Kolekcja NAF

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Aon-Adharcach » 8 sty 2013, o 13:19

NAF napisał(a):Hmm, perspektywa ucinania głowy cobowi napawa mnie jakaś taką radością, ale przecież wiecie, że ze mnie rzeźnik

Liczę po cichu na fotorelację :mrgreen:
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez NAF » 8 sty 2013, o 23:57

Coś na pewno da się załatwić :)
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dorotheah » 9 sty 2013, o 00:06

Gratki nowego stadka szczególnie Haflingerki :) ! Do jej odcienia ja się już przyzwyczaiłam. Może kiedyś też swoją przemaluję.

Opisem wykończenia Coba mnie zdziwiłaś. Aż poleciałam oglądać mojego Fryza na tym moldzie, aby sprawdzić wykończenie mojego. I tak: u mojego nic niepokojącego nie rzuca się w oczy. Szwy ledwie widać, może nieco są za płasko zrobione (i nie wyglądają jak szwy). Ogonek dopiero gdy się przyjrzałam dostrzegłam, że jest doklejany. Wykończenie jest fajne. Tym bardziej dziwi opis Twego coba. Czyżby co raz gorzej wykańczano modele?
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 9 sty 2013, o 21:45

Mam nadzieję, że do pojedynczy przypadek, bo moje pozostałe SM są ok. Wklejam kilka zdjęć, najgorszy jest przód i tył.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aon-Adharcach » 9 sty 2013, o 21:50

Mój ma podobnie, szczególnie na przedniej lewej nodze :/
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez krysiek1108 » 9 sty 2013, o 22:32

- Ależ fatalnie Ci się trafiło, ja mam tego samego a ostatnio trafił do mnie siwek na tym samym moldzie i po starannych oględzinach stwierdziłem że na przedniej(wyprostowanej)nodze jest odrobinę"kanciato"ale reszta jest super. Ja ten model bardzo lubię dlatego zdecydowałem o zakupie kolejnego w innym malowaniu.Myślę że należy go po prostu reklamować. :-/
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez NAF » 9 sty 2013, o 22:35

Też się nad tym zastanawiałam, ale model jest wyjęty z opakowania, a faktura już od dawna leży w koszu. Pomyślę jeszcze i może napiszę do sklepu.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Koniara262 » 10 sty 2013, o 01:04

Rzeczywiście nieciekawie wygląda to piłowanie :/ Mój jeden plastikowy koń ma też takie rzeczy na łbie, nogach itp.
RANDOM_AVATAR
Koniara262
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 322
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 15:48
Lokalizacja: Leszno

Postprzez dorotheah » 10 sty 2013, o 22:39

oj faktycznie bardzo fatalnie go wykończyli. Znowu porównywałam z moim i przykładowo szwów na nogach od wewnątrz prawie nie widać. Czyżby gubili poziom goniąc za prod. masową? :-/

Podobnie obrobiony był mój badzo stary traditional Legionario albo Black Beauty- wyszlifowałam to ładnie, nie ma po tym śladu .
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez NAF » 10 sty 2013, o 22:46

dorotheah, Myślę, że to po prostu błąd systemy kontroli jakości, mój cob musi być sprytny, że się tak prześlizgnął. Wyszlifuję go i będzie ok. Na razie patrzę na niego z daleka i wygląda całkiem nieźle, podoba mi się ten energiczny kłus.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NAF » 6 mar 2013, o 21:50

Dzisiaj przyjechała Bułeczka z koleżanką

Obrazek

Marwari wcale nie jest mały, jest wyższy of Kryptona, tyle, że lżejszej budowy. Mold i maść są naprawdę ładne, z delikatnymi jabłuszkami. Malowanie jest solidniejsze niż, np u haflingerki, u której farba wydaje się pół przejrzysta.

Obrazek

Obrazek

Gorzej ma się wykonanie. Jest sporo widocznych szwów i nierówności. Grzywa i ogon nie są malowane, a granica między malowaniem a niemalowaniem nie do końca zgadza się z rzeźbą i widać, że była robiona przez oderwanie taśmy maskującej. Łączenie ogona z zadem nie jest piękne. Na zadzie z lewej strony jest wgłębienie, tak jakby niedolanie masy, jakby mięśnie nie do końca pokryły rusztowanie.


Obrazek


Ogólnie jest to bardzo ładna i przyjemna figurka, z ciekawą pozą, poprawną anatomią i ładną maścią.

Tak przy okazji to są pierwsze i ostatnie zdjęcia Bułeczki w takiej postaci, zaraz zaczynam przygotowanie powierzchni, a w weekend idziemy pod nóż (tzn pod Dremela).
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aon-Adharcach » 6 mar 2013, o 21:54

Ciekawa jestem co z nim zrobisz :)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Postprzez Lila2006 » 6 mar 2013, o 22:00

Ja też, zwłaszcza że też planuję swojego troszkę zmienić.
No i gratki obu nabytków.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Postprzez NAF » 6 mar 2013, o 22:04

Dziękuję bardzo :)

Początkowo panowałam tylko zmienić grzywkę, ale po obejrzeniu na żywo razi mnie ogon, przez niego cała postać jest zbyt nerwowa. Nowy ogon też będzie zadarty, ale będzie tylko lekko powiewał na wietrze. Poza tym trzeba pozbyć się szwów i nadlewek, wygładzić i pomalować.
Avatar użytkownika
NAF
Znawca
 
Posty: 671
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 21:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gość » 6 mar 2013, o 23:12

Jestem ciekawa jak go zrobisz :D A można wiedzieć jaką będzie miał maść?
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron