Kolekcja Any

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Kolekcja Any

Postprzez Ana » 15 lis 2014, o 19:43

Pomyślałam, że zacznę też temat o mojej kolekcji gdyby ktoś z Was był ciekawy to zapraszam do oglądania :D
Będę dodawać zdjęcia stopniowo, nie mam niestety zdjęć wszytkich koni z mojej kolekcji i nie wszystkim mogę obecnie zrobić. :)

Na początek rozmiar Stablemates:
dwie rasy amerykańskie: Morgan i Paint horse
Obrazek
Paint horse malowany przeze mnie, w jakiś nie bardzo możliwy układ łat, to był mój pierwszy przemalowany Breyerek. Nadal mam słabość do karych koni z białymi głowami, widziałam parę takich portretów fotograficznych przedstawiających prawdziwe konie z takimi odmianami, ale nie wiem jakie wtedy powinny być odmiany na nogach i brzuchu?

konie zimnokrwiste (wliczając Fryza który może bardziej byłby do ras powozowych czy też nie wiem jeszcze jakich)
Obrazek

Zimnokrwiste AR w rozmiarze SM gniado srebrny nosi imię King Creole, a srokaty Beachboy Blues (wszystkie mini ARki w kolekcji mam zamiar nazywać imionami z piosenek Elvisa Presleya ;) ) mam nadzieje zdobyć więcej ARek w skali Stablemates kiedyś... :-D
Obrazek

wspólny portrecik (ARki jak widać są trochę większe)
Obrazek

Konie w typie sportowym
Obrazek

Inne rasy: Arab, Kuc Highland oraz koń Przewalskiego (firma Playvisions)
Obrazek

A teraz część mojej kolekcji koni w skali Little Bits. Tu będę dodawać stopniowo bo naprawdę brakuje mi zdjęć, a wiele z moich figurek w tej skali jest właściwie teraz w Polsce w domu moich rodziców.
Na początek Fryzy
Obrazek

Rasy Iberyjskie
Obrazek

Arabka (ta na pewno zostaje w mojej kolekcji) z jej młodszej wersji jeszcze nie wiem jaką maść chę zatrzymać dla siebie, być może tą siwo jabłkowitą ale to jeszcze nie pewne
Obrazek

Obrazek

Lipizanner CollectA
Obrazek

Lipizanner klacz i źrebie Papo
Obrazek

Fjordka Mojo
Obrazek

tu portrecik Morgana Mojo w żywicznej wersji pomalowanego na bułany, przydymiony z genem splash, niestety nie mam zdjęcia całości, konik został w Polsce
Obrazek

Ogier QH, maść skarogniada, wersja żywiczna konia dla Mojo
Obrazek

Koń zimnorkwisty Schleich i prehistoryczny konik Bullyland
Obrazek

Klacz Suffolk, odlew żywiczny wersji dla Mojo, zostaje ze mną taka właśnie wersja kolorystyczna :)
Obrazek

Mam też różne zebry, ale nie za dużo zdjęć z wyjątkiem tej nowej zebry Greviego.
Obrazek

Konie w skali Classic
klacz mustang Breyer, maść gniado srebrna, imie Rhymfaxa
Obrazek

Ogier mustang, przemalowany przez Dark Pegasus'a, na razie ten koń nosi imię Pegasus Shower, ale możliwe że je zmienię bo jest trochę zbyt niepoważne :P
Obrazek

Onager AR
Obrazek

Klacz Selle Francais, nie wiem czy będę ją trzymać w kolekcji, kiedyś chciałam ją przemalować ale nie wiem czy dalej chcę :)
Obrazek

Jeden ładny koń w skali Classic został u rodziców, ale może przybędzie tu w paczce przed świętami więc będę mogła go pokazać :D Koni Traditional jeszcze nie mam żadnych ;)
Mam nadzieję że będę mogła stopniowo uzupełnić brakujące zdjęcia koniowatych z mojej kolekcji :)

Dziękuję za możliwość podzielenia się z Wami zdjęciami tutaj na forum :)
Ostatnio edytowano 15 lis 2014, o 22:36 przez Ana, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Nieleka » 15 lis 2014, o 19:56

Swietna kolekcja, Ano. Az chyba zaczne laskawszym okiem patrzec na te moje maluchy - u Ciebie doskonale widac, ze chociaz SMki sa malenkie, to nie ustepuja urokiem i detalami tym wiekszym modelom.

Co do tych bialych twarzy, to chodzi Ci chyba o wzor splash? Jednym z dobrych i moim zdaniem niesamowicie urodziwych przykladow tego wzoru byl ogier Colonels Smoking Gun, przekazał go tez w genach wielu swoim potomkom - w internecie znajdziesz mase zdjec.
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Lila2006 » 15 lis 2014, o 20:01

Ana, piękna kolekcja, fajnie opisana. Masz dużo modeli, które bardzo mi się podobają, ale Achillesa i Onagera to Ci bardzo zazdroszczę.
Po za tym uwielbiam Twoją zebrę, Suffolka no i oczywiście arabkę. ;)
Gratki i czekam na pierwsze tradki. Ciekawe który trafi do kolekcji najpierw.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Ana » 15 lis 2014, o 20:11

Nieleka, dziękuję bardzo za miły komentarz! Tak, małe modele koni też bywają ładne :)

Lila, dziękuję również!! Tradek się pojawi może jeszcze w tym roku, hihi.

Małe figurki jest mi o wiele łatwiej gdzieś poustawiać, i w przypadku przeprowadzki spakować. Dlatego jestem ostrożna z większymi skalami, ale jednego Traditionala już zamówiłam, nie mogłam niestety się powstrzymać :D

Dziękuję za informację o koniu Colonels Smoking Gun, sprawdziłam świetny jest!!! Teraz widzę że takie konie (z wzorem splash) mają faktycznie więcej białych odmian jeśli głowa jest cała biała. Bardzo piękny koń. :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez dorotheah » 16 lis 2014, o 04:25

Graty pięknej kolekcji Ana !
Dla mnie numer jeden to onager. Ukradnę Ci go ! A zachwyca tez, w tym malowaniu, mustang CL :mrgreen:
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Julia » 16 lis 2014, o 08:10

Wiele wspaniałych modeli, gratuluję i z niecierpliwością czekam na więcej :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Ana » 16 lis 2014, o 11:44

Dziękuję bardzo za miłe słowa Doroteah i Julia :yay:

Doroteah, hihi, no wiesz też masz wiele modeli które mogłyby się u mnie zakfalifikować do "ukradnięcia" :P ;) :hihi:
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Carmen » 16 lis 2014, o 12:09

Jestem zachwycona twoją kolekcją! ARki to cuda po prostu.

Onagera wielbie i szczerze zazdroszczę :D

Uwielbiam SMki oglądać i podziwiać u innych kolekcjonerów na fotkach, bo jak tak podotykałam, popatrzyłam na te SMki naprawdę, to dla mnie są zdecydowanie za malutkie, a z kolei Classic i Trad za duże :P

Ana napisał(a):na razie ten koń nosi imię Pegasus Shower, ale możliwe że je zmienię bo jest trochę zbyt niepoważne

Leże i nie wstaje XD Nie no imie boskie, nie zmieniaj :mrgreen:
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Shadow » 16 lis 2014, o 13:28

Ana napisał(a):koń nosi imię Pegasus Shower


Imię ciekawe, ale fajne. Nie zmieniaj.
I gratuluję kolekcji. Szczególnie podoba mi się Onager i gniado srebrna AR.
RANDOM_AVATAR
Shadow
Hobbysta
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 18:22
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Postprzez Ana » 16 lis 2014, o 14:45

Bardzo dziękuję za przemiłe komentarze Carmen i Shadow. :D
OK, w takim razie zostawię mu to imię ;)

W międzyczasie znalazłam jeszcze zdjęcie jednego z moich ulubionych schleichów, koń Szwardzwaldzki (tu z króliczkiem Breyer Stablemates ;) ) :-D Posyłam w ramach uzupełniania informacji o mojej kolekcji. Fajnie by było mieć kiedyś to jakoś skatalogowane :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez dorotheah » 16 lis 2014, o 17:22

Doroteah, hihi, no wiesz też masz wiele modeli które mogłyby się u mnie zakfalifikować do "ukradnięcia" :P ;) :hihi:

O nie, nie - ja moją kolekcję mam pod własnym superczujnym okiem, do tego z szerokim systemem zabezpieczeń, alarmem i gwarancją dodatkowej ochrony ze strony rzadu. :mrgreen: :P :lol:

Jeszcz raz graty kolekcji. Zważywszy, że masz jeszcze cudną kolekcję zwierzątek to już w ogóle masz fajnie w domku :) A Szwarcwald Schleicha zawsze budzi pozytywne emocje.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez wabankowa » 16 lis 2014, o 17:48

Ana naprawdę ładna kolekcja !
Wiele ciekawych modeli, których można tylko pozazdrościć ;)
Avatar użytkownika
wabankowa
Moderator
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 00:50
Lokalizacja: Kłodzko
Posiada modeli: 90

Postprzez Zeta » 16 lis 2014, o 19:11

Ana, bardzo podoba mi się sposób, w jaki wydobyłaś całą urodę Stablematesów - ukryłaś ich platikową naturę za pomocą odpowiedniego tła i oświetlenia (to specjalne tło fotograficzne?). Na Twoich zdjęciach te modele nabierają nowego wymiaru, wyglądają prawie jak ARki.

Z kolei ten srokaty AR-ek urzekł mnie niesamowicie - do tego stopnia, że zacznę chyba zbierać żywiczki w skalach SM i Little Bits :)
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Julia » 16 lis 2014, o 19:53

Ta parka urocza :D ładny model, jeden z wielu na mojej dłuuuugiej liście życzeń...
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Gość » 16 lis 2014, o 21:13

Beachboy Blues boski, a imię wyjątkowo mi się podoba. Kojarzy mi się z takim ciepłem i utworem Beach Boys - Good Vibrations. Gratuluję pozostałych modeli :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Następna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron