Figurki Lili2006

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Lila2006 » 9 sty 2013, o 20:45

Dziękuję bardzo.
Dobrze się skończy jak dotrze przesyłka nadana 19.12. Tam są ciekawsze modele i bardzo mi na nich zależy. Zwłaszcza, że udało mi się je korzystnie kupić. Potem widziałam customy malowane przez Shannon Mayfield (bardzo podobnie i na tym samym moldzie), po dużo wyższej cenie wywoławczej.
No nic, czekam cierpliwie. W tym wypadku koszty były niższe więc może rzeczywiście przesyłka płynie przez ocean...
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez kolekcjonerka » 10 sty 2013, o 17:04

Jeju, ale one śliczne. I do tego świetnie komponują się kolorystycznie, nie są jakieś od sasa do lasa! Nie mogłam wzroku oderwać - gratuluję.
Avatar użytkownika
kolekcjonerka
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 424
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:35
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Aon-Adharcach » 10 sty 2013, o 17:09

Ja niecierpliwie czekam na drugą przesyłkę - przejrzałam jakiś czas temu customy tej autorki dostępne na eBay'u (kilka zakwalifikowało się do NAN, a to świadczy o ich poziomie) i aż ciekawość mnie zżera jakie cuda kupiłaś :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Lila2006 » 10 sty 2013, o 17:42

To nie są wcale takie cuda. Właściwie tylko jedna figurka to custom. Mogę wstawić zdjęcia z aukcji jak chcecie. Napiszę tylko, że to Breyer Stablemates Custom Blue-Eyed Blue Roan Warmblood Jumper.
Bardzo mi się podobał, zwłaszcza te jego niebieskie oczy i białe włosy w ogonie i grzywie. ;)

Czekam jeszcze na dwa chipsy Petera Stone'a (jeden to też custom - andaluz) i GG Valentine z synkiem.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez Aon-Adharcach » 10 sty 2013, o 18:49

Czipsiki też chętnie zobaczę, szczególnie andaluza, bo sama mam na niego coraz większą chrapkę :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez dorotheah » 10 sty 2013, o 22:35

megasne graty pieknej trójki. Swietnie wygladają razem. Mi najbardziej się podoba QH jako myszaty. Mold Dressafe/Hanover stoi niestabilnie (mój także), ale pozą nadrabia.

Pokazuj nam szybciutko zamówione koniska jak możesz :)
Andaluza Stone już zazdroszczę :) W jakiej jest maści?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Lila2006 » 11 sty 2013, o 06:17

Proszę bardzo.
Andaluz
Obrazek

Folblucik
Obrazek

Niebieskooki
Obrazek

Apaloosa
Obrazek

Na te jeszcze czekam ( NIE- cierpliwie). Z tym, że dwa pierwsze idą z Włoch poleconym, więc myślę, że dojdą. A dwa następne z USA od 19.12. zwykłym listem.

Dotarły do mnie dziś dwie figurki Collecty od Mangalargi. Pierwszy raz miałam w ręku konie tej firmy i muszę przyznać, że zaskoczyły mnie na plus. Już wiem, że na pewno kupię ich więcej.
Pewnie gdyby przyglądać im się pod względem prawidłowości budowy, można by się do czegoś przyczepić. Na szczęście ja tego nie widzę a patrząc całościowo są naprawdę bardzo ładne. Mają świetnie rzeźbione, wyraziste głowy i fajne dynamiczne pozy.
Pierwszy to ogier lipicański.
Obrazek

I klacz pełnej krwi angielskiej - gniada.
Obrazek

Folblutka jest naprawdę urocza. Nie mogę się na nią napatrzeć.

Dostałam też informację, że doszła paczka z Breyer Polska z GG Valentine, ale odbiorę ją już w poniedziałek.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez dorotheah » 12 sty 2013, o 00:28

Oj widzę kobieto, że idziesz jak burza w tym temacie. :) Tym większe graty, że zbierasz na prawdę fajne i wyszukane modele. Wszystkich nowości gratuluje.
Koniki są świetne, ale najpiękniejszy jest andaluzek, a za nim wg. mnie appaloosa. On ma metaliczno-perłowy połysk? Bardzo dobrze wygląda ten mold w takiej masci.
Andaluzek- cód miód orzeszki i palce lizać :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Carmen » 12 sty 2013, o 11:47

Gratuluję kolekcji! A te konie z podstawkami to są najprawdopodbniej z Anglii nie z Chin. Wyprodukowane przez LESSER & PAVEY.

Oto przykład figurki:
Obrazek
Żródło: http://porcelany.emde24.pl/
Ostatnio edytowano 12 sty 2013, o 21:45 przez Carmen, łącznie edytowano 1 raz
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez NAF » 12 sty 2013, o 12:08

Gratuluję pięknych figurek.

A ta podstawka też jest niczego sobie.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lila2006 » 12 sty 2013, o 16:07

Carmen chyba jednak nie. Ja swoje figurki kupowałam jako "chiński alabaster". Ta, którą pokazałaś to firmowa dość droga figurka (bardzo fajna scenka swoją drogą), moje nie były drogie. Nie mają też żadnych oznaczeń przez kogo zostały wykonane.

Moje chipsy już są w Polsce. W poniedziałek chyba będą u mnie. :yay:
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez dorotheah » 12 sty 2013, o 17:52

Mam podstawkowego horsa z serii koników jak u Lili i na pewno jest chiński.
LESSER & PAVEY to chyba matka firmy Leonardo Collection z której mam jednego konia- są drogie (cenowo mniej więcej jak traditionale Breyera), ale niektóre warte zakupu.


Czekam niecierpliwie na foteczki Andaluzka. Sama planuję go kupić, mimo jego specyficznych proporcji, m.in.zbyt długich nóżek typowych dla dłuta Kitty Cantrell. A ten Twój na prawdę ślicznie wygląda na fotce :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Carmen » 12 sty 2013, o 21:47

Zmyliła mnie ta podstawka. Rzeczywiście ta co pokazałam kosztuje 159,90 zł, więc w sumie tak jak breyer T. Ale chińskie również śliczne są, zazdroszczę.
RANDOM_AVATAR
Carmen
 

Postprzez Aon-Adharcach » 12 sty 2013, o 21:51

dorotheah napisał(a):Czekam niecierpliwie na foteczki Andaluzka. Sama planuję go kupić, mimo jego specyficznych proporcji, m.in.zbyt długich nóżek typowych dla dłuta Kitty Cantrell. A ten Twój na prawdę ślicznie wygląda na fotce

Ja też czekam, śliczny jest!
Myślę, że przy takiej skali można wybaczyć drobne zaburzenia proporcji - i tak jest jednym z najmniej przestylizowanych "czipsów" :) I też zaczynam myśleć nad jego kupnem.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 13 sty 2013, o 13:51

- Gratuluję wspaniałych nowości, andaluzik jest rzeczywiście śliczniutki ,tak model jak i malowanie- muszę przyznać że tempo rozwoju Twojej kolekcji jest imponujące. :-D
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron