Kolekcja Dorotheah

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez Lila2006 » 6 cze 2016, o 17:53

Bardzo ciekawy zestaw i świetna diorama, ona najbardziej mi się podoba. Gratki. :)
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez dorotheah » 10 lip 2016, o 13:41

jestemnikko
Tak, jest piękny, ale w zupełnie inny sposób.Dlatego to jest set raczejnie dla kazdego.

Kari
Taki osdskok klimatyczny w kolekcji.
nad magnatem oststnio posoiedziałam kilka dni- ale wolno mi to idzie, synek ciagle domaga się uwagi, a ja do tworzenia potrzebuje spokoju. No ale juz poprawiłam proporcje przodu, kłody, zadu. Coś zawsze do przodu.

Ana
Troszkę bałam się czy na żywo nie rozczaruje mnie wykonanie. Ale okazało sie, że wręcz mnie zaskoczyła jakość wykonania na plus, szczególnie jak na produkcję OF ( choć i widziałam wiele samoróbek, które były słabsze i generalnie ten zestaw ma już fajny poziom).

Rey dziękuję :)

Sara
Szczęście jak szczęście. Nieststy po prostu odżałowałam na niego sporo kasy.
Na dioramie mam cały czas kilka tych samych podłoży. To jedno z tych podłoży, które jest widoczne na większości mych zdjęc, bo bardzo je lunbię. tylko odpowiednio je uniosłam i uformowałam , opatuliłam roślinkami itp.

Winget Panter
To chyba najciekawsza moja diorama idealnie pasująca do koni amaryki, jestem z niej wyjątkowo zadowolona. Dopiero z tym tłem i np. Indian Pony wszystko gra.

Lila 2006
Niemal przypadkiem chgyba przeszłam samą siebie z ta dioramą ;)))) Najchętniej wbudowałabym ją w moja półkę, gdzie stoi Indian Pony - bo bez tego ( albo podobnego) tła, na półce ten zestaw bardzo gubi się i wygląda niepełnie.

Oczywiście samego kuca indian Pony już jakiś czas temu opisałam, obfociłam bez siodła
Obrazek
post tutaj http://dorotheahhh.blogspot.com/2016/06 ... reyer.html

Kto nie widział, to na blogu pojawił się tez post z fotami western parade saddle set Breyer na Cześku
Obrazek
post http://dorotheahhh.blogspot.com/2016/06 ... arade.html

I opis Srebrnego Księcia skoków- Miltona
Obrazek
Post z fotami http://dorotheahhh.blogspot.com/2016/07 ... ional.html

No i czekam sobie grzecznie, z mega zacieszem na pewnego kasztanka :)))))
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez jestemnikko » 10 lip 2016, o 14:58

Dorotheah, ja absolutnie kocham wszystko, co indiańskie, więc jestem zakochana w tym rzędzie. :)
A Milton cudny, chociaż chyba w innej, bardziej ciemnej maści podobałby mi się jeszcze bardziej.
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez Ana » 11 lip 2016, o 13:57

Gratulacje nowości! Siodło western parade jest ekstra :D Pasuje do tego konia bardzo :) I kuc indiański wygląda ładnie też bez rzędu. Gratki! :)
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez Shadow » 14 lip 2016, o 15:37

Rząd na Cześku prezentuje się obłędnie. Kuca i Miltona również gratuluję.
RANDOM_AVATAR
Shadow
Hobbysta
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 18:22
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez dorotheah » 16 lip 2016, o 18:53

Janek
Dzieki , faktycznie wyyjątkowo się ciesze z tej dioramy i z całej sesji z Indian pony :)

jestemnikko
To superancko, że tak lubisz ten klimat. Jest absolutnie niezwykłay.
Dla mnie Milton, dzięki maści po prostu żyje własnym życiem jakby to byl zupełnie inny mold. Długo mi chodził po głowie np. kary Musical Ride- jest tez piękny na swój sposób ( kocham karosze), ale od poczatku czułam,że to dla mnie będzie tylko zastępstwo -nieudane za Miltona. Całkiem niedawno Big Ben był w pięknej gniadej masci, ale sam mold słabiej w niej wygladał niż w jasnych maściach, jasnych srokatościach, myszatych, dereszach itp- które nie uwypuklają zanadto umięsnienia, ani nie podkreślają nierównosci na moldzie.

Ana
Dzięki!
Jak napisałaś sowo kuc, to przez chwilę się zastanawiałam o jakiego konia chodzi :lol: bo Indian pony to na prawdę rosły koń i nazwa jego rasy niezle wprowadza w błąd :)
To siodło to na prawdę strzał w dyszkę i wyczyn w dodatkach Breyera, do tego za znośną kasę. Nim się pojawiło, nie raz oglądałam za siodłami western parade, ale na szczescie zrobiono ten zestaw.

Shadow
On pewnie na Cześka był tworzony : :lol: )) Swoją droga jak go kupowałam, było bardzo mało real fot, a foty producenta miały bardzo nieciekawy odcień brązu. Bałam się,że taki czerwonawy odcień pogryzie się z odcieniem izabelowatgo Czecha. Na szczęście udało mi się wtedy znaleźć real fotę, gdzie odcień brązu był cieplejszy i zapowiadał się na żywo jako lepszy dla Cześka. Więc zaryzykowałam.


Milton w nowym ogłowiu z kiełznem Kimblewick -
Obrazek
post http://dorotheahhh.blogspot.com/2016/07/milton-w-ogowiu-z-kieznem-kimblewick.html

Nowe foty ma już także kolejny koń
- skrajnie wymarzony arabek Huckleberry Bey w także nowej prezenterce
Obrazek
Obrazek
Opis z próbą bycia obiektywną... :D http://dorotheahhh.blogspot.com/2016/07/breyer-traditional-huckleberry-bey-472.html

I nadal czekam na pewnego kasztanka :)
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez ikulina » 16 lip 2016, o 19:19

Jaka cudowna diorama, ta na której stoi Bey! Ogłowie Miltona jest wspaniałe ,wygląda jak żywe, na prawdę brak mi słów :o
http://modele-koni-ikuliny.blogspot.com/ - modele koni z mojej perspektywy :)
Avatar użytkownika
ikulina
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 309
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 10:50
Lokalizacja: Pomorskie
Posiada modeli: 95

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez Annn » 16 lip 2016, o 19:41

Ogłowie... Brak mi słów! Piękne i realistyczne! Ach, jak ja bym chciała umieć tworzyć takie rzeczy...
http://annshorsepassion.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga!
Avatar użytkownika
Annn
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 17:26
Posiada modeli: 30

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez jestemnikko » 16 lip 2016, o 20:43

Janek napisał(a):Skąd masz takie świetne tła do dioram? :o

Janek, ja mam identyczne z kalendarzy. :mrgreen:
A zdjęcia świetne, jak zawsze! A ogłowie to już w ogóle, baajka.
Huckleberry nie podobał mi się nigdy, nie mój typ konia, ale na zdjęciach 'na żywo' zyskał sporo.
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez dorotheah » 17 lip 2016, o 20:04

ikulina
Diorama na której stoi Bey w sumie powstała dla innego konia. HB tylko skorzystał, bo nie miał jeszcze fot, a przy tym do dioramy dostał dodatkowo płotek :lol:
Ogłowie Miltona, kosztowało mnie sporo nerwów, ale z grubsza jestem zadowolona. Choć chętnbiej bym je widziała na innym siwku. A przyznam, że bardzo zaskoczyły mnie tak miłe słowa o nim :) :o

Annn
Dziękuję! Jak chciałabyś takie rzeczy tworzyć , to po prostu zacznij i się nie poddawaj :lol:

[

jestemnikko
Nie raz chciałam kupić własnie jakiś kalendarz do dioram, ale niegdy niepasowały mi wdoki, wielkość fot ich perspektywa, barwy, mało końskie widoki, czy zbyt błyszczący papier. Kupic nadający się kalendarz, jest duzo trudniej niz by się wydawało... :wink:

Cieszę się, że się podobają foty i ogłowie.
Huckleberry jest dla mnie właśnie takim w typie ogierem do jakich się przyzwyczaiłam przez wiele lat podziwiania Janowskich aukcji czy na tamtejszych praktykach.
Ktoś z Was pamęta jeszcze gniadego (jaśniejszy) ogiera Ganges? Kiedy zdobywał Czempionat Polski Ogierów Starszych prezentował się podobnie, a jego grzywa falowała i burzyła się niczym czarne płomienie. Gdy tylko wszedł na ring, ze swoją niesamowitą prezencją, budową i ekspresyjnym ruchem - w sekundę wiedziałam, że będzie Championem.
http://images16.fotki.com/v3/photos/8/8 ... es8-vi.jpg
http://www.tom-arabians.com/mediapool/9 ... 496550.jpg

b]Janek[/b]
Te tła mam z przepastnych czeluści mego końskiego domowego archiwum :lol: Te plakaty mam od stu lat - dostałam je kiedyś chyba z zagranicy i niedawno wykopałam je ze zwojów mych pasteli. Miałam przez sekundę plan wywalenia ich, po czym dotarło do mnie, że przecoież mogą się przydac do dioram. :lol: Nie ma na nich informacji o producencie, czy autorach fot.

Ale jak się podoba diorama to dodam jeszcze fotki Isadora Cruce Breyer dla której powstała ta diorama ( z tym, że bez płotka , na dziko )
Obrazek
Obrazek

fotopost http://dorotheahhh.blogspot.com/2016/07/duch-mustanga-isadora-cruce-1151.html#more
Pozdrawiamy !!!
:D
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez Winged Panther » 17 lip 2016, o 22:23

Diorama razem z Isadorą (jak i innymi końmi) wygląda przefantastycznie! Charakter klaczy idealnie wpisuje się w tło.
Obiecałam sobie, że w wakacje zrobię dioramę (akurat nazbierało mi się modeli do fotografowania), ale niestety ciężko o dobre tło.. Muszę chyba pojeździć trochę po sklepach.
Jeszcze zapomniałam wspomnieć - jaki piękny odcień ma Twój nowy arabek Huckleberry Bey! Niesamowicie wygląda na zdjęciach, gratulacje wszystkich nowych figur w kolekcji!
Dochodząc do swoich granic wytrzymałości, chciałabym znaleźć punkt, w którym się przełamię.

Mój blog o tematyce figurkowej, a także z moją własną twórczością i przemyśleniami:
theblackhorseandwingedpanther.blogspot.com
Deviantart - PANTHER586
Avatar użytkownika
Winged Panther
Pasjonata
 
Posty: 222
Dołączył(a): 14 lis 2015, o 18:41
Lokalizacja: Otwock
Posiada modeli: 120

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez dorotheah » 21 lip 2016, o 19:35

Winged Panther
Dzięki ! Najbardziej mi się podoba to drugie foto, gdzie klacz wygląda jakby była w śniegowej mgle.
Kurcze, jak pomyślę, że tyle kręciłam nosem na myśł o kupnie Isadory, to się sama sobie dziwię. Jak ja się teraz ciesze, że wybrałam własnie ją !
Hucklebebrry mój ma gdziś nawet obtarcie- ale wolałam jego właśnie, a nie zapudełkowanego matowego HB, bo mi się ten odcien i połysk spodobał.

Dobrego foto-tła to i ja nie miałam kilka lat i używałam tła malowane ( jakie zapewne użyje jeszcze nie raz ). Niestety nigdy jak do tej poy, nie udało mi się upolować odpowiednich kalendarzy, a w wywoływanie foty na tło nie miałam czasu się bawić. Nie raz myśłałam nad kupieniem gotowego tła dla modeli... Ale kończyło sie na kupowaniu kolejnych modeli :lol:
Pozostaje mi życzyć powodzenia w tym temacie :) Najbardziej uczulam na poszukiwania fot niezbyt błyszczących, a najlepiej na papierze matowym. Miejscowe wyblakłe plamy na tle mogą zepsuć cały efekt foty i w konsekwencji oznaczać kasę, wyrzuconą w błoto. I zawsze trzeba sporo wyobrażenia w kwestii dobrania odpowiedniej perspektywy , barwy i wielkości ewentualnych zdjęć.

Janek
Oooo jak mi fajnie po takim miłym komencie!!! :D Ja zawsze robiłam IHMO za słabe foty - nieststy słabiutki mam aparacik ( i zamias kupić aparat kupuje modele :mrgreen: ) i nie urodziłam się fotografem, chyba lepiej mi idzie malowanie. Ale jakoś ciagnę temat, powoli i chyba do przodu

Teraz mała dokładeczka w dziedzinie dioram i nie tylko.
Nowe ogłowie westowe mej roboty na Dont Look Twice na kolejnej dioramie ( zresztą to moje ukochane foto z tej serii ) :
Obrazek
więcej fot klaczki w ogłowiu tutaj http://dorotheahhh.blogspot.com/2016/07/ogowie-skorzane-westernowe-na-dont-look.html#more

I jeszcze inna, już wcześniejsza diorama. Moje najcudowniejsze "ever" tło -a raczej eksponaty w tle. Czyli biały płotek i ...
... Sia la la la, stajenka czerwona i całkiem nasza :lol: :P :mrgreen: ( jaka głupawka ! )
Obrazek
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez jestemnikko » 21 lip 2016, o 20:59

Wowowowo, jaki cudny rząd ma Lipstick! Chociaż w tym cześkowym też na pewno byłoby jej bardzo do pyszczka. :) Stajnia prezentuje się super (co to za firma?) chociaż ja pewnie bym ją przemalowała na bardziej 'realistyczny' kolor, bo ten czerwony plastik przypomina mi nieco stajenki dla koni Barbie. :lol:
PS. Po lewej stronie Lipstick, na dioramie leży taka zielona roślinka - identyczną miał swego czasu w akwarium mój bojownik. :mrgreen:
_________________
"(...)
- Nie miałem pojęcia, że konie potrafią mówić - wyznał w końcu.
- Oczywiście, że potrafią.
- Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby mówiły.
- Może żaden nie miał ci nic do powiedzenia."
Avatar użytkownika
jestemnikko
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 19:36
Lokalizacja: Puławy, lubelskie.
Posiada modeli: 82

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez dorotheah » 21 lip 2016, o 21:34

Komplet Parade IHMO zdecydowanie bardziej Czechowi pasuje - bo to jednak chłop i szerokie paski na nim wyglądaja znośnie, a jego wynioślejsza poza bardziej mi sie podoba pod taki rząd. A na klaczce wolę mieć delikatniejsze paski.

..."Ten czerwony plastik przypomina mi nieco stajenki dla koni Barbie".

Tylko, że to nie plastik i nie jest to stajenka Barbie. :D To bardzo pięknie i równomiernie pomalowane naturalne drewno w stajni Breyera Traditional Two stall Barn 307 red, w której ja i synek jesteśmy zakochani :D :D

A roślinki kupione u chińczyka- kupiołam je tylko do dioramy cokolwiek to to było. Bojownik mój ma żywe roślinki- bo tworzą zdrowsze środowisko. Polecam.
Roślinki na dioramy szukam gdzie się da - byleby mi się podobały.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez Amalltea » 22 lip 2016, o 00:00

Gratuluję tylu pięknych modeli :D Zestaw na Czesiu jest boski , sama się przymierzałam do jego kupna, a twoje zdjęcia sprawiły, że chcę go mieć u siebie :) Co do dioram to zachwycam się nimi od dawna, co nowa to piękniejsza :D
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron