Kolekcja Jednorożca

Może pochwalisz się nam swoją kolekcją? Jeśli jeszcze nie posiadasz własnych zbiorów, możesz obejrzeć kolekcje innych użytkowników.
Posty w tym dziale nie łączą się.

Moderatorzy: Capricorn, CzekoladaRx, Fafii, Lila2006, Rarity

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez Lila2006 » 6 cze 2017, o 18:24

Nie jestem pewna czy przypadkowo nie usunęłam postu napisanego przez użytkownika forum. Jeśli tak się stało to bardzo przepraszam i proszę o napisanie go ponownie.
Avatar użytkownika
Lila2006
Moderator
 
Posty: 1373
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:10
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez Aon-Adharcach » 27 wrz 2017, o 20:54

Także tego... Wygląda na to, że Julipy wracają :D
W lipcu byłam na LS dla tych modeli (pamiętam, że obiecałam fotorelację, i zrobię ją, po prostu bardzo dużo działo się u mnie ostatnio i nie miałam wiele wolnego czasu) razem z dwoma kolekcjonerkami, które zaoferowały, że mogą mnie ze sobą zabrać :)

Christine (znana w hobby jako EG) uparcie twierdziła, że wrócę do domu przynajmniej z królikiem.
Próbowałam być twarda, ale jak Laura (obecna właścicielka firmy i główna osoba zajmująca się ich produkcją) wyłożyła na stół modele wykonane specjalnie na sprzedaż na tym show migiem w moje ręce wpadł kary srokacz i już nie chciał ich opuścić XD W mgnieniu oka dołączył do niego kotek - miałam też na oku kilka króliczków, ale i tak miałam za mało kasy :P

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, robione telefonem w polowych warunkach (jeszcze nie do końca rozpakowaliśmy się po przeprowadzce do nowego mieszkania), a bardzo chciałam, żeby załapały się na Photo Show organizowany dla tych, którzy w różnych przyczyn nie mogli pojawić się na dorocznym julipowym LS pod Oxfordem.

Oto Ak'is, na moldzie Mustang z lekko opuszczoną głową
Na LS zajął pierwsze miejsce w klasie dla srokaczy i piąte w klasie par ze srokaczem innej osoby :)
Na ostatnim PS dostał drugie miejsce w sekcji klas wg. moldów
Obrazek

I Luna na moldzie idącego kota
Obrazek

W najbliższym czasie przybędzie do mnie jeszcze jeden gumiaczek, jest gotowy i czeka na moją wypłatę, żebym mogła zapłacić :D
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez Zafira » 28 wrz 2017, o 14:28

O mamo, długo się bez nich nie dało wytrzymać, haha, ale gratulacje ogromne! A miejsc w LS również jak najbardziej, no i czekam na tego trzeciego :D
Instagram :wink:
@zafira.kp
@kajography
Blog
http://modelekoni.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zafira
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 379
Dołączył(a): 3 lip 2015, o 17:11
Lokalizacja: Kraków
Posiada modeli: 0

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez Aon-Adharcach » 28 wrz 2017, o 19:20

W sumie mogę już wyjawić co to będzie ;) Zamówiłam go chyba jeszcze w czerwcu, a że Laura była bardzo zajęta m.in. przygotowaniem modeli na sprzedaż LS, to zajęło to trochę dłużej niż zazwyczaj, acz nie narzekam.

Mój wybór nie będzie chyba żadną niespodzianką dla nikogo :lol:

Obrazek

Mold Lipizzan. Ma swój urok, ale także bardzo małą i krótką kłodę. Pierwotnie chciałam inny mold (Childs Jumping Pony), ale został mi on odradzony ze względy na wąską głowę, na której róg nie wyglądałby za dobrze. I wtedy pomyślałam, że lipican też się nada, w końcu to jednorożec a nie koń, nikt na nim jeździć nie będzie ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez Ana » 29 wrz 2017, o 08:38

Gratulacje! Oba Julipy baardzo słodkie :D Kociak też! Fajnie że wróciłaś do zbierania ich :)
Jestem bardzo ciekawa zdjęć i relacji z Julipowego LS!
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez Koszat » 30 wrz 2017, o 17:04

Gratuluję! Oba wyglądają przecudnie, kociak też bardzo sympatyczny - taki grubasek :)
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez Amalltea » 9 paź 2017, o 15:23

Gratuluję nowych nabytków. Cała trójka jest urocza, a jednorożec wymiata :D
"Każdemu jest coś pisane, mnie pisana jest miłość do koni"
Avatar użytkownika
Amalltea
Ekspert
 
Posty: 770
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 02:53
Lokalizacja: Dolnyśląsk, Polkowice
Posiada modeli: 15

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez ikulina » 17 paź 2017, o 18:14

Ale cudowności, ten kotek bardzo mnie urzekł, taki prosty ale uroczy :) Gratuluję nowości ;)
http://modele-koni-ikuliny.blogspot.com/ - modele koni z mojej perspektywy :)
Avatar użytkownika
ikulina
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 309
Dołączył(a): 1 sie 2015, o 10:50
Lokalizacja: Pomorskie
Posiada modeli: 95

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez Aon-Adharcach » 6 lut 2019, o 14:11

Odkopuję i trochę aktualizuję ;)

Wiele mi nie przybyło. Rok temu dotarła Wilga, która wciąż czeka na kolorki.

Obrazek

Przybyło mi też parę Julipów po zeszłorocznym LS (i prawie każdy model zajął jakieś miejsce :) )
Wybaczcie kiepskie foty, były robione na szybko. Jak już ogarnę przestrzeń do focenia, dam lepsze.

Zdobycz numer 1:
Hamilton, gniady muł, wygrał klasę długouchów i, ku mojemu zaskoczeniu, całą dywizję klas "moldowych" :D
Obrazek

Zdobycz numer 2:
Merlin, gniadosiwy kuc eriskay na moldzie Show Cob, był drugi w klasie siwków.
Ma naprawdę piękną maść, poniższa fota ani trochę nie oddaje jego uroku!
Obrazek

Zdobycze numer 3-5 ;)
Do Luny dołączyły 3 kolejne kotki na tym samym moldzie - będę robić kocie conga :D
Od czasu zdjęcia dostały imiona - szylkretka Ruffles, rudo-biały Jaffa i szylkretowo-biała Calico, która wygrała klasę kotów :D
Obrazek

Pozostałe Julipy też dostały papierki :)

Ak'is zajęła szóste miejsce w klasie par z nowym nabytkiem Christine (EG), karosrokattm Welsh Cobem.
Obrazek

No i Niquis była pierwsza w klasie pozostałych maści :)
Obrazek

W tej chwili oczekuję na model na moldzie Arab Mare (dałam Laurze wolną rękę w wyborze maści spośród typowo arabskich, więc nie wiem do końca co dostanę :) ), której towarzyszyć będzie piesek ;)
Poza tym wszystko wskazuje na to, że w tym roku wreszcie dostępny będzie nowy mold zimnucha, co mnie bardzo cieszy - mam już kilka pomysłów na niego!

Niedługo zrobię post-relację jak wygląda LS na który jeżdżę, bo nie jest to taki do końca typowy modelarski LS ;)
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez Koszat » 6 lut 2019, o 17:00

Gratuluję tylu pięknych julipów, zarówno koni jak i kotów (ta szylkretowo-biała cudna!).
Fajnie, że wróciłaś :D
Czekam na relację z LS
"Gdybyś wiedział że osoba którą kochasz jutro umrze,
To co byś jej powiedział by dać upragnioną ulgę?"


https://rozowaameba.blogspot.com/ - zapraszam!
Avatar użytkownika
Koszat
Doświadczony kolekcjoner
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 19:16
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez Ana » 6 lut 2019, o 21:19

Ale super Julipy! Gratulacje! Są słodkie, a ten mułek, ojoj ałłł jaki superancki! :) I zwróciła moją uwagę też rozeta z show, bardzo ładna jest.
Też jestem ciekawa jak byś opisała taki Julipowy show, chyba to trochę inaczej wygląda niż na zwykłym LSie?
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez Aon-Adharcach » 17 mar 2019, o 15:43

Gumiaczkowa gromadka rośnie :D
Wczoraj przybyło do mnie zamówienie.

Obrazek

Zamówiłam mold Arab Mare z informacją, że chcę typowo arabską maść. Dostałam piękną jabłkowitą siwkę z chrapka w kształcie serca. Z początku nie byłam fanką tego moldu, ale po tym,jak zobaczyłam jej zdjęcia upozowanej w kłusie zmieniłam zdanie. Kobyłka dostała imię Malikat al Qulub (po arabsku "królowa serc" lub "krolowa kier" ;) ).
Zamówiłam też czarnego terierka szkockiego na moldzie Jack Russell Terrier. Dostał imię Archibald.
Kotek został przeze mnie dorwany na wieczorze sprzedaży Spares :) Jako, że był numerkiem pięć w swojej grupie, ma na imię Coco (od Coco Chanel i słynnego zapachu No 5 ;) ).
Dostałam tez zastępczą rozetkę, którą Ak'is wygrała na photo show we wrześniu, bo oryginał zaginął gdzieś po drodze.
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez Ana » 17 mar 2019, o 20:51

Bardzo zgrabdnie wygląda ta Arabka w kłusie! A i kolor ma cudowny, gratulacje! :) Do tego te małe zwierzaczki są rozczulające! :D
Avatar użytkownika
Ana
Stary wyjadacz
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 17:43
Lokalizacja: Utrecht, Holandia

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez krysiek1108 » 19 mar 2019, o 13:55

- Z gustami się nie dyskutuje zwłaszcza wówczas kiedy podziela je większa ilość zainteresowanych, do mnie po prostu Julipy nie "przemawiają"ale rozumiem pasję , bo sam pasjonuję się przeróżnymi "dziwnymi" rzeczami i nie oczekuję akceptacji, bo to są moje zainteresowania i mnie mają sprawiać przyjemność.Gratuluję takiej kolekcji która sprawia Tobie ( i jak widzę nie tylko)tyle frajdy i zadowolenia. :D Muszę przyznać że maść ostatniego nabytku przypadła mi do gustu i jakiegoś araba tak pomalowanego chętnie bym widział w swojej kolekcji. :P
Gdy Cię nęci wiatru dotyk , zmień samochód na motocykl .
Avatar użytkownika
krysiek1108
Stary wyjadacz
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 16:21
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolekcja Jednorożca

Postprzez Aon-Adharcach » 20 mar 2019, o 14:32

To jest fajne w modelach, jest tyle różnych opcji, że każdy znajdzie coś dla siebie ;)
A kolorek na pewno wyglądałby obłędnie na bardziej realistycznym modelu z większą ilością detali malowania!
Avatar użytkownika
Aon-Adharcach
Założycielka
 
Posty: 2943
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 14:47
Lokalizacja: Blackridge, Szkocja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron