Kolekcja Nikko. :)

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Kolekcja Nikko. :)

Postprzez Patrycja » 3 maja 2017, o 19:28

Gratuluję jeszcze raz! Słodka jest :))) fota w wianku świetna;) Maści fajnie pasujące do niej. Srokacz to jest to. W ogóle bardzo mi się kojarzy z Twoimi rysunkami... myślałam też że jest mniejsza a tu proszę kawał z niej kobyłki. Wymaga sporo preppingu. Jak to eberlaki. Dziurki dziurki... a grzywe i ogon zostawisz? To one na pewno będą spędzać sen z powiek malujacego :mrgreen: co do rozsądku to w połączeniu z tym hobby można o nim zapomnieć XD a już jak jakiś model wlezie do głowy to koniec :D
A czemuż to Perkoz się przemalowuje? Fajnie mu było :)
Graty również całej kolekcji. Każdy koń cieszy a tym bardziej taka ilość...
Avatar użytkownika
Patrycja
Znawca
 
Posty: 713
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: Kolekcja Nikko. :)

Postprzez jestemnikko » 3 maja 2017, o 20:17

Patrycja napisał(a):Gratuluję jeszcze raz! Słodka jest :))) fota w wianku świetna;) Maści fajnie pasujące do niej. Srokacz to jest to. W ogóle bardzo mi się kojarzy z Twoimi rysunkami... myślałam też że jest mniejsza a tu proszę kawał z niej kobyłki. Wymaga sporo preppingu. Jak to eberlaki. Dziurki dziurki... a grzywe i ogon zostawisz? To one na pewno będą spędzać sen z powiek malujacego :mrgreen: co do rozsądku to w połączeniu z tym hobby można o nim zapomnieć XD a już jak jakiś model wlezie do głowy to koniec :D
A czemuż to Perkoz się przemalowuje? Fajnie mu było :)
Graty również całej kolekcji. Każdy koń cieszy a tym bardziej taka ilość...



Ona ma taki wyraz pyska, jakby się uśmiechała, cwaniara. :mrgreen:

Srokacze ogólnie kocham, w szczególności dość mocno naciapane takie. Ale jej taka maść nie pasuje zupełnie + w niedalekiej przyszłości na pewno dostanie iście wiedźmiński rząd, więc będę skłaniać się ku bardziej stonowanym, delikatnym łatkom.

Też myślałam, że jest mniejsza, mniej więcej wielkości Walentyny, może minimalnie wyższa. A ona jest bardzo duża jak na takiego warmblooda, przewyższa chyba wszystkie firmowe modele w tej skali (Nawet Konga i Irish'a, a to jedne z największych), w samym kłębie ma tyle, co Foalzilla w uszach i zastanawiam się, czy to jeszcze tradek czy już Large Trad. Chyba to drugie.

Odlew jest jak na Eberlaka baardzo dobry akurat, chyba jeden z najlepszych, jakie widziałam, a przed zakupem naoglądałam się ich sporo (podświadomie mając nadzieję, że to odwiedzie mnie od kupna). Grzywa najgorsza, na głowie są bąble i zacieki, ale już kłoda i nogi - w zdeeeecydowanej większości gładziutkie, właściwie tylko przy stawach zauważyłam kilka bąbli i zacieków, więc jest naprawdę fajne. Może sobie stać na półce i nie straszyć. :p

Nie wiem jeszcze, do kogo ją wysłać, najbardziej to bym chciała za granicę, do jakiegoś doświadczonego artysty, ale tylko w obrębie Europy. Zależy mi, żeby prepping był bardzo porządny, bo dla mnie AR-ka z widocznymi grudkami/nierównościami/bąblami wygląda jak zniszczone dzieło. Na forum MPV jest takich masa, głównie Eberlaków w sumie - i kiedy widzę na przykład takiego świetnie pomalowanego Forte u którego leży jakikolwiek prepping, albo Queenie z grudowatą grzywą i kanciastymi oczami, to mi się aż smutno robi.
Ot, zabity potencjał.


Grzywę i ogon zostawiam na pewno, w ogóle nie brałam pod uwagę opcji jakiegoś większego zmieniania czegokolwiek, bo właśnie dzięki tej grzywie Ciri jest dość wyjątkowa - nadal nie wiem, jak to możliwe, że wygląda inaczej niż reszta i czemu nie powstało z jej formy więcej modeli. Zastanawiam się nad bezpośrednim spytaniem Eberl, ale to chyba byłoby trochę nie na miejscu.


A Perkoz zmienia maść, bo werniks mu nie zadziałał na grzbiecie i farbę stracił. DP mógł mu to zamalować, ale istniało ryzyko, że strata farby powstała w wyniku jakiegoś chemicznego błędu i po naprawieniu stanie się to samo. Lepiej nie ryzykować. Cieszę się w sumie, bo, chociaż wróci do mnie dopiero w okolicach lipca/czerwca, to też będzie srokaty. Tylko trochę inny. :p
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Kolekcja Nikko. :)

Postprzez zkg » 3 maja 2017, o 22:59

Bardzo ciekawa historia! Klaczka jest śliczna, zwłaszcza z pyska. Zdjęcie z wiankiem wyszło genialnie.
Avatar użytkownika
zkg
Pasjonata
 
Posty: 102
Dołączył(a): 23 sty 2017, o 15:30
Lokalizacja: Lębork
Posiada modeli: 40

Re: Kolekcja Nikko. :)

Postprzez Koszat » 5 maja 2017, o 15:16

Wielkie gratulacje! Niby ot taki, zwykły stojący model, ale ma to coś w sobie (też wyobrażacie sobie, ja szybko trafilibyśmy do psychiatryka po takim stwierdzeniu w gronie nie-kolekcjonerów? :P), a historię jej przybycia czytałam z wielkim zainteresowaniem. Jeszcze raz graty :D
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Kolekcja Nikko. :)

Postprzez Winged Panther » 8 maja 2017, o 22:32

Rozterki były straszne, i och, ach ile toś się namyślała, denerwowała.. Easy :P Jest cała i zdrowa. Czasem można ufać ludziom.

No i gratki. Cóż, wiem jak to jest nie spać przez model
Ale już mogę spać spokojnie z Gençem na poduszce obok :mrgreen:
Dochodząc do swoich granic wytrzymałości, chciałabym znaleźć punkt, w którym się przełamię.

Mój blog o tematyce figurkowej, a także z moją własną twórczością i przemyśleniami:
theblackhorseandwingedpanther.blogspot.com
Deviantart - PANTHER586
Avatar użytkownika
Winged Panther
Pasjonata
 
Posty: 222
Dołączył(a): 14 lis 2015, o 18:41
Lokalizacja: Otwock
Posiada modeli: 120

Poprzednia strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron