Kolekcja Watazki

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Watazka » 7 cze 2013, o 23:25

Wczoraj dotarła do mnie paczka z MPV, nie było mnie w domu, ale dzięki mojej Babci która była i ją odebrała, paczka nie wróciła na pocztę. Dzisiaj dopiero ją odpakowałam. Z Don Johnsonem którego już dawno miałam zamówić, przyjechała nowa folblutka Collecty i ogier Clydesdale - także tegoroczna nowość tej firmy.
Według mnie klacz nie pasuje do skali Classic, w kłębie jest o mniej niż centymetr niższa od Valentyny, czyli raczej "mały Traditional". Oprócz krótkiej szyji, zwężenia za łopatkami które z góry wygląda nienaturalnie i niewielkiej ilości detali, klacz jest urocza. Ewidentnie ma "to coś" w sobie.
Ogier Cly jest niesamowity. Poza fantastyczna - świetnie uchwycony lekki galop konia zimnokrwistego, rozwiana grzywa i szczoty. Maść (szczególnie jak na OF) bardzo naturalna, do odmiany na głowie się przyłożyli - nawet różowa skóra pomiędzy chrapami. Jedynia budową bardziej mi przypomina Shire'a niż Clydesdale. Zostaje u mnie jako OF.
Johnnego wszyscy chyba znają, mnie bardzo się podoba.

Oprócz modeli, zamówiłam Apoxie Sculpt i nareszcie będę mogła kończyć custom który zaczęłam prawie rok temu. A mam jeszcze sporo pomysłów na inne modele.
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez kaskagren » 8 cze 2013, o 09:10

Gratuluję wszystkich nabytków, a najbardziej ogiera Cly. Będą zdjęcia? :lol:
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez dorotheah » 12 cze 2013, o 12:40

Gratulacje ! Fajne koniska. Mogę prosić o foty ? Szczególnie Cly i folblutki?

Bardzo fajnie, że folblutka jest taka wielka. Szkoda, że ma to zwężenie na łopatkami - w tej skali to bardziej może denerwować. Krótkie szyja też do mnie nie przemawia, choć sama znałam kilka folblucików z krótkimi szyjkami. Na pewno ma w sobie to coś.
Jaką masz maść?

Na Cly wciąż nie mogę się zdecydować, głównie przez to, że jest taki masywny jak Shire.
Gratki jeszcze raz i liczę na foty ! :mrgreen:
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Maliaorca » 12 cze 2013, o 12:56

Również gratuluję i wnioskuję o fotki!
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Watazka » 13 cze 2013, o 21:34

Bardzo dziękuję Wam za gratulacje. Dorotheah, moja folblutka jest kasztanowata. Ogólnie ma trochę tych wad budowy, ale w cenie 17€ (około 72 zł) za prawie traditionala, mogę jej to wybaczyć.
Jest z twardego tworzywa - jeśli taka informacja jest komuś potrzebna.

Zdjęcia będą jak najbardziej, najpierw jednak poszukałam u siebie odpowiedniego tła do modeli, bo niebieskie nie jest dobrym rozwiązaniem. Coś znalazłam i będę eksperymentować, w ten weekend postaram się wstawić. ;)
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Apache. » 13 cze 2013, o 22:30

Gratuluję nowości! Przyznam, że i mi zależy na zdjęciach, szczególnie folblutki. Dzięki temu, że poinformowałaś nas o jej pokaźnych rozmiarach, nabrałam na nią ochoty. :-D Akurat nie miałabym wyrzutów sumienia, że odbiegłam od skali Traditional i przy okazji mogłabym podziwiać model autorstwa Deborah (a warto posiadać jej rzeźby choćby dla ślicznych łebków!). I właśnie też mam ochotę na kasztankę, jakoś ta maść mi bardziej pasuje do tego modelu, klacz wygląda w niej jakoś tak sympatyczniej. Tak więc chętnie ją obejrzę na real fotkach, których w internecie cuś w ogóle nie mogę znaleźć. ;)
I jeszcze raz gratki! :D
Avatar użytkownika
Apache.
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 435
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 13:21
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Watazka » 19 cze 2013, o 17:26

Apache, dziękuję, ale nie wiem czy moje zdjęcia Ci pomogą, ciężko jest ocenić maść na nich. W realu jest jaśniejsza niż u Secretariata Traditional (mold Smarty Jones) do tego z połyskiem.
Zdjęcia miałam dodać już wcześniej, ale zrobiłam je w za dużej rozdzielczości i zmniejszenie każdego z nich zajęło mi sporo czasu, także foty wstawiam dopiero teraz. Jakość jest fatalna, chyba czas zaopatrzyć się w lepszy sprzęt. :(

Kasztanowata klacz pełnej krwi angielskiej z obu stron:
Obrazek
Obrazek

porównanie wielkości pyska folblutki i Valentyny:
Obrazek

a także wysokości obu klaczy:
Obrazek

i wielkości tułowia:
Obrazek

Na koniec Jonny, na nowym tle. Jak Wam się podoba? ;)
Obrazek

Zdjęcia Ogiera Shire/Clydesdale pojawią się wkrótce, razem z kolejną nowością - customem ogiera Hanowerskiego Collecty. Malowany przez Deb Brown na maść "dark seal bay" - nie wiem dokładnie jak przetłumaczyć to na polski ciemnogniado-jaka? Proszę o podpowiedź. ;)
Odebrałam go dzisiaj i jestem bardzo zadowolona, koń jest po prostu śliczny, w realu maść wygląda o niebo lepiej niż na zdjęciu z aukcji.
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Lila2006 » 19 cze 2013, o 18:04

Folblutka sympatyczna, ma fajną głowę ale raczej nie dołączy do mojego stada. Za to jestem bardzo ciekawa pozostałych nowości a szczególnie hanowera. Gdzie go znalazłaś? ¦ledzę aukcję Deb. Brown ale nie widziałam go. ;)
Nowe tło świetne. To nie jest zdjęcie prawda
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Capricorn » 19 cze 2013, o 18:12

Jaka ona duża :shock: nie spodziewałam się, że aż tak!
Tło fajnie pasuje. Czekam na fotki customa :)
Http://monocerus.pl - nie tylko dla kolekcjonerów ;)
http://capricornmeadow.blogspot.com - wpis co 2-3 dni.
http://ModeleKoni.pl
Avatar użytkownika
Capricorn
Administrator
 
Posty: 479
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 13:16
Lokalizacja: śląskie
Posiada modeli: 300

Postprzez Aon-Adharcach » 19 cze 2013, o 19:21

Oj tak, to zdecydowanie nie jest Classic. Wiedziałam, że jest spora, ale nie przypuszczałam, że aż tak.

A hanowerek jest pewnie ciemnoskarogniady, bo to oznacza ta nazwa :) Czekam na zdjęcia!
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez kaskagren » 19 cze 2013, o 19:59

Gratki hanowera, niecierpliwie czekam na zdjęcia!
Stary blog - cathsmodelhorses.blogspot.com

Nowy blog - on-the-pony.blogspot.com

Kanał na YT https://www.youtube.com/channel/UC2v_-0 ... V8K51eR6cQ
Avatar użytkownika
kaskagren
Znawca
 
Posty: 505
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:52
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez dorotheah » 20 cze 2013, o 12:43

No gratulacje !
Tło Don Johnsona bardzo fajne- popracuj tylko nad doświetleniem konia, perspektywą i ostrością fot. Samo tło super uniwersalne powinno być.
Sama chciałam podobne zorganizować, ale nie udało mi się znaleźć noc odpowiedniego (na mini cegiełki, albo gotowej foty).

Folblutka bardzo fajna jest. Az zaczęłam nad nią myśleć. Gdyby nie ograniczona ilość miejsca pewnie bym ją kupiła jako małego konia wierzchowego traditional.

Widzę, że ma w sumie dość duży łepek i szeroko rozstawione nogi. Ale mimo to konik fajny jest. Chciałoby się widzieć jeszcze więcej detali (-mam wrażenie, że np głowa TWH ogra ma więcej detali rzeźby), ale dzięki temu nie mamy folbluciego suchotnika a zwyczajnego konia. Najsłabiej wypada przewężenie za łopatkami. Ogonek mógłby byc bardziej obfity. Zaskoczona jestem połyskiem. Jest ono skutkiem użycia niewielkiej ilości metalicznej/ perłowej barwy w malowaniu (jak np. u QH Collecty)??
Gratulacje Narobiłaś mi smaka na nią. Mam wrażenie, że na żywo jest jeszcze ciekawsza, a niestety niewiele jej fot widziałam.
Jej wielkość za ta cenę , do tego z kusząca pozą i typem, fajna rzeźbą konia wydają się rewelacyjną sprawą .
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Maliaorca » 20 cze 2013, o 20:04

Równiez gratuluję, zdjęcie bardzo ładne.
Avatar użytkownika
Maliaorca
Znawca
 
Posty: 527
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Postprzez Watazka » 20 cze 2013, o 22:44

Dziękuję Wam za miłe słowa.
Lila2006, wylicytowałam go na aukcji u sprzedawcy skewbaldchick . Obok podpisu jest data '2011', więc prawdopodobnie wtedy Deb wystawiła go na sprzedaż, i nie wiadomo ilu właścicieli miał od tamtej pory. ;)
Capricorn, Mangalarga, oj jest duża, jest. Na półce zajmuje więcej miejsca niż Marwari. :mrgreen:
dorotheah, te cegiełki składały się na fragment ściany starego budynku, jest to karta z kalendarza którą trochę przycięłam i wygięłam.


dorotheah napisał(a):Widzę, że ma w sumie dość duży łepek i szeroko rozstawione nogi. Ale mimo to konik fajny jest. Chciałoby się widzieć jeszcze więcej detali (-mam wrażenie, że np głowa TWH ogra ma więcej detali rzeźby), ale dzięki temu nie mamy folbluciego suchotnika a zwyczajnego konia. Najsłabiej wypada przewężenie za łopatkami. Ogonek mógłby byc bardziej obfity. Zaskoczona jestem połyskiem. Jest ono skutkiem użycia niewielkiej ilości metalicznej/ perłowej barwy w malowaniu (jak np. u QH Collecty)??

Dokładnie o coś takiego mi chodzi, tylko moja folblutka błyszczy się bardziej niż ogier QH, ale zapewne mniej niż achałtekina perlino.
Ogon jest gęsty u nasady, ale ogólnie dziwnie krótki, przez co kojarzy mi się z ogonem roczniaka.
dorotheah napisał(a):Jej wielkość za ta cenę , do tego z kusząca pozą i typem, fajna rzeźbą konia wydają się rewelacyjną sprawą .

Zgadzam się z Tobą. Myślę że wystarczyło by kilka poprawek (przede wszystkim ta szyja i miejsce za łopatkami, i troszkę detali by się przydało jak napisałaś) i wyglądała by dużo lepiej.
A cena jest super - mniej więcej połowa ceny regularnego Traditionala.

To teraz trochę fotek Hanowera:
(pierwsze zdjęcie chyba najlepiej ze wszystkich oddaje maść)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I ogier Clydesdale, niestety było już za późno na zdjęcia kiedy je robiłam i są za ciemne. :-/ Wykombinuję jakieś inne zamiast tych.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez Aon-Adharcach » 20 cze 2013, o 22:50

Hanowerek jest piękny - temu moldowi jest cudownie w tej maści :)
Gratuluję też klajdka, jeden z fajniejszych tegorocznych modeli.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości

cron