Nowa firma tworząca modele koni "Copperfox"

Brytyjska firma.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Nowa firma tworząca modele koni "Copperfox"

Postprzez Ana » 14 lis 2014, o 17:43

Cześć wszystkim! Być może niektórzy już wiedzą ale chciałam się z wami podzielić wiadmością która dzisiaj całkiem mnie zelektryzowała, fantastycznym nowym projekcie firmy tworzącej modele koni w skali 1:9, poświęconej w całości rasom Brytyjskim. Projekt potrzebuje zebrać fundusz na rozpoczęcie działalności, tzw kickstarter . Możecie więcej dowiedzieć się i zobaczyć 3 prototypy w tym oto linku https://www.kickstarter.com/projects/43 ... del-horses oraz obejrzeć filmik o tym projekcie :D

Dla mnie najbardziej wspaniałym faktem jest to, że jeden z prototypów wykonała Harriet Knibbs (kuc Exmoor), moja bardzo dobra koleżanka :D Mam więc wielką nadzieję, że uda im się zebrać fundusz konieczny do rozpoczęcia produkcji i już wkrótce będą dostępne nowe piękne modele koni i kucy w skali Traditional. :D :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Lila2006 » 14 lis 2014, o 18:13

¦wietna wiadomość. Prototypy bardzo mi się podobają. Trzymam kciuki za całe przedsięwzięcie, zwłaszcza, że u Breyera brakuje mi europejskich ras. Tzn. są ale mało. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Ana » 14 lis 2014, o 19:43

Lilia, cieszę się że Tobie również podobają się te prototypy i ogólne założenia tego projektu :-D Miejmy nadzieję że im się uda :-D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Lila2006 » 14 lis 2014, o 19:52

Ana, a wyobrażasz sobie te klajdki i shirki? Jak sobie pomyślę o takich modelach to aż mnie nosi i doczekać się nie mogę. :mrgreen:
Uwielbiam brytyjskie rasy.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Ana » 14 lis 2014, o 20:47

Oooh, ja to bym sie mega cieszyła gdyby zrobili Cleveland Bay :D Clydesdale i Shire też byłyby super. Albo Suffolk :-D Tak Wileka Brytania ma wiele świetnych ras :-D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Julia » 14 lis 2014, o 21:52

Zapowiada się mega :D powodzenia im w działalności, bo te moldy co mają na stronie są dość ciekawe :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Gość » 14 lis 2014, o 22:28

No, ciekawa jestem. Fajnie by było jakby im się udało :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Aon-Adharcach » 14 lis 2014, o 22:58

Widziałam dzisiaj na FB. Najbardziej podoba mi się cob, ale nie pogardzę żadnym ;)
Z tego, co się orientuję to odzew na życzenia głównie brytyjskich klientów, którzy odczuwali niedobór rodzimych ras w hobby - UK to obok USA kolebka hobby.

Sądząc po tym, ile uzbierali w ciągu 10 godzin są spore szanse na powodzenie projektu :)

Ana, wiesz może z czego mają być robione ich modele? Tzn. żywica czy plastik?

Przenoszę temat do odpowiedniego działu ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Gość » 14 lis 2014, o 23:02

Pozwolę sobie zacytować z tej strony co podała Ana:
Each model is hand-sculpted and then a mould is made from this sculpture. This is used to manufacture the basic model from high quality plastic. Each one is then airbrushed by hand to recreate every detail. They are scaled at 1/9th of full size and each one is based on a real horse personality based within the British Isles.


Jasne, ja już widze te "every detail" :x
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Aon-Adharcach » 14 lis 2014, o 23:05

Oj, na mózg mi się już rzuca po ciężkim tygodniu pracy XD Dzięki! Czyli jest nadzieja, że będą kosztowały podobnie do Breyerów :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Nieleka » 14 lis 2014, o 23:19

W sumie wychodzi na to, ze pod nosem powstaje nam brytyjska wersja Breyera. Mnie to bardzo cieszy! Zaprezentowane trzy moldy mnie sie bardzo podobaja, szczegolnie walijczyk - trzymam kciuki zeby im sie udalo! Zreszta, juz widzialam, ze przynajmniej jedna brytyjska artystka zaangazowala sie w zbiorke pieniedzy (jezeli sie nie myle, to ta sama osoba, ktora rzezbila modele specjalnie dla UH, m.in. Union Jacka).
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez dorotheah » 15 lis 2014, o 01:31

Fantastycznie ! Na takiego Walijczyka w przystępnej cenie chętnie bym się skusiła.

A jakby firma z czasem poszerzyła zakres o rasy eropejskie, to już ogóle byłby git !
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Ana » 15 lis 2014, o 09:53

Kochani, nie wiem dokładnie czy plastik będzie taki jak Breyer. Postaram się dowiedzieć od Harriet, myślę że ona zna wszystkie szczegóły. :D Bardzo się cieszę że podzielacie mój entuzjazm, bardzo bym chciała aby się udało! <3
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Nieleka » 15 lis 2014, o 12:34

Przy okazji pogratuluj jej od nas!
Pamietajcie, ze projekt ma swojego kickstartera - jezeli mozecie i chcecie wspomoc inicjatywe, to rozwazcie wplate. ;)
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Re: Nowa firma tworząca modele koni "Copperfox"

Postprzez Eowima » 15 lis 2014, o 13:24

Ana napisał(a): poświęconej w całości rasom Brytyjskim.

Aż zastrzygłam uszami, wspaniała wiadomość! Mam tylko nadzieję, że cenowo wypadną przyzwoicie.
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Następna strona

Powrót do Copperfox Model Horses

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron