Kolekcja NAF

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 28 maja 2012, o 23:02

NAF napisał(a):z fryzem mam małą zagwozdkę. Nie chcę go malować na karo, więc zaczęłam szukać zdjęć porównawczych krzyżówek fryzów i oniemiałam. Nie spodziewałam się takiej różnorodności maści, na razie faworytem jest krzyżówka z apaloosa, tarant leopard. A może to lekka przesada?

Gdzie tam przesada - sama mam zamiar przemalować jednego fryza na jakąś maść tarantowatą, albo nawet więcej fryzów. Nie widzę powodu, żeby się ograniczać, ten model sporo zyskuje przy porządnie wykonanym, wielobarwnym malowaniu. Jak chcesz, mogę Ci podesłać kilka przykładów customów fryza Collecty na PW, albo wkleję je w odpowiednim temacie :)

dorotheah napisał(a):Właśnie w tym jest przewaga możliwości przerabiania figurek, nad samym kolekcjonowaniem.

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem wszystkimi czterema kończynami - za to właśnie uwielbiam to hobby :D
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 29 maja 2012, o 21:27

dorotheah racja, tworzywo sprawia problemy, ale jakoś dam radę. Po tych dwóch pierwszych figurkach już widzę, że będę wracać do tej firmy, rzeźba jest rewelacyjna.

Mangalarga dzięki, z wielką chęcią zobaczę te przeróbki. Coś mi się też wydaje, że to nie będzie mój jedyny fryz Collecty do przeróbki, jest po prostu za ładny, żeby mieć tylko jedną sztukę. Na razie trwam w postanowieniu pomalowania go na taranta, znalazłam już nawet wzór (wygooglajcie "fresian cross Mystic Warrior".
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NAF » 12 sie 2012, o 12:28

Tak to jest, jak się ma za dużo czasu na lotnisku, człowiek z nudów zaczyna szperać w sklapach i ...

Obrazek

Obrazek

Zawodniczkę ujeżdżenia już opisałam w odpowiednim wątku, wymaga paru przeróbek, ale jest ładna i całkiem realistyczna.

Wałach trakeński ogólnie jest zgrabny, tylko bardzo włochaty. Kiedyś ... ( znając mnie może w przyszłym roku) wygładzę go i może poprawie ogon, bo teraz wygląda na nieuczesany. Bandaże ograniczają jego użycie, ale myślę, że znajdę dla niego jakieś zastosowanie.

Dopisałam Bullyland do firm, które kolekcjonuję. Za paroma ich cechami nie przepadam (miękka masa, włochatość figurki), ale jestem bardzo zadowolona z dodatku do kolekcji.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Joanne » 13 sie 2012, o 19:06

¦liczny ten traken! Racja, włochaty taki jak poczochrany dzikus. Widzę, że ma lewe oko takie niedomalowane, nie lubię tego w modelach. Ale z prawego profilu wygląda bardzo wdzięcznie. Jeździec widzę bardzo szczegółowy (świetna sprawa) i ma bardzo zgrabną łydkę :lol:
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NAF » 13 sie 2012, o 20:19

Zastanawiałam się, czy nie uznać, że to traken w wersji zimowej, ale chyba nie przejdzie. Łydkom nawet się aż tak bardzo nie przyglądałam, ale gdy zwróciłaś mi uwagę rzeczywiście, są całkiem, całkiem.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Joanne » 18 sie 2012, o 18:33

Chyba wersja trakena, który przeżywa noc polarną na biegunie :D
Avatar użytkownika
Joanne
Pasjonata
 
Posty: 136
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 08:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Nieleka » 22 sie 2012, o 21:43

Przeraza mnie jej usmiech. :D
Ale sama figurka calkiem niezla. Chyba lepsza niz ta od Schleich, tylko znowu te rece...
RANDOM_AVATAR
Nieleka
 

Postprzez NAF » 23 sie 2012, o 06:55

Uśmiech jest upiorny, zgadzam się, za to ręce się utnie, obróci, przyklei i będzie jak trzeba.

Obserwuję tę figurkę od paru dni i coraz bardziej mi się podoba. Ma nawet różnice w odcieniach czerni fraka, cylindra i butów.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Haniusia » 23 sie 2012, o 07:32

Uśmiech jest straszny, ale ogólnie ładna figurka, tylko ręce ma masakryczne -.- Trzeba by ją jeszcze podszkolić, zanim pojedzie na Grand Prix :p
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez NAF » 28 wrz 2012, o 20:54

W końcu się doczekałam! Od kwietnia, odkąd się pojawiły zapowiedzi nowości chciałam klacz Shire. To jest pierwszy model, któremu chcę nadać imię i nawet od razu wiedziałam, jakie ono będzie.

Jeśli ktoś z Was kojarzy książki C.J Sansoma o adwokacie za czasów Henryka VIII - Matthew Shardlake, to może pamiętacie jego konia. Miał to być siwy, spokojny i opanowany koń, który wiernie służył bohaterowi przez wiele lat. Na razie ma rozdwojenie ciała, bo nie mogę się zdecydować, która zostanie w obecnej formie, a które pójdzie pod dremela, ale przedstawiam Wam - oto Chancery.

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 29 wrz 2012, o 00:31

Obstawiam siwkę na półkę, a karą (?) pod dremela. Przynajmniej na focie siwa lepiej wypada. Ciemna jakoś plastikowo wygląda.
Gratki cudnych nowości :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 29 wrz 2012, o 07:55

Też tak myślę, ale na razie obie bardzo cieszą oko w niezmienionej formie. Nie pamiętam, kiedy ostatnio się z czegoś tak cieszyłam.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Haniusia » 29 wrz 2012, o 09:00

NAF, gratuluję tak ślicznych klaczy, sama mam zamiar nabyć siwkę, ale dopiero jak kupię kolejnego Breyera. Wtedy zrobię hurtowe zakupy Collectowe xd.

A mogłabym prosić o kilka zdjęć detali i drugich stron tych klaczy ?
Zapraszam na mój pamiętnik --> http://hamada.bloog.pl/
I na mojego photobloga --> http://flyingbutter.bloog.pl/
Avatar użytkownika
Haniusia
Pasjonata
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 16:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Watazka » 29 wrz 2012, o 11:15

Heh, siwka ładniejsza, tylko oczy coś mi u niej nie pasują.
Ostatnio edytowano 10 kwi 2013, o 15:50 przez Watazka, łącznie edytowano 1 raz
RANDOM_AVATAR
Watazka
 

Postprzez NAF » 29 wrz 2012, o 17:28

Hanusiu, nie ma sprawy, tylko jutro, bo właśnie się światło popsuło.

Watazka siwa bardziej się wyróżnia, ale minę ma bardziej zaniepokojoną, kara wydaje się być spokojniejsza i raczej zainteresowana niż przestraszona.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron