Kolekcja Dorotheah

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez jestemnikko » 20 sie 2016, o 13:35

Ten doberman jest piękny!
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez Lila2006 » 20 sie 2016, o 16:10

Mnie zachwyciły kucyki. Są naprawdę słodkie i bardzo realistyczne jak na wyrób ceramiczny. Doberman też jest świetny jako model psa i to pasujący skalą do naszych koni jednak jako doberman nie za bardzo mi leży. Kocham dobermany bo są długonogie i smukłe a Twój jest jednak dość mocnym psem i grubokościstym. Już bardziej przypomina Beaucerona. Przemawiała by za tym również zaznaczona na modelu sierść bo dobermany to są jednak bardzo gładkie. ;)

Dioramy jak zwykle rewelacyjne. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez Aon-Adharcach » 20 sie 2016, o 17:01

dorotheah napisał(a):Kto nie widział fot porcelanowych kucy Maciuś i Kiciuś to zapraszam http://dorotheahhh.blogspot.com/2016/08/macius-i-kicius-czyli-cos-sodkiego-w.html

To chyba firma Klima :) Słodkie są, widziałam je na eBay'u nie raz, nawet się nad nimi zastanawiałam. Duże są?
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez dorotheah » 20 sie 2016, o 22:23

jestemnikko
Dzięki ! Na żywo jest ładniejszy, dostojniejszy- sierść wygląda naturalniej, na fotach wydaje się ostrzejsza.

Lila2006
Mnie też urzekły. Niby moldów kucy szetl. jest wiele, a jakimś cudem masa z nich nie ma tej 'szetlandowatości' do jakiej się przyzwyczaiłam ogladając żywe kuce tej rasy. Przyznam,że już nie raz czaiłam się na jakiś mold szetlanda, ale zawsze nie potrafiłam się jednak zdecydowac. Te mają mniej detali, do tego to porcelana- ale mają 100 % uroku szetlandów.

Psiaka ja określiłam jako doberman- bo to pierwsze co mi przyszło na myśl. Moze wcale to nie mial być doberman. O istnieniu Bauceronów mnie uświadomiłaś. Może powinnam zmienić psiakowi rasę ? Proporcje faktycznie bliższe Baucerona. Głowa zawsze kojarzyła mi się z dobermanami, ale jak patrzę i Baucerony często mają podobne głowy, ale chyba jednak szersze- jak u figurki. Piękne psy !

Proporcjami są zdecydowanie bliższe mojemu ukochanemu, a nieżyjącemu juz psu, którego nauczyłam wykonywac polecenia na gesty dłoni, czy pojedyńczego palca za pomoca wiedzy z kursu... Parelli Natural Horsemanship. :lol: Pies marzenie. Ludzie bali się na niego spojrzeć, a to był wieczny dzieciak, pełen entuzjazmu i radości, ale i posłuszny gdy prosiłam ( przy stole wystarczyło jedno moje spojrzenie, a on spuszczał glowę by nie patrzeć i nie wyłudzać, czekał grzecznie). Był złudnie podobny do wielu przedstawicieli mocniejszych, hiszpańskich psów ca de bestiar w wersji z dłuszą sierscią
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... estiar.JPG
Mój Tipi miał nieco dłuższą sierść -fale w okolicy głowy, nóg, ogona, reszta krótka i półdługa, czarny z jasno piwnymi oczami i bialymi elementami - paskudne real foto mego psiaka ( lepszej foty akurat teraz nie mogę znaleźć, ta jest ze złej perspektywy , pies wydaje się drobniejszy na dole, miał wiele wspaniałych fot, bo czesto stał bardzo dumnie, jak ca de bestiar z powyższej foty, zarysy mocnych miesni dobrze było widac mu z pod siersci, sierść kruczoczarna i byl wyjjątkowy) :
http://3.bp.blogspot.com/-uPSn-ttOofg/V ... 59%2B2.JPG
Och ile bym dała za jego podobiznę na figurce !

Silver Unicornis
O kucyki dopytywałam w sklepie. Sprzedawczyni sprawdzała ze swoim katalogiem i podała jako producenta, a nawet mi zapisała na kartce: Collezioni Dal Mondo,z Rzymu. I mówiła, że są ręcznie malowane ( co było widać, przy czym bardzo fajnie) - a jakośc pozostałych moldów porcelanowych zwierzątek niemal zachwycała.
Byc może to są moldy sprzedawane kilku firmom, albo kopiowane przez inne firmy?
Te koniki Kima oglądałam kiedyś na aukcjach, ale sfotografowane egzemplarze były słabiej malowane. Moldy bez wątpienia te same.
Kuce są nieco większe niż Stablemates/Chips, ale sporo mniejsze niż Little Bits - ale musiałabym cyknąc fotę porównawczą, bo coś nie mogę takiej znaleźć tu widać je z tradkami Stone
http://4.bp.blogspot.com/-xv1HeGf8jS0/Vfq9KFSJngI/AAAAAAAAFjU/FtAbzOfEdoE/s640/100_2985%2Bkopia.jpg
W sumie to niepasująca skala może być sporą wadą właśnie. Mi to nie przeszkadza bo mam i tak wiele niewymiarowych koni.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez Amalltea » 21 sie 2016, o 09:06

Ja również zachwycona jestem kucykami, są takie słodkie :o! Jak na porcelanowe koniki mają fajne detale i to malowanie, no miodzio po prostu. :D Pozostałe konie i psiak na twoich formatach prezentują się bosko, zazdroszczę po cichu tylu dioram :D
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez Annn » 21 sie 2016, o 09:10

Gratulacje psa i innych nowych nabytków! Kucyki najbardziej jednak mi się podobają. Są meega urocze i mają to coś, aż by się chciało robić dla nich małe rzędy :D
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez Ana » 22 sie 2016, o 10:15

Świetne kucyczki i bardzo ładna figurka psa! Super są, gratulacje :)

No i znów, rewelacyjne fotki. Przez Ciebie zaczęłam myśleć też o dioramach i nawet znalazłam w domu kalendarz który nadaje się na tła dla SMek, zaraźliwa zabawa! :D

Z tym Mangalargą to na razie pojawiaja się u mnie pewne wątpliwości, chyba jednak poczekam aż będzie kiedyś dostępny jako RR. Wielkie dzięki za bardzo szczegółowy opis na Twoim blogu, przydał się aby rozważyć za i przeciw. Jest co najmniej pare modeli które kiedyś bym chciała przygarnąć do kolekcji, ale jednak trzeba też zostawić jakieś pieniądze "na życie " :lol: A w tym roku jeszcze przynajmniej 2 modele do mnie trafią bo już je zamówiłam... kolekcjonerski zew jest jednak trudny do opanowania :roll:
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez dorotheah » 6 wrz 2016, o 18:26

AMALTEA
Mi się wydaje, że potrzeba sporego talentu, by umiec w tak okrojonej w detale formie uchwycić tak wiele: typ, proporcje rasy, fajne pozy i to coś co jest kwintensencją rasy i urok koni.
Z dioramami oststnio poszalałam w sumie ostatnio, ale juz się uspokajam. Ważniejsze w tym są same konie. :D

Annn
Oh fajne rzędy, na takich słodzikach to byłaaby ciekawostka ! :)

Ana
Ciesze się, że opis się przydał i pomógł rozważyć za i przeciw.
Ja nadal jestem skołowana przez niego. I zamiast mnie w bakcyl kolekcjonerstwa, to teraz w tematy twórcze mocniej mnie ciągnie. :D


MAŁY RUDY LIS.... czyli Teddy Roosevelt's Little Texas
Obrazek
post http://dorotheahhh.blogspot.com/2016/09/may-rudy-lis-litle-texas-teddy.html

kolejny porcelanowy koń- ale on jest ze mną juz 24 lata !
Obrazek
post http://dorotheahhh.blogspot.com/2016/09/porcelanowy-pan-krzywo-kon-model-horse_6.html

I amazonka na wage złota (body) - 15 cm wysokosci , o 2 cm mniej niż amazonka Classic Breyer, więc lepiej pasuje do koni w tej skali :P
Obrazek
post http://dorotheahhh.blogspot.com/2016/09/nietypowa-amazonka-na-wage-zota-dla.html
Coś mi się kojarzy, że kiedyś krzysiek1108 pokoazywał na forum nieco podobne amazonki fantazy :roll:

Zapraszam !

(jutro postaram sie odpisac na zaległe komentarze na blogu )
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Poprzednia strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron