Kolekcja Any

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Kolekcja Any

Postprzez Ana » 18 mar 2016, o 12:11

Bardzo dziękuję za miłe komentarze Maliaorca, Carmen i Patrycja. Przyznaje że zaniedbałam ten wątek, dawno tu nie zaglądałam. W mojej kolekcji niewiele przybyło, ale w tym tygodniu właśnie dotarły 2 modele. Pierwszy z nich to Branston z Celtic Cob Studio. Figurka była rzeźbiona jako portret, edycja jest limitowana do 20 kopii, moja ma numer 8. Będę go malować na kasztanowato z wysokimi odmianami na nogach lub kusi mnie jeszcze skarogniady bo w stajni w której jeżdże jest jeden skarogniady koń którego ta figurka po odpowiednim malowaniu bardzo by przypominała. Jestem z niego bardzo zadowolona, rzeźba jest bardzo poprawna, anatomia pokazana w świetny sposób, koń ma też charakter i jest w nim coś prawdziwego, taka prostota. Widać że nie jest to top sportowiec, muskulatura jest umiarkowana, proporcje nieco podłużne (tzn długi grzbiet, koń jest wpisany w leżący prostokąt a nie kwadrat), ale takie konie się właśnie bardzo często spotyka, to sprawia że model wydaje mi się bardziej żywy. Przynajmniej ja to tak widzę, a wy? Sorry za jakość zdjęcia, postaram się zrobic lepsze za niedługo. Skala jak widać około 1:20.
Obrazek

Drugi model to Willem autorstwa Josine Vingerling. Jest przeuroczy i właśnie przed chwilą go otrzymałam. Taki fajny grubasek z niego, bardzo fajnie został wyrzeźbiony bo zdaje sie jakby można było wręcz wyczuć tkankę tłuszczową tego konia pod skórą (są takie małe wałeczki i nierówności). Koń jest w skali 1:12 podobnie jak Breyery które mam i które "przyszły go przywitać" ;) Myślę jeszcze nad maścią, na ten moment rozważam maśc trochę zaczerpniętą od Haflingerów, ale nie jestem pewna. Widziałam go już jako Norikera i podobał mi się też, ale chyba nie porwę się na malowanie taranta bo jestem obecnie zawalona pracą. W siwym ten mold do mnie nie przemawiał. Więc wychodzi na to że planuję dwa kasztanki, i to zabawne bo faktycznie ta maść należy do moich ulubionych. Willem oczywiście bardzo poprawnie anatomicznie wyrzeźbiony i z charakterem i z fajnymi detalami, myślę że tego właśnie spodziewać sie można było po pracach Josine :)
Obrazek

O, i jeszcze widok na moją kolekcję (głównie) końską na ten moment, półkę kupiłam z pół roku temu, ale chyba się nią jeszcze nie chwaliłam :roll: :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Kolekcja Any

Postprzez CzekoladaRx » 18 mar 2016, o 12:48

Gratulacje! Czekam jak dostaną kolorki, to będzie widok! Willem chyba w każdej maści by dobrze wyglądał, chociaż mi zawsze się kojarzy z klasycznym gniadoszem. A tak w ogóle, to dopiero teraz zobaczyłam Heritage'a. Bo to on tam obok Snowa, prawda?
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Re: Kolekcja Any

Postprzez Ana » 18 mar 2016, o 12:52

Dzięki! Tak to Heritage, niepomalowany bo nadal boję sie tak dużej skali :roll: Ale Willem jest jakby w przejściowym rozmiarze więc poćwiczę najpierw na nim. Heritaga chciałam na bardzo ciemny kasztan malować ale widziałam że jest to popularna maść na tym moldzie więc myślę jeszcze nad czymś innym. :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Kolekcja Any

Postprzez Amalltea » 18 mar 2016, o 13:35

Gratuluję nowych maluszków, są przecudne :shock: A reszta modeli na półce, Ojoj ślicznie się razem prezentują. Czekam na efekt malowania. :D
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Kolekcja Any

Postprzez Patrycja » 18 mar 2016, o 13:43

Serdeczne gratulacje! Jestem oczarowana Branstonem. To model zdecydowanie w moim typie. Tak samo jak Perkoz. Śliczny. Przez chwile tak sobie pomyslałam ze na polce pieknie by wygladaly, ale skala... ja ciagle mam dylemat czy trzymac sie jednej czy nie :p Willem jest słodki ale chyba mnie nie przekonał chociaz podobają mi się rzeźby Josine. Owszem uroczy grubasek ale chyba te mniej tlusciutkie wolę. No na półkach wygląda kolekcja świetnie. Owce widzę :p uwielbiam... Heritage ohhhh. .. marzę o modelu Emilii ale póki co nie stworzyła takiego dla mnie... czekam. A swojego morgana maluj :p łatwiej maluje się większe niż maluchy :p nie mogę się doczekać kiedy wszystkie dostana kolorkow a skoro prawdopodobnie to będą kasztany to tym bardziej :D
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Kolekcja Any

Postprzez Ana » 18 mar 2016, o 15:25

Dzięki Amaltea i Patrycja :D
Patrycja, tak dobrze widzisz: owce, alpaki, kozy, psy, ptaki, jednak nie daję rady utrzymać tej półki w temacie wyłącznie końskim :lol:
Z tym Morganem mam serio dylemat na temat maści, za dużo widziałam już chyba wersji a chciałoby się mieć w miarę oryginalny pomysł ( a przy tym nie robić jakiegoś szampańskiego czy co bo z tym nie dam rady).
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Kolekcja Any

Postprzez Koszat » 18 mar 2016, o 17:01

Gratuluję nowych modeli i niecierpliwie czekam, kiedy dostaną kolorki :) A i cała kolekcja robi wrażenie!
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Kolekcja Any

Postprzez Annn » 18 mar 2016, o 20:21

Gratuluję obu AR-ek i świetnej kolekcji! Ja raczej będę sporadycznie zbierać AR w skali LB, może kiedyś nawet jednego sama pomaluję ^^ Trzeba tylko dobrze szukać...
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Kolekcja Any

Postprzez Ana » 19 mar 2016, o 11:33

Dzięki Annn! Dzięki Koszat! :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Kolekcja Any

Postprzez krysiek1108 » 19 mar 2016, o 15:15

- Bardzo "sympatyczna" kolekcja i świetna półka (na białym tle fajno prezentują się modele, no może za wyjątkiem siwków :wink: )
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolekcja Any

Postprzez Ana » 20 mar 2016, o 12:01

Dziękuję Krysiek. Tak, myślę że siwki troche znikają na białym tle, faktycznie :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Kolekcja Any

Postprzez Lila2006 » 20 mar 2016, o 18:59

Ana, gratuluję nowych nabytków. Zwłaszcza grubasek wpadł mi w oko (choć moim zdaniem do Twojego Brabanta się nie umywa ;) ). Już nie mogę się doczekać, kiedy dostaną kolorków.
Półka świetna, a siwki na białym tle wyglądają bardzo ciekawie. Tak trochę tajemniczo. Uwypuklają się ich oczy. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Kolekcja Any

Postprzez wabankowa » 21 mar 2016, o 08:01

Anna gratuluję wspaniałych nowości !
Oba konie strasznie mi się podobają i gdybym mogła sobie pozwolić na nowy model któryś z nich by do mnie trafił ;)

Półka wygląda super, to połączenie z innymi gatunkami naprawdę fajnie wygląda ;)
Avatar użytkownika
wabankowa
Moderator
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 00:50
Lokalizacja: Kłodzko
Posiada modeli: 90

Re: Kolekcja Any

Postprzez Ana » 21 mar 2016, o 15:31

Bardzo dziękuję za miłe komentarze Lila i Wabankowa :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Kolekcja Any

Postprzez Winged Panther » 23 mar 2016, o 19:56

Gratuluję przepięknych i bardzo realistycznych figurek. Branston kojarzy mi się rzeczywiście z typowymi końmi szkółkowymi, a szkoda, że mało takich modeli. Maluch od Josine Vingerling ma niesamowity urok osobisty.. i zawierającą dech w piersiach ilość detali. Jeszcze raz gratulacje, z niecierpliwością czekam na nowe skórki :D
Dochodząc do swoich granic wytrzymałości, chciałabym znaleźć punkt, w którym się przełamię.

Mój blog o tematyce figurkowej, a także z moją własną twórczością i przemyśleniami:
theblackhorseandwingedpanther.blogspot.com
Deviantart - PANTHER586
Avatar użytkownika
Winged Panther
Pasjonata
 
Posty: 222
Dołączył(a): 14 lis 2015, o 18:41
Lokalizacja: Otwock
Posiada modeli: 120

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron