Kolekcja Dorotheah

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Postprzez Gość » 2 cze 2014, o 18:04

Na fotach robi wrażenie, a na żywo pewno już w ogóle szał :)
RANDOM_AVATAR
Gość
 

Postprzez dorotheah » 12 lis 2014, o 17:07

"Honey Peanuts DH " - Breyer Classic Dappled Chesnut Thoroughbred 615
Obrazek
Noajnowszy post -
http://dorotheahhh.blogspot.com/2014/11 ... assic.html

Na moej stronie już był ,ale tu nie pokazywałam
Mojej roboty Custom
"CAST A SPELL DH" Clydesdale- trotting Draft Stone kary sabino, wałach
Kolory wstążeczek niebieski turkusowy, jasno zielony i fioletowy. Maść, wzory i kolory według mojej wizji.
Obrazek http://dorotheahhh.blogspot.com/2014/10 ... spell.html

O Boziu cghynba jeszcze nie było opisu tej pani na blogu, postaram się niebawem nadrobic:
It S JustADream
Obrazek

Siwa klacz Ekselsja DH - Breyer Classic Grey Selle Francais mare 941
Obrazek


Post:
http://dorotheahhh.blogspot.com/2014/06 ... reyer.html

Jasmine Pony Gals którą, kocham, kocham, kocham za jej urok osobisty, harmonię i typ
Obrazek

MYSZA DH - Breyer Classic GRULLO MORGAN STALLION 936
Obrazek
http://dorotheahhh.blogspot.com/2014/05 ... organ.html
Mysza dziś stoi dumnie na najwyższej półce i zawsze dzięki masci i sylwetce przyciąga i cieszy mój wzrok !

Stone Patches Pride-Palouse SHTPPP (przedostatnia z prawej, obok Jasmine)
Obrazek

Jak w końcu pogoda dopisze to jej zrobię foty i napiszę o niej. Uwielbiam ją !

Ogólnie mam plan popracować nad opisaniem zaległych koni, oraz nad galerią, bo nowe konisko juz jest w drodze.
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Ana » 12 lis 2014, o 17:11

Bardzo fajne nowe konie! Gratulacje! Najlepszy oczywiście Twój drafter Peter Stone, naprawdę super!! Twoja kolekcja koni jest fantastyczna :-D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez Julia » 13 lis 2014, o 16:40

Wiele wspaniałych modeli, no i Justadream... wielkie gratulacje! :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Zeta » 16 lis 2014, o 19:19

Ja tutaj od lata chyba czekam na post o Just ADream! Żeby poślinić się do jej zdjęć! Taka piękna kobyła zasługuje na kilometrowy post :)
Pomysł z pomalowaniem Draft Horse całkiem ciekawy, efekt końcowy nawet interesujący. Jak na pierwszy raz malowanie wyjątkowo estetycznie Ci wyszło :).
Wprawdzie Orzeszek do mnie nie trafił, ale podoba mi się to, że nawet takiego delikwenta potrafisz przygarnąć i otoczyć miłością :).
Morgan specyficzny, ale nie pogardziłabym nim. Jasmine raczej nie w moim typie. Natomiast o Stone Patches Pride chętnie dowiem się więcej.
Ogółem - Twoja kolekcja jest jedyna w swoim rodzaju i różnorodna, żawsze z zainteresowaniem patrzę, co nowego kupiłaś.
RANDOM_AVATAR
Zeta
Pasjonata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 21:16
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez dorotheah » 18 lis 2014, o 19:19

Ana Dziękuję ! To był naprawdę udany połów :) Tego CLY wielbiam niemiłośirnie- dla mnie to jeden z najlepszych zimnioków w ogóle- niby nie ma szalonej liczby detali ale ma cudne proporcje, ruch i to coś w sobie. No i do tego ma wstążeczki w barwach które kocham !
Cieszę,że podoba ci się moja kolekcja. To efekt wielu wyzrzeczeń w kilku innych tematach. Ale za to moge " dogladać" swych koni, robić czy kupować im nowy sprzęt itp. co daje kupę radochy.


Julia

Dzękuję ślicznie ! A Justa? :) Ona niby jest taka niepozorna, ale wydaje się mieć własny charakter, jak żywa arabka.

Zeta Zdjęcia czekają już kilka miesięcy :oops: postaram się nadrobić temat może jeszcze w tym tygodniu.
Drafter jest estetycznie zrobiony, nie odstaje zbytnio od Breyerów czy innych, na szczotach ma bardzo realnie wyglądjące, a delikatne przybrudzenia". Ale za to przydałaby sie bardzo delikatna brązowawa warstwa na karusku (choć i bez tego jest fajnie- jest jak kruczo kary koń zimą ). A nie robię tego, bo prawdopodobnie za jakiś czas, jak się nacieszę karuskiem, przemaluję go na gniadosza, tak jak w pierwotnym planie.
Orzeszek zyskuje na żywo, szczególnie za ten mold w tej masci z jakłuszkami. Dla mnie to sentymentalny pomnik moich codziennych"dupogodzin" na podobnym Hadżibie zz w Białym Borze, który za to nieżle odpalił wrotki na Hubertusie na trasie crossowej BB (- potem bardzo szybka przejażdzka Porsche nie zrobuła już na mnie zbyt wielkiego wrażenia, Hadzib Był szybszy i bardziej niebezpieczny seses!!!)

Stone Patches Pride mnie niesamowicie zaskoczyła- to jedna z najbardziej charakterystyczno- żywych kobył w mej kolekcji. Nie wiem co ona w sobie ma, ale jej widok działa na mnie jak widok fajnych żywych maszyn. Rzeczy , które mnie drażniły i odstraszały od zakupu kompletnie mi nie przeszkadzają, a nawet dodaja jej charakteru. Zasługuje na dobry post, tylko zdjęcia musze powtórzyć. Od kiedy przyjechała stoi oboec Cassandro Boy choć są tak inne i jej malowanie nie dość,że appaloosa to jeszcze bardzo odstaje od CM MacKenzie Cassandro, to jednak tworzą piekną bardzo dynamiczną parę :)

Morganek sam w sobie straszyc może kilkoma wadami i kanciastością. Ale w duzym stadku koni widac tak na prawdę głównie jego piękną ogólną sylwetkę z tą PRZEEEECUUUUDN¡ METALICZNO-MYSZAT¡ maścią !!! Zawsze przyciąga wzrok, a poddziwianie tej metalicznej maści- kolorów, daje mi niezwykłą radość.

Pewnie niektórzy widzieli już fotę moich nowości (te pudełkowe nie zostaną u mmnie)
Obrazek
Wyczekane, kolorowe derki dla źrebiat już pokazywałam na blogu
Obrazek
Post dorotheahhh.blogspot.com/2014/11/na-zime-ubieramy-zrebaki-ze-stajni.html


A dziś opisałam Breyer Classic Red Roan PART ARABIAN "Rudi DH"
Obrazek
POST, zapraszam www.dorotheahhh.blogspot.com/2014/11/re ... piona.html

Zwiększyła mi się liczba koni Classic i traditional, więc przerabiam też nieco galerię Breyerów. jest osobna galeria dla Breyerów: Traditional i Classic. Classici mają pod opisem linki do postów, a Traditionalom dziś postaram się je dodać. Poszły też pierwsze po przerwie, nowe posty też na www.dh-stable.blogspot.com
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Julia » 18 lis 2014, o 22:23

I kolejne ciekawe modele, gratuluję... Ogólnikowo mam słabostkę do arabów, niektórzy twierdzą, że po pradziadku który może i araba nie miał ale rasę uwielbiał i krył takowymi swoje klacze, bo konie hodował, Tak nawiązując jeszcze do tych arabków... Tak więc wzdycham do Justadram i nie tylko :D

Dereczki śliczne :) Rudi jak to arab krytycznie nie spojrzę (nawet w schleichowej klaczce z wieloma wadami znalazłam coś do wzdychania :)) SMki urocze, morgan zachwyca pozą a piesek ciekawa odmiana w śród koni :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Ana » 21 lis 2014, o 12:11

dorotheah napisał(a):Ana Dziękuję ! To był naprawdę udany połów :) Tego CLY wielbiam niemiłośirnie- dla mnie to jeden z najlepszych zimnioków w ogóle- niby nie ma szalonej liczby detali ale ma cudne proporcje, ruch i to coś w sobie. No i do tego ma wstążeczki w barwach które kocham !
Cieszę,że podoba ci się moja kolekcja. To efekt wielu wyzrzeczeń w kilku innych tematach. Ale za to moge " dogladać" swych koni, robić czy kupować im nowy sprzęt itp. co daje kupę radochy.


Tak kolekcje masz super i widzę że regularnie rośnie!! Gratuluję nowych nabytków, bardzo bardzo fajne! Podobają mi się ogromnie te urocze derki, ładnie zrobione z realistycznymi zapięciami, super! :D
Tak kolekcjonowanie czasem wymaga wyrzeczeń, najczęściej finansowych :/ ale to prawda że przynosi dużo frajdy i to jest ważne! Im jesteśmy szczęśliwsze tym osoby w naszym otoczeniu są z nami szczęśliwsze, dlatego dobrze sobie czasem coś radosnego zafundować :) Widzę że robisz też przepiękne dodatki , rzędy i akcesoria dla swoich koni, to już w ogóle jest świetna zabawa :D

O widzę że dorwałaś też tą piękną Haflingerkę w skali Classic, jest cudna! Może kiedyś też się na nią skuszę. Naprawdę ma coś w sobie. I kotek też jest słodki, oj uważaj bo się wciągniesz w kolekcjonowanie niekoniowatych ;)

Bardzo ładny, choć nie nowy chyba(?) jest ten kary konik w skali classic na którym prezentujesz jedną derkę. Zdaje się rzeźbiony przez Mauren Love? Bardzo lubię jej styl, jest taki romantyczno vintage'owy, super :-D
I ogólnie gratuluję Ci wszystkich nowości! :-D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Postprzez dorotheah » 21 lis 2014, o 18:56

Julia
Taka miłosć dziadka do jakiejś rasy zdecydowanie ma prawo się udzielić - a przez to juz to jest rodzinna pasja. :)

Ana
Kolekcja rośnie, aż za bardzo. Właśnie przekroczyłam 300 modeli koniowatych, dodatków i jeżdzców. To zdecydowanie powoduje tez spory bałagan- bo mam za mało na nie miejsca, nie mam tez zbytnio przestrzeni na dostawienie regałów. Szczególnie miejscożerne są traditionale w liczbie ponad ponad 30 koni. Upchanie ich na ścisk mija się z celem, bo są zbyt piękne. Dodam, że od lat staram się nie zbierać figur innego typu, porcelanowych, chińskich i wszelakich, parę lat temu było ich ok 300. a jak się domyśłacie mam do nich pewną słabość i nadal po cichu przybywają, mieszkją w każdym kącie, bardzo wiele ich jest jeszcze w PL. Już ostatecznie podjęłam decyzję o sprzedaży czesci koników w mniejszych skalach. Bo mnie najbardziej cieszy wielka 30 stka i wybrane mniejsze perełki.

Dery sa absolutnie przeurocze. A ich koleorki pozwalaja na dopasowanie kolorw pod masc konia.

Ten mniejszy classic to Breyer Classic Hawk (254 ) black , reserve 'c' star Sulpted by: Maureen Love Calvert , na moldzie" Swaps " Introduced 1975 - Mold Discontinued
Gdy wszyscy zachwycali się nmowościami, ja odkryłam go, znalazłam i radośnie sprowadziłam, pokazałam na blogu- zanim jeszcze ktokolwiek w PL zauważał ( a przynamniej pisał o tym) konie tej artystki. Potem pojawił się nastepny koń tej artystki i następne. A teraz sporo ludzi się zachwyca jej końmi- bo są tego warte ! Ona ma fantastyczny styl- te konie mają w sobie subtelno- realistyczno- romatyczny urok, coś bardzo żywego. Na ile pamiętam masz mustanga malowanego przez DP ???
Dla mnie Hawk nadal jest niesamowitą perełką, mimo starego malowania (- a w zasadzie kłopot większy jest chyba w fakturze jego powierzchni ciała typowej dla wielu starszych moldów)
Obrazek
jak mi kiedyś umiejętności pozwola i będę miała duzo czasu to go przeszlifuję nieco i przemaluję zapewne na podobieństwo obecnego Hawka, bo Swaps urzekł mnie własnie w takiej masci.
I dodam,że mój Hawk był pozytywnie oceniany na IMEHA - był m.in.ogólnym czempionem i viceczempionem w swoiej dywizji ( juz kika miesiecy nie patrzyłam na IMEHA, muszę zobaczyć coś tam nowego się urodziło).

Psiaki i zwierzaki mam w kolekcji głównie z myśła o dioramach. Staram się nie ogladac w ogóle zwierzaczków w katalogach tam jest tyle cudowności !!!
Za to nieststy marzy mi się jeszczejeden psiak Breyera i jakaś fajna spora... krowa, albo cielak :lol: O i niktóre krowy Schleich są ekstra ( mam dwa cielaki, ale jakoś głód krów nadal mi siedzi). Od dawna zastanawiam się nad kompletem małych tradków- koń westowy, cielak i pies, ze względu na cielaka. A chętnie bym, nałogowo zbierała bydło little bits :lol:

Haflingerkę kupiłam jak tylko się pojawiła w produkcji i w polsce- fantastyczny model. Ta z powyższej foty, w kartoniku jest drugim egzemplarzem - ona jest na sprzedaż.

Cieszę się,że podobają Ci się moje dodatki- mam kupe frajdy z robienia, a jeszcze więcej z przymierzania, zminienia barw koniom itp.No i jest fun i radośc- najblizsi , tak jak piszesz, czują to.

No i sa u mnie kolejne nowosci - może nie zbyt wiele, ale jedna to znowu coś wyjątkowo pięknego, wzdycham od kilku dni, a jest tez coś dla serca :))
Pierwsza jaką pokazuję jest Ashley. Ten mold marzył mi się niemal od początku mojej fascynacji końmi Breyera - uwielbiam leżące konie !
Niebawem dodam opis mojej Ashley :))
Obrazek
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Postprzez Julia » 21 lis 2014, o 21:03

źrebaczek uroczy :D no i derka się ładnie prezentuje

CL ma fajny łeb ;) ale tył (szczególnie ogon) już mnie tak nie urzeka.
Gratki
Obrazek
Avatar użytkownika
Julia
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 470
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 16:12
Lokalizacja: Wielkopolskie

Postprzez Eowima » 4 gru 2014, o 18:34

dorotheah, ale Ci się tych modeli uzbierało :-D Hawk (i inne konie Mauren Love w ogóle) ma "to coś" po prostu.
RANDOM_AVATAR
Eowima
 

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez dorotheah » 9 gru 2015, o 19:36

Tak w ogóole zaniedbalam wątek. Brak czasu na pisanie na forum.
Od jakiegoś czasu nie uzupełniam wszystkiego nawet w liście moich modeli i nie mogę się połapać we wszystkich nowościach (szczególnie w tych mniejszych).
Ale najważniejsze są te modele 1. Breyer Santiago Polo Pony Limited Edition 2015 (1744), Breyer Traditional Black Caviar Limited Edition 715005,. AR Traditional Arabian Mare "Salome" dłuta Brigitte Eberl ( bez wad malowania, droższa), Peter Stone Trad.-TWH "Kentucky Traveller" , Peter Stone - "Black Tie" Black Dapple versja: Stallion, Glossy , długa grzywa/długi ogon) SR (2004)
Obrazek
Z tej stawki absolutnym moim ulubieńcem jest TWH kentacky Traveller- po prostu ma w sobie cos co na mnie diabelnie działa. Miał byc brzydalem body do przemalowania a jest hitem.
Ktoś gdzies pytał mnie o ewentualne srzywienie tylnej nogi u mojej Black Caviar - moja klaczka ma wszystko w normie, proste. Prawdopodobnie ta osoba ma u swojej skrzywienie powstałe od kartona ( mam nieznaczne skrzywienie nogi Ravela), które da się wyprostowac przy pomocy ciepła o czym dawano temu pisałam u mnie na blogu.

O Valegro upolowanym z pierwszej brytyjskiej partii pisałam w innych watkach Post na blogu tutaj http://dorotheahhh.blogspot.com/2015/12 ... .html#more
Obrazek

A kilka dni przed Valegro przybyły do mnie konie, jakie już są wycogfane, albo maja być wycofane od przyszłego roku : wycofanem, a doskonałe żrebaki Classic , które na żywca totalnie mnie oczarowały, a kasztanek, który mniej mnie interesował stal się źrebaczkowym ulunbińcem ( nie wiem czy nr 1, ale na pewno gdzies w czołówce ), zestaw do czyszczenia Breyer Traditional, Hickstead ( bo pięknis Ravel płakał mi, że chce wielkiego brata - co prawda przyszywanego i do tego skoczka -ale chłopaki sie nieżle zgrywają). No i najwazniejszy z tych nowości Breyer Fjord Sjokolade, czyli "Sjokolade Henry DH", pospolicie zwany Heniek :D Henio w masci fiordowej marzył mi się od lat- w końcu mam swego Henrego.
Obrazek
No i czekam na ostatnią interesująca mnie rzecz, które już nie będzie w produkcji. Radochy jaką mam z obserwacji mego stadka, nie umiem opisać. Jak ja to kocham !
Ach gdybym miała więcej czasu na pisanie postów ...
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez CzekoladaRx » 9 gru 2015, o 20:16

Niesamowita kolekcja! Same perełki ;) Gratulacje nowości :D
P.S. Czy dalej masz na sprzedaż te rzeczy z bloga?
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez dorotheah » 18 gru 2015, o 18:32

Dzięki :) Oj ta kolekcja cieszy mnie niesamowiicie !

A to nowy mieszkaniec :) I kolejny mój koń dłuta Sifton :)
MONTOYA DH- DIAMENCIK Z TURBO DOŁADOWANIEM W ZADKU :)
Obrazek
Breyer Traditional Connemara Pony 9170 "Best Of British" 2015, Mold Newshorty - Hunter pony- POST :
[url][/url]
Avatar użytkownika
dorotheah
Ekspert
 
Posty: 944
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 11:50
Posiada modeli: 350

Re: Kolekcja Dorotheah

Postprzez CzekoladaRx » 18 gru 2015, o 18:45

@dorotheah, czy masz dalej na sprzedaż tą klacz morgan?
http://www.clairdale-ridge.blogspot.com
~Wielka fanka Spirita, American Pharoaha i Secretariata, lekko zakręcona, kochająca zwierzęta 14- latka aka Madelyn Realen aka CzekoladaRx aka Ja aka ...
Avatar użytkownika
CzekoladaRx
Znawca
 
Posty: 641
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 16:10
Lokalizacja: Gliwice
Posiada modeli: 100

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron