gruba i krótka, jak na hucuła przystało - po prostu miodzio. Podobnie grzywa i ogon... Zresztą wszystko mi się w nim podoba i mówię to zupełnie szczerze. Choć przyznam, że też troszkę ubolewam nad skalą, bo zbieram Traditional, ale dla Halnego/Piastuna (byłabym za Halnym ;)) aż chce się zrobić wyjątek. :mrgreen: Możesz powiedzieć, jakie ma wymiary w centymetrach? Jakoś trudno mi to sobie zobrazować. :P
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Koniara262 » 15 lut 2014, o 22:41

¦wietny !
Nie znam się na końskiej anatomii, także oceniam figurki wg "ogólnego wrażenia".
Nie widzę żadnych niedociągnięć, znałam kilka hucułów i muszę przyznać, że figurka prezentuje się idealnie jak realni przedstawiciele rasy :)
Mogę tylko pogratulować, pozytywnie zazdrościć talentu i czekać na sprzedaż :)
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Następna strona

Powrót do Rzeźbienie i lepienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron