Kolekcja Any

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Ana » 17 lis 2014, o 16:05

Dziękuję bardzo za miłe komentarze Julia, Wabankowa, Zeta i Metalfish :D

Doroteah :D Jeszcze raz dziękuję. Tak sporo jest ogółem tych figurek u mnie w mieszkanku :-D Niestety nie wszystkie na widoku, nie mam jeszcze za bardzo mebli typu witrynka czy coś, więc część kolekcji siedzi w pudełkach. Ale w planach mam jakiś regał na figurki czy może nawet witrynkę, kto wie. Muszę tylko uzbroić się w cierpliwość :)
A, no i w ogóle gratuluję dobrze zabezpieczonej kolekcji, chyba się nie porwę na zorganizowanie napadu na tak chronione dobra :lol: ;)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Ana » 30 lis 2014, o 18:01

Cześć! Moja kolekcja znowu troszeczkę urosła w ostatnich tygodniach :D Tym razem więcej akcesoriów niż samych figurek. Tradek jeszcze nie przybył niestety ale zobaczcie sami co mam nowego w domku :)

Ogłowie wykonane przez Lea'e (Koniminiatures) ogłowie w stylu lat 70tych z obszaru Związku Radzieckiego
Obrazek
Lea przypisała styl tego ogłowia do lat 70 tych ale powiem szczerze że w latach 90 tych, w pierwszym klubie do którego należałam jako dziecko, używano właśnie tego typu ogłowi. Koń na którym zazwyczaj jeździłam, 20 o kilku letni wówczas, trochę gryzący (pewnie zrobił się zgryźliwy na starość, kto wie) Rodos, nosił właśnie tego typu ogłowie w tamtych czasach. A więc kolorowy naczółek (tamten był w biało czerwone trójkąty) brak nachrapnika, oraz gumowe kółka po bokach wędzidła (teraz chyba też się czasem używa, ale wtedy były zdecydowanie bardziej popularne). Przyznam że to miniaturowe ogłowie przywołało wiele wspomnień. :) Aha, skala Little Bits ;) Być może dopasuję to ogłowie do jakiejś innej figurki, lub pomaluję któregoś tak żeby mi Rodosa przypominało (on był maści bardzo ciemno kasztanowatej, bez odmian, może stąd moja słabość do kasztanowatych koni, na zimę zarastał zawsze jak niedźwiedź, hihi)

Drugi dodatek, również wykonany przez Lea'e to skórzany kantarek, skala Little Bits. Bardzo mi się podoba, muszę tylko odrobinę skrócić zbyt długie paseczki. Kantarek zostaje "przypisany" do tej klaczy.
Obrazek

Mini kantarek dla źrebaka, równierz skala Little Bits, również wykonany przez Koniminiatures :D
Obrazek

Oraz koń, który przybył także z Finlandii, przerobiony Schleich, z okazji takiej specjalnej niespodziankowej wymiany STS, wykonany przez Jonas'a :D Podobno to folblut, aczkowiek nietypowej chyba maści jak na tę rasę. Bardzo mi się podoba, szczególnie sportowa grzywa :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Julia » 30 lis 2014, o 18:33

Gratki wszystkich nowości! :) a folblutek śliczny :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Ana » 30 lis 2014, o 18:39

Dzięki Julia!!! :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Lila2006 » 30 lis 2014, o 19:04

Ja najbardziej podziwiam ogłowie i kantary. Mnie sprawia ogromną trudność zrobienie dodatków do skali trad. i w ogól nie wyobrażam sobie zrobienie ich na LB, nie mówiąc już o stabelemates.
Wszystkie wyglądają bardzo realistycznie (też używałam takiego ogłowia jak jeszcze jeździłam konno) i dobrze leżą na modelach. Gratki. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Maliaorca » 30 lis 2014, o 19:59

Piękności, gratuluję!!
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Ana » 30 lis 2014, o 22:13

Dziękuję za komentarze Lila i Maliaorca! :D
Lila, też najbardziej podziwiam te mini ogłowia :D O, świetnie słyszeć że też pamiętasz takie ogłowia. Chętnie popatrzyłabym na jakieś zdjęcia koni z tego typu sprzętem, to ciekawe jak stylistyka tych rzeczy się zmienia z czasem :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Gość » 30 lis 2014, o 22:25

Ogłowie jest mega. Bardzo mi się podoba, super wykonane. Cała reszta też jest fajna :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez Nieleka » 1 gru 2014, o 00:08

¦liczne te maleństwa, podziwiam autorkę (czuję ten ból wykańczania skóry w tak małych pracach - a zrobiła to perfekcyjnie).
Tak z ciekawości, bo nie mogę tego rozgryźć, coś mi nie gra w fakturze - naczółek jest malowany, czy oklejany?
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez Ana » 1 gru 2014, o 12:33

Dziękuję za miłe komentarze Metalfish i Nieleka. :mrgreen:

Nieleka, naczółek jest wg mnie malowany :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez krysiek1108 » 1 gru 2014, o 14:11

- Bardzo ciekawe nabytki, gratulacje- wpadło mi kiedyś w łapki wydawnictwo o koniach i jeździectwie z wczesnych lat 70tych gdzie na wielu fotkach można właśnie takie ogłowia zaobserwować. :shock:
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Kari » 1 gru 2014, o 17:07

Bardzo fajna sprawa ztakimi ogłowiami. :o Właśnie myślałam, żeby kiedyś taki komplecik zrobić i przywołać stare czasy <nie moje wspomnienia of kors xd> i ładnie konia wystylizować w nie.
U mnie w stajni stroili konia w jego własne, właśnie takie, ogłowie. Uważam, że są naprawde ładne. :o

Kurcze, gratuluję tylu ładnych rzeczy. Cieszą oczy. :o
Ładny folblucik. Troszkę wydaje mi się, że ma lekko przydługawą szyję, ale to pewnie kwestia ustawienia na zdjęciu. ;)
Jeszcze raz graty!
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Ana » 2 gru 2014, o 10:21

Dziękuję za komentarze Krysiek i Kari!! :D

Krysiek, oo, to musi być ciekawe do oglądania takie starsze zdjęcia ze świata jeździeckiego który się przecież zmienia. Oj poczytałabym taką książkę czy gazetę. Muszę się kiedyś przejść do antykwariatu (jak będę w Polsce) w poszukiwaniach starszych książek o koniach :D Pamiętam że kiedyś kurcze jak jeszcze prenumerowałam Konie i Rumaki był tam fajny dział o tradycjach Polskiego jeździectwa, wiele ciekawych zdjęć i postaci. Czemu tego nie mam żeby sobie poanalizować te fotografie. Niestety moja kolekcja tych gazet została już zapewne wyrzucona :(

Kari, fajnie, że macie w stajni jeszcze takie ciekawe elementy rzędów. Może mogłabyś zrobić kiedyś zdjęcie i posłać to może dziale o ogłowiach, byłoby miło popatrzeć :D

A szyja folblucika, wiesz no ogólnie jakby porównać generalne proporcje do standardu rasy to ten konik się zapewne nie kwalifikuje na folbluta :P Ale myślę że nie o to w tym chodzi. Mam sympatyczny i bardzo miły prezent zrobiony ładnie przez innego kolekcjonera i widzę że jest to bardzo starannie wykonana przeróbka. Podoba mi się poza, grzywa, maść i ogólny charakter tej pracy. Jest w nim coś żywego i to właśnie cenię i bardzo mnie ta figurka cieszy. :-D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Kari » 2 gru 2014, o 14:50

Ana, bardzo bym chciała zrobić zdjęcie, ale moja stajnia zbankrutowała na wiosnę tego roku i koń trafił do prywatnego właściciel. :-) ( to smutna prawda... ) Ale poszukam gdzieś w archiwum, może będę miała jakieś zdjęcie z jazd. ;-)
Avatar użytkownika
Kari
Znawca
 
Posty: 643
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:05
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Ana » 8 gru 2014, o 09:52

Kari, o smutno słyszeć że ta stajnia zbankrutowała :( Ale dla konia o tyle dobrze, że znalazł prywatnego właściciela. Bankructwa klubów czasem bardzo źle się kończą dla koni :cry:

Tak jeśli masz stare zdjęcia to będzie bardzo miło by było je zobaczyć. :)

Ja mam dosłownie tylko parę starych fotek z tamtego pierwszego klubu, ale wszystkie zostały w Polsce. I jeszcze jedyne moje zdjęcie na Rodosie ma moja przyjaciółka z podstawówki, niestety od dawna mieszkamy bardzo daleko od siebie. (kiedyś nie robiłam niestety tak dużo zdjęć, klisze były drogie).
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron